Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кога не трябва да пием собствената си урина?  (Прочетена 23315 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Ще си позволя нещо лично, с благодарност за добрите думи касаещи форума. Преди година минах Камино де Сантиаго. Това са почти 800 км пеша. Имал съм много прекрасни и трудни моменти там. Някъде по средата на пътя видях един надпис, който никога няма да забравя:

I am not going to stop.
Even if my body falls broken
my heart and my soul will carry me on!

Никога не спирай да търсиш по-добрия живот.

Весели празници и делници!
Мерси за пожеланията, весели да са и твоите. За колко време извървя тези 800 км и описал ли си някъде това пътешествие? Прочетох доста интересни подробности за този маршрут в peika.bg. Определено звучи  интригуващо и авантюристично.
Newly ти докъде стигна в борбата с бактерията, ще чакаме с нетърпение да споделиш резултата от лечението!
Поздрави
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Преди година минах Камино де Сантиаго.
Знаех си!!!
Аз ще го помечтая още малко...

Извинете за офтопика, но не можах да се сдържа!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Мими, и аз идвам с теб по този Сантяго де не знам си какво. Обичам да пътешествам, а и щом е интересно...
DeNiro, много мило, че попита. Пия прополиса и се мръщя. Като го ударя сутрин и мириша на спирт  ;D С повече вода го разтварям, защото вкуса става много наситен.
Забърках си джинджифил с мед също. Много ми хареса този илач. Фен съм на джинджъра. И него го хапвам няколко пъти през деня. Понякога на гладно, понякога между храненията. Но първата доза ми свърши. Днес ще си направя нова.
Ще имам реална представа как вървят нещата като си занеса някоя сутрин урина за изследване. До тогава сама преценявам, но колко е истина  ::)

Весели и щастливи коледни и новогодишни празници пожелавам на всички вас, добри хора! Да сте здрави и с несломим хъс за живот и нови постижения. Да сте обичани и да обичате!  :sorcerer - emotloader:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Другият път си вземи прополис разреден във вода, а не в спирт. Нали правилно го разреждаш, защото е доста силен. Чети упътванията на опаковката. Джинджифил и прополис добре, но пчелен мед не бих употребявал на твое място. В крайна сметка, ще подхранваш бактерията или ще се бориш срещу нея? Казваш илача ти е харесал на вкус, защото е сладък предполагам. Тук е уловката Newly. Вируси, бактерии, паразитите никак не обичат горчивото. Това, което е вкусно на теб е вкусно и на тях, така че внимателно с меда. Аз лично настъргвам парче от джинджъра на ренде, добавям вода в сместа след което разбърквам с лъжица и прецеждам през цедка или само с лъжицата. Пия го преди хранене и никога вечер, защото сън не ме хваща от него.
 Също така експериментирайки си измислих следната процедура: Когато имам проблем с дихатлените пътища слагам настърганата и прецедена пулпа от джинджъра в съд на котлона, добавям чаена лъжичка сода и няколко капки (2 или 3 ) кедрово масло и дишам изпаренията, тоест правя си инхалации. Действа ми безотказно при инфекция на гърлото и дихателните пътища. Пробвал съм инхалации с какво ли не, това ми се е отразявало най-добре.
Поздрави
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Минах моето Камино за 21 дни, почти на един дъх. Никъде не съм писал и не смятам да го правя. Веднъж започнато, Камино никога не свършва. Повече приказки подхранват само егото. Ще тръгнете когато се почувствате готови.
Buen Camino
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Тихия, сега разбирам, че никът ти никак не е случаен. Дай малко "храна" на любопитните. Коледа е все пак  :D
DeNiro, ако знаеш как обичам мед..... Става някаква реакция между него и джинджъра и той пуска вода. Много е люто и приятно. Не знам какъв ще е ефектът, когато е залят с вода. Не е ли по - добре тогава само на чай да го правя джинджифила? Пак става доста люто като поври. Усещам, че ми казваш да спра меда, което никак не ми харесва.  :surpris_25:  Толкова други сладки неща отказах...
Четох за кедровото масло, но не открих нищо за себе си. За какво друго го прилагаш, освен при инхалациите?

Весела Коледа!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Четох интересни пътеписи в сайта на peika.bg. Честно казано откакто разбрах за това Камино не съм спирал да мисля за него още повече, че това би било чудесен метод да упражня испанският си. Мисля си обаче, че би било по-добре, ако Камино се измине без да се правят планове за изминаване по еди колко си км на ден, защото това според мен би развалило магията на изживяването.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Смирението е в основата на вътрешното преживяване. Особено в тия дни.
Величието на смирението е в посока, да се смириш осъзнавайки, че всичко има смисъл и точен момент. Че е достатъчно само да си добър към света. Другото просто не е твоя работа. Всеки прави избори ежедневно, но не сам. Зад него е цялата вселена.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Тихия, сега разбирам, че никът ти никак не е случаен. Дай малко "храна" на любопитните. Коледа е все пак  :D
DeNiro, ако знаеш как обичам мед..... Става някаква реакция между него и джинджъра и той пуска вода. Много е люто и приятно. Не знам какъв ще е ефектът, когато е залят с вода. Не е ли по - добре тогава само на чай да го правя джинджифила? Пак става доста люто като поври. Усещам, че ми казваш да спра меда, което никак не ми харесва.  :surpris_25:  Толкова други сладки неща отказах...
Четох за кедровото масло, но не открих нищо за себе си. За какво друго го прилагаш, освен при инхалациите?

Весела Коледа!
Втривам го в кожата си, разредено с крем или базисно масло, но отдавна не съм правил тази процедура. Трябва да се внимава с количеството, защото е доста силно. Кедровото масло е всеизвестно с лечебните си свойства още от древността. Руският автор Владимир Мегре дори е описал чудодейните лечебни свойства на кедъра в литературната творба"Звънтящите кедри на Русия".
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Чела съм я отдавна, но за лечебните свойства не помня.  Помня за парчето кедър и за енергията, с която е заредено. Хм, интересно колко неща съм изчела, а колко малко съм попила.
Да съберем група за дългия път, ми хрумна. Но нещо ми се върти в главата, че се мълчеше по него...
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Втривам го в кожата си, разредено с крем или базисно масло, но отдавна не съм правил тази процедура. Трябва да се внимава с количеството, защото е доста силно. Кедровото масло е всеизвестно с лечебните си свойства още от древността. Руският автор Владимир Мегре дори е описал чудодейните лечебни свойства на кедъра в литературната творба"Звънтящите кедри на Русия".
[/quote]

Извинявам се, че се намесвам в тази тема, но ми стана интересно за съотношенията които ползвате, кедрово масло и крем, ДеНиро.
Какъв крем и колко капки от масло е за предпочитане, когато иде реч за външно приложение?
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Вчера направих плодово-зеленчуков ден. 100% суров. Четох в нета (сайта на Стефи Божилова) за дните екадаши. Тя пише, че според аюрведа тези дни, които са 3 дни преди новолуние и пълнолуние са особено подходящи за постене. И сега леко се обърках. Лунния календар ли да гледам или тези дни екадаши?
Прополиса ми свърши, установих, че ми действа добре и на кожата на лицето. Само дето после ставам жълта, дори като го измия. Взимам пчелен прашец. Значително по - приятно е на вкус. Киселата миризма си я имам в отпадните течности, но поне май течността е бистра. Т.е вероятно не се лекувам по никакъв начин. Верно, че тия дни си похапвах доста сладко - обожавам червен линдор бонбоните и шоколада. Но нормално ли е дори съвсем малко като започна да ям сладко и веднага да се връщам в изходна позиция.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Даааа щото не си пречистена още...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Вов, дай ми бърза рецепта за начало на пречистване.  :Confus_34:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Вов, дай ми бърза рецепта за начало на пречистване.  :Confus_34:

Не познавам такава.  ???

И изобщо думите "бързо" и здраве, или замърсяване, или пречистване... не се съчетават.  :pensif_29:  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

 tooth Знаех си, че ще ме реджектнеш веднага с това "бързо". Знам, че хубавите работи стават бавно, ама... не съм от най - търпеливите. Обичам бързите резултати, кво да се прави. То затова и живота все ме учи да чакам.
Добре, дай тогава бавно начало. Дай НЕЩО! Искам да си поставя цел.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Нюли, "Пречистване" е дума, която има нужда от уточняване... И изобщо двустранните "разговори" могат да станат досадни за някого, затова предлагам да си измислиш причини, оплаквания, желания и пр. и да ги напишеш в раздел "лични съобщения". Ще ти отговоря колкото мога.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Това си е моята тема! На който му е досадно, предполагам няма да я чете повече. Имам и оплаквания и желания... Ще ти кажа скоро и за тях.
Какво мислите за житния режим? Решила съм да опитам с него от 9 февруари.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ми, добре, можеш да започнеш всяка сутрин с

https://www.youtube.com/watch?v=AaQ_AKPRj1c&list=PLcDnVvOyPl1mDbPdxVMJjx2RErUmjjXj6

и бързъ-бързо, след 20 години, както казва учителката, ще видиш въздействието...
След това, преди мсичко друго, изпиваш 3-4 глътки топла вода ; или със стайна температура, с малко лимон. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Това сутрин го правя, почти без пропускане, но колко време след това мога да започна да ям. Щото ставам, сънена излизам с кучето и като се върна вече ми тече времето за приготвяне и трябва да ям на мига. Т.е нямам време да пия бавно и да чакам после някакво време. Много често глътвам водата и започвам да ям, но дали така не се убива ефектът?  :Confus_3:
Клипа ще го гледам скоро, че тук има и други хора и не става.
Втора седмица опитвах (след 3 дена по хотели и шведски маси) прочистващ ден, на плодове и салати. Успях, с малки изключения от нездравословен характер... Опитвам се всяка седмица да имам по един такъв ден, водя се по лунните дни. Но на работа ми е търсене да гладувам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.