Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кога не трябва да пием собствената си урина?  (Прочетена 23301 пъти)

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Имам следното питане. Тъй като през 2010 година при случайни изследвания ми откриха бактерия escherichia coli в урината. Оттогава направих 3 курса с антибиотик (в началото), след това поне 5 курса от по 2 месеца лечение с билки (от различни билкари). После, след препоръка на един лекар, към когото изпитвам смесени чувства, се въздържах 1 месец от млечни изделия, сладко под всякаква форма и изделия от бяло брашно. През това време пак някакви билки пиех, но вече по 1 вид, ядях хрян. Което явно е било противогъбична диета. От тогава (преди точно 1 година) въведох кардинални промени в храненето си. Намалих значително сладкото, намалих млечните изделия, а бях страстен любител на прясното мляко, още от дете; наблягам на зеленчуци; ограничавам консервите. Добавих в храната си неща като чиа, киноа, кокосово масло, годжи, от няколко месеца и кълнове, ленено семе, сусам и т.н и т.н.
За щастие нямам болки, единствено урината ми е (беше) мътна и с доста особен мирис, на кисело. От 2-3-4 месеца (не знам точно) спрях да ям месо. Не знам до кога ще продължи това. Никога не съм била голяма "месарка" и не ми е особено трудно. Покрай приятеля ми, с когото съм от тогава, когато ми излязоха онези изследвания за колито в урината, сериозно проядох свинско, преди това ядях най - вече пилешко месо. Затова реших да спра не само свинското, но и всякакво месо за известно време. Не знам дали си въобразявам, но миризмата изчезна, или я има много много рядко. Бистротата също се подобри значително. Ежедневно пия по 2 канички чай от всевъзможни неща.
Та, въпросът ми е препоръчително ли е при тези обстоятелства да пия урината си?
Благодаря за вниманието!
« Последна редакция: 15-12-2014, 18:53:00 от Newly »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

А защо се налага да пиеш урината си?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Тихий, не си единствения, който си задава този въпрос.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

А пробва ли да лекуваш коли-то с прополис(клеева тинктура)? Знаеш ли например, че срещу златистият стадилокок няма разработен антибиотик все още, поне не и такъв, който да дава сполучливи резултати, но прополиса го лекува успешно?
« Последна редакция: 16-12-2014, 02:38:48 от DeNiro »
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Не знам защо се налага. Не се налага! Чела съм, че и за косата е много полезна урината, но моята изобщо годна ли е, се питам.
Пих прополис няколко пъти, но не смятам, че ми прави нещо съществено на организма. Колко дълго трябва да го пия?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Аз лично бих го пил до решаването на проблема например. Най добре си провери онлайн, колко дълго се пие и в какви дози, ако решиш да предприемеш подобна стъпка. Със сигурност от няколко пъти няма да ти помогне. Дори е много лошо според мен да се пие само по няколко пъти(2,3 или 4), защото не само, че не решава проблема, но и прави микроорганизмите много по издръжливи, тоест те ще еволюират благодарение на недостатъчно дълготрайната терапия. Лично познавам човек, който с прополис се излекува от златист стафилокок, което е много по-голяма гадина от колита-та. Можеш да провериш онлайн и за терапиите с екстракт от семената на грейпфрут, джинджифил и кедрово масло. Това са любимите ми природни съставки за решаването на здравословни проблеми от подобно естество.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Благодаря за препоръките. На мига припнах до любимия ми меден магазин и си купих клеева тинктура, но бях забравила колко гадничка е. Хаха, втори ден я пия и май не е това моето лекарство. Ще поровя за джинджифила, този магически балсам и другите споменати от теб неща.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Новата девойка, ама ти си много екзотичен типаж. За гладуване мислила ли си въобще или се каниш слон с плюнка да трепеш?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Мислила съм! Но откривам, че ме е страх. Един ден (скоро беше) пробвах на сокове и плодове и това ми е постижението. Лакомница съм  :Appetit_17: и ще ми е трудно да се въздържам, предвид работното ежедневие, където съм подложена на изкушения и стрес, разбира се. Вов ми каза, че няма да стане на работа, нито в града и се отказах  ;D
Шегувам се, много ясно. Не съм се отказала. Чета и преценявам. Не знам колко и кога, и много други неща не са ми известни. Нямам смелост за сега. Бързо слабея също, а не търся такъв ефект общо взето. И т.н и т.н.
При теб как върви, правиш ли гладувания, какво се случва по това време с организма ти?
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Определено личи , че си нова  :surpris_23:
Вероятността да  склониш Тихия да сподели "как върви при него " , клони към минус безкрайност. :sorcerer - emotloader:
Даже Бате Бино в една тема беше писал , че паметник ще му издигне ( в случай на по-задълбочени анализи от негова страна...) ако това се случи....
Но , започвам да го разбирам аз Тихия, все повече....особено за твоят конкретен случай ми се струва , че веруюто му ( че отговорите на въпросите ни , трябва да търсим в нас , а не в другите) е изключително резонно.
Ако може да де нарече съвет това, което ще ти кажа е: прочети повечето теми във форума ( дори тези, които не те засягат пряко) , прочети известно количество книги( също са дадени линкове във форума) и ще си сглобиш една по-цялостна картина за света. Тогава вероятно въпроси пак ще възникват , но ще осъзнаеш , че няма друг ( нито в този форум , нито извън него) , който да е по-заинтересуван , за твоите проблеми , за твоето здраве  от теб самата. Ти сама трябва да стигнеш до извода, че ако искаш здраве, трябва да се постараеш за това. Да се понапънеш сама.
Успех ти желая  :flowers2:
« Последна редакция: 20-12-2014, 21:50:26 от zinaida »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Зинаида, за празника ще ти купя подарък. Дай си адреса на лично съобщение.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

..... Тогава вероятно въпроси пак ще възникват , но ще осъзнаеш , че няма друг ( нито в този форум , нито извън него) , който да е по-заинтересуван , за твоите проблеми , за твоето здраве  от теб самата. Ти сама трябва да стигнеш до извода, че ако искаш здраве, трябва да се постараеш за това. Да се понапънеш сама.
Успех ти желая  :flowers2:
Зинаида, за празника ще ти купя подарък. Дай си адреса на лично съобщение.
:Content_14: :Content_14:  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Зинаида, за празника ще ти купя подарък. Дай си адреса на лично съобщение.
Тихий да дам и моя адрес. Макар, че като те знам колко си пестелив откъм съветите бих се радвал, ако получа и само подаръчната опаковка.
 :Content_4 - emotloader:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Пропусна момента. Но, празници колко искаш. Една добра дума чини повече от сто подаръка.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добър хумор , ДеНиро.
Разбра се ,Тихия винаги ( или айде, почти винаги :) ) съветва мъдро. Единственото , което пропуска да уточни е , че съветите му в тази си форма, са само за ограничен брой хора  tooth  Такива , които са "посветени"  и веднага схващат какво иска да им каже  ;)
Фарсовото в този подход обаче е , че тези , които го разбират от едно изречение  -  и сами са си наясно с материята и той не им казва  нищо ново. Докато тези , които не го разбират -за тях думите му са някакъв брътвеж на монголски, а няма и как да го разберат, (дори и да искат), защото той не им дава нито разяснения, нито насоки къде да четат и да се образоват, защото  не признава никакви авторитети..
От което следва , че след като не дава  разяснения даже и върху собствените си думи, вероятно не признава за авторитет и самия себе си  :surpris_23:
 ПРизнавам, такъв подход определено заслужава изследване .

 
« Последна редакция: 22-12-2014, 08:54:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Ми щом ме пита човека, що и аз да не го питам. Може да не знаете как да го подхванете  :Content_4 - emotloader:
Чета ви от известно време, но понякога не съм на нивото и признавам, че не дочитам до край дискусиите, губя връзката, смисъла, отегчавам се.  :whistling2 - emotloader: Ще ме прощавате. Имам една камара книги да чета (по принцип), но и някоя по тази тема бих изчела. Задължително ще го направя дори, но не успях да открия в този форум, честно. Някой, ако има време, може да ми пусне линкче, много ще ме зарадва.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Добър хумор , ДеНиро.
Разбра се ,Тихия винаги ( или айде, почти винаги :) ) съветва мъдро. Единственото , което пропуска да уточни е , че съветите му в тази си форма, са само за ограничен брой хора  tooth  Такива , които са "посветени"  и веднага схващат какво иска да им каже  ;)
Фарсовото в този подход обаче е , че тези , които го разбират от едно изречение  -  и сами са си наясно с материята и той не им казва  нищо ново. Докато тези , които не го разбират -за тях думите му са някакъв брътвеж на монголски, а няма и как да го разберат, (дори и да искат), защото той не им дава нито разяснения, нито насоки къде да четат и да се образоват, защото  не признава никакви авторитети..
От което следва , че след като не дава  разяснения даже и върху собствените си думи, вероятно не признава за авторитет и самия себе си  :surpris_23:
 ПРизнавам, такъв подход определено заслужава изследване .

 

Така е Бате Бино, по-важното е че очевидно ние разбираме монголски :). В крайна сметка това, че монголският все още не е официален международен език не е гаранция, че същият няма да се превърне в такъв един ден. Ако някой не може да разчете правилно един съвет, проблема си остава за самия него. За мен е важно, че ние във форума се разбираме на общ език и се обединяваме около общи идеи.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Зинаида, за празника ще ти купя подарък. Дай си адреса на лично съобщение.

Поласка ме жеста. Дори да е шега. Благодаря все пак.
 Подаръкът за мен,мисля достатъчно голям, е че  попаднах във форума и това преобърна представите ми за света около мен.
Благодаря на всички безкористно и неуморно списващи тук , вече години наред ( стана малко сълзливо стил Бг Мама , но нали ми е едно такова предпразнично  :love_026: та реших да засвидетелствам благодарност и признателност  :love_006 - emotloader:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Ще си позволя нещо лично, с благодарност за добрите думи касаещи форума. Преди година минах Камино де Сантиаго. Това са почти 800 км пеша. Имал съм много прекрасни и трудни моменти там. Някъде по средата на пътя видях един надпис, който никога няма да забравя:

I am not going to stop.
Even if my body falls broken
my heart and my soul will carry me on!

Никога не спирай да търсиш по-добрия живот.

Весели празници и делници!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Браво на всички ви!
Еееех, да можеха всички теми непрекъснато да звучат в този тонннн!... :fluretaa:  :whistling2 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 24 запитвания.