Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Предложение за нова тема  (Прочетена 14384 пъти)

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Предложение за нова тема
« -: 22-11-2009, 14:20:12 »

Предлагам във форума да се направи нова тема:Религия,окултизъм и езотерика,философия и психология.Да отхвърлим обвиненията,че се интересуваме само егоистично от собственото си физическо здраве.
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #1 -: 22-11-2009, 14:34:47 »

 :angel: :Content_14: Съгласна съм!!
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #2 -: 22-11-2009, 21:02:52 »

  Zig zag , идеята ти е хубава. Определено този форум има нужда от това. Форумът ми харесва много ,направо съм зарибен . Но чувствам липсата на такива разсъждения .  Ако все пак се отвори такава, не съм сигурен дали ще се прояви интерес,но нищо не пречи да се пробва . Предлагам темата да бъде само психология и философия(западна :pensif_29: и източна :love_028: ). Окултизъм и други такива ще се отразят по скоро зле .
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #3 -: 22-11-2009, 21:07:48 »

може би искаш да се отвори "раздел"/"секция" във форума,а не нова тема? :)
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #4 -: 22-11-2009, 21:32:22 »

Да де ,то се подразбира.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #5 -: 22-11-2009, 22:16:23 »

Мислим по въпроса ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #6 -: 22-11-2009, 22:26:51 »

 ;)
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #7 -: 22-11-2009, 23:06:53 »

може би искаш да се отвори "раздел"/"секция" във форума,а не нова тема? :)
Да,за първи път участвам във форум(освен тук,е загуба на време и празни приказки).Моля извинение за неточноста!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #8 -: 23-11-2009, 13:30:53 »

 :kisss:Дааааааа, май моментът да си сблъскаме главите, т.е. миро-свето-гледите, извън манджите - назря...Хай на добър час и ден ...и никой, никого да не съди, ами търпеливо да седи и чака всеки мнинието си да изкаже, ръста си да покаже!!!
    Макар, че Марийчето в своето начало доста по темата е казало...ама и ние си имаме мнение по мнооого въпроси....всееки истината търси...всеки от собсвената си камбанарийка вижда това,което става и го преосмислява...Дал ще дойде денят, когато всички ще рекат: -те това е за всички живота, тез са за всички ни правилата, дет водят в небесата...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #9 -: 24-11-2009, 01:32:08 »

Ето новата категория - http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=30.0
Благодаря!
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #10 -: 25-11-2009, 18:55:51 »

Щом ще има тема за окултизъм, аз предлагам да има тема и за тунинг  на автомобили ! (лично съм силно заинтересован)
Тунингът има не по-малко общо със суровоядството и здравето  от окултизма...

Внимавайте модераторите, да не възникнат ядове  в тази връзка. Това е нова идейна линия ! Все едно нов форум!  
После ,който е сложил философията в една група с окултизма, май май  има нещо наум...  Да се говори  на едно място за йога и за окултизъм е все едно да събереш в тясно пространство евреи  и нацисти !  Внимателната , да не кажете ,че не съм ви предупредил!  
« Последна редакция: 25-11-2009, 18:59:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #11 -: 25-11-2009, 20:12:17 »

бате Бино , прав си за окултизма според мен . Не знам какво точно е окултизъм . Имам впечатления ,но никога не съм се интересувал. Философията разчита на разума все пак ,критичността на човека . Така ,че в крайна сметка или го разбираш или не. Но не мисля ,че някой ще тръгне да говори за окултизъм тук. Може да се приказава но никой не ще се зариби. А за мен понеже и аз съм вече суровоядец освен вегетарианец ,мисля ,че има ообщо и то много между философията , психологията и храната . ако ти не го разбираш ,както много други също, значи аз вероятно имам много грешни представи. Ако това е просто готварски форум за очистващи рецепти аз излизам веднага в такъв случай. Аз не гледам на храната като средство!
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #12 -: 25-11-2009, 20:16:11 »

 И нещо друго .  Мисля ,че духовното в човека е свързано с храната която яде. Това е неоспоримо,подразбира се.
 
 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #13 -: 25-11-2009, 21:57:14 »

 За много работи съм прав, но някои често го разбират със закъснение :)  
Философията и психологията естествено присъстват и сега в голяма част от постовете. То няма как да не присъстват.  Но са обвързани  идейно с акцентите на ТОЗИ форум. Докато поставени в отделен раздел те могат да провокират отвлечени препирни далеч зад пределите на тукашната идейна линия , например -  допирни точки  в трактатите на Цицерон   и  Шопенхауер по темата -  "деморализацията - естествен резултат от  блокиране на мъжката социална инициатива ..."
  А за религията , езотериката  и окултизма да не говорим... Заради  тях ще накацат странни  птички, нямащи нищо общо със "здравословните принципи на партиен живот" :) ,може да се промъкнат и "Свидетели на чичо ми "  :) , а и кой знае още какви още по-зашеметени  утаечни елементи  ,като в един момент трябва да се чудим как да им кажем " къш" ,  тъй като  ,след като се изкажат по темата ,ще се  огледат наоколо, няма да  одобрят  останалото, ще се възпалят, после за да си отмъстят ще си разхлабят клоаката и  пак ще трябва да вадим арбалетите... :)
    Да оставим,че има риск да се превърнем в копие на бгмама - колоритна  самовъодушевяваща се говорилня,  където разбират от всичко , вкл.  от хидроизолации на басеини  и от ускорители на елементарни частици...
    Религията е най-големият риф, съветвам да не се отделя като тема, ще се изпокарат много хора за няма нищо. А и от религиозни спорове, както казваше полковник Йовчев по друг повод - "нито полза ,нито файда" ..    
« Последна редакция: 26-11-2009, 00:26:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #14 -: 25-11-2009, 22:18:24 »

Като стана дума за религия,днес отвам на тренировка и нашата зала заета.Вътре имаше някаква секта.Влязох,защото трябваше да си взема постелката.Онзи пастора,дори не спря да говори.Толкова беше надъхан,а и това е тактика в практиката :D :D!!Вътре жени,деца,стари,млади.Яко им промиваха мозъците  :surpris_23:Странно,обаче в съсредоточаването си,да си търся постелката вървейки до задната част на претъпканата заличка,не чух нищо от това,което им набиваше в главите "пастирчето"им  :D И може би,по-добре :Content_22:
« Последна редакция: 25-11-2009, 22:21:14 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #15 -: 25-11-2009, 22:47:23 »

Моето мнение напълно се покрива с това на бате Бино.Петко може да каже какво му казах като говорихме за този раздел....,че вероятността форума да се напълни с разни изпращялки е неимоверно голяма.Дано да не съм права.Като казвам изпращалки нямам предвид хора с духовни търсения и интереси,а имам предвид буквално изпращял народ.
....Ще видим какво ще стане.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #16 -: 26-11-2009, 06:05:29 »

Спокойно ;D Ако се напълни с такива хора, с едно кликване на мишката ще замразим нещата. Освен това, редовни членове на форума поискаха този раздел. Странното сега е, че не пишат ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #17 -: 26-11-2009, 06:10:33 »

Иначе дайте да не говорим така.
И окултизмът и религията имат тясна връзка с храненето :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #18 -: 26-11-2009, 06:14:50 »

Ако възникне безпорядък във форума ще прекръстите темата във философия на храненето и всички ще сме доволни ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Предложение за нова тема
« Отговор #19 -: 26-11-2009, 08:36:56 »

 :kisss:Като казвам изпращалки нямам предвид хора с духовни търсения и интереси,а имам предвид буквално изпращял народ.

   Приятели мои, светлинки в тъмнината, мен  НАЙ-МНОГО ме тревожат точно изпращялките...това ,което вече си е отворило едното око , след напъни ще отвори и второто...но какво да правим с тези , които нито могат да видят, нито да чуят ...ето там има много поле за работа и то за сериозна работа...никое зряло общество не изхвърля незрялото - точно защото е зряло!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.