Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Местата по света  (Прочетена 11116 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Местата по света
« Отговор #40 -: 26-11-2009, 08:29:53 »

Ех, аз влезнах в темата да ви кажа 2-3 приказки за Канада. Не че много съм видяла, даже нищо. :) Но хайде друг път.

Тук сме от лятото на 2007-ма. И не е в резултат на умопомрачение. Напълно трезво и обмисено решение си беше. А защо се стигна до него, мога да споделя, но не точно сега.

Докато мога да събирам семейството си около масата, ще се считам за успял човек. :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Местата по света
« Отговор #41 -: 26-11-2009, 08:32:29 »

Докато мога да събирам семейството си около масата, ще се считам за успял човек. :)
Това най-много ми пасва и на мен като разбиране. Радвам се за теб, Вери! :flowers2: :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #42 -: 26-11-2009, 09:16:30 »

В крайна сметка,домът на един човек е там,където е семейството му.Когато сте заедно и гледате в една посока,всичко ще е наред. :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #43 -: 26-11-2009, 15:01:22 »

Вери, добре те разбирам, още повече че беше споделила какви са причините ви да се изнесете толкова надалеч. Имам приятели, които поради същите причини се изнесоха, въпреки че материалното им положение в България беше осигурено. Но между емигрирането в Канада и това в САЩ ми се струва има доста голяма разлика- в САЩ се ходи със зелена карта или на студентска бригада и се остава нелегално. В Квебек се ходи легално и предимно семейно. Разликата в перспективите... Масата хора отиват в Щатите, за да печелят пари, и евентуално по-добрия живот да дойде по-нататък. Само че в момента там е прекалено голяма криза и вероятността да "изгърмиш" с доста по-голяма, отколкото допреди няколко години. Затова за мен е лудост да рискуваш толкова пари да отидеш до държава, от която я имаш, я нямаш пари да се върнеш. Е, някои хора все още плащат дан на старите си мечти..
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Местата по света
« Отговор #44 -: 26-11-2009, 15:58:33 »

Benato, за съжаление все още съм с този мъж и тормоза продължава. От страх обаче нищо не предприемам. Лятото за малко щях да го екстрадирам, да си ходи, но толкова много ме е наплашил за 2 год., че ме е страх ако успее да се върне да не ми направи нещо по-....... Не,че много го обичам. За съжаление любовта която изпитвах към него, бързо отлетя. Сега му правя лични карти за престой,които аз плащам и хабя най-хубавите си години в тормоз. Сега най-голямата му наглост е да му правя БГ паспорт и гражданство, за да може да замине за чужбина. Най-много го намразих обаче,когато ми разигра цирк в родилния дом и аз със сълзи на очите го умолявах да не пишем синът ми Мохамед. Но аз пък това лято го кръстих и го писах на баща ми-Борис. Все още не съм сменила името в акта за раждане, но и това ще стане >:(
Извинявам се,че ви занимавам с моите семейни проблеми. :-\
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #45 -: 26-11-2009, 16:01:48 »

Angie, много си права и повечето хора мислят като теб, значи си още по-права.

Нелегалните емигранти са обречени на вечна мизерия тук. А лотарията за зелени карти е направена предполагам за набиране на черноработници, самите изисквания го показват - средно образование. Иcкaм само да споделя и моя опит - има и 2 други начина за реализация - учене и работа, т.е. с учебна или с работна виза (това беше и нашия път, това правите и вие в Европа).

Чрез ученето си набавяш почти всичко необходимо (както и в EU), после има практика - опознаваш работния пазар, начина на живот, хората, гледаш и ти къде се "класираш" и после решаваш дали ти харесва тук или не.

С работна виза са обикновено хора с много квалифицирани специалности, за които не могат да намерят американец. Тогава си търсен и доста ценен, заобиколен с уважение и в джоба ти дрънкат...
Ето че има 4 избора, всеки си избира един, ако толкова много иска да дойде тук и поема по пътеката.

Но пак повтарям, т.е. цитирам Андрей - "Колкото по-далече - по-добре!"


Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #46 -: 26-11-2009, 16:14:45 »

Да, права си canat, тези двата варианта ги пропуснах, вероятно защото тръгнахме от неудачието на някои хора...
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #47 -: 26-11-2009, 16:22:50 »

Какво нещо е интернет...пишеш от сругият край на света.Като си представя Canat и Вери,колко сте далеч от тук... :-\ Ако си в Европа и пеша да тръгнеш,ще се прибереш,ама вашата е по-сложна. :surpris_23:Добре поне,че не сте сами там,а със семействата си.
Atanassia,за съжаление познавам такива като мъжът ти.Никога,нищо добро не може да се очаква от тях.Те са егоисти,усъвършенствали се в манипулацията.С учудваща лекота внушават чувство на вина,страх,унижение и.т.н,които са техните оръжия.Мога,само бегло да си представя страхът който те е обзел.
Знам обаче едно.Не може това да продължава вечно.Все някога трябва да сложиш черта.Ако можем по някакъв начин да ти дадем смелост да направиш това,ще е добро начало.Има телефон за такива случай и можеш лесно да го намериш.Трудно е,но трябва да се изправиш срещу страха си!Аз не виждам друг начин.Само кажи как да те подкрепим?
« Последна редакция: 26-11-2009, 16:25:04 от Svetlio »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #48 -: 26-11-2009, 16:43:18 »

Вери, тъй и тъй сме почнали да разказваме за различните страни, би ли спoделила за Канада? Би ни било много интересно да чуем твоята глeдна точка.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #49 -: 26-11-2009, 16:57:29 »

Добре поне,че не сте сами там,а със семействата си.
даaaм, това също е изпитаниe, ако връзката не е истинска и силна, тя се разпада много бързо, като си в чужбина. A ако е качествена - става още по-силна и здрава, и човек може да гради и да се развива.
« Последна редакция: 26-11-2009, 17:12:33 от canat »
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Местата по света
« Отговор #50 -: 26-11-2009, 17:38:13 »

Blagodarq ti Svetlio za hubavite dumi :flowers2:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #51 -: 26-11-2009, 17:58:20 »

даaaм, това също е изпитаниe, ако връзката не е истинска и силна, тя се разпада много бързо, като си в чужбина. A ако е качествена - става още по-силна и здрава, и човек може да гради и да се развива.
Човек най-ясно си проличава какъв е,в екстремна ситуация.Тогава виждаш,що за човек е до теб и може ли да се разчита на него. :weight_lift: :thankyou:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Местата по света
« Отговор #52 -: 26-11-2009, 18:23:58 »

Атанасиа, прегръдки  :love_026: и аз съм изпитвала страх и те разбирам...
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Местата по света
« Отговор #53 -: 26-11-2009, 22:40:43 »

Благодаря Ви за подкрепата. :) Вие сте прекрасни хора :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Местата по света
« Отговор #54 -: 27-11-2009, 11:08:52 »

Атанасия,действай смело и го разкарвай този мизерник,нищо не може да ти направи,той вече ти е направил де,отровил ти е най хубавите години. Д а плаши гаргите,няма смисъл да живеш така,обърни се към пострадали и решили си въпроса жени.
« Последна редакция: 27-11-2009, 11:17:17 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #55 -: 27-11-2009, 11:25:16 »

-
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Местата по света
« Отговор #56 -: 27-11-2009, 18:31:43 »

Атанасия, не се предавай на страха, моля те!!!
Аз също съм минала през подобни ужаси, нос помощта на родителите си, се спасих.
КУРАЖ, ТИ НЕ СИ САМА!
Нали имаше една фондация "Анимус", там не биха ли ти помогнали ???
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Местата по света
« Отговор #57 -: 27-11-2009, 19:51:14 »

Atanassia, дори и когато ти се струва че е невъзможно да се освободиш от даден проблем, винаги има изход и решение. Не се предавай, сигурно ти е тежко в момента, но си представи колко по-тежко ще ти бъде това да продължава с години напред. Ами на детето как ще се отрази всичко това, тормозът върху теб и изобщо този модел на семейство? Помисли за това и не се предавай.  Опитай да се свържеш с "Анимус" или с някоя друга такава организация
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Местата по света
« Отговор #58 -: 27-11-2009, 21:30:14 »

Атанасия бащата на дъщеря ми е арабин, не мога да вляза в твоите обувки, но си имам идея някаква.
За да не губиш време и да страдаш още просто го натопи, и без това арабите нямат хубаво име където и да е, той ще е с запор за бг. а ти ще мигаш невинно на летището като го депортират.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Местата по света
« Отговор #59 -: 29-11-2009, 02:01:18 »

Много съжалявам жените, които са подложени на насилие от мъжете си. Навремето съм чувала по-възрастни лелички да казват : "Мъжа ми пие и ме бие, но заради децата ще търпя, да имат баща." Няма по-голямо заблуждение от това. Пълна глупост. Напротив - именно заради децата трябва жените да разкарат тези мъже. Може ли едно дете да е свидетел на такива битови скандали всекидневно и да порастне нормален, психически уравновесен човек? Не! Такива деца са обречени. Аз всеки път тайничко благодаря на Бога, че в моето семейство това никога не се е случвало. И оценявам, че имам такъв човек до себе си на който тези неща са му много,много чужди. Както и знам, че никога няма да има такива грозни сцени между нас и децата ни ще растат спокойно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.203 секунди с 23 запитвания.