Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Местата по света  (Прочетена 11121 пъти)

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Местата по света
« Отговор #20 -: 23-11-2009, 11:20:41 »

Андрей, направо си илюстрация на приказката " Внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне". Но все пак, договора ти все някога ще свърши, и ще можеш да идеш на друго място, където да се чустваш по-добре. Но и тогава- внимавай с пожеланията :)) "Изгубени в превода" и аз много го харесвам :)

Договора с фирмата е лесна работа. Проблема е договора с жената  :Confus_3: :Content_4 - emotloader:
Всъщност преди да дойда тук имах намерение да ходя до САЩ. В последствие получих доста информация за това място и съм на мнение, че колкото по-далече от там, толкова по-добре. Няма да обяснявам защо.
« Последна редакция: 23-11-2009, 11:28:21 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #21 -: 23-11-2009, 13:26:08 »

canat със сигурност няма да се съгласи с теб относно САЩ, но и аз като теб избягвам възможностите да отида до там. Знам, че е друго човек да види с очите си, но все пак си мисля, че има много по-интересни места по света, където човек да поживее, че и доста по-близо до Родината.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #22 -: 23-11-2009, 15:22:59 »

Всъщност преди да дойда тук имах намерение да ходя до САЩ. В последствие получих доста информация за това място и съм на мнение, че колкото по-далече от там, толкова по-добре.
xaxaxaa....точно така, колкото по-далече - по-добре!
Това място или го обичаш или го мразиш, проблемът е , че дори тези които го мразят стоят тук.
« Последна редакция: 23-11-2009, 15:46:33 от canat »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #23 -: 24-11-2009, 00:54:21 »

страшно много хора с ГОЛЕЕЕМИ АМЕРИКАНСКИ МЕЧТИ, т.е. пари, кеш и пак пари. Култура и традициите им са все още много силни, но нещата се променат страшно бързо и американизиранито (душевно осъкатяване) върви с бързи темпове.
Андрей, това не е американската мечта.
The American Dream е мечта за земя, където животът е по-добър, по-богат и по-пълен за всеки, с възможности за всеки, зависещи от качествата, способностите и уменията му. Това е мечта да можеш да растеш и да се развиваш, независимо от бариерите, да бъдеш зачитан от другите за това, което си, без значение от расата и социалната ти позиция. Тя е застъпена и в конституцията им - всички са създадени равни, всички имат правото на живот, свобода и стремеж към щастие.
Аз не бих нарекла това душевно осакатяване, не знам ти...
Аз живея това. За това дойдох, това търсих и това намерих.  :love_028:

Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #24 -: 24-11-2009, 16:21:57 »

Е то и по нашата конституция всички са равни...Чесно казано не виждам нищо хубаво в това да си образован, а да работиш черна работа. Има и успели хора- но колко са те и на каква цена? Ако възможностите бяха равни, интересно защо тогава масата българи пристигащи в Чикаго почват работа на летището?! Европа си изравни и призна дипломите, и за мен на днешно време човек да се дигне да емигрира в Америка, а не да си намери работа из Европа, е резултат от умопомрачение. В Америка си заслужаваше да се иде някога- може би когато canat е заминала. Но сега...
А една от причините по принцип хората които пребивават в друга страна да казват, че я мразят, е най-често защото наистина я мразят :) защото не са там от космополитност, а защото са заминали от недоимък, и в другата държава нямат възмжностите, които са очаквали...
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #25 -: 24-11-2009, 16:39:47 »

pravilno, Angie.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #26 -: 24-11-2009, 17:34:09 »

защото не са там от космополитност, а защото са заминали от недоимък, и в другата държава нямат възмжностите, които са очаквали...

Ако,си неудачник тук,ще си неудачник и там.Причината е,че всички хронични болници/неудачници имат еднакъв начин на мислене,без значение от коя страна са те.
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Местата по света
« Отговор #27 -: 24-11-2009, 18:20:35 »

страшно много хора с ГОЛЕЕЕМИ АМЕРИКАНСКИ МЕЧТИ, т.е. пари, кеш и пак пари. Култура и традициите им са все още много силни, но нещата се променат страшно бързо и американизиранито (душевно осъкатяване) върви с бързи темпове.
Андрей, това не е американската мечта.
The American Dream е мечта за земя, където животът е по-добър, по-богат и по-пълен за всеки, с възможности за всеки, зависещи от качествата, способностите и уменията му. Това е мечта да можеш да растеш и да се развиваш, независимо от бариерите, да бъдеш зачитан от другите за това, което си, без значение от расата и социалната ти позиция. Тя е застъпена и в конституцията им - всички са създадени равни, всички имат правото на живот, свобода и стремеж към щастие.
Аз не бих нарекла това душевно осакатяване, не знам ти...
Аз живея това. За това дойдох, това търсих и това намерих.  :love_028:



Тази конституция е написана преди за затрият няколко милиона червенокожи и да заробят още няколко милиона чернокожи, а после с оръжие в ръка да  тръгнат да "демократизират" останалата част от света или след това?
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Местата по света
« Отговор #28 -: 24-11-2009, 18:30:27 »

Е то и по нашата конституция всички са равни...Чесно казано не виждам нищо хубаво в това да си образован, а да работиш черна работа. Има и успели хора- но колко са те и на каква цена? Ако възможностите бяха равни, интересно защо тогава масата българи пристигащи в Чикаго почват работа на летището?! Европа си изравни и призна дипломите, и за мен на днешно време човек да се дигне да емигрира в Америка, а не да си намери работа из Европа, е резултат от умопомрачение. В Америка си заслужаваше да се иде някога- може би когато canat е заминала. Но сега...
А една от причините по принцип хората които пребивават в друга страна да казват, че я мразят, е най-често защото наистина я мразят :) защото не са там от космополитност, а защото са заминали от недоимък, и в другата държава нямат възмжностите, които са очаквали...

Angie, що е това "успял човек"?
« Последна редакция: 24-11-2009, 18:32:07 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #29 -: 24-11-2009, 18:32:42 »

Светльо,  ти бил ли си в друга държава да живееш? И аз казвах на родителите ми, че ще намерят в Америка такава работа, каквато ще търсят, но тяхната гледна точна е много по-различна. Те не са неудачници- но една голяма част от хората, които заминават, са в такава възраст, в която им е по-трудно да са изолирани, а общуването с други българи много често не е препоръчителен вариант. Тяхното образование там няма стойността на моето. Аз ако отида да работя в Америка, ще отида единствено за много добра заплата, която няма кой да ми даде в Европа. Но аз съм от друго поколение и с европейско образование. Старта не е равен просто. А има и много образовани млади хора които блъскат на няколко работи едновременно, и аз им се чудя на акъла защо, но явно им харесва. Българите, които отиват в чужбина масово отиват за да напечелят. А когато си или нелегален, или не говориш езика, или не можеш да си намериш подходяща за теб работа и парите ти свършват, почваш да бачкаш каквото и да е, за да се издържаш- най-често на черно. И това те завърта. Докато моите приятели учеха в София и мама и тате ги издържаха и те се вееха наляво-надясно, а някой си намираха по-свестни работи защото имаха времето да си търсят, аз във Франция съм работила през почти цялото си обучение като сервитьорка. Бедните хорица, които са от затънтените краища на България и ходят по обекти или по беритби, или гледат стари италиански баби, издържат семействата си и комшиите у дома. За мен това не е да си неудачник. Хората имат право да мразят чуждата държава, но още по-голямо право имат да мразят собствената си държава, която не им позволява нормален живот. Тук нямам предвид личностните възможности, а основните задължения на държавата.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #30 -: 24-11-2009, 18:38:26 »

Цитат на: Андрей
Angie, що е това "успял човек"?
[/quote
Абе условно е понятието.. в конкретния случай имах предвид човек, който е постигнал каквото е искал и е щастлив, и чието социално положение е добро. Макар че в Америка познавам хора, които имат къща, но работят като сервитьори- аз тях не ги приемам за успели, защото моята камбанария е много по-различна. Но общо взето и те са успели..затова казвам че е условно. За някой хора ти може да си успял, защото живееш в някаква екзотична държава и имаш добре платена работа примерно. А дали ти в твоите очи си успял е съвсем друга работа..
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #31 -: 24-11-2009, 18:52:58 »

Аз ако отида да работя в Америка, ще отида единствено за много добра заплата, която няма кой да ми даде в Европа. Но аз съм от друго поколение и с европейско образование. Старта не е равен просто. А има и много образовани млади хора които блъскат на няколко работи едновременно, и аз им се чудя на акъла защо, но явно им харесва. Българите, които отиват в чужбина масово отиват за да напечелят. А когато си или нелегален, или не говориш езика, или не можеш да си намериш подходяща за теб работа и парите ти свършват, почваш да бачкаш каквото и да е, за да се издържаш- най-често на черно. И това те завърта. Докато моите приятели учеха в София и мама и тате ги издържаха и те се вееха наляво-надясно, а някой си намираха по-свестни работи защото имаха времето да си търсят, аз във Франция съм работила през почти цялото си обучение като сервитьорка. Бедните хорица, които са от затънтените краища на България и ходят по обекти или по беритби, или гледат стари италиански баби, издържат семействата си и комшиите у дома. За мен това не е да си неудачник. Хората имат право да мразят чуждата държава, но още по-голямо право имат да мразят собствената си държава, която не им позволява нормален живот. Тук нямам предвид личностните възможности, а основните задължения на държавата.

Анджи!"Няма кой да ми даде".Като няма кой да им даде,да си вземат сами.Хроничният болник,винаги чака помощ от вън!!Ама хорицата....образованието......??
Ами къде са тръгнали питам тогава???Планина не се изкачва по джапанки.Като нямат образованието,не знаят езика и т.н,къде са тръгнали.Тук идва въпроса:кое е по-важно - победата или липсата на загуба?Липсата на загуба те обрича на успех.А тя се постига,когато се подготвиш добре.
Хората имали право да мразят - питам кое?Външния свят е проекция на вътрешния.Каквото от вътре,това и отвън!Кое всъщност мразят.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #32 -: 24-11-2009, 19:14:50 »

Светльо, хващаш се за думата и всичко минаваш през твоята призма. Първо месиш това, което аз пиша за себе си, с това, което пиша за емигрантите по принцип. Аз не се занимавам с бизнес, и естеството на това, което правя е такова, че с него не се прави бизнес, или поне не в този смисъл. Тоест аз мога да бъда на заплата, затова така го написах. Парите не си ги копая в двора, те винаги идват чрез други хора. После, баща ми говори английски, даже преподава английски. Ако според твоята логика той е неудачник, защото е поел предизвикателството да опита на друго място, но виж ти- не е успял- да стане шеф или дори учител по английски в Америка, е  нищо друго освен проекция на вътрешния му свят (ако разбирам правилно, щом не е успял, значи на вътрешния му свят нещо му куца)- няма да ти завидя за самочуствието да мислиш че седиш по-високо от другите. А самия факт, че съдиш някого, значи че се поставяш над него. Помисли върху това дали вътрешния свят при някой хора не е много по-различен от външния, много по-хармоничен, много по-развит!
После, според теб афганистанците които живееха в горичка покрай Па-дьо-Кале при изключително мизерни условия, дали са имали повече надежда за реализация там в тази горичка, или след като ги натовариха на самолета и ги върнаха в Афганистан, където талибаните могат да ги унищожат? И дали гастарбайтерите, които живеят при мизерни условия в Испания  онази област А...нещо си, която е най-големия производител на зеленчуци, и поради която в България през зимата има домати, които дори и ние от този форум вероятно понякога ядем, дали света, в който живеят тези хора е проекция на техния вътрешен свят? Нека външния свят е проекция на вътрешния- само дето във външния живеят 6 милиарда души и ти някак трябва да живееш с тях и с техните проекции.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #33 -: 24-11-2009, 19:27:16 »

Никого не съдя и не мисля,че съм над другите!!
Дали външният свят на всички тези хора е проекция на вътрешният им?ДА,и още как!!
Въпросът е,дали твориш осъзнато или не.Няма как отражението ти в огледалото да е по-различно от теб.Проблема на хората е,че се опитват да оправят отражението си,вместо да се вгледат в себе си,и да променят вярванията които им пречат!Не знам дали баща ти е успял.Ако е постигнал това което е искал,тогава е.Ако ли не,значи е имало нещо което не му е позволило това.Понякога ние не осъзнаваме това,но в нас има програми,които ни саботират.Получава се самосаботиране.За това трябва добре да проверим "лещите си"!
« Последна редакция: 24-11-2009, 19:32:09 от Svetlio »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #34 -: 24-11-2009, 20:10:17 »

Прозвуча ми така, сякаш съдиш, но както и да е, сигурно не сме се разбрали.
Въпроса на Андрей " какво е "успял човек"?  е ключов. Струва ми се, че подхода ни към темата е много различен, а именно в това: ако те разбирам правилно, нашия вътрешен свят - желания, намерения, стремежи, развитие на качества, постига изражение във външния свят, но за това се изискват усилия. Движението е отвътре- навън. Аз пък разглеждам движението отвътре- по-навътре, а отвън си остава отвън. Някъде тези две движения си взаимодействат, но кога, защо, и нужно ли е. Всъщност ми се струва, че и един предишен разговор между вас с Петко се получи поради различията в начина ви на гледане. Бих определила твоя начин на мислене и действие като про-активен към света, докато Петковия, а може би и моя като про-активен обаче в другата посока. Интересното и хубавото е, че и в про-активния начин навън, вътрешния свят е важен.
Защо обаче казваш, че ако не е постигнал това, което е искал, значи е имало нещо, което не му го е позволило? Не значи ли това, че въпреки нашия вътрешен свят, външния се движи по други закони, с друга логика, и въобще няма гаранция, че дори и всичките ти лещи да гледат добре и да правиш всичко както трябва, пак има голяма възможност да не се получи, защото външния свят не може да реагира на вътрешния ти адекватно?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #35 -: 24-11-2009, 20:24:40 »

Прозвуча ми така, сякаш съдиш, но както и да е, сигурно не сме се разбрали.
Въпроса на Андрей " какво е "успял човек"?  е ключов. Струва ми се, че подхода ни към темата е много различен, а именно в това: ако те разбирам правилно, нашия вътрешен свят - желания, намерения, стремежи, развитие на качества, постига изражение във външния свят, но за това се изискват усилия. Движението е отвътре- навън.

Точно това имам в предвид.Когато престанеш да реагираш на външният свят,а вместо това,се запиташ на кое е отражение той,тогава ще започнеш да твориш осъзнато.
Когато казвам,че нещо не му е позволило,имам в предвид,че съзнателно можеш да искаш нещо,но в подсъзнанието имаш блокажи,които не ти позволяват да го осъществиш.Точно за това,човек трябва хубаво да се порови в себе си.
Ето тук има по-подробно http://www.emozdrave.info/palace.html
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Местата по света
« Отговор #36 -: 24-11-2009, 20:53:43 »

Въпроса на Андрей " какво е "успял човек"?  е ключов.
за мен успял човек е щастливия човек (а за всеки щастието е различно, защото всеки търси и ce стреми към различни неща, на всеки ценностната система е различна, целите са различни и мечтитие са различни)

А идеално място на света няма, освен ако ние не си го създадем. Аз така правя, градя си Моя свят, такъв какъвто аз го харесвам.
« Последна редакция: 24-11-2009, 21:07:51 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #37 -: 24-11-2009, 21:08:40 »

Въпроса на Андрей " какво е "успял човек"?  е ключов.
за мен успял човек е щастливия човек (а за всеки щастието е различно)

Така е.Може да се каже,че щастието...това е хармонията,баланса! :peperudi:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Местата по света
« Отговор #38 -: 24-11-2009, 21:21:08 »

Така е.Може да се каже,че щастието...това е хармонията,баланса!

Именно така е. А за блокажите- понеже стана дума за конкретен човек, мога само да ти кажа, че не са приложими в конкретния случай, за когото споменах. Как да го формулирам..не всяка уста е достатъчно голяма за Америка, но и Америка не е достатъчно голяма за всяка уста. В случая подчертавам на последното ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Местата по света
« Отговор #39 -: 24-11-2009, 21:26:17 »

Така е.Може да се каже,че щастието...това е хармонията,баланса!

Именно така е. А за блокажите- понеже стана дума за конкретен човек, мога само да ти кажа, че не са приложими в конкретния случай, за когото споменах. Как да го формулирам..не всяка уста е достатъчно голяма за Америка, но и Америка не е достатъчно голяма за всяка уста. В случая подчертавам на последното ;)
Както се казва - един има сили да преплува океан,друг локва.Важното е да ти е готино,докато плуваш  O0
Активен
 

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 23 запитвания.