Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Отговор до Бате Бино  (Прочетена 11122 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Отговор до Бате Бино
« -: 10-12-2014, 12:29:11 »

"Не знам дали е роля, Де Ниро.., но ако искаш да постигнеш каквото и да е в социума, общуването е първото ,от което трябва да почнеш    Ти избираш    
Вероятно си още млад и зелен ( както и Виолета ) , затова не страдай. Като поостарееш, ще се съгласиш, че май наистина е така  " (Цитат на бате Бино).
Длъжен съм да отговоря на горенаписаното и тъй като темата е заключена нямах друг избор и затова го правя тук.
1-во: не смятам, че имам проблеми с общуването, а по-скоро, че имам проблеми с общуването с Искрена, тъй като не намирам общ език с нея(видно е от написаното).
2-ро: „Да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве“. Не си спомням на кой принадлежи тази сентенция, но подкрепям напълно. Тук не визирам общността във форума, а говоря по принцип за обществото като световна мярка.
3-то: това, че ме окачестваваш като млад може само да ме радва. И тук ще подкрепя думите си с цитата на Джордж Шоу “Не съм толкова млад за да знам всичко“. Обществото смята, че с времето хората стават по-умни и по-мъдри, което обаче е пълна заблуда. С възрастта хората единствено остаряват и глупяват. Това, което заблуждава е факта, че по-старите често имат по-правилна позиция в дадена ситуация. Това е така не защото същите са станали по-умни с възрастта, а е е така, защото са станали по предпазливи на принципа „парен каша духа“. На практика грешките от миналото са ги направили по-предпазливи и по-уплашени да не би да сбъркат случайно, ако сторят или кажат еди какво си. Но именно тези неосъзнати стрхове създават психологическа бариера във възрастните хора. Затова обикновено те не са амбицирани и креативни като младите. Младите от своя страна често правят грешки, но само защото често стъпват на непозната почва. Въпреки тези грешки мислите на младите хора винаги са по-бързи, по-красиви и по-креативни. Например само в един абзац написан от Виолета касаещ здравословното хранене или здравето като цяло, аз виждам повече смисъл и светлина отколкото във всичките книги написани от издухани старци с авторитетни титли(професори, писатели, доктори, академици и прочие). Освен това по-старите често се държат по-авторитарно, само защото са си решили, че същите са нещо „повече“заради годините и опита, който имат  зад гърба си. Често приемат ролята си над останалите, като авторитарна и доминираща! Често се обаждат като на барабан задната палка :) за всичко, което не им изнася, често гледат на всичко като на бащиния и често мерят само според техният аршин. Всичко това по-често  ДРАЗНИ отколкото помага!!!
Написано до тук е за окачестваването ми като МЛАД и много се радвам, че ме награди с този комплимент. Благодаря ти! За ЗЕЛЕН не мога да се съглася, но действително по-млад по правило означава донякъде и по-зелен поради липсата на достатъчен житейски опит. Но може да се каже, че е относително и неправилно да се свързват понятията млад и зелен. По-нататъка нямам какво да коментирам от написаното от теб по-горе.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #1 -: 10-12-2014, 12:41:43 »

Благодаря за желанието за отговор , Де Ниро.  :peperudi:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #2 -: 10-12-2014, 15:17:19 »

То не е никак трудно да не намериш общ език с Искренчето.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #3 -: 10-12-2014, 15:27:45 »

хаха, особено ти, Тихий, особено ти    tooth
тъй като поначало не казваш нищо конкретно, освен, че няма как да кажеш нещо конкретно!
в това определено винаги си конкретен!   ;D
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #4 -: 10-12-2014, 16:51:43 »

Американски форум:Задаваш въпрос и всички ти отговарят.
Руски форум:Задаваш въпрос и всички ти задават въпроси.
Български форум:Задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #5 -: 10-12-2014, 18:14:36 »

Като човек, който отдавна чете почти всичко в този форум, ще използвам темата, за да се обърна за пръв и последен път към Искрена.

Искрена, в този форум хората са свестни и интелигентни. Последното, което някой от тях би направил, е да прояви неуважение към чуждата вяра. Но с вашите непрестанни нравоучения предизвиквате реакция, която по сила и грубост почти съответства на вашето поведение тук. Многократните демонстрации от ваша страна на невъзпитание, иронично отношение и склонност към подигравки при липса на аргументи трупат огромен негатив не само на ваш гръб, но и спрямо учението, което изповядвате. Не знам дали в Рая дават бонус точки на миряните, успели да прикоткат нови попълнение в лоното на вярата, но ако е така, то вие със сигурност ще получите само наказателни точки, защото със своето отношение отблъсквате хората, принизявате вярата си до махленски сплетни и очерняте образа на онзи, когото смятате, че защитавате.
Веднъж бяхте оприличили поведението си на човек, който като види, че друг върви по ръба на пропаст, тича да го спаси да не падне в нея. Не, Искрена, вие блъскате хората в пропастта. И ако не го виждате, то вие сте по-сляпа и от най-окаяния и презрян, според хората като вас, неверник.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #6 -: 10-12-2014, 19:58:12 »

Ха ха. Прекрасно казано.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #7 -: 10-12-2014, 21:03:49 »

И аз чета форума отдавна...  В предната тема (заключената) необосновано набедиха Искрена, затова, че била прогонила purelove. Сега пък в неуважително отношение към вярата на другите. Само да напомня, че първия човек, който попадна на прицела и (и неговите постове нещо взеха да ми липсват и се надявам пак да се появи по някое време) беше нарекъл библията комикс. Това уважение ли е спрямо вярванията на Искрена. Явно сме я оставили с впечатлението, че няма нещо в което да вярваме (т.е. което тя да уважава).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #8 -: 10-12-2014, 21:12:39 »

Като човек, който отдавна чете почти всичко в този форум, ще използвам темата, за да се обърна за пръв и последен път към Искрена.

Искрена, в този форум хората са свестни и интелигентни. Последното, което някой от тях би направил, е да прояви неуважение към чуждата вяра. Но с вашите непрестанни нравоучения предизвиквате реакция, която по сила и грубост почти съответства на вашето поведение тук. Многократните демонстрации от ваша страна на невъзпитание, иронично отношение и склонност към подигравки при липса на аргументи трупат огромен негатив не само на ваш гръб, но и спрямо учението, което изповядвате. Не знам дали в Рая дават бонус точки на миряните, успели да прикоткат нови попълнение в лоното на вярата, но ако е така, то вие със сигурност ще получите само наказателни точки, защото със своето отношение отблъсквате хората, принизявате вярата си до махленски сплетни и очерняте образа на онзи, когото смятате, че защитавате.
Веднъж бяхте оприличили поведението си на човек, който като види, че друг върви по ръба на пропаст, тича да го спаси да не падне в нея. Не, Искрена, вие блъскате хората в пропастта. И ако не го виждате, то вие сте по-сляпа и от най-окаяния и презрян, според хората като вас, неверник.

Миленски, иронията ми не е към личността на никого от форума, а към глупостта и арогантността, които се проявяват.
и да, понякога съм била по- рязка, но никога не съм си позволявала да атакувам личността на някого, освен някои негативни черти като гореспоменатите!
това за прикоткването в рая е глупост, надявам се, че го осъзнаваш, а също - Бог няма нужда никой да Го защитава, така че писаното от теб в тази насока хич не е вярно, айде нека се изкажа по  - меко.

а хората не могат да бъдат блъснати даже от дявола в пропаст, камо ли от мен - просто всеки сам си избира пътя!
и да, не слугувам на хуманизма, но това не значи, че не обичам хората, ако и да не се сдържам при проявата на атеизъм, сатанизъм, идолопоклонство и т.н., които изобилстват тук наред с добрите неща, които се намират!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #9 -: 10-12-2014, 21:15:49 »

ее, Злояд, благодаря ти, приятелю, не очаквах такова обективно отношение от теб!   :flowers2:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #10 -: 10-12-2014, 22:02:06 »

И аз чета форума отдавна...  В предната тема (заключената) необосновано набедиха Искрена, затова, че била прогонила purelove. Сега пък в неуважително отношение към вярата на другите. Само да напомня, че първия човек, който попадна на прицела и (и неговите постове нещо взеха да ми липсват и се надявам пак да се появи по някое време) беше нарекъл библията комикс. Това уважение ли е спрямо вярванията на Искрена. Явно сме я оставили с впечатлението, че няма нещо в което да вярваме (т.е. което тя да уважава).
Искрена може и да не е прогонила purelove, но ще ви припомня част от отношението и към нея:

"честно казано, след всичко, дето избълва тази жена, "чистата любов" / подигравка с любовта е този ник /, вкл. и с последния си / уж / пост, не разбирам как може да смятате, че тя е проводник на светлина въобще...

и ако е, то замислете се на каква точно светлина е...

плодът й се видя на думи, плодът от цялото нещо е изключително блудкав...

нямаше да се намесвам,  но съм много погнусена..."(цитат на Искрена)
« Последна редакция: 10-12-2014, 22:09:39 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #11 -: 11-12-2014, 00:10:28 »

Робърто, позволих си да се изкажа когато нещата бяха приключили, демек - това няма нищо, ама абсолютно нищо общо с прогонването й!
моля те, мисли малко като пишеш и когато си уморен по - добре не пиши!  :)

изказах се така за "чистата любов" / каква подигравка с думата "любов", особено предвид цялата гнилоч, която излезе от тази жена /, защото наистина мисля, че тя  дава лош плод и всички, които я следват ще загазят яко, ако и да се отърват на първо време от някоя болест / ако изобщо и това стане! /

казвам го като предупреждение към всички с цялата сериозност, на която съм способна!

п.с. на мен иначе хич не ми и пука дали тя и други като нея ще участват тук!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #12 -: 11-12-2014, 01:11:58 »

Робърто, позволих си да се изкажа когато нещата бяха приключили, демек - това няма нищо, ама абсолютно нищо общо с прогонването й!
моля те, мисли малко като пишеш и когато си уморен по - добре не пиши!  :)

изказах се така за "чистата любов" / каква подигравка с думата "любов", особено предвид цялата гнилоч, която излезе от тази жена /, защото наистина мисля, че тя  дава лош плод и всички, които я следват ще загазят яко, ако и да се отърват на първо време от някоя болест / ако изобщо и това стане! /

казвам го като предупреждение към всички с цялата сериозност, на която съм способна!

п.с. на мен иначе хич не ми и пука дали тя и други като нея ще участват тук!
А замисляла ли си се, че на теб може и да не ти пука, кой ще участва тук, но може би на другите им пука?!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #13 -: 11-12-2014, 03:06:19 »

абе, човек, аз го казах това в смисъл, че нямам мотив да бъде прогонен който и да е... казах го поради спретнатото ми обвинение!
« Последна редакция: 11-12-2014, 03:23:45 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #14 -: 11-12-2014, 03:22:02 »

понеже виждам, че много хора не ме разбират правилно и е възможно да съм съблазнила някого с писането си, то си искам прошка от всички, които съм наскърбила!
опитвала съм се да не засягам личността на никого, а само да разобличавам тъмнината, но е твърде възможно и да съм се увличала и да съм оскърбила някой четящ или пишещ!
относно принципните неща, дето съм писала, не съжалявам за тях, но може би често шегите ми са били доста груби, така че - още един път, прощавайте всички оскърбени от мен!   :flowers2:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #15 -: 11-12-2014, 08:09:04 »

Искрена, най-после едно нормално изказване. Пиши по- малко и по- малко ще наскърбяваш. Миленски образно
 чудесно описа как стоиш в очите на повечето, които те четат, радвам се че си разбрала.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #16 -: 11-12-2014, 08:43:44 »

Простено да ти е, чадо!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #17 -: 11-12-2014, 09:07:46 »

Алелуя...
Трябва да подчертаем,обаче,че форума се занимава основно със суровядния начин на живот,гладолечението и различните методи за пречистване на тялото,които Искрена не практикува...
Има много други  форуми за "директна връзка с бога"... :police:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #18 -: 11-12-2014, 09:47:56 »

Алелуя сестро, не съм очаквал такова прозрение и смирение от теб. Това беше в рамките на шегата  :). И аз ти прощавам! Честно казано по-често се усмихвам и забавлявам с изказванията ти. Да се надяваме, че и чистата любов ти прощава. Може би след подобно извинение тя ще се завърне и ще огрее форума, както слънцето - екватора.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Отговор до Бате Бино
« Отговор #19 -: 11-12-2014, 11:01:12 »

Хм, и аз, и аз ти прощавам "искрено и лично"  :P - задето не използваш голяма част от българския правопис.  :pensif_29:

А ако носиш на шега, така кажи!... Професионално съм "изкривен" да се шегувам с всичко и всички, нооо видно е, че някои хора, особено в този епистоларен способ на общуване - във форум - не приемат добре шегата и ...се въздържам.  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.154 секунди с 24 запитвания.