Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте приятели!  (Прочетена 16320 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #20 -: 09-12-2014, 01:36:26 »

 
не мога да си представя как ще отиде в тази т.нар. детска градина и там ще яде кюфтета с брашнян сос и ще го карат да спи насила от 2 до 4. Сигурно не е лесно, и горките дечица, мъчно ми е за тях, не стига, че ги оставяме на някакви хора, ами то какви хора само!


това оставяне на "някакви хора" в детска градина или училище е добре премерена тактика за унищожаване на децата, като държавата иска да играе ролята на семейството в случая.
за целта е добре родителите да са принудени да работят, колкото повече, толкова по- добре...

с един куршум - няколко заека - хем хората са едни уморени роби, хем семейството се разпада, хем децата са на улицата, в лапите на "държавата", която ми е странно какво още иска да "държи", освен животите на хората...
сатанизъм от висша класа, прикрит, тъй щото повечето хора даже не се усещат и се тикат децата им да са в тази и онази градина, в товаили онова училище, а за ВУЗ-овете да не говорим...
те се надпреварват кой ще избълва по- качествени роби за системата...
Активен

IrenIren

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #21 -: 09-12-2014, 13:32:21 »

Здравейте и от мен!

iskrena Напълно подкрепям твоето мнение!!! Аз моето дете не го давам по никакви детски градини, изобщо и на училище не знам как ще го пусна, честно ви казвам, това за мен са едни звена за промивка на мозъци, едни места, където децата губят себе си, и целта им е да им създадат една идентичност, която изобщо не е тяхна! Дайте съвети, предложения, какво да се прави?!?

Интересно ми е да разбера, как се случиха при вас нещата със суровоядството? Предполагам, че всеки е имал някаква причина да започне...

Vov, вие пишете, че 30 години сте ял много месо, всякакво, а сега от кога сте суровояд? Как се чувствате? Думата наркоман, зависим :) много добре описва хищника, в който се е превърнал човекът в днешни дни... Добре, че имате на кой да се обадите, когато ви стегне шапката, какато се казва, много е важно наистина да си даваме сила, подкрепа.

Тихия - Много интересно разсъждение за влизането в себе си. Струва ми се, че точно това направих преди да се излекувам - погледнах вътре, чух интуицията си и запретнах ръкави... Ако наблюдаваме децата ще видим, че тяхната интуиция е безпогрешна - само се опитай да дадеш и една лъжичка храна в повече от необходимото и ще видиш какъв бунт настава, а да не говорим за закуската сутрин - тя е тотално отритнанта.




Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #22 -: 09-12-2014, 16:42:16 »


Ирен, бях ти писала доста и накрая ми поиска пак парола и ми се изгуби писаното...

както и да е - има изход за ситуацията, но трябва връщане към основите, разрушени преди много поколения - връщане към земята, занаятите, към добрите неща, дадени от Бога и разбира се - обръщане към Самия Него / а не към себе си /!
децата е добре да се обучават от родителите и главно от бащата, като глава на семейството.
въпросът е на какво да се обучават!
защото, повярвай ми, суровоядството не е най - важното, на което можеш да обучиш детето си и даже, всъщност, ако погледът се насочва само към него като панацея за всичко, то би се превърнало в идол и тогава би почнало да вреди , а не да помага!

относно ВОВ, не знам какво е здравето му, но искам да кажа, че мъжът ми, който е на същата възраст някъде, предполагам, е много здрав, при все, че има супер стрес на главата си и при все че пуши като кумин...
та, даже и да ти каже ВОВ, че е здрав, какво от това?!
ето, майка ми, която скоро ще навърши 85 г. и която никога не е гладувала и един ден / което аз не удобрявам! / и която се храни със супер вредни храни - сметани, бял хляб, много шоколад и т.н.  и на която едва успявам да пробутам нещо полезно, ми, тя е супер здрава!

та така,  това ще кажа на теб и на всички, не се вманиачавайте в суровоядството и не погубвайте душите си, превръщайки го в панацея и идол!
не че не би могло да изиграе добра роля в някои ситуации.
но не и при горната, тогава последствията от него винаги биха били пагубни и с лоши вечни последици, дори и за малко да има "добър" ефект.

и пак, защото сигурно някой няма да ме разбере правилно - хубаво нещо е човек да внимава какво и как яде!!!
това е несъмнено!
но  здравословният начин на живот не бива да се идолизира.
« Последна редакция: 09-12-2014, 16:47:40 от iskrena »
Активен

IrenIren

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #23 -: 09-12-2014, 19:17:46 »

iskrena, права си отново за децата и за това, че трябва да се върнем назад, да ги учим на толкова добри неща - да обичат, да познават природата например и да не се делят от нея! Да - нищо не бива да се идолизира, защото ще ни отнеме свободата. Нека храната си бъде храна, каквато си е :) Но мисля, че идеята на суровоядството не е само в здравен аспект от гледна точка на предпазване от очевидни заболявания, ами е по-дълбок. Да, аз си помогнах чрез този начин на хранене и значително подобрих здравето си и то само за няколко месеца, но ми се струва, че начинът на хранене определя и нашите мисли, постъпки и отношението ни към света...  :pensif_29: затова е важно какво ядем :)
« Последна редакция: 09-12-2014, 19:20:33 от IrenIren »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #24 -: 09-12-2014, 19:24:50 »

аз пък мисля, че е по- скоро обратното - отношението ни към света и най - вече към Този, Който Го е създал, ще определи начина ни на хранене!
Активен

IrenIren

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #25 -: 09-12-2014, 21:13:38 »

И така също може да бъде погледнато...
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #26 -: 10-12-2014, 08:37:06 »

Ха сега ако имате време и желание изгледайте тоя БГ филм:Serious for UFO(1,2,3),има го в Замунда.А относно тая дилема кое е полезно и вредно и как се отразява на всеки според мен най-добре отговаря тук:
http://www.yoga108.info/zdravoslovno-hranene/yoga-i-vegetarianstvoto
Намасте!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #27 -: 10-12-2014, 09:15:47 »

Здравей Ирен,
няма нищо странно в поведението на хората.Всеки се храни векове наред с растителна и животинска храна.Аз също прилагам суров режим , но не обяснявам какво точно правя на всеки, само на хора, които се интересуват.Що се отнася до детето то ще е здраво и без животинска, а с повече сурова храна.В Канада и САЩ цели семейства се хранят така, но в България нещата доста поизостават.Имам приятели в Канада, там много наблягат на здравето, постигнато с природни средства.
Поздрави !
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #28 -: 10-12-2014, 18:03:28 »

Аз живея във Великобритания, но и в САЩ хората изповядват абсолютно същите обичаи, морал, манталитет и култура. На практика това са две страни разделени от общият си език, както казва Бърнард Шоу. Та мисълта ми Елиа, че точно на Запад хората са крайно затворени към идеите за суровоядство и гладолечение. Тук месото е издигнато в култ в буквалният смисъл. Сигурно има малко повече хора, които са суровоядци отколкото в България, но предвид разликата в броя на населението може да се каже, че българите сме много по отворени към идеята за хранене с растителна храна. На Запад не се набляга на идеите за здравословно хранене и здравословен начин на живот. Разбира се, че изключения от това правило има, но аз говоря за впечатленията ми като цяло. Вярно е че има разни вериги за хранителни добавки и здравословни храни, но дори и там всичко е ГМО и/или бъкано с химии. Докато именно в България всеки е чувал и знае много за суровоядство, гладолечение и въобще лечение с всевъзможни природни методи и илачи. Тук всичко това не се тачи, дори се счита за вредно и опасно за здравето от преобладаващата част от обществото.
« Последна редакция: 10-12-2014, 18:19:56 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #29 -: 10-12-2014, 18:20:27 »

Vov, вие пишете, че 30 години сте ял много месо, всякакво, а сега от кога сте суровояд? Как се чувствате? Думата наркоман, зависим :) много добре описва хищника, в който се е превърнал човекът в днешни дни... Добре, че имате на кой да се обадите, когато ви стегне шапката, какато се казва, много е важно наистина да си даваме сила, подкрепа.

 да не говорим за закуската сутрин - тя е тотално отритнанта.
Иренка, чак суровояд, още не съм... :) Споделям, че поради предадената ми наследственост, много грешно хранене и пиене първите 35-40 години от живота ми, + вредното професионално въздействие,  още преди доста години щях да съм отпътувал в другото измерение, ако не бяха описаните постижения на тези преди мен, на моите учители!
Закуската сутрин, както и всяко друго хранене, е добре да се пропуска, ако човекът не е гладен. Ако някой е вечерял достатъчно рано, без да преяжда, ще се наспива по-добре и по-бързо, а сутринта ще бъде най-вероятно гладен...
децата е добре да се обучават от родителите и главно от бащата, като глава на семейството.
относно ВОВ, не знам какво е здравето му, но искам да кажа, че мъжът ми, който е на същата възраст някъде, предполагам, е много здрав, при все, че има супер стрес на главата си и при все че пуши като кумин...
та, даже и да ти каже ВОВ, че е здрав, какво от това?!
ето, майка ми, която скоро ще навърши 85 г. и която никога не е гладувала и един ден / което аз не удобрявам! / и която се храни със супер вредни храни - сметани, бял хляб, много шоколад и т.н.  и на която едва успявам да пробутам нещо полезно, ми, тя е супер здрава!

Искрена, Никога, при никакви обстоятелства не си се представям като еталон или образец за каквото и да е! Изобщо!  :) Всекидневно правя грешки, опитвам се да не ги повтарям, поне тези, които забелязвам... Усещам се много здрав, извършвам всички обичайни физически и умствени дейности, извършвани от мъж, но имам още много да уча и да постигам!...

Има доста хора, доживели много повече от - да речем - 70 години, пиейки алкохол и пушейки... Но кой може да каже колко биха живели - здрави и щастливи, ако не бяха пили, пушили, преяждали, завиждали, злонамервали, проклинали и т.н. и т.н.? Точно никой.

Децата не трябва да чуват от майка си нито една лоша дума за баща им - никога. От това също зависи тяхното здраве.
« Последна редакция: 10-12-2014, 18:23:07 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #30 -: 10-12-2014, 19:07:43 »

DeNiro, според мен животът във Великобритания е доста по-подреден, но заедно с това и по-автоматизиран. За всеки проблем си има готово решение или стереотип за преодоляването му. Суровоядството е извън насажданите в обществото клишета. Струва ми се това е основната причина за разликата в нагласите тук и при теб. Моля те, сподели и твоето становище по въпроса!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #31 -: 10-12-2014, 19:24:11 »

 "Закуската сутрин, както и всяко друго хранене, е добре да се пропуска, ако човекът не е гладен. Ако някой е вечерял достатъчно рано, без да преяжда, ще се наспива по-добре и по-бързо, а сутринта ще бъде най-вероятно гладен..."
 :Content_14:
Аз бих допълнил, че в някой случаи е добре да се пропуска храненето дори, когато човек е гладен и ще дам промер със себе си. Преди пропусках закуската и обяда, защото работех от 4 до 16 ч. Сега обаче работя от 16 до 4 и се храня веднъж към 10 ч. сутрин и веднъж след работа, тоест през нощта. Тъй като шофирам през нощта имах голям проблем с това, че ми се доспиваше постоянно. В един момент се бях отчаял, че ще загубя работата си заради този проблем. Дори бях решен на крайна мярка, каквато за мен е употребата на кафе. Оказа се обаче, че това не е необходимо, тъй като на помощ отново ми се притече добрият стар приятел в лицето на гладът. Забелязах, че когато не се храня по време на работа не ми се и доспива, дори съм напълно бодър. Мисълълта ми е че режимът на хранене трябва да е съобразен и с физическата активност, време за сън и т.н.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #32 -: 10-12-2014, 19:44:14 »

А относно тая дилема кое е полезно и вредно и как се отразява на всеки според мен най-добре отговаря тук:
http://www.yoga108.info/zdravoslovno-hranene/yoga-i-vegetarianstvoto Намасте!
:Content_14: :Content_14:
Браво Живко, не съм чел толкова кратко, ненатрапчиво и убедително написано за месото и без месото.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #33 -: 10-12-2014, 20:04:09 »

А относно тая дилема кое е полезно и вредно и как се отразява на всеки според мен най-добре отговаря тук:
http://www.yoga108.info/zdravoslovno-hranene/yoga-i-vegetarianstvoto Намасте!
:Content_14: :Content_14:
Браво Живко, не съм чел толкова кратко, ненатрапчиво и убедително написано за месото и без месото.
:)
А за филма?
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

IrenIren

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #34 -: 10-12-2014, 23:03:30 »

Здравейте отново! :) Много се радвам да чета какво сте писали през деня :)

zhivko - и аз прочетох статията, и на мен ми допадна, но филмът още не съм свалила. Мисля си, че човек си е суровояд - така му е дадено от Бог, после еволюцията е оплескала нещата...

Еlia, да и аз мисля, че наистина хората тук трудно се променят и трудно се разделят с навиците си за хранене, мазничко, пърженко и т.н. но пък много им допада да пият разни лекарства. Затова аз като видях добро и реших да го разкажа, не на всеки, но близките така или иначе виждат какво става, а другите разбират от близките и така нататък :)


 "Закуската сутрин, както и всяко друго хранене, е добре да се пропуска, ако човекът не е гладен. Ако някой е вечерял достатъчно рано, без да преяжда, ще се наспива по-добре и по-бързо, а сутринта ще бъде най-вероятно гладен..."

Ох, ох, ох - VOV - аз като човек страдал от гастрит от ученическа възраст мога само да споделя, че прихванах този гастрит именно от пустото закусване сутрин, когато въпреки, че не ми се ядеше нищо майка ми настояваше, за да имам сили за през деня... И после така се получи, че вече като бях болна, ако не хапнех сутрин направо припадах. Добре, че това е минало :) Сега бягам от закуската като дявол от тамян, освен ако не е някой плод, сок, смути. А на вас браво, че сте променил живота си!!! За това се иска яка воля - сега сигурно и стресът не е чак такъв стрес?

DeNiro - много забавен разказ със съня и камиона  :)
"Оказа се обаче, че това не е необходимо, тъй като на помощ отново ми се притече добрият стар приятел в лицето на гладът. Забелязах, че когато не се храня по време на работа не ми се и доспива, дори съм напълно бодър".  

Хаххаха, и какво излиза - Няма храна, няма проблеми - и мъжът ми вика: "Дай изобщо да не ядем и всичко ще е наред"  :Content_4 - emotloader: Хубаво е, че успявате да си нацелите режима.

Относно западняците - и аз мисля, че те се хранят също доста зле - не случайно и нашето здраве - на българите се влоши толкова, защото започна да се храни със западната храна, боклуци, които задръстиха магазините у нас - всякакви кашкавали и меса... но от друга страна ми се струва, че западняците спортуват повече и като цяло са по-склонни на промяна...
« Последна редакция: 10-12-2014, 23:31:00 от IrenIren »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #35 -: 10-12-2014, 23:34:16 »

Искрена, Никога, при никакви обстоятелства не си се представям като еталон или образец за каквото и да е! Изобщо!

Вов, аз нямам предвид точно това, а че е добре детето да бъде обучавано от родителите на правда.
въпреки че, ако родителите правят това, се предполага, че и самите те следват този път и в тоя смисъл, даже да се допускат грешки, може да бъдат образец за подражание.

важна е посоката, а не че си паднал някога по правилния път!
« Последна редакция: 10-12-2014, 23:56:39 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #36 -: 10-12-2014, 23:46:10 »

 
Аз живея във Великобритания, но и в САЩ хората изповядват абсолютно същите обичаи, морал, манталитет и култура. На практика това са две страни разделени от общият си език, както казва Бърнард Шоу. Та мисълта ми Елиа, че точно на Запад хората са крайно затворени към идеите за суровоядство и гладолечение. Тук месото е издигнато в култ в буквалният смисъл. Сигурно има малко повече хора, които са суровоядци отколкото в България, но предвид разликата в броя на населението може да се каже, че българите сме много по отворени към идеята за хранене с растителна храна. На Запад не се набляга на идеите за здравословно хранене и здравословен начин на живот. Разбира се, че изключения от това правило има, но аз говоря за впечатленията ми като цяло. Вярно е че има разни вериги за хранителни добавки и здравословни храни, но дори и там всичко е ГМО и/или бъкано с химии. Докато именно в България всеки е чувал и знае много за суровоядство, гладолечение и въобще лечение с всевъзможни природни методи и илачи. Тук всичко това не се тачи, дори се счита за вредно и опасно за здравето от преобладаващата част от обществото.

чудя се на хора, дето могат да живеят в тия прогнили във всяко едно отношение държави...
никога не бих искала да видя Америка, а Англия я видях по неволя, просто нямаше добри екскурзии преди няколко години, та се емнах на първата възможна и видях "прекрасните" Франция и Англия...

ето, както сам си забелязал даже храната, колкото по на запад се отива, толкоз по запАднала е и тя - и като вкус и като качество.
в източните държави, въпреки огромното промиване на мозъци / от западна страна /, поне вкусът е на ниво, нямаш усещане, че си похапваш пластамаса!  :)
всяко зло май сега идва първо от запада  :)
казвам "сега" щото източните бози и гадости като йоги, медитации, инкарнации, аватари, преражданици, веди- и тем подобни отдавна са навлезли насам, та не ги броя, но смесени със западните гнилости се получава един великолепен Вавилон и който участва в него ще сподели и  язвите, които ще бъдат нанесени над всичко  това.
« Последна редакция: 11-12-2014, 00:01:12 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #37 -: 10-12-2014, 23:51:10 »


Децата не трябва да чуват от майка си нито една лоша дума за баща им - никога. От това също зависи тяхното здраве.

Вов, много си прав!
децата трябва да почитат родителите си, защото това е първата заповед с обещание в библията - ако се почитат баща и майка да живее човекът дълго на земята и да му бъде добре!

жената също не е добре да говори зле за съпруга си, дори и той да е зъл, защото ако не го почита, не би й било добре също!
просто си има духовни закони, които, ако не се спазват, колкото и да се пречиства човек и да яде био храна, пак няма да е здрав и да му бъде добре!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #38 -: 11-12-2014, 01:02:46 »

Аз живея във Великобритания, но и в САЩ хората изповядват абсолютно същите обичаи, морал, манталитет и култура. На практика това са две страни разделени от общият си език, както казва Бърнард Шоу. Та мисълта ми Елиа, че точно на Запад хората са крайно затворени към идеите за суровоядство и гладолечение. Тук месото е издигнато в култ в буквалният смисъл. Сигурно има малко повече хора, които са суровоядци отколкото в България, но предвид разликата в броя на населението може да се каже, че българите сме много по отворени към идеята за хранене с растителна храна. На Запад не се набляга на идеите за здравословно хранене и здравословен начин на живот. Разбира се, че изключения от това правило има, но аз говоря за впечатленията ми като цяло. Вярно е че има разни вериги за хранителни добавки и здравословни храни, но дори и там всичко е ГМО и/или бъкано с химии. Докато именно в България всеки е чувал и знае много за суровоядство, гладолечение и въобще лечение с всевъзможни природни методи и илачи. Тук всичко това не се тачи, дори се счита за вредно и опасно за здравето от преобладаващата част от обществото.

чудя се на хора, дето могат да живеят в тия прогнили във всяко едно отношение държави...
никога не бих искала да видя Америка, а Англия я видях по неволя, просто нямаше добри екскурзии преди няколко години, та се емнах на първата възможна и видях "прекрасните" Франция и Англия...

ето, както сам си забелязал даже храната, колкото по на запад се отива, толкоз по запАднала е и тя - и като вкус и като качество.
в източните държави, въпреки огромното промиване на мозъци / от западна страна /, поне вкусът е на ниво, нямаш усещане, че си похапваш пластамаса!  :)
всяко зло май сега идва първо от запада  :)
казвам "сега" щото източните бози и гадости като йоги, медитации, инкарнации, аватари, преражданици, веди- и тем подобни отдавна са навлезли насам, та не ги броя, но смесени със западните гнилости се получава един великолепен Вавилон и който участва в него ще сподели и  язвите, които ще бъдат нанесени над всичко  това.
Това беше яко. Значи казваш дестинацията може и да не е приятна, но важното е да сме на екскурзия :). Сещам се за една история от далечното минало, в която се разказваше как една дама си поръчала в книжарницата 1 метър от томовете на Маркс и Енгелс, защото точно толкова и била широчината нза запълване в библиотеката, а защо именно тази литература, ами защото и харесвала подвързията. Понякога човек може и да напусне селото и да се отправи към големият град, но това не е гаранция, че селото, ще напусне човека.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #39 -: 11-12-2014, 03:34:00 »

Значи казваш дестинацията може и да не е приятна, но важното е да сме на екскурзия

 Понякога човек може и да напусне селото и да се отправи към големият град, но това не е гаранция, че селото, ще напусне човека.

хаха, е тогава просто трябваше да се отиде някъде, мъжът ми държеше да отидем някъде с най - малкото дете! :)

относно последната ти "мъдрост" за селото - при мен е обратното! 
хахаха, само ако знаеш колко искам да ида на село, но градът не ме пуска все още!
на другия ми лаптоп имам отворени около сто обяви за имоти или даже повече...
цяло лято си търся село, наистина, даже почнах насън да мисля за това, какви ли не имоти гледахме в няколко области... е, да, ама не е толкова лесно!

та така, драги Робърто, айде, внимателно с шофирането!

Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.