Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: В Индия назначиха министър на йогата  (Прочетена 7630 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


  http://novanews.bg/news/view/2014/11/10/92095/%D0%B2-%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0/

"....
Строг вегетарианец и убеден привърженик на йогата, която практикува всекидневно, Моди назначи министър, който ще отговаря за традиционната медицина и лечителските практики от рода на аюрведата, йогата, унани, сидха и хомеопатията.
...."

Интересно, кога ли ще ги стигнем Хиндийците? :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #1 -: 26-08-2015, 08:47:28 »

Нямат стигане индийците, друже..
Похвално е решението им, това никога няма да се случи в България, дори самата мисъл за вероятност ме разсмива. ;D
Те и във Щатите приеха закон за смесените бракове, преди два месеца - това също го няма в цял свят.
Харесва ми, когато лидерите на дадена страна имат отворено съзнание и успяват да погледнат няколко десетки години в бъдещето, защото някои неща са просто въпрос на време.

Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #2 -: 26-08-2015, 13:14:00 »

Няма никаква нужда да стигаме индийците.Ние си имаме нашата вяра, която е Православието.И който добре познава тази вяра е сигурен,че тя е много по - силна от вярата на индийските йоги.Доказват го чудесата, станали в нашия Рилски манастир - чудотворните изцеления на различни хора.
Поздрави !
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #3 -: 26-08-2015, 13:57:09 »

Ели, ние тук не говорим за религия а по скоро за мироглед.
Просветли ме, ако обичаш, кой е Министърът на Православието в България?

Що се отнася за "чудеса", мога да те уверя, че те стават навсякъде по света, дори и в малки забутани черквички на някой си остров.
« Последна редакция: 26-08-2015, 14:07:31 от Shangrila »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #4 -: 29-08-2015, 17:29:26 »

Назначаване на министър на Йога е прекрасна идея и означава поне, че управляващите в Индия не са обсебени от човеко-ненавистните мисли и действия на ония, които искат да имат само лекуващи се граждани/поданици, лекуват с вредни за здравето методи, не обучават населението как да опазва здравето си и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #5 -: 30-08-2015, 08:37:25 »

Възможно е да са си направили самокритика и да са размислили по някои въпроси..
Индия щеше да е първата страна, която да чипизира населението си.
http://www.otizvora.com/2012/01/3630/
Но сега ,като член на БРИКС , е възможно да реши и друго.
« Последна редакция: 30-08-2015, 08:40:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #6 -: 30-08-2015, 10:33:18 »

Аз не виждам как някой хора са си въобразили, че подобен акт би бил приет от обществото.
Това е абсолютно безумие на толкова много нива, погледнато от хуманна, техническа и икономическа точка, че дори не си струва дискутирането..

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #7 -: 30-08-2015, 11:00:01 »

Шангрила, светът се "модернизира" , идват нови "ценности".. :surpris_23:
 Само допреди 10-15  беше безумие някой даже и да мечтае за еднополови бракове . Сега те са факт, въпреки многобройните протести! в различните държави.( Скоро ще се узакони и инцеста , което в момента все още само се обсъжда - да можеш да правиш секс с децата си и с родителите си . И който се изкаже критично - ще отива в затвора, както и сега, когато изтърве "обидни" подмятания по адрес на някои "обезправени" "малцинствени" групи  tooth )
 Не случайно за такива въпроси дори и референдуми не се правят.. tooth
Прегледай тук, има и друго интересно  tooth
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7832.msg71069#msg71069
« Последна редакция: 30-08-2015, 11:05:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #8 -: 30-08-2015, 14:14:06 »

Прав сте Бино, всичко се променя и представите ни за много неща се менят..
За жалост някои общества стават все "по-изобретателни", но пък също и тези с отворено съзнание се множат.
В моите оптимистични представи, един по-добър свят се задава, където хората са по-равноправни и толерантни един към друг, религията, цветът на кожата, политическата насоченост и прочие ще играят по-маловажно значение.

ПС: Чела съм подобни материали от линка ти и доста от материалите звучат достоверно, въпреки че съм доста убедена, че има хора с болни мозъци, които си нямат друга работа освен да си съчиняват истории за световната конспирация.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #9 -: 30-08-2015, 15:22:43 »

Шангрила, ако почетеш повечко по темата, всичко ще ти се нареди и думата "конспирация" ще придобие за теб съвсем различни измерения :) Както и хората с "болни" мозъци  ще се окаже, че са май по-здрави от другите.. Но знам, че няма да прочетеш де , жените не обичат да четат "негативни" четива и добре правят. :)
Сигурно и затова повече от нас живеят  tooth

Този свят , дето го описваш ,  уж и за други се задава, но защо ми се струва , че тенденцията поне за момента е точно обратната..  tooth  Но така или иначе, без бой това няма как да се случи :) Кокъл лесно се не пуска  tooth

Внимавай обаче с думата "толерантност"..  ;) Защото се използва умишлено от някои , не по предназначение..  Тази дума , точно както и някои други подобни ( като позитивно мислене, демокрация и т.н. ) умело се използват с користни цели , тоест пак - "благородни метали, които не се използват за благородни цели" :)
  Преди 200г. в сръбската област Косово нямаше и половин албанец! Полека лека взеха да се появяват, все повече и повече.. хареса им, останаха.. Християнското население ги прие наистина толерантно и уж всичко си беше наред., живееха заедно. Но в един момент онези се почувстваха силни и поискаха автономия , а след това - и държава. Като междувременно избиха и прокудиха от родните им земи достатъчно толерантни християни.. Оказа се , че интересите им съвпаднаха с тези на една друга толерантна ( най-вече към индианците си  tooth ) държава и затова им излезе късмета . А сега претендират за нови територии от Македония  и Сърбия!
Именно  заради толерантността, Източна Европа беше наводнена с всякакви секти, ( знаеш ли колко хора дариха  душата и  собствеността си на сектите, а не на децата си ? )   , сатанински култове, наркотици ..
Аз не чух веднъж някой да се разтревожи за тези неща  :surpris_23:  Само за КТБ  слушам вече цяла година ..  tooth  Ако утре моите и твоите деца пристанат на някоя секта или станат наркомани, това ще е именно заради криворазбраната "толерантност"  ;)
Заради нея се задава и друга бомба със закъснител с тия бежанци .. Още нищо не сме видели..  tooth  Някои взеха да се усещат междувпрочем, каква шапка ни се крои  с това  и от кого.. ;)
То е хубаво да сме толерантни, ама нека и "толерираните" да са толерантни към нас   tooth

 
« Последна редакция: 30-08-2015, 15:39:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #10 -: 30-08-2015, 20:29:48 »

:) Бино, аз като говоря за толерантност, гледам малко по-глобално на нещата..
Примерно, на мен ми е изключително неприятно, че азиатските страни гледат с презрение към европейската общност... същото това презрение което американците изпитват към афроамериканците и обратно.
Изпадам в недоумение като се заговори за религии също така, защото в Арабските Емирства, Християнството е повод за смях а в Щатите повод за съд.
През последното десетилетие, посетих много места, опознах много хора и култури .. за съжаление, нещата които видях и научих ги няма по книгите и тн. медия.

Що се отнася до даренията и жертвоприношения към църкви и секти, прочие човешки култове, то те ги има от как свят светува, размерите им са различни, поводите са различни, но това не е нещо ново под-слънцето и не разбирам защо се възмущаваш на чуждите пориви, Бино.
Това, че някой не е успял да намери начин и подходи към собственото си дете с разбиране и толерантност е една от главните причини, това същото дете да се окаже заобиколено от съмнителни организации и прочие компании.
Както се казва, винаги си има причина и последствие.. нищо не се случва от само себе си.

Политиката между страните, заселници, преселници и тн., никога не ми е била интересна - загубиха ме още докато четях "Винету" и след като от интерес, обърнах на документална литература по повод индианските общности.

Ми не ми е смешно, тъжно ми е, че живеем в 21 век и все още съществуват подобни фактори на разделение и умопомрачение, между иначе казано интелигентни хора.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #11 -: 30-08-2015, 21:32:01 »

Шангрила, прекрасно е, че се интересуваш от това, което не се пише "по книги и медия" :)
Макар че-- зависи от книгите и медията  ;) Вече доста неща излязоха на бял свят.
Не знам само дали си успяла да схванеш, че тези "разделения и умопомрачения" , които те натъжават, не са естествен процес .. ;)
По това се работи целенасочено, защото пасва на нечии интереси..
(Вечният принцип - "разделяй и владей" :) )
Примери - много.
Ето например , страната Иран. Тя не е нападала никого последните 400 години, а според пътеписи на българи, народът там бил уникално миролюбив , толерантен и гостоприемен. Обаче я изкараха "световна заплаха", че даже се оправдаваха с нея за изграждането на противоракетният щит , който е .. в Европа.. tooth Добре , че напоследък най-сетне признаха, че всъщност го правели заради друга държава  tooth И то май не за отбрана  tooth
2. Сунити и шиити . Сега се избиват като мухи, но тези общности стотици години са живели в мир и са се женели даже помежду си!  Как така се случи, че се скараха точно когато "демократите"  посетиха  техните места..  tooth
3. Дали е случайно, че във всички ам. екшъни терористите са най-вече араби ?  tooth
 Е тогава как да се учудваме , когато настроението на обикновеният американец е :
"Ако зависеше от мен, от Близкият Изток щеше да остане кратер! "
 http://www.vbox7.com/play:a94287c8      1:43  
 И в нито един филм терористите не са например израелци! или канадци  :surpris_23:
Често са руснаци, немци ( "Умирай трудно") , славяни ( "15 минути") ,..
И все само една велика нация винаги спасява света - я от извънземни, я от природни катаклизми..  tooth
 Та така, пак стана спам, но поне да разменяме по някой лаф   ::)
Пък и какво повече да кажем за министъра на йогата, те вече го назначиха  tooth
« Последна редакция: 30-08-2015, 21:36:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #12 -: 30-08-2015, 22:48:59 »

Нямам какво да допълня, на мен също ми правят впечатление всички тези неща..
Гледах го това видео преди години, не е майтап работата :D
Понякога си мисля, че само ние тук на балканите се интересуваме от всичко и от всеки, докато по-големите държави са се фокусирали върху себе си и това е главната им причина за успех.
Същото важи и за образованието ни..
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #13 -: 31-08-2015, 07:12:21 »

Преди три месеца правих обиколка на Иран. Уникален народ. Своят отпечатък са оставили арийци, зороастрийци, Персия като манталитет и разбира се красотата на ислямът - такъв, какъвто малко хора го познават.Към момента той  ги предпазва от "прекрасната западна цивилизация".
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #14 -: 31-08-2015, 12:54:06 »

Тихий, другарска критика , приятелю : Ти обикаляш по интересни местенца по света, а на нас нищо не споделяш  :-\
Бихме били много по-обогатени ако точно човек като теб ни отпуска от време на време по някой пътепис.
( Пък дори и в твоя спартански стил - с по няколко изреченийца  :) )

Шангрила, ти кого имаше предвид, че се бил фокусирал върху себе си - народите или техните правителства?  ;) Защото има разлика..
Ако имаш предвид най-успелите, заповядай лека сверка за "фокусираното върху себе си правителство" :

  Информацията е официална, от техни източници! , а не от "външни", които да бъдат обвинени в манипулация.


http://www.budnaera.com/201402/14050605.html
http://www.budnaera.com/201402/14041612.html


https://alterinformation.wordpress.com/2014/03/17/93419506906/
https://bg-bg.facebook.com/notes/657178064320023/

Първият сайт е доста як,  представите на мнозина за света леко ще се променят...
Възможно е да има  и болни мозъци, но определено има  и ЗДРАВИ документи !  tooth

 
« Последна редакция: 31-08-2015, 12:57:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:В Индия назначиха министър на йогата
« Отговор #15 -: 31-08-2015, 16:43:00 »

Бино, за народите говоря..
Тръгнах да пиша една огромна тема, обаче има ли сисъл, ние всички сме заедно в тази система.. на кого ли не му е ясно за всичко случващо се..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.196 секунди с 22 запитвания.