Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кой кой е, лични данни...  (Прочетена 25787 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Кой кой е, лични данни...
« -: 17-09-2014, 23:36:59 »

Дами и господа, имам трудности да разбирам имената, пола, местоживеенето и пр. на доста от членовете на форума...
Според мен публикуването на поне лично име, пол, може професия, образование и местоживеене би улеснило и дори обогатило, направило по-смислено общуването ни в този прекрасен форум, не мислите ли?  :)

Благодаря ви.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #1 -: 18-09-2014, 04:34:14 »

Дами и господа, имам трудности да разбирам имената, пола, местоживеенето и пр. на доста от членовете на форума...
Според мен публикуването на поне лично име, пол, може професия, образование и местоживеене би улеснило и дори обогатило, направило по-смислено общуването ни в този прекрасен форум, не мислите ли?  :)

Благодаря ви.
Подкрепям.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #2 -: 12-10-2014, 12:25:08 »

Супер препоръка!  :Content_14:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #3 -: 12-10-2014, 19:27:52 »

Добре...аз не помня вече кога и как се представих, минаха години  :)
Веселина, полът е ясен и не мисля скоро да го сменя  ;D
На 44, живея в Падуа. А снимката е от преди, мисля две лета назад. Образованието ми се води езиково, аз обаче предпочитам да го определям като все недостатъчно, отворено и хаотично.
Рибка по зодия. Обожавам да чета.
Не съм твърд суровояд и не съм твърдо веган, изобщо някак не ми е конфортно в твърди позиции...поне досега.
И преди някой да се зачуди защо съм тук - обичам да минавам в този форум.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #4 -: 12-10-2014, 20:25:03 »

И аз подкрепям тази идея. Като начало може би ще е достатъчно попълването на данните в профилите. Поне за име, пол и възраст.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #5 -: 12-10-2014, 20:47:17 »

Защо да се определям? Изтокът вярва, че определяйки доброто, например, ти създаваш лошото. Който колкото разбрал, разбрал.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #6 -: 12-10-2014, 21:31:17 »

О, да, съгласна съм с Тихия. Определенията раждат или засилват предразсъдъците. Ами опознайте хората по онова, което публикуват. И защо е толкова важна професия, пол и тем подобни? За да си състави човек някакво предварително мнение? мнее. Не подкрепям. Всички сме просто хора и това е най-важното. Поздрави и хубава вечер.
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #7 -: 13-10-2014, 07:54:40 »

Като казах,че поскрепям имах предвид елементарно представяне:възраст,пол,години и желателно снимка.Всеки самоуважаващ се човек не се крие зад някакви псевдоними,когато разговаря с теб те гледа в очите и разбира се се представя.Ако не го прави,то е с някаква умисъл:комплекси,желание да се "бъзика" и др. евтинии.
Това е мое скромно мнение,без желание да обидя някого.
Намасте!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #8 -: 13-10-2014, 19:46:32 »

Прекалено крайни ми се струват тези разсъждения Живко :)
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #9 -: 13-10-2014, 22:39:15 »

Мисля си, че всеки има право на избор дали да качи снимка или не, дали да е с псевдоним или не. Забелязах, че администраторите тук доста внимават по някакъв мил начин и общо взето не толерират "бъзици" и тем подобни. За което им благодаря много. Аз лично се чувствам прекрасно тук и свободна да избирам.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #10 -: 13-10-2014, 23:17:39 »

Какви предразсъдъци могат да възникнат за някого ако знаем от кой град е?
Но определено ще можем по-лесно да се организираме за срещи.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #11 -: 15-10-2014, 11:26:13 »

Аз пък не намирам разсъжденията на zhivko за крайни. Даже ми се струват доста обрани и логични. Тъй като в днешния забързан свят личните срещи стават все по-трудно осъществими, е хубаво във форум като този, където общо взето се дискутира стила ни на живот, а не само какво сме сложили в чинията си, да се представим поне с имената, външния си вид (актуална снимка), с какво се занимаваме, образование, опит и т.н. Кой докъдето иска да стигне. Това далеч не ни кара да се определяме що за хора сме и далеч не дефинира какво е добро и лошо.  :Content_4 - emotloader:
Честно казано не приемам за чиста монета и доста трудно вярвам на постове, публикувани от странно изглеждащи профили. Сигурен съм, че ако някой някога реши, че е прекалил с инфото за себе си и му се навлиза в личното пространство, модераторите биха реагирали по най-адекватния начин. При мен така се случи. Бях качил снимка на моята особа гол до кръста в една от темите (беше свързано с бодибилдинга и веганството, протеиновите дефицити и тем подобни банални дивотии), след време реших, че съм казал и показал каквото съм искал свързано с темата, помолих бате Бино и той изтри поста ми.
И пак относно определянето кои сме и ограничаването - все още не съм видял хората по улиците, като се запознават, да си затварят очите и да крият имената си, за да може другия най-добре да ги усети!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #12 -: 15-10-2014, 12:14:23 »

Ама разбира се че тези разсъждения са крайни.
Ей сега ще си публикувам личната информация в интернет.. шегувате ли се?
За мен няма никакво значение, кой как се казва, на колко години е, материално и семейно положение, както и какви дипломи е наредил на стената.
Ако човек няма житейски опит натрупан през годините, цялата тази информация за която говорите става автоматично излишна.

« Последна редакция: 15-10-2014, 12:16:29 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #13 -: 15-10-2014, 12:59:40 »

Аз държа поне да се знае дали отсреща си имам мъж или жена! Бива ли да се кръстиш например  "BG359" и да не напишеш в профила си поне пола си?  Това е елементарно изискване за уважение към съфорумците!  Как да се обърна към него/нея?  Трябва или да се чувствам неловко или да ровя из постовете му   за да определя дали е мъж или жена.

Не са задължителни истински имена, но поне да сложи предмет или плод, от който да става ясно.
 ( напр- "Малина" би трябвало да е жена , а "картоф" - мъж )

Не е ли тъй, става въпрос за елементарно уважение..
(за останалите подробности вече е субективно , всеки си има правото да решава какви данни да дава )
« Последна редакция: 15-10-2014, 13:14:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #14 -: 15-10-2014, 13:45:52 »

Аз държа поне да се знае дали отсреща си имам мъж или жена!
Бива ли да се кръстиш например  "BG359" и да не напишеш в профила си поне пола си?  

Много се смях, но съм съгласна с това.. не че има кой знае какво значение, по мое мнение. :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #15 -: 15-10-2014, 14:42:50 »

   Искащите яснота имат право, всеки има конкретни виждания за това как да се представи в инет, користни, безкористни намерения, възпитание, уважение, яснота. Тука интересно е общото хоби, не върви да питаш навънка хората с какво се хранят докат се представяш :), за това мястото тук е подходящо за контакти, както вътре, така и за навън.

   Вече има хора които са достатъчно доволни и на своя никнейм и снимка от балкона, не търсят допълнителна близост, това както е, е достатъчно, някои не обичат и да се представят дори, все едно има значение дали е с истинското име или не е, забрявят да се подпишат  с каквото и да е име, всеки има право, навици, разбирания...

  Е не върви много много и да се задълбава, щот малцина се занимават професионално с това занимание тук, което е за свободното време. Не върви да се изтъкват степени, чинове и позиции в йерархия, безмислено e, а ако започнеме и това да мериме направо ..  :kisss:

   Преди години съм отговарял на пост в такава тема във форума на vw, пак никаква връзка нямаше, там се бяхме събрали да лепиме диоди по таблото и да затъмняваме стъклата с фолио, като кажеш с какво се занимаваш и събираш  :surpris_22:

« Последна редакция: 15-10-2014, 14:45:17 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #16 -: 15-10-2014, 16:09:17 »

В автофорума поне знаеш , че всички са мъже  tooth  Както и в бгмама - жени ( е , с редки изключения )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #17 -: 15-10-2014, 21:04:56 »

Нямах предвид да си публикуваме ЕГН-то, телефонния номер и номера на кредитната карта. Дори и истинското име не е необходимо, но е хубаво да знаеш с колко годишен човек разговаряш, от какъв пол е, каква му е професията също би помогнало. Елементарни неща, които според мен само биха помогнали и съвсем не биха навлезли на никому в личното пространство.
Ще обясня защо мисля, че е важно: например аз съм автомонтьор, писнало ми е от простотиите, бирата, кебапчетата и лютеницата. Попаднал съм на инфо свързано с веган и суровоядския начин на живот, но по разбираеми причини ми е най-малкото неудобно да пиша в подобен форум, защото не мисля, че има друг подобен "ненормалник" като мен. Колко по-лесно би било ако видя някой себеподобен.
Оххх, не знам дали ме разбирате.  :surpris_23: Отначало за мен беше доста голямо предизвикателство да започна да поствам тук и силно се притеснявах от липсата поне на човешка снимка, ако не друго, у повечето профили.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #18 -: 15-10-2014, 21:18:52 »

Ами аз не те разбирам, защото си мисля, че най-важно е какво пише човек. Няма значение дали е мъж или жена и каква професия има. Това само подхранва егото. Без тези отличителни белези всички сме равни тук и това прави и споделянето лесно и човек се чувства приет. В момента, в който разбереш кой каква професия има се активират всички предразсъдъци, натрупани с годините. У повечето хора ги има. Така, че, още веднъж благодарности за свободата да бъдеш себе си тук :flower:
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #19 -: 15-10-2014, 21:45:23 »

Няма значение дали е мъж или жена и каква професия има.
Това само подхранва егото.
Без тези отличителни белези всички сме равни тук и това прави и споделянето лесно и човек се чувства приет.
В момента, в който разбереш кой каква професия има се активират всички предразсъдъци, натрупани с годините. У повечето хора ги има.

Абсолютно.
« Последна редакция: 15-10-2014, 21:47:57 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.