Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 126384 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #360 -: 27-04-2020, 11:27:45 »

 :Content_22:
Правилно. Написаното е като аксиома, Вов. Няма как да съществуват различни мнения ,освен от хора, нямащи хабер от холистична Медицина. ( Е, в плюс биха били и някои познания по геополитика, понеже темата за вируса е не само медицинска , а и политическа  ;))  
Имам резерви само  по тези твои думи:
"Вероятно ще мине много време, преди човечеството да разбере какво всъщност стана"
Корекцията ми е , че и за вируса, само малка част от "човечеството" ще разбере. :)   Каквато част от него разбра какво се случи на 11-ти септември ,  такава ще се потруди да осъзнае и навърже и сега :)  ( тоест, болшинството ще си остане в блажено спящо състояние   :Dormir_13 - emotloader: )
« Последна редакция: 27-04-2020, 11:31:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #361 -: 28-04-2020, 09:21:30 »

 Не виждам нищо чудно в стадното поведение на населението,Вова,на такъв етап от Еволюционното развитие сме.А иначе причините да ни закопчеят са много:лично облагодетелстване,уплашения на всичко е съгласен и т. н.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #362 -: 03-05-2020, 22:01:10 »

Блягодаря ви, Бино и Живко.

Няма да се уморя да повтарям: всеки сам отговаря за здравето си, всеки е способен, с поносими усилия (след като се промени), да го възстанови и поддържа на достатъчно високо ниво, неуязвимо за микроорганизми, сложни молекули, дори и виоки честоти (с нищожна мощност)...  :Content_14: :pensif_29:, :pensif_29::pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

imanolov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #363 -: 07-05-2020, 13:28:24 »

Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тази тема е доста активна и ще споделя моя начин на "пречистване" в различни периоди от време. Аз прилагам хранителен режим чрез така наречената кето диета. В последните 3 години съм направил два цикъла от 5 месеца първия път, и 6 месеца втория път. Мога споделя, че наистина имаше силен ефект, макар че аз редовно практикувам боен спорт, в който се изисква доста физическа сила и може би това е била водеща комбинация с приема на малко въглехидрати. За дне изпадам в големи подробност какво представлява самата диета ще оставя връзка, където е описано подробно, а аз ще наблегна на моят опит - https://www.forlife.bg/keto-dieta

Първоначално като чух за диета, в която не се приемат почти никакви въглехидрати го приех за поредната измислица, но след това реших да се поразровя малко и да разбера какво точно представлява. В последствие реших да пробвам, а ефекта се оказа много добър. Искам да отбележа, че моята идея не беше да свалям килограми, нямам проблем с тях, а по- скоро да изпробвам нещо ново. Съответно свалих няколко килограма, но нищо потресаващо. По- скоро ми допаднаха другите положителни страни, които има този режим на хранене - повишена концентрация, усещане за лекота. Ако някой иска да пробва или има някакви притеснения - да скача смело в диета, не се гладува, пъровоначално докато организма свикне не е много приятно, но това е за определен период от време и след това идва "сладкото".
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #364 -: 07-05-2020, 22:19:06 »

Нямаме притеснения. Ние се пречистваме чрез гладуване, а не чрез хранене.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #365 -: 08-05-2020, 10:44:17 »

Манолов, добре дошъл.  :Content_22:  
Хубаво е , че и ти обичаш да експериментираш :)
Ние също го правим :)
Но гледаме предварително да се запознаем  много добре,  проучваме задълбочено и   не разчитаме само на отделни темички  в популярни сайтчета , писани от незнайни автори  :D и авторчета :) . ( те са копнали оттук от там, но ние трупаме познание вече почти 30 години  ;) )
Кетодиетата е ясна отдавна, само че самото понятие не е много ясно  ;D
На Аткинс диетата също беше разновидност на "кетото" , но в годините ефектите бяха  обратни  на очакваните  ;D Не знам дали се сещаш защо..
Отправна точка тук е ИЗТОЧНИКЪТ НА БЕЛТЪЧИНИ. Ако идват от животни - месо и мляко - чакай сериозни проблеми във времето!  
 1. Ще ти грохнат бъбреци ( заради натоварването с отпадни продукти от метаболизма на жив. белтък, амонячни , пикочна киселина , пурини и т.н)  
  2. Бъбреците са вързани с кръвното налягане  ;) Зациклят ли бъбреците, организмът е принуден да компенсира чрез  повишаване на налягането, за да се поддържа отделителната им функция на ниво. Оросяването също страда , но мозъкът не се интересува от нищо, на него  му трябва кислород, и той трябва да достигне до мозъка без значение с високо или ниско налягане.
 3. Ще поставиш основите на автоимунни  заболявания в бъдеще. (  животинската молекула не се разгражда напълно, остатъчни  пептидни вериги проникват през чревната стена , попадат в кръвта и организмът ги разпознава като антигени. Имунната система ги атакува успешно само до едно време..  ;) След това покрай сухото почва да гори и суровото - атакуват се и собствените клетки и структури - тоест -ето ти  автоимунна реакция.  :surpris_23:
 4. Ще си завъдиш различни сортове и модели хелминти ( глисти) . Био месо едва ли ще тръгнеш да издирваш, значи - ще ядеш индустриалното. ( рибата също вече не е много риба :) ) То ГЪМЖИ от хормони, антибиотици и всевъзможни други "подобрители". Хелминтите  са безполови  и силно се нуждаят от ХОРМОНИ , за да се размножават. От месото ще ги получат в изобилие ! Тоест, месото  е добър помощник , ако държим да си имаме "съквартиранти"   tooth
 5. Голямото количество месо е обещание за рак ! Дори официалната Медицина го призна вече.  Можеш да прегледаш "Китайското проучване" - най-мащабното, най-достоверното и  най-научно изследване в областта на храненето. ( има книга на български, дебеличка е :) )  
 6. Ако идват от растения, много по-добре. Но голямото количество белтъци БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ РАСТИТЕЛНИ ИЛИ ЖИВОТИНСКИ -  само по себе си е проблем и натоварване за организма . Тоест - влизаш в противоречие с други взаимовръзки  :-[  10-15 грама  на ден са повече от достатъчно. Всичко отгоре  е излишно и товари. (Е, за спортисти биячи може и повечко :) ) Доказа го брилянтно и д-р Галина Шаталова, до 93г активна, жизнена и с акъла си. ( тя е суровоядец и "малоед" - по шепичка плодове и ядки на ден, белтъчини - не повече от 10 гр. Ако смяташ, че не е имала сили, ще сбъркаш.  Тя участваше ( и на 65г)  , заедно с обучени от нея последователи , в мъчителни 500 км преходи в пустинен терен! ПЕША. Засрамиха професионални спортисти, хранещи се "научно обосновано" .. 

Това са само някои от "бонусите" , да не товарим форума. Който е любознателен, ще търси и ще проучва, няма да се осланя само на единични статийки в жълти сайтчета, които се борят най-вече за кликвания  :essen:

« Последна редакция: 08-05-2020, 10:54:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #366 -: 17-05-2020, 14:20:00 »

Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тази тема е доста активна и ще споделя моя начин на "пречистване" в различни периоди от време. Аз прилагам хранителен режим чрез така наречената кето диета. В последните 3 години съм направил два цикъла от 5 месеца първия път, и 6 месеца втория път. Мога споделя, че наистина имаше силен ефект, макар че аз редовно практикувам боен спорт, в който се изисква доста физическа сила и може би това е била водеща комбинация с приема на малко въглехидрати. За дне изпадам в големи подробност какво представлява самата диета ще оставя връзка, където е описано подробно, а аз ще наблегна на моят опит - https://www.forlife.bg/keto-dieta

Първоначално като чух за диета, в която не се приемат почти никакви въглехидрати го приех за поредната измислица, но след това реших да се поразровя малко и да разбера какво точно представлява. В последствие реших да пробвам, а ефекта се оказа много добър. Искам да отбележа, че моята идея не беше да свалям килограми, нямам проблем с тях, а по- скоро да изпробвам нещо ново. Съответно свалих няколко килограма, но нищо потресаващо. По- скоро ми допаднаха другите положителни страни, които има този режим на хранене - повишена концентрация, усещане за лекота. Ако някой иска да пробва или има някакви притеснения - да скача смело в диета, не се гладува, пъровоначално докато организма свикне не е много приятно, но това е за определен период от време и след това идва "сладкото".
Манолов, добре дошъл и от мен.
Прекрасно е, че си решил да поемеш нещата за здравето в свои ръце. Разбира се, че всеки има право да се опитва и надява, че може хем да си хапва почти всичко, с което вече е свикнал до степен на зависимост, хем да не добавя килограми... Едно от главните правила за живеене изобщо, е - няма срамно да се уча докато съм жив. Та, не се кахъри, че може да си тръгнал по крив път - имаш всички възможности да се поправиш. Любознателност и склонност към общуване явно си имаш. Трябва ти силна обич към себе си, обикновен здрав разум... нататък са следствия: четене без предубеждения на още и още книги, статии, личи истории... Четене, не - прелистване.
Тази специално тема е (главно) за методиката и опита по възстановяване и поддържане на здравето с периодични прочиствания. Наричаме ги, поради важни причини, "Временно въздържане от храна"... Извършваме ги не точно ние, а обичаното ни тяло.
Ние само внимааателно създаваме и поддържаме необходимите условия и лееекичко подпомагаме.

Ако потърсиш, може да прочетеш (например) от какво е починал г-н Аткинс. Също - защо хората, измъчващи телата си с кето-диети хем приемат най-калорични храни, хем не надебеляват? Нали е известен вселенският закон за запазване на енергията? Защо при издишване се носи миризма на ацетон и др.п. съединения, много далеч от амброзията...?

А въглехидратите - те са много важни за човешкото съществуване. Но няма как въпросът да е просто и само "за"/"против" въглехидратите или "кето" - некето и др.п.
 :pensif_29: :weight_lift:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #367 -: 09-04-2021, 08:13:06 »

Приятели, ето още "некои соображения" относно вируса:
1. Вирусът НЕ е смъртоносен. Създателите му знаят историята за проф. Франкенщайн и не правят глупости, способни да унищожат и тях самите. Пък и няма нужда да се създава, "оптимизира"... някакъв микроорганизъм, за да си постигнат целите.
2. Благодаря ти Бояне, всеки, решен сам да обоснове мислите, чувствата и поведението си, е напълно достатъчно подпомогнат от изнесените от теб информации.  :Content_14:
3. Имунната ни система е развивана 40 милиона години. Справяла се е с всякакви микро- и макро- рискове, заплахи, дори - опасности.
4. Лошите хора, безропотно последвани от официалните медицински власти в повечето страни (но НЕ във всички!!) знаят, че е достатъчна малка опасност, но добре оформена с лъжи, за да постигнат пъклените си цели.
5. Методът е прост - всяване на страх по всички възможни начини.
6. Главното за нас е да не се поддаваме на негласното внушение, че видите ли, "ние сме си добре, живеем си както всички, не вършим престъпления и т.н., а този лош вирус от къде се взе, та сега ни разболява и дори - убива..." и т.н. - мисли и усещания от този род и ред умело се внушават уж по подразбиране, уж са толкова очевидни, че няма какво да ги обсъждаме...
7. Е, аз имам въпроси:
7.1. Като имаме всяка зима грипна епидемия, тя защо почва и свършва по едно и също време? Защо не започва август примерно, или -септември? А защо не завършва през юни?
7.2. Колко от ваксиниращите се всяка година против грип се разболяват? А колко от тях умират следствие на съчетаното действие на предишни заболявания и на грип?
7.3. През ...ХIV век например, като са умирали 10 - 20 - 30, до 40% от населението от чума, ЗАЩО НЕ Е умирало и останалото население?? Как точно си е тръгвала чумата??
Това са основателни въпроси. Никой не ги обсъжда, заповядват ни маски, ваксини, лъжи и глупости...

НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ!

Ние сме деца на тези хора, които са развивали правилните промени (т.нар. "мутации"), осигуряващи ни успешно справяне с вируси, бактерии и др.

НО, е необходимо да си дадем честна оценка, да погледнем простите и известни факти в очите.
Ако искаме да живеем здрави, е необходимо да ПРОМЕНИМ:
- мислене
– чувстване,
- дишане,
- пиене,
- дъвчене,
- хранене и
- движение.
 Тогава, само 10 - 20 дни след като направим промените, никакъв вирус не може да ни разболее...
[ Фактът, че някой е бил лекар, монах, монахиня, че "се е молил..." всеки ден, че "знаел какви лекарства да взема..." и др. подобни, очевидно не представлява правилното поведение и съвсем не е нито достатъчно за предпазване, нито пък означава, че вирусът е много страшен, "гледай да не те срещне, страх, ужас" и т.н.]
Предпазването НЕ СТАВА САМО С ЛЕКАРСТВА.

А дори и в страха си да започнем с най-простото - разтоварване на имунната система от прекаления всекидневен товар, само за 5 - 6 дни можем съществено да увеличим устойчивостта си към вируси.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #368 -: 19-04-2021, 23:24:21 »

Вов,

моят съвет е - Не подценявайте вируса!! и наистина спазвайте мерките, които щем или не щем ни налагат.

Вече мога да разскажа много случаи за мои близки и познати, които едва оживяха, а някои си заминаха нелепо.

Приятел, много добър лекар, който ме уверяваше, че е обикновено грипче, се разболя и около 2 седмици беше в реанимация с опасност за живота. Доста потреперихме, докато накрая се разбра, че е извън опасност. Хубавото при него беше, че е военен и не е в България, преместиха го в друга болница, където специално да го пречистят от антибиотиците и другите боклуци, с които го бяха наблъскали.

Мой близък беше около 10 дни в кома,защото не се страхувал от коронавируса, но се страхувал от грипа и си сложил противогрипна ваксина, заради която е развил вируса след няколко дена. Колко се радвахме, като ни казаха по-късно, че може да измине 10-20 метра, преди месец вече беше стигнал 100-200 метра...не може да си измие лицето с двете шепи...няма да разсказвам други страшни подробности...

Брат ми, въпреки че го изкара леко още през октомври, все още не може да остави лекарствата, защото започна да вдига животозастрашаващо високо кръвно и силно сърцебиене и лекарите вдигнаха ръце от него. А е много млад.

Скоро почина наша позната, медицинска сестра, която подвели да отиде да бие инжекция на болен от пневмония в къщи, без да й кажат, че е болен от коронавирус. С маска, с ръкавици, но доверила се на близките му, че е обичайна пневмония, останала да си поговорят половин час в стаичката, след 3 дни развила симптомите и само за две седмици си замина.

Други познати, които го изкараха, само това повтарят - Пазете се! Пазете се, нещо страшно е!

Сръбски епископ, който го изкара, казва, че е боледувал много пъти от грип през живота си, но такова нещо не е карал.

Наша съседка пък го изкара на крак, ходила при медицинската сестра, за която писах по-горе да й види упътванията на лекарствата, и въпреки, че тя не е била още със симптоми - 1-2 ден след контакта с болния, от разговора и докосването на листовките, се е разболяла. Почти на 80 години е, но е била пред пневмония. Няма сили за нищо и не се чувства добре, въпреки, че вече уж е здрава.

Четох мнения на немски маратонци, които са се имали за много здрави, но са го изкарали тежко и сега не могат да се възстановят и да спортуват като преди...

В коментарите под едно руско видео четох, че много руснаци са го изкарали по 2-3 пъти за една година, никой нямаше ласкави коментари за симптомите. Някои от тях са го карали тежко по два пъти.

Замина и си и билкарят д-р Тошков, който би трябвало да е знаел повече от нас как да повдигне имунната си система и как евентуално да действа в такива случаи.

Никой няма гаранция как ще изкара вируса, затова не бива да се заблуждаваме, че не е смъртоносен и не трябва да се пазим. Болшинството от хората го изкарват тежко или леко, всичко минава. По-лоши са обаче последствията, които се появяват след 1-2 месеца или по-късно. Казват, че това е болест на кръвоносната система, така стана и при брат ми. Уврежда се често и сърцето.

А че има хора, които знаят как се лекува - със сигурност има. Те не могат да си рискуват живота...Че имат някакви цели, имат. Ваксинациите - и аз съм против тях. Наскоро слушах един многоуважаван лекар, който също категорично е против ваксините...

Мога да пиша още, но мисля, че и това беше много. Затова ви моля - не подценявайте вируса, ако наистина мислите за себе си и за близките си!! Всичко вече е толкова отровено, че не можем да разчитаме на храни и имунна система. Лекарите и диетолозите не препоръчват в момента диети и гладувания докато не отмине пандемията.
« Последна редакция: 19-04-2021, 23:56:03 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #369 -: 20-04-2021, 10:13:45 »

Донче, докато Вов се включи, да взема аз да отпусна малко становище, разрешаваш ли ? :)
Леко съм изненадан, да ти призная, че и ти си се поддала на политическите внушения  ;)
Добре би било ( за теб :) ) да четеш правилните четива по темата :)
Вирусът не го подценяваме, ние също следим ситуацията с болните и починалите  ;) а и лично го изболедувахме, така че сме наясно -  наистина протичането е тежко и съвсем различно от  сезонните грипчета.
Но то няма и как да е друго, след  като си имаме работа с биооръжие!  ;)  Така че, вирусът си оправдава целта , за която е създаден  ;)  Това за някои може да е "конспирация" , но вече се събраха НАУЧНИ ПУБЛИКАЦИИ от НЕОБВЪРЗАНИ С ВЛАСТТА УЧЕНИ и ЕКСПЕРТИ, които доказаха, че е "инженерно манипулиран" ! Видяхме и научната публикация от 2015 в сп. "Нейчър", където се съобщава за успешно създадения нов вирус, което било с научна цел и полза за епидемиологията..
Допълнително, множество медици се произнесоха, че протичането му  не се подчинява на логиката на останалите коронавируси! Съвсем по друг начин се държи , клиничната картина е съвсем различна и непредсказуема.

Вирусът не се оспорва, оспорват се ТЕСТОВЕТЕ, МЕРКИТЕ , ЛЕЧЕНИЕТО и ВАКСИНИТЕ. До сега в почти всички държави ( вкл и у нас!) учени, медици и експерти искаха кръгла маса и диспут с правителствата, за да изразят несъгласието си  с тези безумни и без връзка с науката политически ограничения. И, очаквано , - в никоя държава това не беше допуснато да се случи!! (Само преди дни за пореден път това се опита да направи и губернатора на Флорида, заедно с рота изтъкнати медици и учени. ) Няма и да бъде допуснато, залогът този път е много голям, както каза проф. Иво Христов,-  става дума за многопластов и многоходов  глобален политически проект. 
И затова  всичко ,  пречещо на този проект, се заглушава. ( Стига се и до крайни действие, ще приложа имената на четиримата африкански президенти , които не бяха съгласни и затова бяха елиминирани )
-Заглушават се  доказателствата за  недостоверността на ПСР теста - дава до 90% фалшиви резултати
- Заглушават се публикациите  за успешно лечение! ( първо от Мадагаскар - за натурален билков тоник, после от групата американски медици, които нямаха починал пациент! , прилагат хидроксихлорохин , множество други медици-"еретици", прилагащи ефективни лечения, включващи прословутия ЦДС , Тодикамп, димексид,  сладък корен и др, наскоро блокираха и китайски лекар, докладвал  за  тотална ефективност с високи дози вит С ,    и  наскоро  от Венецуела и т.н.)
- Заглушават се статистиките за БЕЗПОЛЕЗНОСТТА НА МАСКИТЕ И ЛОКДАУНИТЕ - излязоха данни за  "затворените" държави - че  в тях не боледуват по-малко и по-леко , в сравнение с "отворените". Същото се доказа и в щатите  - отворените щати Флорида, Тексас и др нямат повече болни от тотално  заключените като Калифорния.
- Заглушава се  и огромните числа смъртни случаи и тотални увреждания от ваксините ( които на практика не са никакви ваксини , а експериментална генна терапия, пуснах материали в другата тема)

Та така , Донче, ако искаш да си правилно и детайлно  информирана, препоръчвам ти да четеш сайта на д-р   Меркола ( там всеки ден излиза статия, базирана на научни публикации и изявления на медици и експерти) , сайта "От Извора" ( много сериозен сайт ), дори и Пламен Пасков можеш да слушаш, той постоянно показва важни документи, наскоро показа документи ,в които Здравната Каса от миналата пролет нарежда на болниците да вписват като "болен от Ковид" ВСИЧКИ, които имат каквито и да е симптоми на простуда  :surpris_22: ,без значение дали имат  ПСР тест или нямат .
А пък за самият проект "Ковид", за целите , които той гони , добри публикации имат Андрей Фурсов, Катасонов, проф Христов и др сериозни анализатори. ( но  и  за там трябва подготовка. Човек , незапознат и неследящ геополитическите маневри през вековете, трудно ще схване и навърже нещата  ;)
« Последна редакция: 20-04-2021, 10:21:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #370 -: 26-04-2021, 12:13:34 »

Материал за размисъл:
 Според доклад на УНИЦЕФ ( линк към доклада) в шест страни от Южна Азия - Афганистан, Индия, Непал, Бангладеш, Пакистан и Шри-ланка са починали допълнително 228 000 деца под 5- годишна възраст в резултат на "мерките" срещу Ковид-19, довели до спиране на помощите за храна и редовните имунизации.
В района от или с Ковид-19 са починали 186 000 души.

https://www.bbc.com/news/world-asia-56425115?fbclid=IwAR33pOVp3Xpisx9Ea4CjvvNuS24OxoTC8t3Ur_KAMlGWFlXffEynoqkB5bQ
https://www.unicef.org/rosa/media/13066/file/Main%20Report.pdf

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #371 -: 21-07-2021, 22:01:31 »

Хм, Донче, Бино е казал почти всичко, но ето някои ...неща от мен:

1. Всеки човек, живеещ в условията на съвременната цивилизация и дори тези, живеещи само частично в нея (в Африка, в други места, джунгли и подобни) Е УЯЗВИМ за микроорганизми от всякакъв вид, вкл. и от Ковид-19. Причините са, в различна степен, грешно мислене, чувстване, дишане, пиене, дъвчене, хранене и движение. Всяко от изброените тук действия може да бъде развито, разгледано и разяснено, но става дълго...
2. Всеки човек, ако реши, може да повиши устойчивостта си към микроорганизми и да я поддържа висока. Толкова висока, че да не се разболява при неизбежното заразяване.
3. Всеки човек (е, почти всеки) може да бъде успешно излекуван от вирусна зараза с Ковид-19. Стига лечението да започне навреме.
4. При хора с тежки предишни състояния, успех се постига, ако ПРЕДИ заразяване с този вирус се предприемат правилни действия.
5. Примерите, които даваш, съвсем не са с такива хора, нали?
6. Много пъти по-добре е да не се плашим, а да правим необходимите промени без да мрънкаме, че примерно " 'ма аз цял живот си хапвам това и това, си пийвам, си пуша, не изминавам и по 1 км на ден...' "  и да искаме да сме здрави, или пък - "тия доктори" да оправят нещата.
7. Обичта наистина е голяма сила - защо да не я направим съзнателна, поне към себе си, да я развием, да извършваме действия, доказващи, че обичаме себе си повече от мързела си или отдавна натрупаните си хранителни-пиителни и др. навици...??  :D
8. Изобщо не твърдя, че вирусът е нищожен, безобиден и др.п. Твърдя, че ако пожелаем достатъчно силно, можем да не се влияем от огромните лъжи, да не се плашим, да си вземем сами мерки и да се направим и поддържаме неуязвими към него и други микроорганизми.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #372 -: 01-09-2021, 23:47:50 »

Редовно се появяват темички за плацебо-ефекта.  И днес в една от групите насочиха към  такава статия:

https://novotopoznanie.com/kakvo-stava-shtom-mozakat-misli-za-lechenieto-po-drug-nachin/?fbclid=IwAR1cutFz06WooEr3pmZclXcKlRu4GdjEgsnt3VfNBLrgD8CK0DAbg0zetpw

"Какво става когато мозъкът мисли за лечението по друг начин"
" Магията на плацебо",
"Творят ли мислите реалност"

Реших да копирам моя коментар след коментара на М.Б. ( не цитирам имена, понеже групата е затворена)

М. Б.  Администратор
За съжаление не мога да цитирам точно. Четох я в Псевдонауката на Бен Голдейкър .На бременни е давано лекарство против сутрешно гадене като едната група е била с плацебо . Дори ,когато без тяхно знание лекарството е било сменено с такова предизвикващо повръщане ,те са продължили да показват все същите прекрасни резултати - никакво сутрешно .
гадене .
Кой си е позволил да прави експеримент с бременни не съм наясно ,но Бен е лекар и е цитирал изследване и т н.
Не ми допада много като автор ,защото защитава конвенционалната медицина ,,,своите " ,но има много ценни неща за машинациите на Биг Фарма и конкретно за стъкмистиката й .

Бате Бино
 Винаги трябва да се внимава с методики , които ни изглеждат лесни 🤭
 
Първо: Там ,с примера за сладкото мляко , авторът е демонстрирал сериозна липса на познания за храненето 🤭 Млякото , първо е пристрастяващо и второ - кара те да се чувстваш добре. -тоест - имаме двоен ефект 🙂 А за захарта - вече и децата знаят, че е стимулираща и също - наркотик. Така че доста се е поизложил точно с този пример 🤭

Второ: Да , никой не оспорва плацебо ефекта, но почти винаги се дават едни подвеждащи примери за сравнително безобидни състояния. Ето в конкретната статия - също! Гадене, мигрена.. Я да дадат примери с Бехтерев? С диабет? С улцерозен колит? С цироза ?... 😉

Трето: При неадекватни лечения плацебото има много малък шанс, железен пример: рак, "лекуван" с химия! Разбира се , че всички , които залагат на нея, вярват силно, че ще им помогне! Само че и тази година от рак ще умрат поне 10 млн. болни, почти всички лекувани конвенционално. ( средна преживяемост : 2-4 години въпреки плацебо ефекта!)

Четвърто: плацебо ефектът не е ВЪЗПИТАТЕЛЕН метод, ако се използва като моно-лечение, тоест да се разчита само на него. Понеже той не ликвидирва ПРЕДПОСТАВКИТЕ за болестта, които почти винаги са ( най-общо) саморазрушителен живот на самотек срещу законите на природата! Да, плацебо може да ти потисне симптомите на мигрената, но ако тя се дължи на употребата на ГЛУТЕН? ( категорично научно доказано! ) Тогава кое е по-правилното - да се напъваме с "позитивното мислене" и "мисловните модели" или просто да спрем глутена ? 🙂 Или пък, при хипофункция на щитовидната да залагаме на плацебо, вместо да установим дали не ни липсва йод или защо йодът не достига до жлезата? ( знаем, че без йод тя по никакъв друг начин! не можа да произведе хормоните Т3 иТ4)
Има една крилата мисъл: "Няма нужда от вярата, която премества планини, там, където има техническата възможност да се премести планина" 🤭

М.Б. Администратор
бате Бино,  съгласна съм .За това написах за ,,американския привкус " на историите. 
« Последна редакция: 01-09-2021, 23:53:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #373 -: 04-12-2021, 18:47:31 »

Здравейте всички!
Допускам, че е възможно четящите и пишещи тук да се интересуват от неща като примерно "Ко прайм с'я с Омикрон?", Ще има ли следващи породи ("мутации")? Кога ще има ваксина за тях? и др.п.

или пък: Става все по-известно, че изменчивостта на вирусите (и другите
микроорганизми!!), е тяхна главна способност, тя е пътят към оцеляването им...
Ми тогава какво - ще се ваксинираме на 6 месеца ли? Ах, те и ваксинираните се разболяват... е, какво да правим?? Ох, какъв страх, то дори - ужас някакъв, объркаха света ония/тия и т.н.

Изобщо, всичко случващо се в света относно новия вирус, старите грипни вируси, всички други "заразни" болести, скъпи приятели, имат едно и също естество:
1. Вирусите (микроорганизмите) си съществуват от край време.
2. Човечеството и други видове бозайници, съществува и дори се развива заедно с микроорганизмите и въпреки отрицателното им въздействие.
3. При всички, ВСИЧКИ! епидемии досега, част от хората са оставали живи.
4. Всички останали живи от епидемии са променяли поведението си по време на епидемиите.
5. Официалната медицина почти не се занимава с ПРЕДПАЗВАНЕ на здравите хора от разболяване, но разработва чудеса от наука и техника за ЛЕКУВАНЕ на болните...
6. Съвсем очевидно ясно е, че предпазването от болести носи безброй пъти по-малко пари от лекуването на болни. Особено - хронично болни, тоест - дългогодишно болни, които уж не може да бъдат излекувани.
7. Дори и сегашният вирус да е изкуствен или частично изкуствен, той има поведението на ...вирус, нищо повече. Следователно, известните от древността методи за оцеляване при масово разболяване, работят и при него.
8. Тоест каквито и нови породи от този или други вируси (А, бе къде е бедният прост, обикновен грипен вирус??!) да се създават по света и у нас, лечение има. Но, както винаги, предпазването е по-лесно, по-евтино, без загуби на продължителност на живота, дори има подмладяващо действие.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #374 -: 03-01-2022, 19:52:15 »

ЧЕСТИТА НОВАТА 2022! Бъдете здрави!

МЕРКИ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ РАЗБОЛЯВАНЕ

1. Първо огладнявам ясно и силно, после ям.
2. Не преяждам в никакъв случай.
3. Не пия вода 30 мин. преди, по време и 1 час след хранене.
4. Всяко хранене започвам само в отлично настроение, с усмивка, след отправяне на благодарности...
5. Дъвча всяка хапка до течна каша и чак след това гълтам.
5.1. Не говоря по време на хранене, мисля за храната, радвам се...
6. Започвам хранене с най-лесно смилаемите, зрели, пресни плодове (до обяд) или зеленчуци (след обяд).
7. Не смесвам въглехидрати и белтъчини в едно хранене.
8. Не приемам месо, риба, млечни, консервирани, вчера-готвени, сладкарски...изделия.
9. Последното хранене завършвам до ...19, макс - 19:30 ч.

 :essen:  :pensif_29:  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re: Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #375 -: 09-05-2023, 21:34:34 »

Скъпи приятели, дами и господа,
В случай, че някой чете тук, ви осведомявам:
Следващият лечебно-учебен курс (ВВХ ) Временно въздържане от храна, съчетано с множество упражнения, ще се проведе през юни.
Присъствената - втора - част ще проведем в ...Приморско.  :)
Участие в курса могат да вземат хора, желаещи да възстановят здравето си, да научат или да допълнят знанията как да поддържат непоклатимо здраве и след обстоен разговор-консултация с мен.
За получаване на видимо, измерваемо лечебно въздействие и за да може да се запознае с факти, правила и препоръки, е необходимо продължителността на тази втора част от курса да е поне 15 дни.
Поради смайващо полезното въздействие на свободното гмуркане, за желаещите има и такъв курс, по същото време.
За въпроси и подробности - към мен! :D 0887199141
Бъдете здрави!
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.