Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Възстановяване и поддържане на здравето
Страници: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 113388 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3964

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #360 -: 27-04-2020, 11:27:45 »

слънце
Правилно. Написаното е като аксиома, Вов. Няма как да съществуват различни мнения ,освен от хора, нямащи хабер от холистична Медицина. ( Е, в плюс биха били и някои познания по геополитика, понеже темата за вируса е не само медицинска , а и политическа  намигам)  
Имам резерви само  по тези твои думи:
"Вероятно ще мине много време, преди човечеството да разбере какво всъщност стана"
Корекцията ми е , че и за вируса, само малка част от "човечеството" ще разбере. Smiley   Каквато част от него разбра какво се случи на 11-ти септември ,  такава ще се потруди да осъзнае и навърже и сега Smiley  ( тоест, болшинството ще си остане в блажено спящо състояние   спящ )
« Последна редакция: 27-04-2020, 11:31:03 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 194

Намасте

« Отговор #361 -: 28-04-2020, 09:21:30 »

Не виждам нищо чудно в стадното поведение на населението,Вова,на такъв етап от Еволюционното развитие сме.А иначе причините да ни закопчеят са много:лично облагодетелстване,уплашения на всичко е съгласен и т. н.
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1088

Познай себе си.

« Отговор #362 -: 03-05-2020, 22:01:10 »

Блягодаря ви, Бино и Живко.

Няма да се уморя да повтарям: всеки сам отговаря за здравето си, всеки е способен, с поносими усилия (след като се промени), да го възстанови и поддържа на достатъчно високо ниво, неуязвимо за микроорганизми, сложни молекули, дори и виоки честоти (с нищожна мощност)...  браво, аплодирам мъдър, мъдърмъдър
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
imanolov
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #363 -: 07-05-2020, 13:28:24 »

Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тази тема е доста активна и ще споделя моя начин на "пречистване" в различни периоди от време. Аз прилагам хранителен режим чрез така наречената кето диета. В последните 3 години съм направил два цикъла от 5 месеца първия път, и 6 месеца втория път. Мога споделя, че наистина имаше силен ефект, макар че аз редовно практикувам боен спорт, в който се изисква доста физическа сила и може би това е била водеща комбинация с приема на малко въглехидрати. За дне изпадам в големи подробност какво представлява самата диета ще оставя връзка, където е описано подробно, а аз ще наблегна на моят опит - https://www.forlife.bg/keto-dieta

Първоначално като чух за диета, в която не се приемат почти никакви въглехидрати го приех за поредната измислица, но след това реших да се поразровя малко и да разбера какво точно представлява. В последствие реших да пробвам, а ефекта се оказа много добър. Искам да отбележа, че моята идея не беше да свалям килограми, нямам проблем с тях, а по- скоро да изпробвам нещо ново. Съответно свалих няколко килограма, но нищо потресаващо. По- скоро ми допаднаха другите положителни страни, които има този режим на хранене - повишена концентрация, усещане за лекота. Ако някой иска да пробва или има някакви притеснения - да скача смело в диета, не се гладува, пъровоначално докато организма свикне не е много приятно, но това е за определен период от време и след това идва "сладкото".
Активен
iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

« Отговор #364 -: 07-05-2020, 22:19:06 »

Нямаме притеснения. Ние се пречистваме чрез гладуване, а не чрез хранене.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3964

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #365 -: 08-05-2020, 10:44:17 »

Манолов, добре дошъл.  слънце  
Хубаво е , че и ти обичаш да експериментираш Smiley
Ние също го правим Smiley
Но гледаме предварително да се запознаем  много добре,  проучваме задълбочено и   не разчитаме само на отделни темички  в популярни сайтчета , писани от незнайни автори  Cheesy и авторчета Smiley . ( те са копнали оттук от там, но ние трупаме познание вече почти 30 години  намигам )
Кетодиетата е ясна отдавна, само че самото понятие не е много ясно  Grin
На Аткинс диетата също беше разновидност на "кетото" , но в годините ефектите бяха  обратни  на очакваните  Grin Не знам дали се сещаш защо..
Отправна точка тук е ИЗТОЧНИКЪТ НА БЕЛТЪЧИНИ. Ако идват от животни - месо и мляко - чакай сериозни проблеми във времето!  
 1. Ще ти грохнат бъбреци ( заради натоварването с отпадни продукти от метаболизма на жив. белтък, амонячни , пикочна киселина , пурини и т.н)  
  2. Бъбреците са вързани с кръвното налягане  намигам Зациклят ли бъбреците, организмът е принуден да компенсира чрез  повишаване на налягането, за да се поддържа отделителната им функция на ниво. Оросяването също страда , но мозъкът не се интересува от нищо, на него  му трябва кислород, и той трябва да достигне до мозъка без значение с високо или ниско налягане.
 3. Ще поставиш основите на автоимунни  заболявания в бъдеще. (  животинската молекула не се разгражда напълно, остатъчни  пептидни вериги проникват през чревната стена , попадат в кръвта и организмът ги разпознава като антигени. Имунната система ги атакува успешно само до едно време..  намигам След това покрай сухото почва да гори и суровото - атакуват се и собствените клетки и структури - тоест -ето ти  автоимунна реакция.  амии... знам ли
 4. Ще си завъдиш различни сортове и модели хелминти ( глисти) . Био месо едва ли ще тръгнеш да издирваш, значи - ще ядеш индустриалното. ( рибата също вече не е много риба Smiley ) То ГЪМЖИ от хормони, антибиотици и всевъзможни други "подобрители". Хелминтите  са безполови  и силно се нуждаят от ХОРМОНИ , за да се размножават. От месото ще ги получат в изобилие ! Тоест, месото  е добър помощник , ако държим да си имаме "съквартиранти"   ухилен
 5. Голямото количество месо е обещание за рак ! Дори официалната Медицина го призна вече.  Можеш да прегледаш "Китайското проучване" - най-мащабното, най-достоверното и  най-научно изследване в областта на храненето. ( има книга на български, дебеличка е Smiley )  
 6. Ако идват от растения, много по-добре. Но голямото количество белтъци БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ РАСТИТЕЛНИ ИЛИ ЖИВОТИНСКИ -  само по себе си е проблем и натоварване за организма . Тоест - влизаш в противоречие с други взаимовръзки  изчервен  10-15 грама  на ден са повече от достатъчно. Всичко отгоре  е излишно и товари. (Е, за спортисти биячи може и повечко Smiley ) Доказа го брилянтно и д-р Галина Шаталова, до 93г активна, жизнена и с акъла си. ( тя е суровоядец и "малоед" - по шепичка плодове и ядки на ден, белтъчини - не повече от 10 гр. Ако смяташ, че не е имала сили, ще сбъркаш.  Тя участваше ( и на 65г)  , заедно с обучени от нея последователи , в мъчителни 500 км преходи в пустинен терен! ПЕША. Засрамиха професионални спортисти, хранещи се "научно обосновано" .. 

Това са само някои от "бонусите" , да не товарим форума. Който е любознателен, ще търси и ще проучва, няма да се осланя само на единични статийки в жълти сайтчета, които се борят най-вече за кликвания  ам-ам

« Последна редакция: 08-05-2020, 10:54:53 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1088

Познай себе си.

« Отговор #366 -: 17-05-2020, 14:20:00 »

Здравейте, нов съм във форума, но виждам че тази тема е доста активна и ще споделя моя начин на "пречистване" в различни периоди от време. Аз прилагам хранителен режим чрез така наречената кето диета. В последните 3 години съм направил два цикъла от 5 месеца първия път, и 6 месеца втория път. Мога споделя, че наистина имаше силен ефект, макар че аз редовно практикувам боен спорт, в който се изисква доста физическа сила и може би това е била водеща комбинация с приема на малко въглехидрати. За дне изпадам в големи подробност какво представлява самата диета ще оставя връзка, където е описано подробно, а аз ще наблегна на моят опит - https://www.forlife.bg/keto-dieta

Първоначално като чух за диета, в която не се приемат почти никакви въглехидрати го приех за поредната измислица, но след това реших да се поразровя малко и да разбера какво точно представлява. В последствие реших да пробвам, а ефекта се оказа много добър. Искам да отбележа, че моята идея не беше да свалям килограми, нямам проблем с тях, а по- скоро да изпробвам нещо ново. Съответно свалих няколко килограма, но нищо потресаващо. По- скоро ми допаднаха другите положителни страни, които има този режим на хранене - повишена концентрация, усещане за лекота. Ако някой иска да пробва или има някакви притеснения - да скача смело в диета, не се гладува, пъровоначално докато организма свикне не е много приятно, но това е за определен период от време и след това идва "сладкото".
Манолов, добре дошъл и от мен.
Прекрасно е, че си решил да поемеш нещата за здравето в свои ръце. Разбира се, че всеки има право да се опитва и надява, че може хем да си хапва почти всичко, с което вече е свикнал до степен на зависимост, хем да не добавя килограми... Едно от главните правила за живеене изобщо, е - няма срамно да се уча докато съм жив. Та, не се кахъри, че може да си тръгнал по крив път - имаш всички възможности да се поправиш. Любознателност и склонност към общуване явно си имаш. Трябва ти силна обич към себе си, обикновен здрав разум... нататък са следствия: четене без предубеждения на още и още книги, статии, личи истории... Четене, не - прелистване.
Тази специално тема е (главно) за методиката и опита по възстановяване и поддържане на здравето с периодични прочиствания. Наричаме ги, поради важни причини, "Временно въздържане от храна"... Извършваме ги не точно ние, а обичаното ни тяло.
Ние само внимааателно създаваме и поддържаме необходимите условия и лееекичко подпомагаме.

Ако потърсиш, може да прочетеш (например) от какво е починал г-н Аткинс. Също - защо хората, измъчващи телата си с кето-диети хем приемат най-калорични храни, хем не надебеляват? Нали е известен вселенският закон за запазване на енергията? Защо при издишване се носи миризма на ацетон и др.п. съединения, много далеч от амброзията...?

А въглехидратите - те са много важни за човешкото съществуване. Но няма как въпросът да е просто и само "за"/"против" въглехидратите или "кето" - некето и др.п.
 мъдър weight_lift
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Възстановяване и поддържане на здравето
Отиди на: