Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 126127 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #140 -: 26-04-2015, 22:36:15 »

Приятели, тук обсъждаме действия за възстановяване и поддържане на здравето!...  :pensif_29:
Най-добре е да пишем по всички тези многобройни, сложни и важни въпроси.
От уважение към форумното обсъждане изобщо и пишещите и четящите,  отклоняване на обсъждането не ми изглежда подходящо.

Много съжалявам, че се нелага да пиша тези неща.
Благодарността към всички и любовта към Природата и Планетата... са по-добрият подход.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #141 -: 26-04-2015, 23:10:47 »

моташе ми се една мисъл в главата тия дни  tooth
ако дадени вещества водят до унищожаване на раковите клетки и туморите и ако последните са от полза на телата, то не излиза ли, че всички тия полезнотии, като се почне от конопа и се стигне до глухарчето, канелата, куркумата и лекарствените гъби, на практика вредят?   :surpris_23:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #142 -: 27-04-2015, 06:11:53 »

pH  дет се вика колко пък да е важно, важно е за тези които им е интересно, за другите не им е, щот нито ги интересува, нито го знаят какво е. За това колко може да промениме pH реално..., може и да може може и да ни се иска само. Не виждам притеснения че еди си кой ще се повлияе от еди си какви "настроения", тука пишат 3-5-10 човека, та то няма количество, кои са тези които ще се повлиаят пък то и негативно, няма ги..,тези които си влизат и си обсъждат рецепти тях нищо не може да им повлияе-те не се интересуват от тия неща, другите ги няма, следователно за тях не важи това, в крайна сметка ако има нещо неприлично, може да бъде изтрито по всяко време, по осмотрение на администратора, няма да е първия случай, няма да е последен..


Принципно си прав. Като оставим настрана интелектуалните дискусии, реално всеки средно интелигентен човек, който може да чете, е в състояние, при добро желание и мотивация, да подобри общото си здравословно състояние, без да влага много пари и без да се налага да изчита по един вагон книги. Достатъчно е да прочете 2-3 книги за водното гладуване и да има "дупе" да приложи прочетеното поне частично за по-продължителен период от време. ИМАМ ПРЕДВИД да гладува поне няколко пъти годишно, съобразено с екадаши и сезонни цикли и да чисти дебелото черво през тези гладувания. Само с тази техника, може да се подобрят поне 50% от най-широко разпространените заболявания. Не се искат пари, не иска магистърска степен по алтернативна или неалтеративна медицина, иска се просто да отделиш време и енергия.
По тази причина е глупаво да се смята, че от един форум ще извлечеш кой знае каква полза, ако ти сам не искаш да промениш нещо. А пък да чакаш да се информираш от форум е просто или наивно, или елементарно консуматорско мислене.
Има го и другият момент, че когато човек е относително здрав, не му се вманиачава на 100% с теории за здравословен живот, просто защото освен с клизми, в живота могат да се правят и куп други интересни и полезни неща от личностна гледна точка ;D ;)
Специално аз от четенето в този форум съм научил две полезни неща: това, че съществува тодикамп и ветом.  ;) За другото - наистина нищо ново под слънцето, като оставим настрана различните видове его и самомнения.
« Последна редакция: 27-04-2015, 06:19:46 от emo75 »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #143 -: 27-04-2015, 09:53:33 »

Човек може наистина да прочете няколко книги и да започне да прилага написаното, но понякога теорията сериозно се разминава с практиката.Написаното не винаги на 100 % отговаря на истината.Ако човек сам не се убеди къде е истината прилагайки различни методики на практика никой не може каквото и да му казва да го убеди.И днес хората, които не са на 100 % сурова храна продължават да убеждават тези , които практикуват пълното суровоядство, че няма кой знае какъв проблем ако се хапва и малко готвена храна.Да, обаче това не е пълната истина.Тежките заболявания много негативно се повлияват от обработената топлинно храна.Не е толкова важно какво сме прочели в книгите, а какво сме приложили в практиката си.Защото практиката за мен е най - големият учител.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #144 -: 27-04-2015, 10:44:40 »

Медицината все мери ph, налягане, пулс, хормони и вижте, че е стигнала точно доникъде в борбата с неизлечимите заболявания. За по-голямата част от останалите са намерили начин да подтискат симптомите с лекарства. Само, че ЛЕКАРСТВАТА в по-голямата си част ИНТОКСИКИРАТ, иначе абсолютно всичките СЪЗДАВАТ ЗАВИСИМОСТ. Тоест докато се лекувам от едно, на практика се разболявам от друго.
На този свят по моему, лекува единствено чистотата в тялото, а тя се постига, чрез занижен прием на храна.
« Последна редакция: 27-04-2015, 10:47:46 от DeNiro »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #145 -: 27-04-2015, 11:36:05 »

Човек може наистина да прочете няколко книги и да започне да прилага написаното, но понякога теорията сериозно се разминава с практиката.Написаното не винаги на 100 % отговаря на истината.Ако човек сам не се убеди къде е истината прилагайки различни методики на практика никой не може каквото и да му казва да го убеди.И днес хората, които не са на 100 % сурова храна продължават да убеждават тези , които практикуват пълното суровоядство, че няма кой знае какъв проблем ако се хапва и малко готвена храна.Да, обаче това не е пълната истина.Тежките заболявания много негативно се повлияват от обработената топлинно храна.Не е толкова важно какво сме прочели в книгите, а какво сме приложили в практиката си.Защото практиката за мен е най - големият учител.

Като те чете човек, ще каже, че си решила да живееш 200 години.
Не, че не си права, но аз предлагам да си пожелаем да живеем що-годе в съзнание и в кондиция 80-90 години, а това го постигат доста и предимно не-суровоядци, може би, защото статистически са 99 процента от населението.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #146 -: 27-04-2015, 11:56:29 »

ДеНиро, не се излагай , моля те  :sorcerer - emotloader:  
Абсурдно е да използваш една и съща дума / "медицина"/   както за  Официалната , така и  за Натуралната Медицина. И да ги напъхваш в един калъп.. Това говори за абсолютното им непознаване в дълбочина! Двете системи са диаметрално противоположни!  В случая ти говориш за официалната.  ;) А аз говорих за другата..    
И защото бях сигурен , че все ще се появи и такъв коментар, подчертах, че става въпрос за "медицина срещу медицината"  ;)

Освен това, незряло е да говориш от позицията на човек, който е млад и здрав. Като поостарееш и се разболееш или се разболее някой твой близък, ще видиш как ще почнете да мерите   " и пулс и налягане и PH "...   ;)  На младия и здравия винаги му е широко около врата.. и си мисли , че е толкова лесно да остане такъв само с едното подобрено хранене..  :) де да беше тъй .. :surpris_25:


Емо, казваш ,че А пък да чакаш да се информираш от форум е просто или наивно, или елементарно консуматорско мислене.

Добре, какво излиза - че ако ти се информираш някъде другаде / не от форум / и решиш да го споделиш тук, значи ние сме наивници като сме го прочели и сме ти   повярвали ли ?  :surpris_23:

А не се ли замисли, че  във всеки форум  има както "мнения, изсмукани от пръстите" , така и информации, които са научени точно ИЗВЪН форума , и то - НА ПОДХОДЯЩИТЕ МЕСТА ? ;)  
Мнения по форумите - дал Бог.. Важното е на каква база ще си ги отсееш и ще прецениш на кое да повярваш и на кое не ..  ;)  Но това се наработва! Трябва четене и умуване..И време. От раз не става ..
Ако аз не го бях наработил и не бях ги преценил точно за 2 минути , ти как щеше да стигнеш дори само до Тодикамп или Ветом ?  ;)  
/ За което съм ти признателен естествено , за доверието  :fluretaa: /    
« Последна редакция: 27-04-2015, 12:16:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #147 -: 27-04-2015, 12:17:21 »

ДеНиро, не се излагай , моля те  :sorcerer - emotloader:  
Абсурдно е да използваш една и съща дума / "медицина"/   както за  Официалната , така и  за Натуралната Медицина. И да ги напъхваш в един калъп.. Това говори за абсолютното им непознаване в дълбочина! Двете системи са диаметрално противоположни!  В случая ти говориш за официалната.  ;) А аз говорих за другата..    
И защото бях сигурен , че все ще се появи и такъв коментар, подчертах, че става въпрос за "медицина срещу медицината"  ;)

Освен това, незряло е да говориш от позицията на човек, който е млад и здрав. Като поостарееш и се разболееш или се разболее някой твой близък, ще видиш как ще почнете да мерите   " и пулс и налягане и PH "...   ;)  На младия и здравия винаги му е широко около врата.. и си мисли , че е толкова лесно да остане такъв само с едното подобрено хранене..  :) де да беше тъй .. :surpris_25:


Емо, казваш ,че А пък да чакаш да се информираш от форум е просто или наивно, или елементарно консуматорско мислене.

Добре, какво излиза - че ако ти се информираш някъде другаде / не от форум / и решиш да го споделиш тук, значи ние сме наивници като сме го прочели и сме ти   повярвали ли ?  :surpris_23:

Не, бате Бино, много добре разбираш какво имам предвид, но се правиш.. Става въпрос за това, че като  дойде някой , на когото не му се четат по 500 страници книги, и вземе да  иска бърза рецепта в три реда как да се излекува или да промени живота си, звучи някак си несериозно. Това точно е консуматорство – един вид, информативно „кльопанене” на крак от нета.
 Без да се засягаш, но оригиналите винаги са по-ценни, от копията, с което не казвам, че няма смисъл да се обсъжда вече прочетеното, но чисто прагматично не е задължително да има някакъв особен ефект.
Ето, аз казах, че от тук от написаното, най-много ме впечатли твоето изследване за тодикампа. От него наистина научих нещо ново. Другаде из форума , тук-там се намира по нещо интересно и полезно, но като цяло си е говорилня, в което няма лошо. Просто не бива човек да има „образователни” очаквания.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #148 -: 27-04-2015, 12:47:27 »

Вярно е, че повечето хора живеят живота си употребявайки готвена храна.Но аз познавам такива хора.Ако се загледаш как точно живеят ще се увериш, че употребяват цял куп лекарства или хранителни добавки.Вярно е, че има хора, предимно от по - старото поколение , които са запазили перфектно здраве дълги години, употребявайки готвена храна.Но това са хора, които не са боледували от тежки болести.Хората , преболедували веднъж тежка болест едва ли само с готвена храна и без лекарства ще се оправят напълно.За мен суровоядството на 100 % може да донесе само живот без болка и без употреба на лекарства, след тежко преболедувана болест.Не дълъг живот, а живот без болка докогато Бог е решил.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #149 -: 27-04-2015, 12:48:49 »

Приятелю, Емо, искам само да изясня , че никога "не се правя" , това въобще не ми е в стила .
Каквото съм разбрал - това и коментирам.  :surpris_23:  Предпочитам да ме имат за тъп, отколкото че "се правя"  tooth

Да, сега ти разбрах мисълта..
Принципно си прав, но не за всички случаи. Имат си приложения и  "бързите рецепти", а има и теми, дето трябва яко да са чете, разбира се.
Не се засягам, в никакъв случай. Но съм сигурен, че ще се съгласиш с мен за  друго:
Ние тук сме малко или много запознати по темата.
Обаче ако ни се наложи да попитаме за нещо във фотографския форум, при програмистите , при ел.инженерите или при юристите.. и когато там ни  отговорят :  " Абе , Джони, я седни и прочети 20-30 книги, за да разберем какво ни питаш, а и за да разбереш ТИ какво ти казваме..  "  тогава вече става весело , нали ?  tooth tooth  

Няма как , вродено е не само на човек, а дори и на животното - ако може да мине направо , вместо да заобикаля  tooth tooth tooth

/ Няма да забравя, когато кандидатствах за Езиковата, ходих на частни уроци по математика при един голям образ. Веднъж в една задача имаше да се доказва, че правата линия  била най-късото разстояние между две точки. И няма да забравя какво той изръси: " Ей, какви тъпотии ме карат да доказвам - че това и кучето го знае - като му хвърлиш един кокал  - отива по права линия към него, а не по дъга или по "зиг-заг" /  tooth tooth tooth
« Последна редакция: 27-04-2015, 12:57:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #150 -: 27-04-2015, 13:37:42 »

М-да, браво на всички ви!  :Content_14:
Дори да беше само способен да насочи търсещия, страдащия, накъде да търси, какво да учи, ФОРУМЪТ пак щеше да си изпълни ролята... Да не говорим за принципната нужда от общуване със себеподобни, черпене на увереност, научаване за нови книги, кои учители какво учат и т.н...

[Като казахме учител, та се сетих: убеден съм, че най-добрият начин да се усвои някакъв подход към себе си (примерно Йога, айкидо, краснопис, някаква религия, астрономия, драматично изкуство, живопис и каквото и да е), който ни извисява, става най-добре с учител. Учителят казва, показва, прави забележки, повтаря търпеливо и многократно, дава личен пример, устройва състезания, поставя предизвикателства, предизвиква съзнателно мислене, създава непрекъснатост и последователност в усилията ни по избрания от НАС път.]
Потребността от общуване, обсъждане на интересни теми, се улеснява хилядократно от възможностите на Интернет... А колко, какво, дали и пр. ще научим от форума... всеки път е различно. Аз научавам много, вероятно повече от колкото "давам". Благодарен съм на всички, споделящи знания и опит.
Разбира се, когате някой зададе въпрос, от който е ясно, че не знае какво точно пита, най-вероятният отговор е "Първо попрочети още из форума, помисли, а след 4-6 месеца питай пак..." ;D

Сега по същество (ако обичате  :whistling2 - emotloader:):

Цитат:
1. Ако към обилна зелена салата добавя лимонов сок, възможно ли е алкалността на постъпващата в стомаха ми храна да стане толкова висока, че да затрудни правилната работа на стомаха и дванадесетопръстника?
Бино, точно защото е възможно някой да има намалено производство на достатъчно кисел стомашен сок, е и основателен горният въпрос. Лимонът не е традиционно растение за България... А виненият оцет, който е използван в миналото, усилва/подпомага действието на чер дроб/жлъчка...
В горещи летни дни и тежък труд на полето дори съм виждал старо (истинско) кисело мляко да се разрежда добста с вода, +сол + краставица(!) +чесън +..малко оцет и това да бъде главното ядене на обяд, с малко сух (стар) хляб.

Цитат:
2. Възможно ли е (за сега смятам вероятността за нищожна) чрез съзнателно дишане да "предобрим" окисляването и да алкализираме излишно някакви органи и системи? [Това дишане - 3-4 вида - го преподавам...]
Дишане по Бутейко според мен е добре да се практикува само при опити да се отървем/да намалим страданието от някакви състояния, т.е - временно. Съзнателното увеличаване на СО2 в тялото ни намалява рН далеч в киселата област - с всички познати и непознати следствия. Лично познавам и съм чел за огромен брой гмуркачи, някои от които - дългогодишни рекордьори, които, по време на гмуркане и тренировки, променят състоянието на телата си от високо насищане с О2, до високо насищане с СО2 и силно обедняване на О2 в рамките на минути. В това състояние пребивават с часове (вкл. личен опит). При никой от тези хора - мъже, жени, млади и стари - не се наблюдават изменения, описвани като болести, нито преждевременно състаряване и пр. Разбира се, повечето от гмуркачите се хранят много внимателно, постоянно подобряват процеса, а по време на гмуркане само пият... За това дишането, често наричано съзнателно, може да бъде мощен инструмент за промяна на Рн и в този смисъл е интересно за мен.  :flower:

3. Ако човек в неудържим порив е хапнал твърде много сладко, има ли лесен, бърз и приемлив начин за компенсиране/неутрализиране на прекомерното закисляване, което то предизвиква?
Най-първото, за което се сещам, е изпиването на алкализирана вода, но тя пък разрежда... и пр. и пр.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #151 -: 27-04-2015, 14:14:12 »

Каквото и да се мери е важно да се знае, че показателите са само следствие, а не причина. Аз съм мерило кръвно почти 10 години и резултата беше винаги един и същ: щом апарата ми покаже, че е над нормата се паникьосвах и вдигах кръвното с още 10 единици минимум.
Здравето е само в чистотата на мислите и тялото. Всичко друго в по-голямата си част е заблуда, поддържана и от едната и от другата медицина, лесно е човек да се десети с каква цел. Казвам, какво мисля, а ти не си длъжен да се съгласяваш.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #152 -: 27-04-2015, 14:39:11 »

Де Ниро,
напълно съм съгласна с теб.Чистотата на тялото съчетана с чисти мисли, чувства, желания, взаимопомощ към страдащите ни осигурява само едно - здраве.Независимо как ще водим борбата с едно или друго заболяване - чрез традиционна или нетрадиционна медицина в голяма степен се заблуждаваме, че ще се излекуваме без да постигнем чистота на физическо и на духовно ниво.А от тази заблуда полза имат само тези, които ни вземат парите.Изпробвала съм навремето лечение с билки, изписани от лекар - фитотерапевт без никакъв ефект.Същевременно не отричам напълно традиционната медицина.Без нея при тежки травми от катастрофи или други подобни за къде сме.Има си и тя своето място и роля.Същевременно много хора се заблуждават, че напр. билките, или хомеопатичните препарати ще им помогнат в лечението.Обикновено трябва да се приложат няколко методики за лечение и то в съвкупност за да има изцеление.А понякога каквото и да приложиш няма никаква полза и тогава стигаш до извода, че не всичко е в твои ръце и прибягваш до вярата.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #153 -: 27-04-2015, 14:54:29 »

Ние тук сме малко или много запознати по темата.
Обаче ако ни се наложи да попитаме за нещо във фотографския форум, при програмистите , при ел.инженерите или при юристите.. и когато там ни  отговорят :  " Абе , Джони, я седни и прочети 20-30 книги, за да разберем какво ни питаш, а и за да разбереш ТИ какво ти казваме..  "  тогава вече става весело , нали ?  tooth tooth  

Няма как , вродено е не само на човек, а дори и на животното - ако може да мине направо , вместо да заобикаля  tooth tooth tooth

/ Няма да забравя, когато кандидатствах за Езиковата, ходих на частни уроци по математика при един голям образ. Веднъж в една задача имаше да се доказва, че правата линия  била най-късото разстояние между две точки. И няма да забравя какво той изръси: " Ей, какви тъпотии ме карат да доказвам - че това и кучето го знае - като му хвърлиш един кокал  - отива по права линия към него, а не по дъга или по "зиг-заг" /  tooth tooth tooth



Бате Бино, може би тук има професионални лечители и професионални натуропати. Аз не съм такъв. И за такива като мен няма нужда от чак такива изкусни подробности като колко теории има за пе-ха-то, пък дали теорията на Шелдън противоречи с казаното от еди кой си последовател на Малахов и т.н. Това само ще обърка още повече хората, които просто искат да си създадат някакви що-годе здравословни навици на живот и профилактика. Най-простото, което върши работа, е това, което казах:  периодично пречистване и почивка за вътрешните системи с глад или подходяща диета. Това само да вземе някой да спазва, много ще постигне.
Разбира се, ако се занимаваш с лечителство, тогава работата е съвсем друга. Вижте един Станев - как просто с природна интуиция и оттук и оттам прочетено нещо - си е задействал природните пътища за самоизцеление и възстановяване. Ако беше тръгнал по другия път – много теории и подробности, щеше просто да се загуби и да не намери сили за най-простото и ефективно – да погладува и да си почисти дебелото черво.
Е, ако си болен и търсиш нещо , което да ти помогне да се изцелиш, работата е друга. Но тогава ще трябват доста повече лични усилия от това просто да четеш във форум като този. Това имах предвид.
« Последна редакция: 27-04-2015, 14:56:47 от emo75 »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #154 -: 27-04-2015, 16:18:18 »

Де Ниро,
напълно съм съгласна с теб.Чистотата на тялото съчетана с чисти мисли, чувства, желания, взаимопомощ към страдащите ни осигурява само едно - здраве.Независимо как ще водим борбата с едно или друго заболяване - чрез традиционна или нетрадиционна медицина в голяма степен се заблуждаваме, че ще се излекуваме без да постигнем чистота на физическо и на духовно ниво.А от тази заблуда полза имат само тези, които ни вземат парите.Изпробвала съм навремето лечение с билки, изписани от лекар - фитотерапевт без никакъв ефект.Същевременно не отричам напълно традиционната медицина.Без нея при тежки травми от катастрофи или други подобни за къде сме.Има си и тя своето място и роля.Същевременно много хора се заблуждават, че напр. билките, или хомеопатичните препарати ще им помогнат в лечението.Обикновено трябва да се приложат няколко методики за лечение и то в съвкупност за да има изцеление.А понякога каквото и да приложиш няма никаква полза и тогава стигаш до извода, че не всичко е в твои ръце и прибягваш до вярата.
И аз съм съгласен с всичко написано от теб, Елиа. Много пъти съм казвал, че не може да се отрича напълно конвенционалната медицина. Много добър пример си дала с лечение на травми, ортопедични операции и още хиляди вероятно проблеми, които не биха били разрешими без намесата и. Но в лечението на хроничните заболявания са много зле нещата. Вкарват хората в разни вмирисани отделения, хлъзгат ги по разни пътеки на здравната каса, интоксикират ги с лекарства и резултата е, че накрая ги изписват с притъпени симптоми и усещания. Разбира се и с един списък с лекарства, които, ще продължат да притъпяват симптомите, но и да създават зависимост и да интоксикират. Народа не се усеща в по- голямата си част и е доволен, нали симптомите ги няма, а на практика проблема вече е задълбочен и продължава да се задълбочава, докато в един момент, дори лекарствата отказват да притъпяват симптомите и тогава вече нещата стават сложни. Разбира се лекарите имат ново решение за пациентите си, я операция, я химиотерапия, я инвалидизиране и ред други.
« Последна редакция: 27-04-2015, 16:25:05 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #155 -: 27-04-2015, 21:12:34 »

Тъй тъй , Емо. Само че ,това с "объркването на хората" не го преживявай  :whistling2 - emotloader: Тоя ,който не се плаши и иска да чете и да разсъждава , с времето в един момент всичко му се намества.  Той ще се оправи..
 Обърква се тоя , който от 1 -2 случайни статии / прочетени по диагонал!  tooth / от незнайни автори ,гледа да си сглоби познанието за ВСИЧКО ;) Гъмжи от такива хора, те са огромният процент!  Такъв не можеш го накара да си допрочете статията, пък ти искаш да почне да се прочиства и гладува  tooth  Питай някой, дето продава билки , аз съм говорил с такива - жалват се , че болните ги мързяло даже да си варят билките , а ти ще ги караш да гладуват  tooth  и да си променят навиците .
  Тези, дето ще променят нещо у себе си, са ЕДИНИЦИ. Но въпреки това , аз не спирам да им внушавам точно това, за което говориш и ти , и Елия, и ДеНИро , и въобще - форума.
 Някакви неуморими романтици и утописти сме, скоро няма да се оправим  tooth tooth
« Последна редакция: 27-04-2015, 21:19:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #157 -: 28-04-2015, 07:37:54 »

Де Ниро,
напълно си прав за хроничните заболявания.Но според мен вина имат и самите хора.Аз преди години когато се разболях разбрах, че не всичко, което ми изписват и казват лекарите е вярно.А днес много хора се доверяват напълно на лекаря като считат, че това, което им казва той е на 100 % вярно.Винаги съм била в процес на търсене, на проучване и винаги съм молела Бога да ми даде разум и воля да намеря правилния път и да се излекувам.Но аз за разлика от много други хора винаги съм се придържала към нетрадиционните методи за лечение с природни средства що се отнася до хроничните заболявания.Днес има много хронични, за жалост все по - тежки заболявания , с които медицината не може да се справи.Тези заболявания могат да бъдат напълно излекувани или поне да се подобри състоянието на човека само ако всеки вземе в свои ръце проблема и сам започне да провежда прочистващи процедури, да променя начина си на хранене, мислене и живот.Точно това навремето ми каза и един наш познат, доцент, очен хирург.Той знаеше, че често боледувам - зимата винаги ме хващаше грип и веднъж ми каза, че трябва да променя начина си на живот.Между другото днес много лекари хирурзи преди да започнат да правят тежка операция не се хранят или приемат много малко храна, за да могат напълно да се концентрират.Е , аз тогава нямах никаква представа какво точно трябва да променя в начина си на живот.Днес суровоядството ми осигури живот без болка, заболяването ми не се усложнява, а е в процес на застой с липса на болки.А за мен това все пак е някакво постижение.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #158 -: 28-04-2015, 08:26:26 »

Вова, тази тема ще си я обсъждаме май на лични с теб и със Зинаида.  :Content_22:
Виждаш, за някои е по-важно да прочетат кой какво е ял , как е спал и какво е сънувал  :Dormir_13 - emotloader:  ,вместо  да се научат как да си следят  вътрешната  среда ;)
Стотиците страници  незначителни подробности за нечий личен живот не ги дразнят,  но когато се обсъжда диагностиката на здравето - възпаляват се и от няколко изречения  :surpris_23:  
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #159 -: 28-04-2015, 11:30:50 »

А, така ви искам, приказвайте си, общувайте, само с общи усилия могат да се избистрят някои конкретни въпроси  :Content_14:

Две мнения няма, информацията отностно независими клинични проучвания и изследвания никога не е била част от същинското съдържание на никой форум, този не е изключение.  А отностно факта че малцина са заинтересовани да дискутират открито важни въпроси свързани със здравето като цяло и го правят, а мнозина предпочитат да седят от страни и да чакат да прочетат някаква синтезирана информация така наготово - това е и наивно и глупаво и като цяло е ду долу, но е в ущърб само на последните, така че предполагам нещата са балансирани  :P

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 24 запитвания.