Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 126132 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Абе хора, не е важно колко дълго живеем, а как насищаме минутите с живот.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Може би съм твърде недосетлив или пък е от дългият работен ден, но не разбрах точка 5 от аргументите на Vov, както и емоционално пречистване в кавичките на Даниела. Моля за допълнително разяснение за по-изостанали читатели като мен :)
Поздрави
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

ДеНиро, нищо важно не си пропуснал.. повярвай ми.  :fluretaa:

Тихия, думите ти ми напомниха за писмото на Джордж Карлин и ще го споделя тук.
Вероятно повечето от вас го знаят но все пак :)

Когато известният със своя остър ум и груб език комик Джордж Карлин губи съпругата си, написва няколко реда, които остават завинаги в историята и в съзнанието на хиляди хора.
Тези думи звучат брутално откровено, дори мачкат, но са повече от необходими.
Особено в такова време, време разделно!


„Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко – възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване”.

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те” на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

- Джордж Карлин
http://goo.gl/kwXhBd
« Последна редакция: 18-09-2014, 20:43:51 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Просто фразата "всеки ден" ми прозвуча в повече от разумно допустимото :)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

 хайде да опровергая че жените спят повече! аз тогава съм рядко изключение, никога повече от 6 часа, а и да са 5 но хубав сън пак става и всичко е ок
и аз мисля че да имаш деца обогатява и удължава живота на жената не само чисто биологично, но и на емоционално ниво (еh може да ти побелее по рано косата)
 жените живеят повече и заради една "проста" причина - защото го искат  ;D
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309



А какво да правим ние? Как да преодоляваме натрупани от поколения замърсяващи навици на мислене, хранене, пиене, движение(вкл. спортуване)?? :love_007:  :surpris_25:  :whistling2 - emotloader:

споделям един приятен за мен вариант на "спортуване" и движение
гореща bikram йога
https://www.facebook.com/bikramyogapadova

и така като спамя, да направя едно предположение, според мен Даниела и Де Ниро имат на ум две различни неща  :) ...тя май намекваше за мастурбиране, а той за хубав секс
« Последна редакция: 19-09-2014, 06:30:37 от ribkata »
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164



и така като спамя, да направя едно предположение, според мен Даниела и Де Ниро имат на ум две различни неща  :) ...тя май намекваше за мастурбиране, а той за хубав секс

Дам ДеНиро, Рибката ги назова нещата с точните им имена ..  tooth
.. инак да.. абсолютно разумно допустимо е..
Една шеговита поговорка гласи: "Секс всеки ден психиатъра да не те хване в плен" .. има резон, като се замисля  tooth
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Имам предвид, че не е разумно(според мен) да се прахосват енергия и ценни вещества в маструбиране при положение, че същите могат да бъдат вложени в хубав секс. Всъщност не бях сигурен, кое от двете преживявания има предвид Даниела. Важното е че се изяснихме накрая  :)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

  Grow: Това означава ли че жените живеят по-дълго заради самия факт на раждане на деца/ на делене на плода от тялото на майката?  ^-^  , мъжете не го могат това :-[
 Vov: Ммм, едва ли. Но по време на всеки месечен цикъл се очистват.

и ...[само според мен!] поради замърсяване.

   Ако се окаже вярно, ще се сбъднат най-лошите ми кошмари, т.е. похапването на очевидно вредни храни и напитки от време на време калява и спомага на организма да еволюира. Това автоматично означава и че всички които незнайно, целенасочено или по принуда се хранят с кофти храни ще имат здравословни изгоди от това?  ???

Гроу, вероятно не съм се изразил ясно. Смятам, че нашите клетки са принудени да се делят предварително, по-рано от определения от Природата срок - поради замърсяване. Като изпълним крайния брой деления - умираме.


   Grow: ...Вярно, вярно, ако може да допълня:
7. Въпреки горните твърдения за важността на спането,... ей живота е кратък, то няма време за каквото и да било ако човек не спи въобще, какво остава ако се излежава по 8-10ч и повече, 6ч. са напълно достатъчни  :Content_22:

 Vov:  Много силно впечатление прави многократното засилване на мозъчната дейност след въздържане от храна. Тогава и необходимостта от сън е пъти по-малка - имал съм дори периоди, в които се чувствах неудобно пред другите - те заспиват, аз отивам в кухнята да чета... Лекарите твърдят, мозъкът има потребност от някакво време (през нощта), за да "си подреди нещата (преживяното)"... Струва ми се, че при достатъчно чист мозък, той може да си "подрежда" докато примерно се разхождам, или гмуркам и пр.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Абе хора, не е важно колко дълго живеем, а как насищаме минутите с живот.
Да, разбира се Дълголетието е следствие, следствие от чистите мисли, чистата (лъчиста) храна, чистите действия, обич и пр., а не средство или крайна цел. То просто ни се дава в случаите на изпълнени еди какви си условия. Изживяването на пълния предвиден срок най-вероятно не е без целно и излишно... Изобщо, колко точно ще живея, е в Неговата власт. Но колкото съм по-чист, е по-вероятно, че ще разбера уроците, ще изпълня задачите и т.н...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Може би съм твърде недосетлив или пък е от дългият работен ден, но не разбрах точка 5 от аргументите на Vov, ... Моля за допълнително разяснение :)
Поздрави
Случайно било установено, по-късно нарочни изследвания потвърдили, че късото подстригване води до загуба на интуиция, свръх сетивност относно опасности... А повечето жени имат много по-дълги коси от повечето мъже... Тук е добре да се изследва статистически достоверен брой хора...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Гроу, вероятно не съм се изразил ясно. Смятам, че нашите клетки са принудени да се делят предварително, по-рано от определения от Природата срок - поради замърсяване. Като изпълним крайния брой деления - умираме.

      Напълно е възможно и точно така да е, да им се налага да се делят по-рано, макар че в предния ми пост говорех хипотетично какво би се случило ако всъщност деленето на клетката се забави, живота и се удължи повече от обичайно и ролята на мелатонина с жизнения и цикъл. А именно това че старите клетки с удължен жизнен цикъл, са тези които правят проблемите. Това може да се чита за частен случай за жизнения цикъл на клетките и връзката с мелатонина.

      Ако питаме някое медицинско лице запознато в детайли с биохимията и физиологията на тези процеси, ще ни каже че далеч не всички клетки в тялото могат да се регенерират, и че по време на дългосрочно лишаване на тялото от хранителни вещества настъпват необратими промени и в тези клетки които не могат да се делят. Всеки който набляга на теорията би казал, че колко пъти една клетка може да се дели зависи от нейното ДНК, и че при всяка репликация (делене и удвояване на ДНК) То се скъсява с няколко бази или с други думи, колкото по-често се делят клетките, толкова по-рано ще настъпи програмираната им смърт или това доведе до тумор или рак, ако мутират или настъпи грешка в следствие деленето.


Vov:  Много силно впечатление прави многократното засилване на мозъчната дейност след въздържане от храна. Тогава и необходимостта от сън е пъти по-малка - имал съм дори периоди, в които се чувствах неудобно пред другите - те заспиват, аз отивам в кухнята да чета... Лекарите твърдят, мозъкът има потребност от някакво време (през нощта), за да "си подреди нещата (преживяното)"... Струва ми се, че при достатъчно чист мозък, той може да си "подрежда" докато примерно се разхождам, или гмуркам и пр.

       Има логика как!, колкото му е по-леко на организма, толкова по-малко време ще му е необходимо за регенерация преди началото на следващия маратон. Храната сама по себе си е енергия, но границата е тънка- от достатъчно енергия, до момента в който на тялото му е повече от колкотo му трябва в действителност, което прави проблема всъщност.
      Въздържането от храна според мен е идеален вариант да се изчистят депата от ненужна енергия, които често неволно или без да искаме биват препълнени. Със сигурност от въздържането тялото и мозъка ликуват, въпроса е там, че ако се прекали с въздържането, знаейки или незнаейки в детайли какво се случва, симптомите на лекота могат да бъдат лесно объркани с тези които са всъщност отговора на тялото от липсата на хранителни вещества.

      С други думи това би бил хормоналния отговор на тялото на въздържащия се, на самосмилането на запаси в тялото. Тялото отделя хормони за да балансира състояние в отговор на липсата на храна, изостря сетивата, намалява секрецията на киселини в стомаха - притъпява чувството за болка, за глад, за да мобилизира жизнените функции с цел търсене и намиране на храна.

      Май май за едно и също въздържане става дума, само тълкуванията и разбиранията са различни, частични или извадени от контекста. Аз бих се зарадвал на сериозно подплътени доказателства че дългосрочното въздържане не е всъщност повече вредно от колкото полезно, това включва да се гледа картината изцяло, от всички страни. Краткото въздържане съм далече от мисълта че би довело до необратими последици за тялото, по всяка вероятност има повече ползи от колкото вреди.


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Гроу, ...
      ... А именно това че старите клетки с удължен жизнен цикъл, са тези които правят проблемите. Това може да се чита за частен случай за жизнения цикъл на клетките и връзката с мелатонина.

Vov: Досегашната информация ми говори, че ако успеем да ги държим достатъчно чисти, клетките няма да развият ракови и пр. болестни състояния при по-продължителни срокове на съществуване преди делене...

      Гроу:
      Въздържането от храна според мен е идеален вариант да се изчистят депата от ненужна енергия, които често неволно или без да искаме биват препълнени. Със сигурност от въздържането тялото и мозъка ликуват, въпроса е там, че ако се прекали с въздържането, знаейки или незнаейки в детайли какво се случва, симптомите на лекота могат да бъдат лесно объркани с тези които са всъщност отговора на тялото от липсата на хранителни вещества.

     Вов:
Съществуват достатъчно данни, дори знания и практичен опит, позволяващи (ми) да не достигам или преминавам границите на необратимите изменения в организма от въздържане от храна.

      Гроу: Май май за едно и също въздържане става дума, само тълкуванията и разбиранията са различни, частични или извадени от контекста. Аз бих се зарадвал на сериозно подплътени доказателства че дългосрочното въздържане не е всъщност повече вредно от колкото полезно, това включва да се гледа картината изцяло, от всички страни. Краткото въздържане съм далече от мисълта че би довело до необратими последици за тялото, по всяка вероятност има повече ползи от колкото вреди.

     Вов: Мъж на средна възраст с ръст 170 и маса 70 може да не приема веществена храна, но да изпълнява доста голям брой други неща - над 40 дни. Само с подобряващи изменения.

Една от пациентките ми (ей това жените са много храбри понякога) си счупи ръката на 52 г възраст. Отишла в Пирогов и получила гипс и команда да го държи 40+ дни. Същият ден започнала да не приема храна... 12 дни.  На 12 ден (!!!) отишла в Пирогов и след едночасови разправии подписала документ и най-после й свалили гипса. Изумлението било огромно, тъй като освен че и двете кости на китката били зарасли, било изчезнало и твърдо тяло отгоре на ръката между пръстите и китката с форма на полусфера и диам. около 10-12 мм. Историята е пълна с подобни разкази, но този го разказвам от първо лице единств.ч.  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

 И така, главната идея, неизказвана, но подразбирана от огромния брой хора във връзка със здравето им (ни) е:
"Искам (желания, вж. Тихия) ей така, както си живея досега, да не променям нищо, да взема някакви хапчета, най-много да направя нещо съвсем дребно и различно, примерно 1 път в месеца, или да изкарам един 10-15 дневен курс, да платя едни пари (ако не може без пари) и здравето ми да се подобри значително и така да си стои - в отлично състояние. И не само да живея мноооого дълго, ами и през цялото време да съм здрав(а), богат(а) и щастлив(а)..."
А така не ставааа  :pensif_29: :D
Огромното мнозинство от хора намира(ме) за крайно трудно, скучно, непосилно, скъпо, времеемко и пр. извършването на периодични почиствания, промяна в хранителния и пиителния режими, всекидневното правене на упражнения... Изобщо много трудно, ако изобщо, се приема мисълта, че за здравето са необходими постоянни, всекидневни усилия.
Имам наблюдения над пушач, който припадна седнал в кабинета си, 12 дни беше в реанимация, по случайност му спасиха живота и на 13-тия ден успя да си намери цигари за да пуши.
Изключително трудно, почти невъзможно ми е да получа разбиране, когато на заявлението "Аз си ям и си пия това, което органзмът ми си иска, аз го чувствам... като ми се яде сланинка, да не ям ли?" се опитам да кажа, че това не са "искания на организма", а вкусови-хранителни навици, насила създадени в ранно детство. И че сме толкова добре устроени, че е възможно да се върнем към истинските си инстинкти дори след десетилетия "в грешния коловоз"...
Разбира се, мнозина в този форум знаят какъв е лесният начин...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

... И така, година след година, вече 26, постепенно увеличавах знанията и уменията си за определяне на конкретните действия за даден(а) пациент(ка) при провеждане на оздравителен курс Временно въздържане от храна + упражнения... Постепенно внасях, първо на себе си, нови елементи, резултат от нови знания. Продължителността на курсовете се менеше според особеностите на хората. Внасянето на конкретни настройки в зависимост от индивидуални особености от всякакъв характер даваше възможност за постигане на уж невъзможни резултати... [Пример: изпишкване на пастообразна маса (очистване на бъбреците), последвано от огромно облекчение, развеселяване, дори възторг от осъзнаването и усещането за очистване...].

Имаше и комични случки:  веднъж един масажист се държеше прекалено невъзпитано и го убедих да се хване на бас, че след 2 дни ще бъда над 1 см по-висок от сега... Убедих го и той да извърши измерването и да запише резултата на картона... Голям смях падна след 2 дни, когато той не вярваше на очите си при измерването... :Content_4 - emotloader: Кантарът (с метър) беше пред неговия кабинет и нямаше как да сме го манипулирали...

По принуда "лекувах" и раково и предраково болни - с отлични резултати.

Изводите от това сравнително дългогодишно учене и практика са доста на брой, а част от тях може да звучат сензационно или прекалено фантастично, но са истина.

Ето част от изводите:
1. Въпросът за здравето е само и единствено въпрос на индивида.

2. Няма невъзстановими (нелечими) състояния; има обаче хора, които физически и духовно са преминали отвъд определена степен на разрушаване...

3. За всички хора най-труден за преодоляване е мързелът - дългогодишно всекидневно да работим - с възторг, любов и благодарност - за СВОЕТО здраве.

4. Мнозинството хора погрешно смятат своите навици за хранене, пиене, мислене, труд/почивка и пр., за норма, за средно положение... Това им пречи да помислят и да действат - чак до състояние, когато вече е късно.

5. Първите 2 курса Въздържане от храна... (много често наричани гладуване, гладолечение, лечебен глад...), задължително се провеждат с ръководител.

[Разбира се, броят на "храбрите" самолечители не намалява - с всички последици...].

6. При живот в голям град и в обичайната среда, човек се замърсява в степен до необходимост от ново пречистване (14-16-20...) дни - за 1 година. Тук си спомням, че религиите, препоръчващи постене, не обсъждат местоживеене, пол, възраст, "занятие", опит и пр. :pensif_29:

7. Както във всяка друга област, и при въздържането от храна няма степен на знание,  когато знам всичко. Винаги има много повече за научаване, отколкото вече знам и мога...

8. Повечето учители и признати авторитети препоръчват почти едни и същи методики (гладолечения), но при първите 2 почиствания, всеки човек си има особености и е работа и призвание на ръководителя да открие, определи и "изръководи" лекуващия се, съобразно тези особености. Фините настройки изискват знания и опит, а грешките винаги са много опасни.

9. Въздържането от храна далеч не е само сбор от механични действия - в никакъв случай. Ръководителят насочва мислите и действията на лекуващия се много пъти на денонощие в определена посока, с определена сила, настойчивост/упоритост и пр... [Някои хора се връщат за съвет и много след второто си почистване.]

10. Възстановяване на здравето е много важна, но съвсем не единствена или достатъчна стъпка. Поддържането на достигнатите резултати - в зависимост от хиляди лични особености - е не по-малко предизвикателство, но е възможно!

Изключително съм радостен, дори на моменти щастлив, че в този форум намирам хора, за които обсъжданите въпроси са достатъчно важни, които могат да помислят, да не приемат или отхвърлят нищо отведнъж, стремят се към увеличаване на познанията си (ни) в тази толкова важна област от живота. Благодаря на всички! :flower: :fluretaa:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Уважаеми колеги и скъпи приятели,
Искам да споделя опит, който смятам за много ценен, лесен за добиване, но не много известен.
Става дума за (свободно) гмуркане и отношението му към нашето здраве.

За протокола: гмуркане в българския специализиран и общ език означава престой или движение на човек под вода без използване на технически средства за дишане.

Оказа се, в началото неочаквано, после - лесно обяснимо, следното:
1. Преди гмуркане стомахът и дебелото черво трябва да не съдържат (са почистени) от храна.

2. Във връзка с гмуркането и при всяка непосредствена подготовка за гмуркане дишането (наричано раздишване) е специално, което само по себе си води до очистване...

3. При задържане на дишането тялото достига до състояния, търсени и препоръчвани от акад. Бутейко, т.е. имаме лечебен ефект.

4. При движение на тялото надолу и увеличаване на дълбочината на гмуркане, автоматично, без съзнателна намеса, кръвта ни се придвижва от крайниците към тялото - белия дроб, сърцето и мозъка. След това при изплуване, същата кръв се връща обратно. Е, такъв фин, абсолютно равномерно разпределен и положително действащ на цялото тяло масаж не може да се постигне в никакви други естествени условия.

5. Поради тези въздействия на гмуркането, се засилва работата на бъбреците и вероятно на всички отделителни системи (т.е. очистително!). Това изисква и допълнително пиене на вода, така желано и препоръчвано в нашите среди...

6. При всяко отиване в дълбочина, дори само примерно до 5 м, в синусите и в евстахиевите тръби навлиза по малко въздух, който при всяко изплуване излиза обратно. Това е с нищо незаменим и непостижим по друг начин масаж на тези области, който действа силно очистително и оздравително - отделно от другите неща...

7. Високото положително (+полезно страхово) емоционално преживяване, възможността да се движим едновременно в трите измерения на евклидовата геометрия, срещите с флора и фауна от подводния свят, стимулът за поддържане на добра общофизическа подготовка, общуването, дишането на чист въздух и пр. и пр. са допълнителни важни оздравителни фактори.

Разказвам всичко това, за да събудя интерес към гмуркането - такова удивително завладяващо занимание!...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хм, аз пък си мислех, че в този форум може да има някой гмуркач...
Няма особено значение, чудя се каква е зависимостта, ако изобщо има някаква. :(
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ето още няколко мисли за очистването на тялото и духа чрез въздържане от храна:
Предлагам за по-лесно да си представим една отделна клетка от нашето тяло - може във форма на житено зърно. Тя има обвивка, ядро и всички други присъщи елементи.
Клетката се ражда чиста (поне достатъчно чиста), за да участва пълноценно в нашето развитие...
При обичайния живот в клетката и около нея - в съседните клетки, в междуклетъчното пространство, мааалко по малко започват да остават неизхвърлени отпадъци, някакви молекули, които нито се използват за нещо ценно, нито успяваме да отделим. Тези излишни молекули се натрупват много бавно. Тяхното присъствие постепенно почва да затруднява, забавя извършването на обичайните дейности в и окло въпросната клетка. Част от тях обикновено са и откровени отрови - атоми на тежки метали, всевъзможни окиси, соли, вдишвани, докосвани, изяждани и т.н.
Така - 10 - 20 - 30 и повече години.
И, сега, за 15-18 дни, по време на Въздържане от храна, по-голямото количество от тези излишни, отровни, пречещи и т.н. молекули биват изхвърлени, избутани, от всички най-фини кътчета на телата ни, с кръвта - през бъбреци, черва, бял дроб, кожа (включително всички лигавици)... Можем само да се опитаме да си представим каква огромна работа се извършва за физическото преместване на някаква излишна молекула от клетка, да речем на палеца на крака, до някое отделително място...
Въпросът е, че ние за 15 - 20 дни изпразваме обеми, които са били постепенно запълвани десетки години.
Всеки е виждал как изглежда балон, от който е изпуснат въздуха... Сравнението е грубо и неточно, показва само смисъла.
На милиони места в тялото ни при Въздържане от храна се образуват мъъъънички празнинки, "джобчета".  Те дори създават нещо като "абстиненция" кретенска дума, показваща състоянието на зависим човек при недостиг на това, от което е зависим (кафе, цигара, друг по-силен наркотик, сол, захар...). Наличието им също затруднява възможността за най-качествено и икономично действие на нашите органи и системи. А ние към това се стремим, нали?
Високото качество на лечебния процес изисква да премахнем тази зависимост, да довършим по най-добрия начин започнатото очистване...  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

А ето и твърдение, което радва незабавно:

http://src.easyhealthoptions.com/ego/03a71e28-3e96-4e7c-b749-f10c1fa3f477/401387841/305485

Най-кратко: посочените от автора храни лекуват рак и предпазват от рак. Малко ми идва прекалено обстоятелствено изложението, но му е простено - нали е предназначено главно за граждани на САЩ ...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

За да не си изгуби и някой друг повече от половин час време ще кажа за какво става дума в посочения по-горе пост на Vov. Един пенсиониран американски полковник и предприемач предлага на аудиторията чудотворно лечение на рак с комбинация от храни по начин, описан в някакъв негов протокол. Цената на продуктите е $5,15 дневно. За да получите чудодейната рецепта е необходимо да заплатите по сметка на полковника приблизително $20. Но това не е всичко ... има и бонуси! Освен това ако ефектът не ви хареса, полковникът ще ви върне сумата! Как ви се струва? Звучи ли ви като нещо познато?
Според моето скромно мнение не бих се доверил на полковник от американската армия, особено ако е бил и предприемач след това, а пък на всичкото отгоре и загрижен за здравето на себеподобните си, и то само след като получи почти $20 за нещо, което не изисква от него никакви разходи /освен рекламата/.
На печелившите - честито!
« Последна редакция: 12-11-2014, 13:35:05 от Евгени »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.367 секунди с 23 запитвания.