Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 126140 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Поздрави за темата и за отзивчивостта ти Vov! :)
   Добре е както си направил да се поясни терминологията и зависимостите около нея. Така повече хора ще добият по-ясна представа какво точно се случва. Разбира се има и запознати, но има и начинаещи предполагам във въздържането от храна за които ще е много полезно, включвам и себе си към  последните :)
   На мен ми е интересно какво се случва с pH в тялото при:
- въздържане от храна-приемане на вода,
- "глад"-приемане на вода и
- неприемане на храна и вода-"сухо гладуване" ?
   Какви са разликите/приликите, каква е зависимостта между pH в стомаха и в тъканите(останалата част от тялото) при всеки от 3те типа терапия и как се променя то в процеса на въздържане?
   Разбира се това го пише някъде вероятно, или и да не го пише в прав текст човек може да направи заключения за себе си от нечии твърдения, или да пробва сам, воден от интуиция или нещо друго и пак да достигне до истина, но реших да се възползвам от твоя призив на "отворени врати" :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

   На мен ми е интересно какво се случва с pH в тялото при:
- въздържане от храна-приемане на вода,
- "глад"-приемане на вода и
- неприемане на храна и вода-"сухо гладуване" ?
   Какви са разликите/приликите, каква е зависимостта между pH в стомаха и в тъканите(останалата част от тялото) при всеки от 3те типа терапия и как се променя то в процеса на въздържане?

+1
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ха-ха-еее-ха-ха-еее,  :Content_4 - emotloader:, 'ма вие съвсем на шега ме вземате... Това са въпроси за няколко докторски и няколко професорски дисертации!...

А, прави ли ни впечатление, че в този форум, и да има някой член със завършено "класическо/академично" медицинско образование, той/тя не казва...? Защо? Защото обсъжданите въпроси не са интересни? Или са решени? (Цитирам Бино "... 2% успеваемост...") при лечение на ракови заболявания с химио/лъче/хирургическо "лечение"? С практически 0 (нула) излекувани от алергии? С непрекъснато увеличаване броя на астматиците и изобщо на алергично болните, на диабетно болните, сърдечносъдови, очни, чревни и пр....?
Разбира се, не забравям, че средната продължителност на живот на хората изобщо нараства, но, някак си подробните, статистически достоверни и обобщени данни, анализите на тези данни и изводите от тези анализи, все не мога да ги намеря - дори в интернет?!?!
Моля извинете, винаги се разгорещявам. Според мен въпросът стои така:
0. Всеки успешно роден и израсъл човек има право на пълноценно здраве през целия период на земния му ПЪТ.
1. Личното здраве на всеки, достатъчно обучен и достатъчно осъзнат човек е само и единствено негова лична отговорност.
2. Огромното мнозинство от хора непростимо дълго време си мислят/мислехме, че както моите обувки ги прави експерт по обувки и аз си ги купувам, така и моето здраве го прави лекар и аз си го "купувам". Да, ама не, (П. Бочаров).
3.Това е леко гнусно, но разбираемо, а в българския народен говор е синтезирано достатъчно грубо, за да се запомни от един път: ако насред село има едно олъщено дупе, все ще се намери кой да го ...оправи. И мнозинството лекари ми изглеждат така: щом има кой да иска да си плаща за здраве, аз ще му взема парите, ще го наругая, ще му препоръчам, ще му предпиша, ще го оперирам и т.н. и т.н.
4. Миналата година имах наивността да предложа в програмата на една партия да има текст приблизително "Министерство на здравето да изготви 5 подробни Програми-методики, които ясно, разбираемо да обучават населението (5 възрастови групи) как ДА СТОИ ЗДРАВО, как да не се разболява..." Познайте каква подкрепа или критика получих.
5. Д-р Батманджелидж доказва с официални данни и с 3-4 изречения, че правителството на САЩ например (той там живял) НЕ ИСКА да има здраво население; иска лекуващо се население... въпреки, че цялата държава, целият свят имат полза, ако всички са здрави... тъжно. Положението е същото в повечето държави и в нашата.
6. По тези причини, мога с увереност да кажа само, че при въздържане от храна с приемане на (дестилирана) вода се получава постепенно намаляване на Рн и доста силно закисляване на тялото. Този плавен процес продължава между 4 и 12 дни при различни хора - главно първия път. След това много бързо, понякога за часове настъпват положителни промени.
При много силно реактивни хора процесът може да бъде повлиян съществено, но това забавя лечебните резултати и удължава необходимото време за постигането им...

Въздържане от храна след привършване на всички мастни запаси не е лечебно, а разрушително. При средно дебел/слаб човек на средна възраст при средна двигателна активност границата се достига в зоната на 30-40+я ден и при лечебните курсове изобщо не достигаме до нея.

За сухото гладуване мога само да се страхувам какви вредни, дори опасни процеси протичат, с какви неизвестно колко неприятни последици за някой орган, който по начало си е бил доста увреден по други, ниезвестни причини...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Е, и затова предпочитам терминологията на проф. Николаев:

За състояние "Временно въздържане от храна" говорим при човек, пропуснал едно или повече хранения, ДО използване/изчерпване на мастните запаси.

За състояние "Глад" говорим при човек, неприемащ веществена храна след изчерпване на мастните депа.

Ясно е, че освен промяна в мастните запаси, в телата, душите и духовете ни настъпват безброй (или по-точно - неизброими) други изменения. Някои от тях познаваме, желаем и пр., други - не.

Изобщо, не че е толкова съдбовно важна терминологията; хората по целия свят всеки ден си казват "Гладен съм", което се разбира от всички еднозначно. Но когато се опитваме да навлезем поне мааалко по-дълбоко, да следим и направляваме процесите в нас, е по-добре да ги разграничаваме...

Не искаме да сме като журналисти, които не правят разлика напримар между авария и катастрофа, между спускане и гмуркане нали?  :)

Ааа главната прилика за мен и при трите споменати състояния е, че практикуващият постепенно, но много отчетливо почва да е способен да усвоява енергия и (почти)всички необходими съставки от ... Вселената, от ...Прана, от ...фотосинтеза, май няма значение от какво, щом е различно от веществена храна... Преживях и прочетох доста наблюдения, които може да се обяснят само така.

Сега, ето тук още едно изречение, да изпреваря една група въпроси:
ИЗХОДНОТО състояние, конкретните мисли и действия, външни, неуловими влияния и сили, други безброй подробности, влияещи на хода и резултатите от дадено лечение, СА РАЗЛИЧНИ при всеки от нас. Като имаме това пред вид, по-леко ще приемем факта например, че еди кой си живял здрав 100 годи, пък друг - само 80...
През хилядолетията всички техники и практики, опазващи и повишаващи здравето, са били достъпни само до семействата на владетелите... Едно е детето на суровоядци да практикува суровоядство и въздържане от храна, гледане на слънце и т.н., а съвсем друго е дете от семейство от поколения хранено с меса и млечни продукти - да се хване за косата и баавно, мъчително да се издърпва от блатото на невежеството и болестите.  :)

Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Сухо "гладуване": живеене без приемане на храна и вода. Животът се поддържа за сметка на усвояване на мастните и калциеви запаси на тялото.     ["Изтеглянето" на калций при всяко обезводняване, силно нарушава здравината на костите.]
Това означава ли,че при сухото гладуване се изтегля калций от тялото?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Страхотни статии Вова, толкова много концентрирана информация на едно място..
Благодаря Ти!  :love_026:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Сухо "гладуване": живеене без приемане на храна и вода. Животът се поддържа за сметка на усвояване на мастните и калциеви запаси на тялото.     ["Изтеглянето" на калций при всяко обезводняване, силно нарушава здравината на костите.]
Това означава ли,че при сухото гладуване се изтегля калций от тялото?
Да, за да реши някакви жизнено важни въпроси (производство на енергия в мускулите), организмът ни се принуждава да тегли калциеви атоми от ...костите (според д-р Батманджелидж), наскоро потвърдено от една от нас, споделила какво се случило със зъбите й след сухо "гладуване" и пиене на сок от грейпфрут...
Някак си не мога да схвана непременната необходимост от непиене на вода... За мен е съвсем естествено някак, преди да съм разбрал, или поне усетил, че съм достатъчно пречистен, когато не приемам храна, да пия вода...
Търсим, лутаме се, никой не се е родил професор(ка)...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

За кариесите и зъбите изобщо, споменати в друга тема:
В ранната пролет на 1989 (бях на 37), 3 (три) съседни зъба почнаха да се клатят и леко да ме болят... Зъболекарят ме прати на снимка, разчете я и каза "Ще ги вадим..."

В един от следващите дни започнах първото си "пълноформатно" въздържане от храна (14-16 дни). И трите зъба си се укрепиха и 2 от тях още (!!) служат. Третият се наложи да бъде изваден поради моя глупост, последвана от небрежност - през 1993. Всички това - без никакви сегашни знания за качествата и влиянието на видовете храни и пр.

Отделно от това, в една тема бегло е споменат акад. Норбеков. Той има случай, при който много запален, ентусиазиран и достатъчно упорит негов последовател си е ИЗРАСНАЛ нов зъб, та какво остава за някакъв си кариес?! :Content_14:

При правилно проведено въздържане от храна се подобряват всички органи. Особено силно впечатление прави подобрението на органите в главата - сливици, слюнчни жлези, зъби, уши, нос, гърло, последни се подобряват очите и мозъкът...Подобрението на тези органи се забелязва по-лесно от това на останалите (вътрешни)... :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Вова,приятелю,аз също смятам,че ако не е наложително(напр.лечение на болест),по-добре да е постепенно намалянето на храната,която си е отрова,зависимост като всички др.,навик.Иначе си е як стрес за клетките.По-лошото е,че повечето смятат,че може да си чревоугодничат за някакъв перод от време,след това "прочистване" и отново :).
А колкото до недостига на нужните за тялото елементи,храната не е единствения източник на тях,даже е много по-малка от останалите-праната.Както беше казала 1 дама,на която съм много благодарен за изчерпателното инфо,малките деца понеже скоро са дошли на тоя свят и не са се замърсили с боклуци ,макар и някой от тях злояди,са препълнени със нескончаема енергия.Откъде ли? :)
Поздрави и живот и здраве.
Намасте.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хм, дааа, Живко, ако някой вземе да измери истински извършената работа от мускулите на новородените и малките деца и да сравни с енергията, получена от тяхната храна, ще има мноооого големи съмнения в методиките, в апаратурата и пр.  :Content_4 - emotloader:
До практически същите изводи достига проф. Николаев още преди 40-50 години... но тогава е било безпредметно да го разгласява и да прави нещо повече по въпроса. Той и без това е бил голям късметлия да му разрешат да прилага въздържане от храна. Все пак, като истински учен, честно е описал - кратичко, но достатъчно ясно - в книгата.
Имам и доста интересни лични наблюдения относно физическа и друга активност и способности.  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

И такааа, от пролетта на 1989 г станах различен: рязко намалих солта до възможния минимум, месото не ми беше вкусно и не го ядях, цигарите ми бяха отвратителни и с голямо неудобство пред себе си мислех колко вреди съм нанесъл на храма на моята душа - моето тяло...
Почнах да ходя на работа с колело (11 км в едната посока)... Опитвах се да намирам нови информации по темата здравословен живот, но най-смешното беше, че станах досаден.
Поради обзелата ме огромна еуфория, смятах, че съвсем лесно мога да доведа до върхови стойности не само моето здраве, а и на всички хора! Тогава дори само споменатите 2 промени бяха нещо нечувано в кръга на моите роднини и приятели и при всяка среща, всеки разговор неизменно отиваше към ...временно въздържане от храна, какво да(не) ядем, пием и т.н. Непрекъснато убеждавах всички, че могат (ако искат с моя помощ) да се отърват от огромен брой състояния... Бях много разочарован, че не срещах разбиране, дори някои изразяваха полускрита загриженост дали съм душевно добре... :Content_4 - emotloader:
През 1993 взех участие в мисията на ООН в Камбоджа. Там наблюдавах трудно зарастващи повърхностни рани, нарастнала честота на УНГ "заболявания", постоянно търсех всякакви лекари и ги обсипвах с въпроси. Много малка част от тях се замисляха по-дълбочко защо не могат да отговорят на част от въпросите ми.
 За огромно учудване на мюсюлманите в мисията, в петък не приемах храна - през цялата мисия, без изключения и без да знам, че ...тогава е ден за Велика Молитва   :).
Точно в тази еуфория ми дойде вероятно най-важната идея в моя живот.
С подходящо проведен курс Временно Въздържане от Храна може серопозитивни хора към СПИН, хепатит, малария и пр. да бъдат направени серонегативни.
Оказа се, че имало поне още един лекар (кардиолог) - д-р Хр. Иванов, мир на праха му, който бил запознат с този метод и го практикувал от десетилетия - съвсем тайно.
След точно 5 минутен разговор по темата той ми отговори, че е съгласен с идеята ми и е съгласен двамата да подадем заявка за патент... Свещена простота. Ние си мислехме, че (през декември 1993) няма друг начин да доведем тази идея до широкото обществено мнение. Беше ясно, че към която и медицинска институция да се обърнем, ще ни се изсмеят и т.н. А може би Патентното ведомство ще разгласи идеята по света, защото това е част от процедурите им... След плащане на всички такси, изминахме цялата процедура по подаване на заявка за патент, изчакахме, предвкусващи огромния интерес, дори бях почнал да си подготвям изрази и фрази, термини на английски, за евентуална презентация... :Confus_3: tooth
Отговорът на Патентно Ведомство беше "...методи не патентоваме..." Голям смях.
               ***
Продължавах да си провеждам въздържането 1 път годишно, радвах се на възстановеното си здраве...
През 1995 г бях на обучение с още 80 мъже и жени от Европа... На 4-тия месец бях предизвикан да изнеса лекция по въпроса.
В желанието си да "грабна" неочаквано многобройната публика, ми дойде на ум - защо жените във всички времена и общества живеят по-дълго от мъжете?!? Зададох го и отговорът порази любознателните слушатели...  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

........който беше.......? :Confus_34:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Vov, все на най интересното място спираш... :surpris_23:
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

- защо жените във всички времена и общества живеят по-дълго от мъжете?!?

Ееее, това го знаем

http://inews.bg/Любопитно/Ето-защо-жените-живеят-по-дълго-от-мъжете-СНИМКИ-_l.g_c.3992_i.361320_sogi.1175168.html#title
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

- защо жените във всички времена и общества живеят по-дълго от мъжете?!?

Ееее, това го знаем

http://inews.bg/Любопитно/Ето-защо-жените-живеят-по-дълго-от-мъжете-СНИМКИ-_l.g_c.3992_i.361320_sogi.1175168.html#title

ахахахахах Мими!!!!
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е Вовата сигурно  ще каже - защото ядат по-малко :)
Ама аз веднага се сещам поне още за една  причина..
"Жените живеят по-дълго от мъжете, защото нямат жени."   Дж.Б.Шоу  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Колкото повече обсъждаме темата, толкова повече мъжете ставаме виновни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хееййй, отличнички и отличници!... ;)
Въпросът защо жените живеят по-дълго може да се погледне от няколко ъгли - няма лошо и от веселата страна, но би могъл да стане и причина/основа (ако не е вече станал) за задълбочени изследвания с колкото може по- ...науч(Е)ни методи tooth
Според мен отговорът е свързан с отговора на въпроса Защо се делят клетките? - след завършване на физическото, полово и умствено развитие/нарастване...? Сериозно.
Когато зародиш/бебе/дете делят клетки, то е главно за развитие - в най-широкия смисъл - израстване на органи, системи, съединителни и пр. и пр. тъкани...  След това клетки се делят за възстановяване на рани, за производство на полови клетки и ...[само според мен!] поради замърсяване.
Механизмът ми изглежда прост: поради приемането на веществена храна, в клетките ни остават нищожни (или не толкова нищожни) количества невъзможни за преработване и изхвърляне молекули. Те постепенно увеличават обема на клетките. При нарастване на обема повърхността на клетката става недостатъчна за да пропуска с необходимата скорост хранителни вещества и да извежда отпадъци (да не забравяме, че отпадъци се задържат и в мембраната/обвивката на въпросната ни клета клетка...). Тогава клетката няма друго решение и за да не умре, се дели. Но броят на възможните деления не е безкраен... иначе щяхме отдавна да сме препълнили Планетата си с дълъг живот. И в процеса на принудително делене, идва момент, когато някой(и) орган(и) нямат повече ресурс да се делят иии, отпътуваме в другото измерение  ;D :flower:
Ако това е вярно, както смятам, колкото е по-чист даден бозайник, толкова повече време ще минава преди поредното делене на клетки, т.е. ще пребивава в храма на своята душа по-дълго време  :Content_14:  :love_028:

Е, жените:
1. Плачат от малки много повече от мъжете (=изхвърлят боклуци;някой спомня ли си вкуса на сълзите? А какво съдържат?).
2. През голяма част от живота си отделят всеки месец ненужни клетки, течности и доста боклуци (И тук може да се направи анализ по вид и маса на съдържимото).
3. Споделят радости и скърби пъти повече от мъжете (друго измерение, но..).
4. Изпитват (живеят в състояние на) любов доста или много повече време от мъжете.
5. Имат дълги коси (това е отделна тема...).
6. Преяждат и препиват пъти по-малко от мъжете.  :Appetit_17:
7. Спят повече от мъжете - почти всеки ден.
8. Вероятно има и други разлики, обуславящи по-дългия живот, но и тези са достатъчни да ни покажат направлението, в което да се движим, ако искаме резултати... За мен е сигурно, че добронамерената чистота в най-широкия и дълбок смисъл, е Пътят към много желани състояния... :angel:

За моя приятна изненада многонационалната публика, присъстваща на въпросната лекция (в Гармишпартенкирхен, Германия), беше силно впечатлена и заинтересувана. Доста хора поискаха разрешение да си копират текста, който беше писан на ръка, драскан, поправян... Бях много и приятно изненадан.

А какво да правим ние? Как да преодоляваме натрупани от поколения замърсяващи навици на мислене, хранене, пиене, движение(вкл. спортуване)?? :love_007:  :surpris_25:  :whistling2 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Според мен отговорът е свързан с отговора на въпроса Защо се делят клетките? - след завършване на физическото, полово и умствено развитие/нарастване...? Сериозно.
Когато зародиш/бебе/дете делят клетки, то е главно за развитие - в най-широкия смисъл - израстване на органи, системи, съединителни и пр. и пр. тъкани...  След това клетки се делят за възстановяване на рани, за производство на полови клетки

   Това означава ли че жените живеят по-дълго заради самия факт на раждане на деца/ на делене на плода от тялото на майката?  ^-^  , мъжете не го могат това :-[

и ...[само според мен!] поради замърсяване.

   Ако се окаже вярно, ще се сбъднат най-лошите ми кошмари, т.е. похапването на очевидно вредни храни и напитки от време на време калява и спомага на организма да еволюира. Това автоматично означава и че всички които незнайно, целенасочено или по принуда се хранят с кофти храни ще имат здравословни изгоди от това?  ???

Механизмът ми изглежда прост: поради приемането на веществена храна, в клетките ни остават нищожни (или не толкова нищожни) количества невъзможни за преработване и изхвърляне молекули. Те постепенно увеличават обема на клетките. При нарастване на обема повърхността на клетката става недостатъчна за да пропуска с необходимата скорост хранителни вещества и да извежда отпадъци (да не забравяме, че отпадъци се задържат и в мембраната/обвивката на въпросната ни клета клетка...). Тогава клетката няма друго решение и за да не умре, се дели. Но броят на възможните деления не е безкраен...

     По темата като доводи в подкрепа на наблюденията ти Vov, мога да добавя твърдения на които съм попадал от различни източници:

   Като причини за локализирането на хронични затлачвания в организма(рак) го свързват именно със задръстването на стомашно-чревния тракт, непреработването на храните(месата най-вече), от което непълно преработване/усвояване резултата са токсини/карциногени които тровят тялото отвътре.

   Друга причина за горното затлачване споменават: недоспиването, което е свързано с нивата на мелатонин.
Ако са ниски нивата на мелатонин риска от рак се увеличава, защото мелатонина е свързан с гена който е отговорен за жизнения цикъл на клетките. И ако клетките на даден орган имат да речем жинзен цикъл от 6 седмици, след това умират и биват заменени от нови, ако нивата на мелатонин са ниски , жизнения цикъл на клетките се удължава, на да речем 8, 10 или 12 седмици, но през това време се появява ракова клетка която има различен механизъм на делене. В този ред на мисли се смята че старите клетки са туморните клетки, колкото по-дълго живеят , толкова повече щети нанасят.

   Има ген който е отговорен за това да направи така че клетките да умрат на време, така че да не им се удължава живота. Ако го няма този ген или е неактивен това е което позволява в организма да се развиват туморни клетки.

Установено е че хората които се трудят нощно време, не могат да си набавят мелатонин - (нощен хормон - синтезира се в отговор на тъмнина) в правилното време и количество са по-склонни към развитие на туморни клетки,
   също така хората с увредени очи, които са на тъмно през цялото време, са в обратна зависимост, но те пък не могат да си набавят серотонин (дневен хормон - синтезира се в отговор на слънчева светлина).


Ако това е вярно, както смятам, колкото е по-чист даден бозайник, толкова повече време ще минава преди поредното делене на клетки, т.е. ще пребивава в храма на своята душа по-дълго време  :Content_14:  :love_028:

    Ако тази логика е вярна звучи добре, принципно това сме свикнали да мислим, ако храната е чиста, отпадните продукти няма да са компрометирани, следователно ще сме здрави и ще живеем дълго.

Е, жените:
1. Плачат от малки много повече от мъжете (=изхвърлят боклуци;някой спомня ли си вкуса на сълзите? А какво съдържат?).
2. През голяма част от живота си отделят всеки месец ненужни клетки, течности и доста боклуци (И тук може да се направи анализ по вид и маса на съдържимото).
3. Споделят радости и скърби пъти повече от мъжете (друго измерение, но..).
4. Изпитват (живеят в състояние на) любов доста или много повече време от мъжете.
5. Имат дълги коси (това е отделна тема...).
6. Преяждат и препиват пъти по-малко от мъжете.  :Appetit_17:
7. Спят повече от мъжете - почти всеки ден.
8. Вероятно има и други разлики, обуславящи по-дългия живот, но и тези са достатъчни да ни покажат направлението, в което да се движим, ако искаме резултати... За мен е сигурно, че добронамерената чистота в най-широкия и дълбок смисъл, е Пътят към много желани състояния... :angel:

   Вярно, вярно, ако може да допълня:
7. Въпреки горните твърдения за важността на спането,... ей живота е кратък, то няма време за каквото и да било ако човек не спи въобще, какво остава ако се излежава по 8-10ч и повече, 6ч. са напълно достатъчни  :Content_22:

7. Прав си тука, дамите сутрин не мож ги бутнеш, мноого им се спи    :Dormir_13 - emotloader:  ;D


А какво да правим ние? Как да преодоляваме натрупани от поколения замърсяващи навици на мислене, хранене, пиене, движение(вкл. спортуване)?? :love_007:  :surpris_25:  :whistling2 - emotloader:

   Най-малкото с движение, но такова при което гравитацията е най силна - ходене, бързо ходене  :weight_lift:


« Последна редакция: 18-09-2014, 08:57:34 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164


Е, жените:
1. Плачат от малки много повече от мъжете (=изхвърлят боклуци;някой спомня ли си вкуса на сълзите? А какво съдържат?).
2. През голяма част от живота си отделят всеки месец ненужни клетки, течности и доста боклуци (И тук може да се направи анализ по вид и маса на съдържимото).
3. Споделят радости и скърби пъти повече от мъжете (друго измерение, но..).
4. Изпитват (живеят в състояние на) любов доста или много повече време от мъжете.
5. Имат дълги коси (това е отделна тема...).
6. Преяждат и препиват пъти по-малко от мъжете.  :Appetit_17:
7. Спят повече от мъжете - почти всеки ден.
8. Вероятно има и други разлики, обуславящи по-дългия живот, но и тези са достатъчни да ни покажат направлението, в което да се движим, ако искаме резултати... За мен е сигурно, че добронамерената чистота в най-широкия и дълбок смисъл, е Пътят към много желани състояния... :angel:


Ех Вова, де да бяха верни всички тези изброени точки, като говорим за съвременната жена а не за индийките през 19 век ... tooth
По точка две, мога да повдигна въпроса с всекидневното "емоционално пречистване" на всеки мъж, че някои от вас.. и по няколко пъти на ден. Това при жените просто го няма и никога не го е имало..
Аз не виждам много поводи за дълголетие при жените..
« Последна редакция: 18-09-2014, 11:27:58 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.