Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен!  (Прочетена 11053 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #20 -: 29-07-2014, 07:52:00 »

С любов!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #21 -: 29-07-2014, 08:20:29 »

Прав е Тихия. Може и да изглежда като тавталогия, но истината е че с практикуване на излъчване на любов се постига състояние на перманентна любов. :heart_2:
"Слънцето е изгряло за вас, също звездите изпъкват една след друга за вас. Цветята пръскат аромат за вас. Какво повече искате? Сегашното чове чество трябва да изяви благодарност не за големите работи, а за тези малките – че лъчите ви галят, че вятърът лъха прохлада и пр. Защо не благо дарим за това?"
Учителят Петър Дънов

Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #22 -: 29-07-2014, 08:54:42 »

Тихия, разбрах ви!  :fluretaa:

---

Шайн, няма нищо случайно миличка, все по-често се убеждавам в това!  :)
Идвам от темата за сухото гладуване, като я четях от зад напред ..
Стигнах точно до теб и споделянето за житният режим за който нямах информация от преди това.

Тези дни.. от как станах част от вашето слънчево общество се бях замислила за вид гладуване..
.. Но само на плодове или вода ми се стори доста сериозна стъпка като за новобранец като мен ..
и ето на .. намерих отговора в твоите думи и препратка към житният режим на Петър Дънов.
Много се зарадвах, че съществува такъв.. малко по-олекотен режим, както и ти самата си изключително доволна от него.
Казах си, че това ще е и моят старт... ще почакам малко за намаляваща Луна.. но аз и без това, толкова дълго съм чакала..
Благодаря ти!    :flower:

Що се отнася до Любовта, опитвам се да се насладя и приветствам всичко около себе си..
.. но ми е все още доста трудно да приема неща, които според моят морал са неприемливи.
Вероятно един ден ще се науча да приемам някои неща от към философската им страна и се заредя с повече разбиране към заобикалящата ме среда.. кой знае :)

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #23 -: 29-07-2014, 14:54:52 »

Тихия, разбрах ви!  :fluretaa:

---

Шайн, няма нищо случайно миличка, все по-често се убеждавам в това!  :)
Идвам от темата за сухото гладуване, като я четях от зад напред ..
Стигнах точно до теб и споделянето за житният режим за който нямах информация от преди това.

Тези дни.. от как станах част от вашето слънчево общество се бях замислила за вид гладуване..
.. Но само на плодове или вода ми се стори доста сериозна стъпка като за новобранец като мен ..
и ето на .. намерих отговора в твоите думи и препратка към житният режим на Петър Дънов.
Много се зарадвах, че съществува такъв.. малко по-олекотен режим, както и ти самата си изключително доволна от него.
Казах си, че това ще е и моят старт... ще почакам малко за намаляваща Луна.. но аз и без това, толкова дълго съм чакала..
Благодаря ти!    :flower:

Що се отнася до Любовта, опитвам се да се насладя и приветствам всичко около себе си..
.. но ми е все още доста трудно да приема неща, които според моят морал са неприемливи.
Вероятно един ден ще се науча да приемам някои неща от към философската им страна и се заредя с повече разбиране към заобикалящата ме среда.. кой знае :)


Интересна дискусия се заформи в тази тема. На единият бряг е безграничната любов(100%-ва утопия), а на другият бряг стои" но ми е все още доста трудно да приема неща, които според моят морал са неприемливи"(реалността).
Поздравявам те за неподправеният ти позитивизъм Тихия, но ми е любопитно, работи ли при теб собствената ти формула за безусловната любов към заобикалящият те свят? Сблъскваш ли се с трудности и неправди в ежедневието си и с усмивка и любов ли ги решаваш или просто не им обръщаш внимание? Лесно се дават съвети, но трудно се практикуват. Дай някакви примери от ежедневието си, ако можеш, за да разберем как точно действа магическата ти формула.
« Последна редакция: 29-07-2014, 14:56:31 от DeNiro »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #24 -: 29-07-2014, 15:52:45 »

Приятелю,
В тази тема се сблъскват две различни гледни точки за света. Западния свят, към който принадлежим, смята, че всичко може да бъде изучено, разчитайки на нечий чужд опит. Затова са твоите и на Даниела въпроси. Науката е всезнаеща, едва ли не. А учените са толкова безпомощни в обясняването на света. Тук се толерира ненапразно наизустяването на информация, често абсолютно ненужно, а не креативността. Да ви покажа пътя по който съм стигнал до моето разбиране за света? Този разговор е безмислен. Не ви е нужен моят опит, особено по такава тема. Изтокът смята, че до всичко трябва да стигнеш чрез свое приключение. Това е лично преживяване. Много лично!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #25 -: 29-07-2014, 19:07:24 »

Приятелю,
В тази тема се сблъскват две различни гледни точки за света. Западния свят, към който принадлежим, смята, че всичко може да бъде изучено, разчитайки на нечий чужд опит. Затова са твоите и на Даниела въпроси. Науката е всезнаеща, едва ли не. А учените са толкова безпомощни в обясняването на света. Тук се толерира ненапразно наизустяването на информация, често абсолютно ненужно, а не креативността. Да ви покажа пътя по който съм стигнал до моето разбиране за света? Този разговор е безмислен. Не ви е нужен моят опит, особено по такава тема. Изтокът смята, че до всичко трябва да стигнеш чрез свое приключение. Това е лично преживяване. Много лично!
Съжалявам, че не ме разбра правилно Тихия. Това, което се опитах да ти кажа е че когато даваме съвети е хубаво да ги подкрепяме с факти или поне с някакви житейски примери. Аз лично не изпитвам никакво желание да изучавам разбиранията ти за света, най-малкото защото вижданията ни се разминават още на следният фундаментален въпрос: Ти казваш, че "Нашето физическо тяло е само инструмент в ръцете на духа". Аз обаче твърдя, че духът е просто функция на физическото тяло. Психическата стабилност е отражение на физическото здраве, а не обратното. Няма как духът да е здрав, когато тялото е замърсено. Каквато и религия и медитация да практикуваме, колкото и позитивно да се опитваме да мислим, няма как да пречистим духът си докато се тъпчем с нездравословна храна например. Когато тялото е чисто, чисти са и мислите, чист е и духът ни(енергията ни). Чрез пречистването на тялото, пречистваме и духът.
 Ти също така смяташ, че душата живее след смъртта на физическото тяло. Това е абсолютно невъзможно и няма нито едно доказателство на този свят в подкрепата на подобно твърдение. Падне ли шалтера, монитора изгасва, а процесора изключва...завинаги. Можем да разглеждаме духът, като функция на физическото тяло, но не можем да вярваме, че той може да живее извън него, просто защото ми звучи несериозно.
 И още по-ясно и още по-право е да се каже, че дух и тяло са неразделно цяло. Няма как да разделиш духа от материята приятелю, те са едно и също нещо. Няма как духът и тялото да съществуват като отделни компоненти. Разделени, тези две понятия са просто плод на човешката фантазия, на човешките желание и стремеж в опита си да обясни необяснимото. Задавал ли си си някога следните въпроси: защо депресията е съпроводена с мускулни болки, а страхът със сърцебиене, защо физическата болка води до душевен дискомфорт, защо децата, а и възрастните страдат и плачат, когато се наранят физически? Защото всичко е едно цяло. Неправилно е дори когато казваме "моето тяло", защото моето тяло, това съм аз самият.
Поздрави


« Последна редакция: 29-07-2014, 19:28:28 от DeNiro »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #26 -: 29-07-2014, 21:36:39 »

Будизмът както и християнството до 4 ти век поддържат тезата за прераждането, тоест определено духът е първичната сила, а съвсем не тялото.

Доказателството е вътре в самия нас. Вие Де Ниро бихте намерили това доказателство, ако тръгнете по пътя на себепознанието. Колкото повече човек опознава себе си, толкова по-ясно става, че духът е съществувал и преди, но в друго тяло и има нужда да научи още нещо, и затова се преражда.

За първи път това ми стана толкова ясно по време на 10 дневната Випассана медитация тази година. Усещането беше всъщност знание за истината. Съвсем ясно ми стана, че съм избрала да се преродя точно в това тяло, за да науча още неща.

Пожелавам и на Вас някога да можете да намерите това доказателство в себе си. Поздави.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #27 -: 29-07-2014, 22:57:23 »

Будизмът както и християнството до 4 ти век поддържат тезата за прераждането, тоест определено духът е първичната сила, а съвсем не тялото.

Доказателството е вътре в самия нас. Вие Де Ниро бихте намерили това доказателство, ако тръгнете по пътя на себепознанието. Колкото повече човек опознава себе си, толкова по-ясно става, че духът е съществувал и преди, но в друго тяло и има нужда да научи още нещо, и затова се преражда.

За първи път това ми стана толкова ясно по време на 10 дневната Випассана медитация тази година. Усещането беше всъщност знание за истината. Съвсем ясно ми стана, че съм избрала да се преродя точно в това тяло, за да науча още неща.

Пожелавам и на Вас някога да можете да намерите това доказателство в себе си. Поздави.
Аз нямам нужда да се прераждам, защото мога да науча всичко, което желая и в този си живот.  А будузма и християнството не са фактор в моят живот. Медитирал съм, изживяването е страхотно, релакса е неописуем, но не намирам нищо паранормално в медитацията. Любопитно ми е след като сте осъзнала, че сте преродена, стана ли ви ясно и каква сте били в предходният си живот? А може би и вашето преживяване е много лично
« Последна редакция: 29-07-2014, 22:59:11 от DeNiro »
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #28 -: 30-07-2014, 11:12:13 »

Необятна е темата по повод религиозните учения и съм абсолютно убедена, че ще намери много привърженици и хора които ще отхвърлят твърденията с лека ръка, обосновавайки се на реалността.
Първата ми книга на тема будизъм беше преди 18-20 години а на църква започнах да ходя още по-рано, когато беше забранено това (вероятно някои от вас помнят).
Имах толкова много въпроси..  някъде тогава разбрах, че източните учения са по-достъпни за мен самата.

Горе-долу по същото време се запознах и с Аюрведа, но по онова време нямаше китайски и био магазини, както е пълно навсякъде с тях сега.
За повечето неща писани там не бяхме и чували дори.. приложението беше ограничено.
Никога няма да забравя първата си книга с особено влияние върху мен: Пътят на Толтеките от Карлос Кастанеда.
Да имаш много знания не означава, че си вещ в практикуването им ..
Практикуването на неща с които не си много наясно, може да се окаже и опасно..
Четейки я, а там има и приложения, успях да успешно да завърша едно от упражненията му, а именно отделяне на духа от тялото..
Нямам идея дали бях под вид самовнушение или преживяното беше реалност, но бях сама и това преживяване страшно ме изплаши.
Някъде по това време спрях да чета всичко с подобна тематика ..

Няколко години след това, посетих Кипър и естествено някои от старинните им църкви, скрити навътре в островът им.
*За незнаещите, кипърци като към това число и гърците са православни християни, но тяхната вяра е в пъти по-силна от нашата. Спазват всички обичаи и традиции, мало и голямо, независимо от семейният статус и положение.
Та, тези църкви не бяха като нашите, целите бяха изрисувани с картини... ужасяващи картини на войните случили се там... естествено имаха и църкви като нашите, но тези другите..
Заведоха ме в една малка църквичка, почти като параклис .. цялата беше пълна с бастуни, патерици.. та дори и помощни колички.
Казаха ми, че там много хора са се излекували и са проходили отново.
Бях изумена ..
Контраста между църквите с изрисувани ужасяващи стени и тази малка църквичка пълна с доказателства за дадено чудо, бяха в толкова голям контраст, че в даден момент си помислих че сънувам.
Много съжалявам, че нямам снимки от посещенията си там..
Та, дори и да не си вярващ, ще повярваш .. особено като си заобиколен тяхната лека фаза на фанатизъм..

Казвам лека фаза, защото в Турция са тежка категория..
Последователите на друга религия - Ислямът.
Красиви и огромни джамии, силна вяра и спазване на старите традиции, много от които отричат жените като равни на мъжете, включително като става дума и за храмовете им и начина на молитва.
В огромните им и пищни с орнаментики джамии, супер високи куполи и минарета, заобиколени с изрисувани стъкла и милиони малки крушки.. там в един съвсем малък ъгъл, скрит зад параван, беше отредено мястото за молитва на жените.
Дам.. там..

В нашата скромна държава, ние сме неверни.. това ни е останало от едно време.
Няма кой да те научи на Библия и кой да ти покаже пътя, нито традиции.. ако семейството ти не ги е съхранило през годините.
Това е и една от причината много от нас да търсят отговори в източните религии.
Друг е въпросът, че те са представени на един "по-земен" език и далеч по-приложими от християнството и ислямът, но това е друга тема, която не искам да зачеквам в момента.
Аз самата изчетох много книги на тема Будизъм, но така като си нямах учител а те са и много видове .. вероятно някъде там съм загубила и нишката..

Преди 7-8 години изживях пост травматичен стрес, като ми отне 4 години да дойда на себе си .. особено нощем, когато всеки кошмар се превръщаше в реалност.
Цялата ми философия за будизъм, прераждания и прочие, потънаха в тъмнина при сблъсъкът ми със смъртта.
Едно е да отидеш на погребение и съвсем друго е това да се случи пред теб, да си сам и да загубиш единственият ти близък човек.
В самото начало на всичко това, първото място на "убежище" и търсене на отговори беше църквата.
Поп Димитър, беше и моят наставник и подкрепа по-това време.. за жалост колкото и мил, човечен и изпълнен с желание да ми помогне, думите свързани с професията му не бяха в състояние да ме извадят от шокът и страховете през които преминавах.
В християнството няма отговори за много въпроси.. но е толкова учудващо, че като ти дойде нещо по-сериозно до главата и търсиш утеха точно там.
Започнах да ходя на църква, не мога да кажа, че бях вярваща но се чувствах спокойна там..
Чувствах се спокойна, до един ден в който бях закъсняла за литургия, не че съм и голям фен на препълнените с хора църкви и пушек, дори мога да кажа, че когато е празно е милиони пъти по-приятно и отпускащо..
.. та точно този момент на миг спокойствие и тишина, беше разсеян от жена почистваща пепелта и пясъците, паднали по земята от големите свещници.
Не можех да повярвам на случващото се.. аз, от моя страна с прилежно облекло и още не изсъхнала до край коса, излязла от банята, бях застанала до една от големите им икони и се вглеждах някъде напред към олтара, когато огромни облаци от прах и мръсотия прииждаха към мен с всеки замах на метлата от тази проста жена.
.. сега като се замисля, това беше и последният път когато посетих църква.

Зен е това което е водещо при мен сега.
Не е религия, не е учение а просто начин на живот и радост от малките неща, както и усъвършенстване на познанията и уменията.
Да, любов към всичко и всеки е много гот идея, но според моето скромно мнение е изключително трудно приложимо..
Бих искала да достигна някакво такова просветление, но далеч не съм готова.. еле като знам, че има още много какво да видя и преживея.

Един час медитация, зареждане с енергия, четене на гот книжки, разходки с кучето, посещения на приятни места, срещи само с позитивни хора, възможно по-чиста храна, възможно по-чисти мисли.. така ги виждам нещата при мен.

"Здрав дух - здраво тяло" или "Здраво тяло - здрав дух"  - толкова са свързани едно за друго, че ако наистина едното заболее и другото ще последва след това..
Всеки е свободен да вярва в какво ли не, стига да се чувства комфортно с вярата си и тя му носи спокойствие и утеха.
Аз имах приятелка, която беше твърдо убедена, че в котката и имаше прероден роднина.. е, щом това я прави щастлива ..

Вярвам в кармата и вярвам че няма нищо случайно..
Милиони са пътите в които съм се уверявала в тези две неща, дори самото ми посещение в този форум и честа да се запозная с всички вас, много от които вече ми подадоха ръка не е случайно.
Не съм сигурна дали има нещо по-висше от нас, нито в живота след смъртна, но смятам да се насладя на този с пълна сила.
« Последна редакция: 30-07-2014, 11:15:05 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #29 -: 01-08-2014, 21:39:30 »

Браво Дани, хареса ми, продължавай така както ти идва от вътре :Content_14: :flowers2:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #30 -: 02-08-2014, 13:11:32 »





Да, любов към всичко и всеки е много гот идея, но според моето скромно мнение е изключително трудно приложимо..
Бих искала да достигна някакво такова просветление, но далеч не съм готова.. еле като знам, че има още много какво да видя и преживея.

Един час медитация, зареждане с енергия, четене на гот книжки, разходки с кучето, посещения на приятни места, срещи само с позитивни хора, възможно по-чиста храна, възможно по-чисти мисли.. така ги виждам нещата при мен.

"Здрав дух - здраво тяло" или "Здраво тяло - здрав дух"  - толкова са свързани едно за друго, че ако наистина едното заболее и другото ще последва след това..
Всеки е свободен да вярва в какво ли не, стига да се чувства комфортно с вярата си и тя му носи спокойствие и утеха.
Аз имах приятелка, която беше твърдо убедена, че в котката и имаше прероден роднина.. е, щом това я прави щастлива ..

Вярвам в кармата и вярвам че няма нищо случайно..
Милиони са пътите в които съм се уверявала в тези две неща, дори самото ми посещение в този форум и честа да се запозная с всички вас, много от които вече ми подадоха ръка не е случайно.
Не съм сигурна дали има нещо по-висше от нас, нито в живота след смъртна, но смятам да се насладя на този с пълна сила.


Любовта започва там, където завършва автономното мислене. Преодолявайки идеята, че ти си нещо различно от света, а не една светла част от него, започваш да обичаш всичко и всички, безусловно. Да, безусловно. Без "ако" и "може би". Трудно приложимо, но спасително.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #31 -: 03-08-2014, 00:11:43 »


Аз нямам нужда да се прераждам, защото мога да науча всичко, което желая и в този си живот.  А будузма и християнството не са фактор в моят живот. Медитирал съм, изживяването е страхотно, релакса е неописуем, но не намирам нищо паранормално в медитацията. Любопитно ми е след като сте осъзнала, че сте преродена, стана ли ви ясно и каква сте били в предходният си живот? А може би и вашето преживяване е много лично
[/quote]
Когато човек медитира 10 дни му се случват разни неща и това е едно от тези неща. О, не това не чак пък каква съм била преди. Осъзнаването, че душата е безсмъртна и си избира някакво тяло, за да научи нещата, от които има нужда е водещото. Ние сме дошли на тази земя, за да учим и хората са просто на различно място по този път.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #32 -: 03-08-2014, 00:17:43 »


Любовта започва там, където завършва автономното мислене. Преодолявайки идеята, че ти си нещо различно от света, а не една светла част от него, започваш да обичаш всичко и всички, безусловно. Да, безусловно. Без "ако" и "може би". Трудно приложимо, но спасително.

Да! Трудно приложимо и постижимо. Познаваш ли Випассана медитация?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #33 -: 03-08-2014, 08:08:34 »

Дали познавам.... Тук въпросът е по-важен от отговора.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #34 -: 03-08-2014, 23:02:37 »

Добре де, чувал ли си за тази медитация ми беше любопитно, тъй като нещата за които пишеш са застъпени там. Всъщност повечето мъдри учения стигат до един и същ извод :-)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #35 -: 03-08-2014, 23:05:45 »

Не е важно кои сме, а какъв избор правим. Всеки ден. 
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #36 -: 04-08-2014, 06:33:26 »

Благодаря ви за вниманието приятели!
Слънчево усмихната и успешна седмица ви пожелавам  :peperudi:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #37 -: 07-08-2014, 00:00:48 »

Ето - още малко. Гастрити и колити може съвсем успешно да се излекуват - с временно въздържане от храна, планирано, поправяно и изпълнено за/от точно определен човек. Всички части на лечението трябва да се съобразят и съответно изменят според състоянието на Тръгналия по Пътя.
Вземането на решения и практикуването на лечения на основата на телевизионни предавания и откъслечни обсъждания дори и в този прекрасен форум, са винаги много опасни за здравето ни.
Моля извинете тона ми, но вече имам и този опит...

За водата: Препоръката "Пийте много вода" трябва да се разбира само като насока. Тя е предназначена за средно информирания човек. Той няма как да разбере що е то "Много" или малко вода... По-добрият подход е всеки сам(а) да прочете всички достъпни източници, да обсъди със съмишленици, да потърси ръководител(ка) за първите два курса на лечение, да си води старателно записки, и чак след това да си мисли, че разбира в коя обстановка 2 л вода с/без сол за него/нея са много или достатъчно или малко...
Маратонците и др. п. умират от падане на осмотичното налягане, което води до пукане на червени кръвни телца, няма кой да носи кислорода...
Причините са, че при продължителни силни прегрявания организмите ни се изпотяват. Изпотяването е аварийна реакция. Тя решава главния въпрос, главната опасност - спасява от смърт от прегряване. Затова заедно с течностите, извеждани на повърхността на кожата за да се изпаряват и така да охлаждат, се извеждат и много (или всички) безценни соли, микроелементи, дори калций... При бързото вливане на много вода без соли, може да се получи значително падане на осмот. наляг. и т.н.

Съвсем друг е случаят във всекидневния ни живот в голям град - никакво движение, мръсен въздух, вредна храна, невежествено дъвчене, кафе, чай, бира, алкохол и т.н. дни, месеци, години, десетилетия наред. Редките излети извън града, еднократното посещение на море/планина променят състоянието, но много малко. Ей за тези случаи е добре да се пие повече вода, дори насила - в началото. Щото сме и наркотизирани по най-силов начин да не пием достатъчно вода.
От половин час преди до половин час след хранене не е добре да се пие вода (бира, швепс и пр.), но при храна, съдържаща вода (!!!) и правилно дъвчене.
Ако приемаме само дестилирана или подобна вода, тя доста или много бързо се извежда от тялото - защо, виж по-горе. И не може да вземе участие в огромния брой процеси, случващи се непрекъснато в телата ни...
Хайде стига, че се увлякох.  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #38 -: 07-08-2014, 08:07:25 »



"И добрите трябва да сме активни поне колкото лошите!"

Няма добри и лоши, приятелю. В мига когато определиш кое е добро, ти създаваш лошото, отнемайки шанса му. Иначе по същество приемам повечето от тезите ти.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #39 -: 07-08-2014, 21:51:14 »

Привет Вов,

Чета в нашия форум и препрочитам, колкото повече дълбая и толкова повече разбирам, че без гладуване и то пълно такова (само на вода) ... "моята работа" няма да стане.
За в момента съм се ограничила на зелено листни + диня, чай и вода, без да се насилвам да пия количества.. като се опитвам да се настроя психически за пълно гладуване.
Благодарение на прочетеното от Шайн, възнамерявам да започна във вторник, когато ще е първият ден от намаляващата Луна.
Мислих гладуването ми да бъде по писанията на Петър Дънов, но ми е прекалено вкусна неговата рецепта и изкушението огромно, така че като ще е гарга да е рошава .. само на вода ще да е..

Казваш, че е хубаво човек да има наставник и че чрез четене по форумите нещата са леко опасни.. напълно съм съгласна с теб, но намирането на наставник и спечелването на доверие са трудна работа... (поне за мен)
По правило имам навик да отсявам информацията която получавам и се водя по интуицията си, като иде реч за хората около мен.. за сега се справям успешно, дано и за напред да е така..
Има един такъв момент в който всеки човек е индивидуален, поради начин на живот, разбирания, минало и тн.
Трудна работа е за един наставник/лечител, да успее и се запознае с толкова много случаи, за да налучка точната формула, като иде реч за лекуването на даден човек... не мислиш ли? :)
Всъщност мисля, че хората от горната категория би трябвало да отделят точно такова внимание на всеки свой ученик/пациент за да имат ефект ученията и лековете им.

Водата, това ми е болната тема на мен.
Не мога да си обясня.. как е възможно човек да я обожава, да се чувства страхотно в нея до нея.. физически и духовно.... НО като стане дума за вътрешното и приемане.. да няма физиологична нужда.
Не съм сигурна, това до навик ли е .. до пропуснато учение от детските години ли е .. какво е.
Силно се надявам, чрез това прочистване само на вода.. по някакъв начин да рестартирам цялата си система и нуждата ми от нея да нарасне.

Цитат
Съвсем друг е случаят във всекидневния ни живот в голям град - никакво движение, мръсен въздух, вредна храна, невежествено дъвчене, кафе, чай, бира, алкохол и т.н. дни, месеци, години, десетилетия наред. Редките излети извън града, еднократното посещение на море/планина променят състоянието, но много малко. Ей за тези случаи е добре да се пие повече вода, дори насила - в началото. Щото сме и наркотизирани по най-силов начин да не пием достатъчно вода.
От половин час преди до половин час след хранене не е добре да се пие вода (бира, швепс и пр.), но при храна, съдържаща вода (!!!) и правилно дъвчене.

Дам, това е.. виждам че си изключително наясно с цялата картинка..
.. и на мен започна да ми просветва ама..
Казват: "По добре късно от колкото никога..:))

Цитат
Ако приемаме само дестилирана или подобна вода, тя доста или много бързо се извежда от тялото - защо, виж по-горе. И не може да вземе участие в огромния брой процеси, случващи се непрекъснато в телата ни...

Засегнал си един доста интересен за мен въпрос, а той е:
Коя вода влияе най-добре на организма?

Бях чела, че изворната е един от най-добрите варианти..
Скоро като стана въпрос за гладолечението на Петър Дънов, той препоръчва преварената вода.
Някои хора пък я предпочитат с щипка сол.. други със сода а трети с лимон.
.. и още, като иде реч за гладуване само на вода, то би било тя да е без "екстри" предполагам? :)
« Последна редакция: 07-08-2014, 21:59:44 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.