Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За облеклото и аксесоарите?  (Прочетена 9244 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #20 -: 19-11-2009, 16:49:59 »

Аз пък имам 4 - две за чуване и две за украса  ;D
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #21 -: 19-11-2009, 17:08:28 »

Между другото не знам дали баща ми категорично отказваше да ми се дупчат ушите от естетически или от други съображения (акупунктурни точки например).
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #22 -: 19-11-2009, 17:10:11 »

Имаме приятели японци, които също не искат да дупчат ушите на децата си. А ако те настояват, чак след 16 годишна вързаст им позволяват. И аз не знам от какви съображения.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #23 -: 19-11-2009, 17:50:05 »

Между другото не знам дали баща ми категорично отказваше да ми се дупчат ушите от естетически или от други съображения (акупунктурни точки например).
Много добре е направил човекът. Има 3 точки, които могат да се засегнат. Това са №8 - точката на очите, №10 за сливиците и №168 - перитонеума(коремната ципа). А тея дето си слагат нагоре по ушната мида няма да ги коментирам :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #24 -: 19-11-2009, 18:19:01 »

Петко, къде могат да се видят точно тези точки? Имаш ли link?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #25 -: 19-11-2009, 18:24:27 »

Ние също не искаме да дупчим ушите на Маги точно заради тези точки. Бях чела бегло признавам си. А и тя не е проявила желание. Затова пък баба и едва ли навремето се разсърди.
Канат, тогава моите дупки на ушите стават 5.  :D











Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #26 -: 19-11-2009, 20:02:17 »

и на мен ми е интересно за дупките на ушите и точките, които могат да бъдат засегнати. Моите ги продупчиха в 3-ти клас по взаимно желание с майка ми. Тогава нямахме и понятие от точки. По-късно като ученичка си бях наумила да си пробивам още, но майка ми ме разубеди точно заради точките, въпреки 4е и тя нямаше конкретна информация коя къде е и какво засяга. Послушах я. Много ме учудва обаче желанието на родителите да пробиват ушите на още непроходилите си деца. Изобщо не се замислят дали детето иска тези дупки, пък камо ли за здравето какъв риск крият.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #27 -: 19-11-2009, 22:04:40 »

Петко, къде могат да се видят точно тези точки? Имаш ли link?
Ще търся начин да сканирам един В3 лист. На него има 2 чертежа на ушната мида, изглед отпред и отзад, с нанесени точките и легенда за тях. 170 са всички точки. За това беше една от лекциите на Априлци. Лекторът Христо Илиев представи медицинските доказателства за действието на тези точки и какво значение имат те, колко е важно да си ги масажираме всяка сутрин. Можем да предотвратим болести, преди още да са се появили. И това е научно доказано отдавна и всепризнато. Не е някаква тайна наука. И няма да се разболяваме. Пък и ако включим всички лостове на системата йога, то тогава, както казва моя гуру, трябва много да желаем да се разболеем, за да се ни се случи някога ;D ;D :D
« Последна редакция: 19-11-2009, 22:07:15 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #28 -: 19-11-2009, 22:07:44 »

Къде ги намирате тези обувки от изкуствена кожа? Вече втора седмица питам по магазините за боти или ботуши и навсякъде ме гледат с едини такива страшни погледи.  :whistling2 - emotloader:  
Петко, ако ти се занимава, коментирай моля те точкте по хрущялите да видим кой колко е оплескал работата:)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #29 -: 19-11-2009, 22:11:03 »

Петко, ако ти се занимава, коментирай моля те точкте по хрущялите да видим кой колко е оплескал работата:)
По хрущялите са 24-25 точките, но то зависи и точно къде е дупката. Дано да успея да ви кача листа и всеки сам ще си преброи липсите :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #30 -: 19-11-2009, 22:13:20 »

Те умните хора са го казали: "Каквото сам си направиш..."  :Content_4 - emotloader:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #31 -: 20-11-2009, 11:46:11 »

В тая връзка, имам 11 дупки по ушите ;) Един доктор - акупунктурист обаче, каза че нищо не е засегнато  :whistling2 - emotloader:

Делфинка, за изкуствените обувки ще се ориентираш по миризмата  :Content_4 - emotloader: и цената.
Сигурно в по-яки магазини се намират и не-миришещи, де, не знам...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #32 -: 25-11-2009, 14:12:17 »

мислех да си дупча и аз ушите,но точно това да не засегна нещо ме спря.имам много познати с флешове,това е нещо много грозно и вредно :pensif_29: иначе последните години нося само кецове адидас и просто няма такова второ удобно нещо,като цяло обувките на адидас са на много високо ниво,а можеш да си ги позволиш,особено с тези намаления 2-3 пъти в годината.гьокс също са вариант,но както има много доволни от тях,така има и скептици.лично на мен не ми пречи да нося кожа,но какво ви говоря,аз даже вегетарианец не съм
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #33 -: 25-11-2009, 16:27:07 »

Discworld и аз съм на същото мнение за Адидас. Като една типична спортна наура,  много често бръмча с маратонки..... и ако трябва да съм честна винаги са били кожени...освен лятото де   :surpris_23:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #34 -: 26-11-2009, 14:00:35 »

Аз съм от сектата на Reebok. :bleh Скоро "пенсионирах" едни маратонки на над 10 години. Няма такива здрави обувки!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #35 -: 30-11-2009, 00:31:11 »

Само веднъж съм имал кожена шуба от естествена кожа - овча и това беше като ученик в гимназията.
Вълната не ми харесва за дрехи защото като се намокри мирише, но използвам вълнена завивка - губер за през зимата. Лошото е че старите вълнени неща развъждат молци.
Коприна още не съм носил , но нямам предразсъдъци по този въпрос - бих пробвал от любопитство.
Избягвам изкуствените материи дето се нелектризирват - понякога направо имам усещането, че ми спират сърцето.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #36 -: 30-11-2009, 07:57:27 »

Добра сутрин.С риск да ме анатемосате бих искал да си помисли малко.Братя вегатарянци основен снабдител с кожа е индия.Там познаите какво се коли.Да познахте свещените крави които са огромен проблем за икономиката на страната.Според мзен ведите и принципа че кравите не трябва да се обиват е много правилен но я си помислете какво да прави бедният селянин с една вече не роботоспособна крава аааааааааааааа......Друго питане,колко от вас са от село и са пасли некога овце кози и всекакви такива неща ааааааааа....Само да поткрепа Петко че овцете ако несе стрижат вълната им става на масури и се степва с тръни и горката овца може да получи топлинен удър.Та това за което искам да си помислите повечето кожи са от животни които са заклани преди всичко за месото и кожата е вторичен продукт.Чак да се отрича ползването на кожи.....не е ли в повече.....неме разбирате криво просто предизвиквам полемика...Самият аз ползвам преди всичко раници Ташев но си търся сигорни стабилни и преди всичко за вечни времена обувки за планина.Мога да ви споделя че почти всички от наи хубавите неса от кожа....Но я ми кажете какво да правим с свещените крави.....ааааааааа???2И за протокола нося кожа и тя е на омолетите ми и също така имам кожен колан от казармата ми които си го нося постояно....сънтементален съм... :bleh...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #37 -: 30-11-2009, 08:21:29 »

Да, и аз много се зачудих как така не трябва да купуваме вълнени дрехи :surpris_23: Логиката е, че като купуваме вълнени дрехи, помагаме на животните, а то се опитват да ни убедят в обратното :surpris_23:
axim, много хора явно не са имали досег с българското село и затова твърдят такива неща :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #38 -: 30-11-2009, 10:04:18 »

Не се правете на ударени с мокър парцал ;) :laugh:
А защо се отглеждат овцете? За да се експлоатират,доене,стригане,а на пролет за да се заколи агнето,така ,че никой на никого не помага ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #39 -: 30-11-2009, 19:55:07 »

А сега една любима тема която отдавна се опитвам да повдигна на няколко места.Да започнем от чисто историческата страна.Хора ние човешките същества от прекалено дълго време гледаме животни заради тяхното мляко и месо.ББих казал че с някои видове дори сме влезли в симбиоза.С ръка на сърцето ще ви кажа че един ден когато се върна на село пак ще съм си вегетерянец и ще се стремя да ям суровоядцки нооооооооооо ще консомирам сорови яица и мляко......мда....но ще знам че аз съм си го произвел...незнам за експоатацията....ти знаеш ли какво физическо натоварване е да изринеш да напоиш да напасеш и наи вече да го подържаш здраво въпросното експоатирано добиче.......да има селяни които се отнасят брутално с своята стока но повечето си я чуват по добре от собствените си деца.....мда....аз съм против фермите те вече дори и несе наричат ферми а заводите за масово произвотсво където кравата овцата козата и дори бивола неса сивушка или белчо или касандра или друго екзотично име а пореден номер.Там ги тъпчат с трупно брашно и със какви ли не още гадости.Но против селянина които си има 2крави и се чуди какво да ги прави насред зима когато сеното е свършило няма защо да съм против а по скоро съм зад него и го поткрепям.Доло господарите....
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.