Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За облеклото и аксесоарите?  (Прочетена 9251 пъти)

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Искам да ви попитам какви дрехи носите? Нали "истинския"веган или суровоядец не носи кожа,коприна и вълна? Особенно сега зимата какви обувки носите, като повечето са кожени? Аз имам  такива още от преди да стана веган и честно казано трудно се намират други, особенно в малък град като моя!
А за вълната и коприната? К акво ви е мнението и отношението?
Или смятате,че само храната е досатъчен фактор да се наречеш вегетарианец, веган илисуровоядец?
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #1 -: 16-11-2009, 14:12:07 »

Аз мисля , че всеки отказал се от месото като храна - не само за да спаси себе си от дадени болести или дискомфорт , би трябвало да се е замислил и за вредата която нанася на природата .  Аз примерно имам няколко стари чанти и едни кожени обувки - възглавница с перушина и разни вълнени дрехи които мислех, че като запазя ще нося - просто защото вече са ми в наличност . Но се появи и друго - започнах да си втълпявам ли и аз незнам - но ми е гадно да пипам нещо мъртво - нито месо нито кожа   :Confus_3: щом се сетих и възглавницата ми с пух че е доста гнусна сещай се до каква степен съм го докарала - замислих се дали не превъртам даже - прекалено ли е  ???  Но все ми се струва че е нормално да се замислиш над страданието на съществото което си е отишло - за да имаш топло на краката или гърба си  :( 
 Единствената екстра която си позволявам е меда    :pensif_29: чак толкова е полезен и вкусен   ,че не знам как трябва да ме убеждава някой да се смиля и над горките пчелички .
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #2 -: 16-11-2009, 14:33:29 »

 :kisss:Нищо не си втълпила, ами си развила - сензитивността ти е на по-високо ниво!!!Аз на гости в мои близки минавайки до мястото където "оправяха" зайчетата си - изпитах ужас и страх!!!Това в реда на нещата.Когато прочетох П.Дънов, който говореше ,че трябва да се стигне до там - да не се консумира нищо от земята- почти цяла години си мислех, че се отнася за кореноплодни...докато проумях ,че се има предвид - нищо!!!докато се мине на въздух и светлина!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #3 -: 16-11-2009, 15:45:09 »

Крис, ако това ще те поуспокои- кожата и перушината са от животни, които не са били убити точно с тази цел.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #4 -: 16-11-2009, 16:39:27 »

За перушината и коприната не знам какво точно се случва, за да се добие. Но вълна защо да не може? Не се убива животното, а се стриже, както ние се подстригваме. По тази логика не трябва и перуки да се правят/носят.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #5 -: 16-11-2009, 17:47:30 »

И аз не виждам нищо лошо във вълната. Стригането е удобство за животните :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #6 -: 17-11-2009, 15:44:24 »

Петко - за мен стригането е по скоро кражба. Човек си мисли колко ли им е  топло на горките овце през лятото- но за пример ще дам една стаааара баба  която носеше и посред лято овча кожа на гърба си и ние малките винаги и и се чудехме и смеехме , как може хората голи ходят а тя :surpris_22:  - та дядо ми ми каза че държала не само топло но и хлад кожата  :surpris_23:  Та като се зачудя може и на овцете да им е добре с кожа - иначе щеше да им пада най вероятно лятоска  :bleh
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #7 -: 17-11-2009, 16:29:01 »

Избягва се вълната, защото често процесът на стригането е доста болезнен за животинчето. Виждала съм снимки с рани на стригани овце...  :surpris_25:

А по повод дрехи и аксесоари, никога не съм имала проблем. Оказва се, че има страшно много чанти, обувки и т.н. от изкуствена кожа. Все на такива попадам. Като влизам в някоя магазин, просто ги питам: "Имате ли обувки от изкуствена кожа" и така се подсигурявам да не ме излъжат, че всичко е от естествена  ;D
Но пък не знам как е по по-малките градове. Не вярвам изобщо да няма.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #8 -: 17-11-2009, 16:37:12 »

Всичко, което е от изкуствена кожа (мисля, че новото наименование е еко-кожа), е доста по-евтино от изделията от естествена. Обикновенно има по-голям избор на изделия от еко, отколкото от естествена кожа ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #9 -: 17-11-2009, 17:02:32 »

Петко - за мен стригането е по скоро кражба. Човек си мисли колко ли им е  топло на горките овце през лятото- но за пример ще дам една стаааара баба  която носеше и посред лято овча кожа на гърба си и ние малките винаги и и се чудехме и смеехме , как може хората голи ходят а тя :surpris_22:  - та дядо ми ми каза че държала не само топло но и хлад кожата  :surpris_23:  Та като се зачудя може и на овцете да им е добре с кожа - иначе щеше да им пада най вероятно лятоска  :bleh
Не е кражба, защото им е много тежко лятото на овцете. Казвам го от опит. Гледахме доста на село. Търсят сянката, защото много бързо прегряват. Дори се залежават и измъчват. Започват да хриптят. Кофти гледка е. Така че помощ е ;)
Избягва се вълната, защото често процесът на стригането е доста болезнен за животинчето. Виждала съм снимки с рани на стригани овце...  :surpris_25:
Болезнен е само, ако стригачът е мърляч. А рани има, като има балъци.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #10 -: 17-11-2009, 17:15:29 »

Aз лично, не нося вълна щото вечно ми е топло, нито коприна кой знае колко.
За обувките и чантите, държа да са от естествена кожа. Обикновено разчитам на тях за поне 3-4 години, но за сметка на това са ми мания и имам по един гардероб с чанти и един друг, с обувки :whistling2 - emotloader: Имала съм обувки от изкуствена, но изобщо не ми понасят, просто жертвата е твърде голяма. Имам само 2 чанти от естествена кожа...всичко друго е текстил и еко.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #11 -: 18-11-2009, 13:27:05 »

То и на мене от както се храня с по природни и естествени храни м и е по топло от на останалите!
Иначе аз доста рядко си купувам обувки, и чанти!Чанта кожена не бих си купила,но обувки имам кожени, да! Но като ще тръгна да си купувам ще търся добра алтернатива! Някак си ми е съвестно вече!
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #12 -: 18-11-2009, 18:22:14 »

И аз не купувам дрехи и обувки от кожа. Сравнително лесно намирам обувки от изкуствена кожа, които са си доста добри. Мисля, че има качествени продукти от еко кожа, само трябва да се търси и гледа (защото има и бая боклуци). Примерно маратонките имат едно лого като на одрана кожа за естествена кожа. Има и лого, което е за изкуствена кожа. Ей тука обясняват.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #13 -: 18-11-2009, 19:17:01 »

Къде ги намираш качествените обувки?

Като вляза в магазин за обувки от еко-кожа и като ме лъхне миризмата на найлон излизам без дори да ги огледам :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #14 -: 18-11-2009, 21:02:14 »

:) Май трябваше да уточня, че не съм особено много по обувките и тропкам предимно с маратонки - та по спортните магазини. Последно гледах за неестествена кожа в магазините в щатите, ама вече не съм на работата с честите командировки дотам, така че почвам да се ослушвам и в София.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #15 -: 19-11-2009, 00:19:39 »

Хайде тогава и аз да се отчета. :)
Чанти последните 5 години много рядко нося. Като ми се е налагало да купувам са били или от еко кожа или от плат. Може би с 2-3 за този период съм се сдобила.
Обувки от естествена кожа имам, но не са ми били цел да купувам точно такива.
Неща от коприна нямам. От вълна- да, но от предишни години. Много рядко ги нося вълнените дрехи, топло ми е. Тук продават достъчно дебели якета за през зимата, те са ми достатъчни. Отдолу мога да нося някаква тънка блуза.
С гъши пух имам 2 възглавници от майка ми, но наскоро ги смених. Escorial бе така добра да ни ушие такива с пълнеж от шлюпките на елдата. Много са удобни. :Content_14:
Кожени аксесоари нямам. Преди носех сребро, сега и това не ме привлича. Имам само 1 сребърен пръстен, който не го свалям.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #16 -: 19-11-2009, 09:57:15 »

Каква е връзката на среброто с веганството или заради аксесоарите споменаваш?
(Почвам да се плаша вече :Р)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #17 -: 19-11-2009, 12:36:44 »

На мен пък ушите ми не са дупчени  :bleh
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #18 -: 19-11-2009, 13:17:39 »

Аз пък,на ушите имам 6 дупки  :o,така че те компенсирам  ;D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За облеклото и аксесоарите?
« Отговор #19 -: 19-11-2009, 16:41:51 »

Каква е връзката на среброто с веганството или заради аксесоарите споменаваш?
Няма връзка. Заради аксесоарите. :)
Просто констатирам, че не ме привлича напоследък среброто. Иначе съм с 3 дупки на ушите. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.