Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Усвоява ли се житената трева в блендер ?  (Прочетена 1961 пъти)

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Дъвчещата ми сокоизтисквачка се развали , и сега дилемата е : според вас житена трева блиндирана до сок ще се усвои ли или да не се надявам. Търсих в гугъл (при нас никаква достоверна информация), четох в чужди сайтове  противоречиви мнения. Така че имам нужда от компетентен и обоснован съвет....

Сложих 2 ябълки, малко трева (в случая от спелта), малко магданоз и на вкус беше добро, но на практика има ли смисъл ......?
Поздрави,
Маги
« Последна редакция: 27-06-2014, 14:20:28 от zinaida »
Активен

pyrron

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • I was not. I am not. I care not
Активен
When   you   understand  why   you   dismiss   all   the   other   possible   gods,   you  will understand why I dismiss yours.

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Усвоява ли се житената трева в блендер ?
« Отговор #2 -: 27-06-2014, 15:53:51 »

Преди ползвах сокоизстисквачка покраи чернодробното, но след като почнах да си блендирам плодовете и зеленчуците , едва ли ще  я ползвам , освен пак за чернодробната процедура. Стува ми се, че блендирането е за предочитане пред соковете, освен за конкретни процедури, предвид фибрите и целостта на природния дар
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Усвоява ли се житената трева в блендер ?
« Отговор #3 -: 27-06-2014, 18:01:23 »

Благодаря много, аз знам как да я блиндирам и се получава много добре. По-скоро се чудех дали полезните  ефекти на сока от житената трева от дъвчеща изстисквачка и от блендер са еднакви, Защото тя е по-особена от към  усвояване?
За останалите плодове и зеленчуци е ясна идеята за целостта, фибрите и всичко останало.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Усвоява ли се житената трева в блендер ?
« Отговор #4 -: 23-08-2014, 11:53:02 »

Хм, при соковете изобщо, правя възможното източникът да не влиза в допир с метал, а ако може - с керамика или специална пластмаса (пък ако те имат вредности, ще научим мнооого по-късно  ;D).
Друго - сокът да е в количества, достатъчни за един прием - в продължение на 15-20 минути незабавно след изцеждане.
Всички други неща, които правя по необходимост, само намаляват полезните сили на изцедените неща...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Усвоява ли се житената трева в блендер ?
« Отговор #5 -: 23-08-2014, 16:01:20 »

житната трева не е ли по- добре да се изяжда направо, без да е на сок?
а и колко трева трябва за една чаша, не ли цяло поле?   ;D
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 24 запитвания.