Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Риба  (Прочетена 12064 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Риба
« Отговор #40 -: 24-06-2014, 16:59:46 »

Напълно подкрепям Рибката. Стремя се деликатно да го отбелязвам, за да не се засегне някой. Колкото до яденето на риба, моят избор е ясен. Не се храня с други живи същества. Но, това е личен избор с който не ангажирам никого.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #41 -: 24-06-2014, 21:40:22 »

В българския език изреченията започват с главна буква.

е, Алекс, аз не съм подвластна на тоя закон!   :flowers2:
но виж, ако имаш някакви други забележки към правописа ми, ще съм ти благодарна да ме поправяш!   ;D
« Последна редакция: 24-06-2014, 21:45:45 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #42 -: 24-06-2014, 21:43:52 »


А от гадостите ние специално се спасяваме с...гладуване...
Но не питай Искрена за това... :Confus_3: tooth

що пък пак аз съм нарочена?   :surpris_23:     tooth
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Риба
« Отговор #43 -: 28-08-2014, 16:32:22 »

От българин, работил в рибни ферми в Норвегия знам, че там във фермите хранят рибата с ...по-добре да не скверня словото.

Наскоро открих в магазин Лидл една опаковка замразено филе от сьомга с печат на много известна международна "окачествителна" фирма. Пише, че рибата е дива, бързо (и надявам се еднократно) дълбоко замразена. На вкус е доста по-малко мазна от норвежката.
Освен нея, от продавачите съм чувал още само за див сафрид. По нашето море есенно време може да се купи (дори хване) паламуд, сафрид, лефер и др. - все риби от около средата на хранителната верига. Не от дънните или от върха. Те били най-малко вредни... (За паламуда има неприятни слухове, трябва да потърся повече).
Минималното възможно топлинно обработване поврежда най-малко рибата, но да не забравяме, че и дивите риби могат да пренасят живи  организми, които пък да са вредни за нас...

На теория съм убеден, че Природата ни е дала няколко начина да набавяме строителни елементи за телата ни и не е непременно необходимо да приемам животински продукти, топлинно обработени, консервирани  :surpris_22: и пр. Старателно вървя по този път.

П.П. Спазването на общоприетия правопис улеснява разбирането на написаното и намалява вероятността от грешно разбиране - нали не сме събрани в разговор, а си пишем и съответно вероятността от недоразбиране е значителна, но няма как да поискаме уточнение...
Използването на вежлив тон повишава уважението към себе си и към съфорумците  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 23 запитвания.