Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Риба  (Прочетена 12062 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Риба
« Отговор #20 -: 05-06-2014, 09:12:32 »

Ето вземете за пример Искрена, тя яде риба, пие мляко...
И свинско си хапва (и сланинка), но само от време на време... :police:
Това самата тя си го призна преди време тук...tooth tooth tooth
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Риба
« Отговор #21 -: 05-06-2014, 12:37:34 »

правя си ... ликьор от тях...
Как точно се приготвя ликьор от вишни?
Е, ликьор от вишни без захар и ракия/ водка не става. 2 кг. вишни се слагат в буркан  с карамфил, канела, инд. орехче и се посипват с 1 кг. захар. Стоят 10 дни на слънце, като леко се разклащат. След това вишните се заливат с водка/ракия, престояват 4-5 седмици, прецежда се и готово.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Риба
« Отговор #22 -: 05-06-2014, 15:18:21 »

рибата не е токсична храна при определени случаи, условия. някои риби дори са алкални. вашите мнения стоят върху абсолютно изкривена и зомбирана псевдо тематика. тематика, при която липсват елементарни аргументи камоли доказателства  ;) :)
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Риба
« Отговор #23 -: 05-06-2014, 15:46:15 »

рибата не е токсична храна при определени случаи, условия. някои риби дори са алкални. вашите мнения стоят върху абсолютно изкривена и зомбирана псевдо тематика. тематика, при която липсват елементарни аргументи камоли доказателства  ;) :)
Кои точно риби са алкални?
Алкалността на рибите свързана ли е с това, дали рибата е сурова или е термично обработена? :)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Риба
« Отговор #24 -: 05-06-2014, 16:34:05 »

С удоволствие ще ти отговоря, но не е сигурно дали няма да се объркам така на памет. В момента нямам достъп до библиотеката ми.

По-скоро важно е това да е дива рибата. В незамърсени води.
Приготвена на пара е ок. Така термичната обработка е по-щадяща и не толкова разрушаваща ценните в-ва > Примерно мазнините, защото естествените рибни ненаситени мазнини са най-поддаващите се на окисление при висока температура.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Риба
« Отговор #25 -: 05-06-2014, 16:37:47 »

В момента тази пропаганда дето бушува в цял Свят, че примерно давам пример, една сьомга на скара е супер полезна щото е богата на омега-3, протеин и т.н. е просто невярна.

Омегите на висока темп. си отиват, ако въобще ги има в една сьомга от развъдник, хранена със смески ;ддД
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #26 -: 06-06-2014, 02:17:43 »

Ето вземете за пример Искрена, тя яде риба, пие мляко...
И свинско си хапва (и сланинка), но само от време на време... :police:
Това самата тя си го призна преди време тук...tooth tooth tooth

е, аз мълча, защото заяждането на Титан е пословично глупаво вече, но и ти се включи, сакън да не останеш назад.
свинското и сланината  са нечисти храни, така че не ми вменявайте меню, което не удобрявам!
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Риба
« Отговор #27 -: 06-06-2014, 10:05:17 »

е, аз мълча, защото заяждането на Титан е пословично глупаво вече, но и ти се включи, сакън да не останеш назад.
свинското и сланината  са нечисти храни, така че не ми вменявайте меню, което не удобрявам!
В какъв смисъл е нечисто? Това не важи ли за мюсюлманите? ::)
Не се заяждам, но самата ти беше споменала в предишен свой пост, че свинско консумираш
рядко... ;D
И...идеята на форума е суровоядството, веганството и вегетарианството,а не месояденето. :pensif_29:
Все пак има много форуми в нета, където се събират хора със сходни интереси. :whistling2 - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #28 -: 06-06-2014, 22:03:36 »

не, Калиа, не важи за мюсюлманите само!

относно свинското, явно не съм се изразила правилно или ти не си ме разбрала.
по - скоро мисълта ми беше, че рядко ям месо.

за форума, ок, ясно какъв е, но проблем би имало, ако някой не само споделя, но и натрапва  нахално  начина си на хранене.
не виждам правило във форума  да пишат само такива, дето никога не консумират животински продукти.

аз чета и пиша тук, защото се засягат принципни въпроси относно здравето.
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Риба
« Отговор #29 -: 06-06-2014, 22:15:23 »

Добре де, виждам различни видове... или цени на сьомгата. На женския пазар 12 кинта, в билла 30 примерно килото. Значи тая от женския пазар е от замърсени води ловена, а в билла най-чистата ще излезе... Глупости на търкалета, въобще на никой в търговската мрежа не вярвам, затова нещо взех да не я купувам, иначе ми е безкрайно вкусна. Овъргаляна в ядки, печена в тиганче, красота.
Взимам си омега 3 от аптеката, пия ли ги е отделен въпрос. Когато ми се дояде риба - веднъж годишно, си приготвям. Ако е цяла ми е по-лесно да й се извиня и благодаря, че ме е нахранила, ако не - здраве..
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #30 -: 06-06-2014, 23:17:37 »

дивата сьомга е пълна с живак  сигурно, а тази от развъдници - с хормони...
гадост...
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Риба
« Отговор #31 -: 07-06-2014, 08:54:11 »

това за живака важи основно за тихоокеанските риби като риба тон например..

В някои от достата реки и езера на Аляска едва ли сьомгата е замърсена.. има и много други места екологични незамърсени.

Ето, в България, еталон за чиста риба е Балканската пъстърва.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #32 -: 07-06-2014, 16:11:54 »

но тя пък няма толкова омега - 3 :)


Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Риба
« Отговор #33 -: 23-06-2014, 21:07:13 »

Здравейте! Аз не съм еталон за суровоядство, но като повечето в този форум имам доста извървян път в посоката, зададена от Мер преди години.
Моето мнение по темата за рибата, е че не бива да се прекалява с нищо, включително и с въздържанието. Аз лично ям риба веднъж седмично, понякога и два пъти. Това е месото, което консумирам. Избягвам млечни и месо. Случва ми се да ям рядко и то по определени поводи. Да кажем веднъж на 3 месеца. Моето лично наблюдение е, че риба с разнообразна салата се приема доста добре от организма ми. Не смятам за правилно категоричния отказ от каквито и да е храни (поради факта, че това може да породи вътрешна съпротива при неподготвен човек). Естествено не отричам пълния отказ от определени продукти,но се изисква време, подготовка или най-общо - път, който трябва да бъде извървян. Аз се опитвам да се храня здравословно от 26 годишен (в момента съм на 34). Имам голям обем литература, посещавал съм клиниката на Емилова и много други стъпки в "правилната посока".Та това дълго изложение беше, за да окуража начинаещите, че здравословното хранене не е някаква жестока секта, а път към себе си, който е интересен и приятен и всеки може да го върви по своя начин. Хубавото е, че тук има опитни гидове и планински спасители, които ще ви помогнат, ако се изгубите или се почувствате несигурни :)
Колкото до това колко вредни неща има в рибата - има, но все пак е по-добрият вариант от кашкавалите и колбасите в магазина. Освен това не забравяйте, че организмът ви има способността да се пречиства и една риба не би го затруднила много, особено ако я изядете с хубава и голяма зелена салата.
Поздрави от мен и успехи!
П.С. Тъй като за мен, пък и за други хора този форум е своеобразен храм, опитвайте се да спазвате правописа и добрия тон :)
« Последна редакция: 23-06-2014, 21:09:34 от Alex »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Риба
« Отговор #34 -: 23-06-2014, 23:54:33 »

Освен това не забравяйте, че организмът ви има способността да се пречиства и една риба не би го затруднила много, особено ако я изядете с хубава и голяма зелена салата.


хаха, а ако и салатата е бъкана с гадости?   tooth
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Риба
« Отговор #35 -: 24-06-2014, 00:45:24 »

"Гадости" "бъкат" навсякъде и очевидно не е лесно да се предпазим от тях дори и на непривични им места. В българския език изреченията започват с главна буква.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Риба
« Отговор #36 -: 24-06-2014, 09:45:48 »

Ти изял ли си една риба , всичко вече е отишло по дяволите ... :)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Риба
« Отговор #37 -: 24-06-2014, 09:57:11 »

П.С. Тъй като за мен, пък и за други хора този форум е своеобразен храм, опитвайте се да спазвате правописа и добрия тон :)

 :Content_14:

Здравей
послеписът ти ми харесва! И понеже така или иначе спамя, искам да споделя лични наблюдения...
Аз от доста години не живея в родината, може би затова много ми си иска да не забравя да пиша на български. Но когато чета в нета ипи даже познати и приятели в писмата им, усещам едно бавно и неумолимо западане на езика, това се усеща и при хора, които са учили дълго и не би трябвало да го допускат. Да не говорим за другите, които почти нямат основна езикова култура.
Случва ми се да се питам как мислят сега някои хора на български, дали и вътрешният им глас говори с подобни елементарни грешки и толкова беден език. Защото ако е така, ако мислите се раждат на едно задръстено и бедно ниво, какво остава за всичко останало, за избори, постъпки, чувства...
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Риба
« Отговор #38 -: 24-06-2014, 12:24:23 »

Ти изял ли си една риба , всичко вече е отишло по дяволите ... :)
"Рибата се вмирисва откъм главата..." tooth
Много са ми интересни твърденията в нета,че без риба организма не приема достатъчно омега-3 и омега-6 мастни киселини.Затова и вегетарианците нямали много сиво вещество...и ставали едни тъпи,тъпи... :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Риба
« Отговор #39 -: 24-06-2014, 12:25:27 »

"Гадости" "бъкат" навсякъде и очевидно не е лесно да се предпазим от тях дори и на непривични им места. В българския език изреченията започват с главна буква.
А от гадостите ние специално се спасяваме с...гладуване...
Но не питай Искрена за това... :Confus_3: tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.