Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гласувахте ли за Евро парламент ?  (Прочетена 1544 пъти)

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

Аз гласувах за Зелената партия  :)
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Гласувахте ли за Евро парламент ?
« Отговор #1 -: 26-05-2014, 09:29:37 »

Да гласувах !
Винаги гласувам и си плащам данъците - за да имам правото да  изисквам !

Който не го прави има правото само да мълчи !
Щом си ням на вота - ще си траеш и след това !
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Гласувахте ли за Евро парламент ?
« Отговор #2 -: 26-05-2014, 11:53:26 »

съгласен  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Гласувахте ли за Евро парламент ?
« Отговор #3 -: 26-05-2014, 13:54:41 »


Винаги гласувам и си плащам данъците - за да имам правото да  изисквам !


с това право получаваш и правото да споделиш язвите от техните безумия също!
защото си влезнал драговолно в договор на съгласие, поставяйки даже подписа си, с всичките им злини...

да са ти честити изискванията....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гласувахте ли за Евро парламент ?
« Отговор #4 -: 26-05-2014, 18:18:26 »

Европейският парламент е малко по-различна птица от Националният парламент..

За тези , които са гласували с убедеността , че от евродепутатите нещо зависи и че имат някакви законодателни функции.., има една добра мисъл:
"блажени са вярващите" ...

Даже и за "успокоение на съвестта" не става..  :-[
Законите се правят от хора, които не се избират, а именно - Европейската Комисия. После СЕ СПУСКАТ на Европейският Парламент УЖ за гласуване , но на практика почти всичко, което идва "отгоре"  ,се приема!
На практика за Евр. Парламент е почти невъзможно да се противопостави на законите , писани в Комисията. Забележете - за да се стигне до обсъждането им,  трябва ПЪЛНО МНОЗИНСТВО на депутатите..
На когото  му е интересно как е възможно това , както и за тези, които вярват, че сме "в демокрация" - моля :
http://grigorsimov.blog.bg/politika/2011/08/29/chudovishteto-lisabonski-dogovor-ot-27-oktomvri2007-g-avtor-.810270
https://www.youtube.com/watch?v=6rsXh6NIaCY
(По БНТ това не го чакайте  да го съобщят..:) )

А тези, които могат да събират 2+2 , вече разбраха, че и от Националният Парламент почти нищо не зависи, след като през ден му правят забележки от Брюксел за тоя или оня приет закон.. Последно беше за Южен Поток.
« Последна редакция: 26-05-2014, 18:32:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Гласувахте ли за Евро парламент ?
« Отговор #5 -: 26-05-2014, 21:12:16 »

Дамм.. тука е интересно, че Волен Сидеров и неговите съпартийци също ги говорят тези работи. А самият Сидеров дори е писал книги на тази тематика и то преди около десетина години..
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Гласувахте ли за Евро парламент ?
« Отговор #6 -: 27-05-2014, 15:42:31 »

интересно защо тези, които не ходят до урните смятат,, че техния глас всъщност не се ползва ???
избирателната ни система е така устроена, че  гласовете на негласувалите пропорционално се преразпределя към партиите преминали законовата бариера !
тоест от реално гласувалите ако една партия вкарва 10 депутата,  в последствия преразпределяйки гласовете на негласувалите те вкарват реално 15 и повече !
затова драги ми, избирателните списъци са препълнени с мъртви души, затова партиите нямат изгода от активност при избори, за това сме и на тоя хал !

аз отивам и пускам своя глас с послания лично от мен в/у бюлетината, която дефакто я прави недействителна, но моят глас няма да бъде преразпределен "автоматично" !

тук е тънката линия и пиниз, която обаче не се обяснява на хората- познайте що ?

сега ако някой тръгне да ми обяснява как не съм прав - ще кажа - лично съм присъствал и "участвал"под една или друга форма  при подготвяне и съставяне, както на настоящия , така и на предишния изборен кодекс !

знам всички явни и скрити аргументи - споделям основното с Вас !
поздрави
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.