Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Контрол над ума  (Прочетена 27701 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Контрол над ума
« Отговор #20 -: 27-12-2015, 13:03:03 »

Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Контрол над ума
« Отговор #21 -: 27-12-2015, 18:41:33 »

Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Контрол над ума
« Отговор #22 -: 28-12-2015, 09:01:59 »

Контрол над ума-може би, защото той е инструмент на дуалния свят.
Но контрол над душата - само ако ние позволим това.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #23 -: 28-12-2015, 09:56:01 »

Чери, ще бъде наистина интересно да се види човек с контролиран ум , но със свободна душа  :surpris_23:
Опитвам се да си го представя :)
« Последна редакция: 28-12-2015, 10:21:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Контрол над ума
« Отговор #24 -: 28-12-2015, 11:15:42 »

Тихий, благодаря за споделянето. Истини, които всички виждаме, казани с откровеност, граничеща с циничност.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Контрол над ума
« Отговор #25 -: 28-12-2015, 13:29:01 »

Чери, ще бъде наистина интересно да се види човек с контролиран ум , но със свободна душа  :surpris_23:
Опитвам се да си го представя :)

Не можеш.Защото представите са също в ума ни...
Заслушай се в... интуицията..................... :love_028:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #26 -: 28-12-2015, 15:04:16 »

Звучи  интригуващо , Чери , но аз лично предпочитам да съм със свободен  ум и да не ми се налага да разчитам на интуицията си за да разбера  за душата си   tooth
 Че да не  заприличам на оня, дето не получил наследство от баща си , но се надявал на вуйчо си .. tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Контрол над ума
« Отговор #27 -: 29-12-2015, 08:38:49 »

В западния свят се говори за дуализъм, наистина. Тялото и умът се разглеждат като едната страна, а духът като друга такава. На изток съществува триъгълник - тялото, умът и духът, с всички произтичащи от това разлики. Духът е независимият създател. Всичко друго е второстепенно и подчинено нему. Често умът е проводник не на създателя си, а на външни, чужди нам фактори. Но това не е тема на този форум, за радост.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Контрол над ума
« Отговор #28 -: 29-12-2015, 20:39:06 »

Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Контрол над ума
« Отговор #29 -: 29-12-2015, 22:58:37 »

Звучи  интригуващо , Чери , но аз лично предпочитам да съм със свободен  ум и да не ми се налага да разчитам на интуицията си за да разбера  за душата си   tooth
 Че да не  заприличам на оня, дето не получил наследство от баща си , но се надявал на вуйчо си .. tooth

хахахаха   tooth   tooth   tooth
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #30 -: 31-12-2015, 18:18:05 »

   Здрастиии, Честита ви коледа! Здрави, прави и корави да сте!
Ето ви линкче, където ще намерите всякакъв вид контрол. Това е руската реплика на оригиналният сайт на Дейвид Уилкок(братушките, като намерят време-превеждат статии и интервюта). На който му е интересно, да заповяда. Пък ако ви е по-лесно на ингилизки- влезте в оригинала.
http://divinecosmos.e-puzzle.ru/.

   Относно свободната душа и контролираният ум. Умът е като автомата. С него може да стреля както разписалият се във ведомостта(душата), така и всеки друг. Ако с него стреля "всеки друг", значи отговорното лице е някъде на тъмно, миризливо място със спарен въздух, боли го главата и въобще не се чувства свободно!
 
  Бих споделил наблюдения за една много разпространена техника за контрол над ума, с която се сблъскваме всеки ден, обхваща големи групи от хора и е опасна, защото се разпространява на големи разстояния и контролиращият може да спре, или рестартира процеса, когато си пожелае! Ама айде точно преди празника няма, че ми става гнусно! В някой от следващите дни!
 
       Да посрещнете една перфектна нова година!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Контрол над ума
« Отговор #31 -: 31-12-2015, 18:43:19 »

Честита ти Коледа и весела нова година!
По-добре по-малко, но по-добре.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Контрол над ума
« Отговор #32 -: 01-01-2016, 04:12:17 »

Венци, на мен ми е интересно да споделиш!
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Контрол над ума
« Отговор #33 -: 01-01-2016, 20:59:08 »

Венци знаеш ли какво е монарх-роб,такива са всички управляващи,артисти,певци.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #34 -: 03-01-2016, 12:58:36 »

Прецених го като важно и го пуснах като отделна тема тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8334.msg77517#msg77517

Технология за легализиране на всичко, каквото ви хрумне. Чрез нея се  легализира хомосексуализмът и еднополовите бракове. По същата схема е започната легализацията на педофилията и кръвосмешението . Както и детската евтаназия. С една дума - всичко, което хрумне на някого, който има ресурсите да го осъществи..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #35 -: 03-01-2016, 18:49:10 »

Хахахахх.....бате Биноо! Тъкмо преди финала, ме задмина с първа космическа  :Content_14:  Таман Овертоновия гяволък, си бях избрал да ми бъде 2ра част на днешното есе! Хахахах право в десятката! В такъв случай, аз само ще разгледам един пример, подчинен на същият принцип. Въпросният "прозорец" се ползва както ако искаме да превърнем немислимото в естествено(желано), така и ако се чудим как да превърнем естественото в неестествено (което е и крайната цел на цялата работа...Хавренко директно си го казва).

 МЕТРОСЕКСУАЛЕН: Това беше мода, преди 4-5 годинки, ако се не лъжа. Пръкна се отнякъде и докато се усетим, по улиците плъзнаха индивиди от мъжки пол с всякакви фрактури по лицата! Изпилени веждички(най-вече). Преобладаващата форма беше кукумявка(вътрешния край на веждата е надолу, а външният нагоре). С гладко избръснати лица. Но после се оказа, че не само лицето, ами и тялото трябва, ако искаш да си вървежен. Мои познати, уж свестни пичаги, голям зор виждаха! Косъм по телата - дал господ и какво ли не правеха, за да премахват немодерното! Чудех им се що си го причиняват?! После наизлязоха анаболните 17-18 годишни момчета. Планина от химически мускул, веждичките на обратно, мустаци няма още, но космите по тялото са кат конопени влакна, от непрекъснато бръснене и епилации! Не знам вие, ама аз в епохата на метросексуалните, много урод видях, много нещо!  
  Подмяната: Естественото желание на част от човешкият индивид- да обгрижва тялото си, поради желание за лична хигиена и по-пригледен вид, беше раздуто, преекспонирано и превърнато в една идиотска, неестествена уродия.
  
   Минаха 2-3 годинки и изведнъж изскочи отнейде манията за брада. Дойде времето на ЛЪМБЪРСЕКСУАЛНИТЕ! И пак се появиха чудатости всякакви. И пак публиката вика "Уууу", или "Да живей". Повечето лъмбърсексуални снимки в модните списания бяха отново на 20 годишни манекени, с по една педя бради в различни форми...и меките тинейджърски косички, обикновено зализани на една страна. То просто изглежда като залепена тая пуста брада. И по улиците пак плъзна всякаква модна гнус. Мъжете дето си отглеждаха брада от години, бяха вкарани насила в някакви модни тенденции. Не знам дали ви е известно, но лъмбърсексуалните, като цяло се смятат за по-особена гей-дружинка(хем са гейчета, хем ги намесват с жените). Хахахах, познавам няколко чичовци с бради, живеещи малко по- извън цивилизацията, дето ако им кажеш че са лъмбърсексуални, ще те изгледат особено, а ако много настояваш, може да ти наместят двете полукълба с някой лъмбърсексуален шамар(щото не знаят какво значи). Много ще се смеете, ако чуете какви въпроси са ми задавали заради моята брада и начините по които са я коментирали!
  Подмяната: Естествената биологична възможност на мъжа, да си пусне брада, също е преекспонирана и разпъната до гротескни форми.

  Наложете принципите на Овертон и готово: Даже не се налага да изкарваш платени коментатори, или лобисти. Просто, в твоите собствени медийни мрежи пускаш мълвата, че "Някои жени харесват....", малко след това я моделираш на "Жените вече харесват...", а после "Ако искате жените да ви харесват...", слагаш 10на измислени кратки статийки, с по няколко идиотски студийни снимки към тях... и готово. Правиш интервю с балдъзата (според случая гримьорка, фризьорка, готвачка), която обяснява как по цял ден прави вежди и бради... и народа се юрва! И забележете, допреди статиите никой и хабер си е нямал от каквито и да е.....СЕКСУАЛНИ.
  Да не забравяме, че между двете моди има тестови период - на хората им трябва време да преминат от едната в другата? Представяте ли си какви Франкенщайни пъплят денонощно по улиците в този период?! Непълнолетен с неподържана брада, запилени вежди и баници... говори с майка си по телефона с немутирал гласец "мамее, искам плейстейшън четворка пък, искам..."! Виждал съм- не е за слаби нерви!
  
    Отстрани изглежда смешно и безобидно(на фона на глада в Африка), но всъщност хич не е! Защото резултата е този, за който пише Хавренко(от втория пост на бате Бино по темата Овертон): Получаваме (ставаме)Тотални Идиоти без никакъв хабер, за "горе" и "долу", неспособни да произведат творчески импулс и логична мисъл, които да доведат до целеви действия. И Овертон и руснакът дават единственият възможен отпор в днешно време: С цената на всичко да се остане човек(който, както иска да го разбира)!

 Дааа, а ако още четете, сега ще ви гръмна от упор: Знаете ли, че ЛЪМБЪРСЕКСУАЛНИТЕ са на доизживяване! Наскоро четох че по пътя се задават ...
  САПИОСЕКСУАЛНИТЕ - тези дето привличали жената с интелект! Как е, а? Долавяте ли планинския бриз и небесно-кафявото на залеза? tooth
  А сега си представете какви вербални, интелектуални извращения ще плъзнат по барчета и дискотеки?! Засега сме в онзи междинен период, обаче. Дето вече не те харесват щото си с брада, ама и още не са почнали да те харесват щото си интелигент! А такива дето имат и от двете - живи да ги оплачеш???  tooth
  Но по-важното е: По досегашната логика и тази мода ще свърши! А тогава какво? Вече няма да е модерно да вържеш две приказки. И ще се свърши с красотата на познанието и неговите приложения ли? А само ще гледаме тъпо и ще ни е срам дори наум да се запитаме дали хубавата дама отсреща ни харесва (щото това предполага наченки на интелект)? Гнусна работа!
  Подмяната: Изконното право на човека да притежава и демонстрира интелект, ще се изврати до безумие, след което вече няма да е модерно/желано)!

 И за завършек: Някой може да си помисли, че някак си само по мъжете се удря! Нееее, хахаха, неее! Жените отдавна ги удариха фронтално по главния мозък, та завалийките още се чудят как да се изправят на крака. Миличките, чудесни женички! На същият принцип, само че с други амуниции! Освен това, "мъжката" мода е тежка и за жените. Представяте ли си през 2-3 годинки да виждаш, желаеш и говориш с уроди. И таман им свикнеш - БУМ... нов модел! Горкичките!...Та след нас, пак тях ще ударят: бой по едните, после бой по другите. И така безспир. Ама ха да видим кой кого!!!

  Като цяло, опитват се по всички фронтове да ни направят за смях, но "Венсеремоса ще победи"! Само, някак си трябва да се остане човек....каквото и да значи това! Кой, както може и докогато-дотогава!
  
  ПП. Ако някой се припознае, то ще е случайно. Разгледах модни тенденции, а не тези, които ги следват!
« Последна редакция: 03-01-2016, 19:38:03 от VENCI »
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #36 -: 03-01-2016, 19:21:36 »

mike76 Да си кажа правичката, темата за монарсите-роби ми е дотегнала, просто защото работата ми е в тази сфера(артистичната) и ща не ща, съм принуден да гледам, слушам и разбирам. За управляващите не знам, но съм забелязал, че болшинството хора се тикат или при монарсите, или при робите. Другите гледат да са по средата, за да си останат читави, доколкото може.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #37 -: 03-01-2016, 22:08:47 »

Без да искам те изпреварих, Венци. :)
А ти къде чезнеш? Напоследък си мислех, кой ли ми липсва тука, и като се появи, се сетих, че май си бил ти  tooth
А иначе за контрола, тепърва ще се влошават нещата :(
Който следи обстановката , знаците за това са навсякъде.
« Последна редакция: 03-01-2016, 23:01:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #38 -: 04-01-2016, 00:48:35 »

 Отдадох се на обилно книгочетене, бате Бино. Отвори ми се време, избрах си подходящ материал и ..давай. Излегнат удобно, с одеалце върху коленете, че да не ме болят като стана на 300, чаша червено винце и дебела интересна книжка. Кееееф!!!

 За Керев наскоро подочух нещо дето ме омъчни. Ама понеже го разбрах от втора ръка, се надявам да не е баш голата истина. Но ако е - ша взема да пролея и някоя сълза!
  А иначе и Христов и Пасков и всичките подобни... нещо се улавям че като ги мерна нейде, само ги дебна дали ще се оплетат. Щото хора са все пак и те се препъват! Напоследък са като индианци в тръстика, предпазливата, всеки с неговото си "ура". Затуй само ги наблюдавам..то ша си покаже! ..хахах ама Христов ми е като дърт черен гарван бееее! Само зли прокоби грачи! Аз щото тъй някак подем виждам у нас, та затуй малко ми накъртва! Нищо, то ша си покаже....!
  Също си мисля, че ще е хубаво ако се върнат някои забравени занаяти и упражнения у нас. Например "как се точи нож на ръка"  tooth  Това упражнение развива мъжкото в мъжа и женското в жената, укрепва нервната система и разширява кръгозора!
    Oмразата......че то нали тя прави алъш-вериша? Неомразата пукната пара не чини, няма кирия в нея, щото ни е дадена безплатно. А православието...пффф: Отивам да кръщавам и попа не спира да ми гъгне "дай пари да пее хор, дай пари да пее хор, дай, дай ..."... "Стига, викам, музикант съм, искам тишина"! Божиите воини на земята трябва да са първи и да дават пример...а те не са! Не само че не са, ами и чергата си ша разплетат от дърпане!
  Как беше.... ако попа, даскала и фелдшера не са читави, значи кметя е калпав, а пъдаря е пияница и селото никой го не брои за нищо.  tooth  Чудя се у назе как ли е положението? Ама има светлинки, има....ако и занаятите поприпомним..може още по-бърже да станат работите!
« Последна редакция: 04-01-2016, 01:31:48 от VENCI »
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #39 -: 04-01-2016, 01:42:44 »

 tooth А гумата е за да трие.....моливчето е за да пише. И така си се въртят двенките  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.