Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мими на път  (Прочетена 39487 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #80 -: 19-06-2014, 21:56:55 »

това за апетита и мурсалския чай не виждам от моя опит да е вярно, но аз и слагам по малко в сутрешната кана, щото бъкам какво ли не друго, в смисъл - билки.   :)
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #81 -: 20-06-2014, 09:44:02 »

Оооо, здравейте, здравейте,

Съни  :kisss: тук съм си, редовно ви наглеждам какво правите  :) Ае, вчера точно за теб си мислех, да те налазвам с разни въпроси, и ще -  ако позволиш, само да си ги формулирам  :Confus_3:

По моите неща - не ми се получава гладуването, явно не съм стигнала до там и не искам да се насилвам. Това е като с отказването на цигарите - пробвах няколко пъти, все беше с кански мъки и на третия месец - давай сначала. Този път ми дойде някак отвътре, буквално метнах кутията в стената и нямам драми досега. Два месеца станаха, надявам се този път да е последен.
Теглото взе да си влиза в рамките, две кила надолу, тоест всичко е както преди да ги спра. 
Спрях консумето на зеле и спанак и коремчето спря да ме боли, метеоризмът намаля. Сега салата фаворит е сурова тиквичка с чесън, копър, ядки, мед, лимон, зехтин. Синът ми й стана страшен фен, даже ще я приготвя за някво гадже. С тоя чесън не знам  кво ще правят после, тяхна си работа  tooth

Искрена, верно огладнявам от тоя чай. Не закусвам /топлата вода само/ и към 12 часа ми просвирва алармата, че човека е гладен. Като пия чай в 10,30 вече съм  :surpris_22: къде е манджата?

Хората си гледат цветя по балконите, аз съм насадила здраво магданоз, копър и босилек. Ааааамаха!

И така, наваксвам с четенето, че съм много назад с материала. Мнооооого!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #82 -: 20-06-2014, 09:48:22 »

А тва с подписа го видях  някъде, но звучеше така

 "Най-доброто време да посадиш дърво беше
 преди 20 години. Второто най-подходящо време е сега!"

Дръвчета посадих вече, сега е време да оправим и дръвника над раменете ми :)
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #83 -: 20-06-2014, 15:45:39 »

много добре си направила с тия зелени насаждения на балкона   ;D
аз миналата година си отгледах пъпешче даже, въпрекич е го посадих чак към май, юни от семка на купен пъпеш и си стана  :)
сега имам пораснали два джинджифила / от корен ги прихванах / и ми прокара една семчица от лимон, та много им се радвам!
имам и насаждения от джоджен на балкона   ;D

п.с. чаят от мурсал го смесвам с други чайчета, та не съм виждала крокодилския му ефект   ;D
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #84 -: 20-06-2014, 20:18:24 »

Ис, каква гледка имам от прозореца към съседния двор... шапката ми пада. Насадено, подредено, вързано, обгрижено, зелено, чисто, здраво - падам от кеф. Вдигам щорите през деня, то ми е като фототапет  :)
Аз като новак тази година за пръв път садих сама домати, краставици, броколи, моркови, тиквички. Предните две години /откакто се грижа за това място/ ми помагаше приятелка, таз година неволята не се появи, та запретнах ръкавче. В резултат - половината насаждения никви ги няма, но каквото има си е чисто мое! Пък!
Такааа, днес за пръв път се опитах да записвам по часове какво ям, мчи то излезе, че не съм спряла да поглъщам...
7,00 - чаена чаша гореща вода
9,00 - кафе със захар
11,30 - резен диня
13,00 -  салата - 1 домат, 1 стрък целина, 1 голяма гъба, магданоз, лимон, зехтин, сол
15,00 - варен булгур с /няква бльоджа в буркан от магазина - патладжан, домат и кой знае кво още/
18,00 - кафе със захар
19,00 - 3 ядки браз орех
20,00 - салата - 2 домата, 2 стръка целина, 1 чушка, 1 гл червен лук, суп лъжица кълнове от люцерна,  суп лъжица слънчогл семки, магданоз, лимон, зехтин, сол

Вода - не знам, не е повече от литър.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #85 -: 20-06-2014, 23:29:49 »

не е кой знае кво!   :)
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Мими на път
« Отговор #86 -: 23-06-2014, 22:41:09 »

Здравей, Мими! Очевидно е, че си оригинална и не си загубила позитивизма си, въпреки здравословните проблеми. Искам да те попитам няколко неща: каква литература четеш за здравословното хранене (за Норбеков и Ковачева разбрах)? Какви филми гледа на същата тематика? Включваш ли кълнове в диетата си?
Поздравявам те и ти пожелавам успех!
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #87 -: 23-06-2014, 23:07:01 »

Здрасти Алекс,
Благодаря за мнението ти, а позитивизмът ми се връща с пълни сили   :Content_22:
За литературата - чета повечко в този сайт и форума, плюс всичко, за каквото се заинтересувам и може да ми предостави гугъл. За съжаление, на повечето места просто един и същи материал се преписва по сто пъти. Как да е, идеята е да схвана основни неща и да се опитам да слушам тялото си. Не съм спряла да търся, но тъй като нещата си следват - тръгнах от храненето, аааа ще видим до къде ще стигнем, толкова нова информация ми се разкрива, че като че ли храненето става ммм.. основа?
Филми не съм гледала на тази тематика, до преди година Джейми Оливър за мен беше революционер... /предлагала съм рекламни продукти на неговата марка години преди това, без изобщо да знам кой е/, та за здравословно хранене, хеле суровоядство... ноуп. Пиех по 300-400 мл водка на вечер, ей така просто,.
И така...
кълновете са ми малко драма, тази вечер сложих пшеничени в салатата си, но ми вървят като на коренчета повече, отколкото да никнат нагоре, нищо де, толкова си мога. Броколи, люцерна и други си купувам готови, не често, но когато...
Поздрави,  :Content_22:



« Последна редакция: 23-06-2014, 23:09:32 от Мимиту »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Мими на път
« Отговор #88 -: 24-06-2014, 13:58:03 »

Мими, тук подкрепа ще ти дадат много хора :)
Препоръчвам за допълнителна мотивация да гледаш някои от следните филми (някои ги има и в Замунда с превод):
Food matters; Dying to have known; The beautiful truth; Forks over knives; Fat, sick and nearly dead; Hungry for change; Food Inc
От книгите, ако не си ги чела бих ти препоръчал естествено Лидия Ковачева и от там нататък каквото намериш на Пол Брег - всичко е приятно за четене. Олга Елисеева и Малахов стават, въпреки, че по мое мнение малко прекаляват понякога и имат типично славянското залитане в мистика мешена с предразсъдъци и пресилване. Но това само в добрия смисъл - има много, което да се научи от тях. Книгата за терапията Герсон е уникално четиво - струва си всяка написана дума там. Интересни книги има Гайдурков. Доктор Атанас Михайлов проповядва един много практичен и омекотен вариант на природосъобразно лечение, като дава чисто практически рецепти, в които смесва хомеопатия, билколечение и гладуване - на мен лично много ми допада... И хиляди други, но малко по малко. Аз лично се награждавам с по някоя книга от време на време и вече имам над 50.
Следва продължение...  O0
 
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #89 -: 24-06-2014, 14:31:32 »

Мимчо  ;D,
остави ти сега тези книжки, а ми кажи:кога точно започваш режима на Лидия Ковачева?
За черешите май вече е късно.Затова пък идва времето на дините. :bleh
Чакам отговор,моля! :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Мими на път
« Отговор #90 -: 24-06-2014, 17:06:37 »

Ако може по 5кг. диня на ден, аз съм с теб Чери.  tooth
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #91 -: 24-06-2014, 18:18:38 »

Благодаря, Алекс!  :)  :kisss:

Ейййй това Чери, беее, като захапе и не пуска, значи! Глад, та глад! Ми гладувам, ама до обяд, щото после огладнявам, бре човеко! С черешите беше по-удобно, сега трябва дини да мъкна и режа в работата.
Колко време трябва да се настройвам за това разтоварване. До събота трябва да съм се нацентрила, та ако стане да започна в неделя, в понеделник и без това няма време да дишам от работа.

Туй пък 5 кила... ще се напикаш, бре!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #92 -: 25-06-2014, 07:28:36 »


Ейййй това Чери, беее, като захапе и не пуска, значи! Глад, та глад! Ми гладувам, ама до обяд, щото после огладнявам, бре човеко! С черешите беше по-удобно, сега трябва дини да мъкна и режа в работата.
Колко време трябва да се настройвам за това разтоварване. До събота трябва да съм се нацентрила, та ако стане да започна в неделя, в понеделник и без това няма време да дишам от работа.
Мимчо,хич не ми се оправдавай! :pensif_29:
Реже се,не се реже...има плодове,които може и цели да се консумират.Хайде да се разберем с теб така:
аз в неделя (или понеделник) започвам едно по-дълго гладуване.
Може,ако искаш да започнем заедно-ти го направи плодово? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #93 -: 25-06-2014, 11:52:24 »

Леле, в какво се забърках?!?    :Confus_3:

Трупнато - от неделя!   :kisss:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #94 -: 25-06-2014, 12:11:42 »

Леле, в какво се забърках?!?    :Confus_3:

Трупнато - от неделя!   :kisss:
Може и да ти дам един ден преднина и да започна в понеделник. :whistling2 - emotloader:
Ще видим,но със сигурност ще направя поне 7 дни... :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #95 -: 26-06-2014, 09:51:51 »

Мимчо,подготвяй се психически, започваме от неделя сутринта! :Content_22:
Какви плодове смяташ да консумираш?
И нали знаеш,че се консумират не повече от 800 грама на ден? :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #96 -: 26-06-2014, 10:20:03 »

Подготвям се аз, подготвям се...  :surpris_25:
Хладилника празен, направо ехо има вътре. Два домата и една тиквичка, не смея да пазарувам.

В къщи ще ям диня и пъпеш, пък за работата ще си нося ябълки, череши, кайсии. На обяд едното, вечер другото и ще си лягам в осем и половина егати, щото вечер най-много се кокоря за нещо сладичко.
Но е различно, онази вече ми остана половината салата, снощи пък си направих доволно количество табуле и си го отмахах като добро прасе.

Мисля си, че сега поне ще се отям на плодове, тъй като в годините досега, все като мине сезона на някой плод и Мими се сеща, че не го е и опитала даже  :Confus_3:
« Последна редакция: 26-06-2014, 10:56:30 от Мимиту »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Мими на път
« Отговор #97 -: 26-06-2014, 13:22:11 »

Вижте, ако правите нещо насилвайки се, ще получите в замяна точно това.  Ето защо се прави плавно прехода за да се изключи насилието като резултат. Намерете баланса и правете нещата леко, като част от приказката наречена живот. 
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #98 -: 26-06-2014, 13:37:56 »

Тихи,
Ако щеш вярвай, но докато пишех и особено като слагах плачещия емотикон си мислех, че точно ти ще направиш такъв коментар.  :kisss:
Така е, прав си, аз си скрибуцам тук, но искам някои неща да се случат и знам, че не искам да се насилвам. Чувам те какво казваш.

Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #99 -: 27-06-2014, 07:31:02 »

Мими,в неделя сутринта те искам на линия с една торба плодове... :Cherries :Appetit_4:
Няма хъката,мъката...Остави го ти Тихия какво ти шепне, неговата е лесна... ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.