Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мими на път  (Прочетена 39475 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #60 -: 16-05-2014, 22:44:15 »

на ол - инклузива забрави за Мимиту, отпиши я просто - ще си се нагруха как си знае   tooth
така че, по - добре после да пристъпите към прочистванията, и двете   tooth
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #61 -: 17-05-2014, 10:00:28 »

Мммдаааа, и аз така ги виждам нещата.

Питане - странно усещане на дискомфорт в долната челюст, под езика. Като напрежение ли, стягане го усещам от няколко дни. Не е постоянно,появява се по това време - преди обяд и държи почти до края на деня. Не мисля, че е щитовидна жлеза, защото стяга по-нагоре, точно под долната челюст. Прерових нета, не намирам нещо подобно. Не боли, но се усеща и  е неприятно. Какво ли е пък това?  ???
« Последна редакция: 17-05-2014, 10:06:58 от Мими »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Мими на път
« Отговор #62 -: 17-05-2014, 15:52:29 »

Първите белези, че ставаш нов човек, Мимиту.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #63 -: 18-05-2014, 10:30:28 »

Тихи, ами а дано! 8)
Днес утре става месец, откакто спрях цигарите. Потуп по рамото. Не ме блазнят дъвки и бонбонки, не мога да кажа, че съм увеличила яденето, напротив - имало е моменти преди, в които съм се тъпкала в пъти повече. Обикновено това е в махмурлучестите дни, когато  притрепервах при мисълта за баничка, а след нея всичко, каквото зърна. Зърнена диета ли беше това?  tooth
Та, въпреки че 50-60% от менюто ми са свежи салати, качих кило-две. Да, знам че е нормално, надявам се с повечко движение да ги разкарам.

Правя упражненията на Норбеков, това с топлото, студеното и бодежите е голяма драма.  Особено с бодежите. Титан, мецни моля, ако знаеш някоя хитринка за по-лесно.

Искрена, пробвах киноата с кимион. Мммм, добре се получи, благодаря за идеята   :flowers2:. Кимионът все ми напомняше за онези соленки, сещаш се, от едно време и затова явно съм решила, че не го харесвам.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Мими на път
« Отговор #64 -: 18-05-2014, 18:23:44 »

на ол - инклузива забрави за Мимиту, отпиши я просто - ще си се нагруха как си знае   tooth
така че, по - добре после да пристъпите към прочистванията, и двете   tooth

Вай, и аз така. Обаче след две седмици заминавам на ултра ол инклузив в Анталия. Успокоява ме само фактът, че фрешовете, плодовете и салатите са на корем. После ще остана малко и при свеки (пак в Турция) та с яденето ще имам предизвикателства.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #65 -: 19-05-2014, 00:48:02 »


Искрена, пробвах киноата с кимион. Мммм, добре се получи, благодаря за идеята   :flowers2:. Кимионът все ми напомняше за онези соленки, сещаш се, от едно време и затова явно съм решила, че не го харесвам.

радвам се, че съм била полезна!
кимионът смлян, нали?

сега остава да пробваш и зелевата салата със счукан чесън и зехтин обилно и ще си ми благодарна цял живот!
пожелавам ти благодарността ти да продължи дълги години!   ;D
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #66 -: 19-05-2014, 19:33:49 »

кимионът смлян, нали?

Ъъъъъъ... познай  :Confus_3:

Обичам да съм благодарна, дано да е за цял живот!  :)

Зелето - непременно утре ще си направя, тъкмо да сменя малко зелениите, че ще заприличам на Шрековица. Ама верно, толкова зелено сигурно за целия си живот не съм яла, колкото последния месец - спанак, лапад, коприва, листа от глухарче, киселец и по-малко марули.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #67 -: 19-05-2014, 22:32:13 »

Обичам да съм благодарна, дано да е за цял живот!  :)


всъщност, пожеланието ми беше насочено към това да имаш дълъг живот - бидейки благодарна цял живот и благодарността ти да продължи дълги години!   ;D

а кимионът трябва да е смлян, иначе не знам какво се получава.
междувпрочем, той върви и на леща / аз оттам ти дадох идеята, иначе киноа не съм яла така, като вариво, а на кюфтета /, а също би подхождал даже на зелевата салата, но смлян!   :essen:

докато куркумата само разваля всякакъв вкус, по- скоро можеш да си я пийнеш с глътка вода като лекарство, ако държиш на нея!
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #68 -: 25-05-2014, 16:01:02 »

Синът ми ми идва на гости вчера и вика - направи ми нещо, от тия твоите здравословните. Аааааах, маминия златен тиквеник, скивш ли ся личния пример? Некви напъни го обзели и той да спира цигарите, що си ли вика - оная, дет пушеше като дърта циганка щом може...  tooth
Това добре, но още ми е бедно менюто откъм сурово, така че го нахраних с една богата зелево, зелена, авокадо, репички, тиквени семки и прочие салата и готвеното, което си беше поръчал.  Каза, че салатата е много яка.
Ае, странно ми е. Изведнъж откривам суровоядството, гладолечение, пречиствания, Норбеков, ТЕС и кво беше още. И съм тотаааално зарибена от всичко, чета като откачена, направо се обърквам кое по-напред да подхвана. А нищо от това не е от вчера. А аз къде съм била последните 5-6-7 години?!?  ???
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Мими на път
« Отговор #69 -: 25-05-2014, 16:46:27 »

Бързай бавно, Мимиту. И се насочи към разликата между знание и познание. Не винаги чуждият опит, който се представя в книгите е твоят път. Не винаги.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #70 -: 26-05-2014, 20:58:40 »

Тихи, как ми се ще да си по-подробен... е, не чак като бате Бино, де...  ;)

И да, така е, разбирам как трябва да е, но как Е -  както винаги е друг въпрос. И да, не е само храненето, но така се навързват нещата, и всяко води следващото... като стъпка по стъпка по пътечката.
 Случват се странни работи напоследък. Това с храненето е само част, колко други неща се промениха в живота ми за последните месеци... И продължават да се мандахерцат, нищо не стои на мястото си. Лудница, макар на повърхността всичко си тече... като рекааааааа  ;D
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #71 -: 05-06-2014, 13:27:57 »

Вчера. Сутринта чай с мед,  обяд - салата зеле с домати, порция картофи с грах. Вечерта салата зеле, спанак, тиквени семки и ленено семе. Подут човек, газове, боли корем.

Днес чай с мед, около 200 г череши, нормална порция булгур с варено червено цвекло. В момента подут човек, газове, боли го корем.

И така от известно време насам. Всеки ден съм кат оня на рекламата, балонестия в автобуса. Подозирам, че менюто ми е доста еднообразно.  Ама като съм сама, кво да правя, колкото и по малко да пазарувам, се разваля, а една зелка докато я изям, то мине седмица.
И така...

Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #72 -: 05-06-2014, 13:49:26 »

Подут човек, газове, боли корем.
Днес чай с мед, около 200 г череши, нормална порция булгур с варено червено цвекло. В момента подут човек, газове, боли го корем...
Мимчо,нормално  :pensif_29:
Директното преминаване към суровоядство без предварителното пречистване на организма си е доста екстремен спорт. Другият вариант е постепенно преминаване към режима, но при колити,гастрити и подобни ити ситуацията ще се усложни. :bleh
Има изход обаче и той се казва...ГЛАД... :police:
« Последна редакция: 05-06-2014, 13:51:31 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #73 -: 05-06-2014, 14:02:37 »

Ама Чери, аз нали постепенно... Готвено по веднъж на ден.
Стига ме подкокоросва с тоя глад, женооо, виждам те кво правиш!!!  :police:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #74 -: 05-06-2014, 14:14:34 »

Ама Чери, аз нали постепенно... Готвено по веднъж на ден.
Стига ме подкокоросва с тоя глад, женооо, виждам те кво правиш!!!  :police:
tooth tooth tooth
Сега е пълно с череши на пазара. :Cherries
В момента времето е идеално за плодуване.Гаранция давам,че след едно плодуване няма да има и помен от подуване... :Content_4 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #75 -: 06-06-2014, 12:03:07 »

Нов лозунг
С плодуване няма подуване.   :Cherries

Продължавам да си имам проблема с отлагането. В момента имам страаашно уважителна причина да не плодувам, това е обаче само тоз ми ти уикенд. Ще видим до понеделник дали ще си измисля друга. А седна ли да се оправдавам, нямам стигане. Разучавам как с ТЕС /примерно/ мога да си нацентря  гюллетата в главата... А и се работи по въпроса.

Та, ако не се присетя за нещо до понеделник, ще опитам с чай и череши. А... наш кво стана вчера? Един колега ми донесе пълна торба с мурсалски чай, отглеждал си го. Хич не съм му искала, нещо съм споменала, че ми харесва и хоп. Знаци някакви се появяват...
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #76 -: 06-06-2014, 12:27:32 »

Нов лозунг
С плодуване няма подуване.   :Cherries

Продължавам да си имам проблема с отлагането. В момента имам страаашно уважителна причина да не плодувам, това е обаче само тоз ми ти уикенд. Ще видим до понеделник дали ще си измисля друга. А седна ли да се оправдавам, нямам стигане. Разучавам как с ТЕС /примерно/ мога да си нацентря  гюллетата в главата... А и се работи по въпроса.

Та, ако не се присетя за нещо до понеделник, ще опитам с чай и череши. А... наш кво стана вчера? Един колега ми донесе пълна торба с мурсалски чай, отглеждал си го. Хич не съм му искала, нещо съм споменала, че ми харесва и хоп. Знаци някакви се появяват...
Аааааа,извинения никакви не приемаме!!! :pensif_29:
Сега и времето не е топло и е идеално за гладуване или плодуване. :Cherries
А колкото до мурсалския чай- внимавай! Едно че увеличава либидото (май е искал нещо да ти намекне колегата ;)), друго че се отваря страшен апетит - не можеш да го овладееш направо.Така,че...умната! :bleh :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #77 -: 06-06-2014, 13:03:47 »


А колкото до мурсалския чай- внимавай! Едно че увеличава либидото (май е искал нещо да ти намекне колегата ;)), друго че се отваря страшен апетит - не можеш да го овладееш направо.Така,че...умната! :bleh :whistling2 - emotloader:

Вайййй   :surpris_22:  колегата е на сто и осем, плюс минус осем години, а мъжагата ма заряза...  :Confus_3: Чая ше чека по-добри времена, май...  ;D  ;D

Видя ли сега извиненията как сами си идват  tooth

Ще си купя друууг, добре, чух те!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #78 -: 06-06-2014, 15:51:14 »

Чета във форума на ТЕС и какво да видя? Мноооого добре се съчетавало ТЕС с гладуване по Лидия Ковачева.    ;D
Ааааааххх  :Confus_3:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Мими на път
« Отговор #79 -: 19-06-2014, 21:22:06 »

Мими къде се изгуби? Много харесвам подписа ти.  :kisss:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.219 секунди с 23 запитвания.