Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мими на път  (Прочетена 39486 пъти)

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Мими на път
« Отговор #40 -: 12-05-2014, 21:51:52 »

един от вариантите с орех е ликьор - има го в нета, може да си доставиш това удоволствие, Искрена, наближава времето на орехчетата
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #41 -: 13-05-2014, 00:31:02 »

пробвай по различните начини.
аз понякога го ям просто, не на отвара, но да, за паразити май трябва да се вари.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #42 -: 13-05-2014, 11:51:40 »

Мимчо,ти какви точно крокодили чакаш да снесеш,бе душко? :laugh:
Паразитите са невидими с просто око.Важното е след тройчатката да включиш и пробиотик,например Лактофлор-капсули.Темата за пробиотиците е разисквана тук,във форума.
А колкото до лененото семе-то е против висок холестерол,за по-добър метаболизъм и съдържа омега-3 и омега-6 мастни киселини,които вегетаринаците не биха могли да си дотавят от месните продукти.Консумира се смляно.Иначе-сварено... :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #43 -: 13-05-2014, 12:58:40 »

  :Cherries тихо, ся! Обявила съм война на паразитите и! искам! да видя! трупове!!! Малки били, на монитора наш кви са големи?
Ще ги видя и тези лактофлор, докато му дойде времето на киселото зеле. 
 :flowers2:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Мими на път
« Отговор #44 -: 13-05-2014, 14:44:22 »

Ако берете орехчета сега са колкото маслини ,така че не се чудете ами си наберете.... tooth tooth tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #45 -: 13-05-2014, 14:58:13 »

един от вариантите с орех е ликьор - има го в нета, може да си доставиш това удоволствие, Искрена, наближава времето на орехчетата
ми, аз имам още от тинктурата от миналата година, а то това си е като ликьор и няма да правя  тази година   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #46 -: 13-05-2014, 14:59:33 »

  ... докато му дойде времето на киселото зеле. 
 :flowers2:

за киселото зеле няма време, който иска винаги може да си прави в малки количества   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #47 -: 13-05-2014, 15:03:17 »

Чери, омега - трито в лененото семе изобщо не може да замести омега - трито в рибата и рибеното масло поради ред причини - едните са късоверижни, другите, по - полезните - дълговерижни и просто имат различно действие.

а в човешкия организъм много трудно се синтезирали дълговерижните чудеса от късотакивато, пак по ред причини   ;D

така че, извод всеки може сам да си направи   ;D

а иначе, самото ленено семе явно е по - полезно не заради омега - 3, а по скоро заради лигнаните в него, които имат противораково действие!
« Последна редакция: 13-05-2014, 15:04:58 от iskrena »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #48 -: 13-05-2014, 21:19:27 »

 iskrena, за слънцеядите източника на незменимите мастни киселини е слънцето, а за суровоядците и веганите източниците са растителни такива:семена на лен, канола, орехи, чия, соя, коноп, спирулина.Също тези, които пречистват организма си периодично с гладолечение (суровоядството също е вид пречистване,но по-бавно) лесно синтезират тези незаменими мастни киселини от растителни източници.
А за хората,които тайничко си хрупат сланинка, скрити зад вратата на хладилника (от които подозирам че си :Appetit_17:) и ръсят "мъдри" съвети и забележки на корем във форум, който се занимава с алтернативни методи на хранене и лечение, надали рибата и рибеното масло ще предизвикат интерес. Дано не ти върже обаче някой новопостъпил, който е решил  да започне се занимава тепърва със здравословния начин на живот.
Нищо лично, просто отбелязам за протокола...  ;D
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #49 -: 13-05-2014, 22:02:52 »

хаха, не знам защо съм оставила такова впечатление у теб - че похапвам и то тайничко / все едно трябва да се крия от някого / и то не какво да е а точно пък сланинка  хахахх  tooth
аз избягвам да ям свинско, така че сланинката не ми е проблем.

както и да е, не виждам кой знае какви съвети да съм давала, камо ли  "на корем", но ако на някого не са му харесали малкото мои съвети, не виждам причина баш  за наежване   :)
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #50 -: 15-05-2014, 12:16:46 »

Такаа, вчера 14.05.2014 /много ми е важно да си отбележа датата/ не бях аз, ами някакъв друг човек. И тоя друг, начи, глей кви ги сътвори.

Сутринта стана в 6,30 самостоятелно, без мрънкане и изтичане от леглото като плазмодий. Щрак веднага в ютуб клипчетата с гимнастиката на Норбеков. Докато се преваряваше водата прави упражнения. Оказаха се по-дълги, отколкото си мислеше, но тва щото човека обяснява бавно за такива като Мими. Изпълни всичко като добро момиче и си изпи горещата вода. После мушна и тройчатката. Не остана място да мушка повече квото и да било, за това хукна да работи. Преди да хапне от салатата за обяд си изпи капсулката от скъпите пробиотици, да им се невиди. Беше добра с всички. Цял ден се пазари с Мими да ходи ли на фитнес или онази ще се прави пак на разсеяна, накрая се взе у ръце и отиде. 30 минути на пътеката, за другите уреди ще й трябва инструктор, ама няма да е баш днес. Бегом в къщи. Домакинстване. За вечеря си направи салатка от зеле, пластмасов домат и малко спанак, обилно полято с лимонов сок и смляно ленено семе. После варена киноа с кисели краставички и куркума. Странно на вкус, но не е лошо - просто ястие. Сън в 22,30 ч. Сънува пълни портфейли, брейййй...

Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Мими на път
« Отговор #51 -: 15-05-2014, 16:26:18 »

Мими, тази другата не е за изхвърляне.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #52 -: 15-05-2014, 20:14:56 »

Хаааха, нали? Ще си я водя с мен, тази добра половинка.

Днес хидро колон терапия си направих. Едва ми измъкнаха столевката от сгърчените пръсти, но съм доволна. Виждах какво излиза, бррррр... Другата седмица пак, пък като поосвободим терена и свикна с усещанията, продължаваме у дома с различни напитки за червата  ;D

И на всичкото отгоре ми е много забавно. Всяко ново нещо, което се случва или откривам е точно като интересно място край пътя, заради което отбиваш колата, гледаш в захлас, пък извадиш камерата, че да си го гледаш и после. Зарежда те, кара те да се чувстваш добре и да се чудиш как си живял без знанието за неговото съществуване. Готино е   :peperudi:
« Последна редакция: 15-05-2014, 20:20:25 от Мими »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Мими на път
« Отговор #53 -: 15-05-2014, 21:39:30 »

Здрасти, Мими, много си забавна и позитивна, чета те с радост всеки път  :Cherries :peperudi:

Понеже спомена хидроколонтерапията, а пък аз се каня да погладувам на вода съвсем скоро, се зачудих, дали не е добре да си спретна и аз една такава процедурка и директно да продължа с глада... не е ли това по-кардиналния начин вместо гладуването с клизми?

Струва ми се добра идея, но можеби ако е така, тук някой вече ще да се е сетил....
Извинявай, Мими, че питам в твоята тема  :Confus_3: :Confus_3:

Поздрави!




Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #54 -: 15-05-2014, 22:18:00 »

  За вечеря си направи салатка от зеле, пластмасов домат и малко спанак, обилно полято с лимонов сок и смляно ленено семе. После варена киноа с кисели краставички и куркума. Странно на вкус, но не е лошо - просто ястие. Сън в 22,30 ч. Сънува пълни портфейли, брейййй...


в цялата тази плеада убавини има, обаче, две съществени грешки, които моето набито око веднага засече   tooth
значи, не може в салатката от зеле да не сложиш екстра - върджин зехтин / ако пък сложиш и счукан чесън няма да можеш да спреш да похапваш от нея :) / и второто престъпление - не може в киноата да пльокнеш куркума / полезна, неполезна - това е друг въпрос / вместо да поръсиш обилно с кимион   tooth
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #55 -: 16-05-2014, 12:37:27 »

Хааах, чак грешки, престъпления...  ;D Искрена, не мой ме стряска така, бре!
Зехтинец имаше, пропуснала съм да доложа за него. С чесън не съм пробвала, значи следващият път.

Куркума имало, куркума пльокнало. Пък и кимионът хич не ми е от любимите подправки, но пък кво... нали е време за промени, ще опитам.

Чери, чувствай се като у дома си в тази тема, но не мога да коментирам, щот не знам. Аз доде стигна до гладуване, ехехехееееййй. Колко пъти още Искрена  ;) ще ме поправя, ехеееее  ;D
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #56 -: 16-05-2014, 12:51:44 »

значи, не може в салатката от зеле да не сложиш екстра - върджин зехтин
Колко екстра е "върджина" е много под въпрос. :whistling2 - emotloader:
Също за доша капха по аюрведа (по-едри,пълни,бавни,със склонност към пълнеене хора) зехтина,както и повечето мазнини не са полезни. За тях се препоръчва в малки количества царевично или слънчогледово (студено пресовани) масло :bleh :bleh :bleh
Мимчо :D,на теб мога да предложа да опиташ едно 7-10 дневно (като за начало) черешово плодуване, когато се появят черешите. Надали ще ти е много трудно, като си помислиш за сочните черешки. :essen:
Ще се почувстваш нов човек. Плодуването е описано много добре в книгата на Лидия Ковачева "Гладът-приятел и лекарство".Има я и в електронен вариант в спиралата-можеш да я изтеглиш и оттам. :Content_22:
« Последна редакция: 16-05-2014, 12:58:04 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #57 -: 16-05-2014, 13:16:01 »

 :Cherries подкокорос, подкокорос...  ;D
Обожавам череши, а и на вилата имам три. Ама нещо раждат червиви, въпреки, че ги пръскаме. Ама не знам с кво ги пръскаме, приятелка моя е специалистът, аз съм Гошето, дето носи кофата. А тази година не сме пръскали още, то пък не спря да вали. И доматите не съм си насадила, и нищо. И да вземе да дойде тази пролет!
А да, черешите. Може, идея е, но 10 дни за начало?!? Кво е тва начало бе, Чери, то ше се мре от глад, ще си разваля фигурата, ще ми се появят бръчки.  :surpris_25:  /тва Мими пита/. Ще дръпна книгата да видя за какво иде реч, не съм я чела.
Като казах четене - махнах очилата, откак започнах гимнастиката не съм ги слагала - седмица ли да е минало?  На монитора си виждам добре, книгите също, в телефона има някои дребнотии, за които ми е къса ръката все още, но не ги слагам. Нема тва онва!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Мими на път
« Отговор #58 -: 16-05-2014, 13:30:44 »

Стига си рИвала ми се зимай у ръце! :bleh
Болестите никого не чакат,особено при днешния начин на живот, затова трябва сами да си правим грамотна профилактика. :Confus_34:
Можеш да започнеш и с една седмица-7 дни.После ще видиш колко хубаво ще се почустваш и ще искаш да повториш. Гаранция!
А тези прочиствания-тройчатки,билкови и прочие процедури са само за временно замазване
 на положението при нашите затлачени с времето организми :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #59 -: 16-05-2014, 15:48:54 »

 Невинна съъъъм, Мимиту риве! Е, дося ми обяснява, че нема и месец откак отказала цигарите, лабилна е още, ако й спра и манджорето щела да опне петалата. Ще я водя малко на курорт края на месеца, на ол инклузив, оттука я виждам как ще се нагрухти като попско чедо на Задушница. Там да успея да я озаптя, за гладуването по-нататък ще му мислим.

Дръпнах книгата на Лидия Ковачева и започнах да я чета.  :Cherries    :flowers2:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
 

Страницата е създадена за 0.165 секунди с 23 запитвания.