Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мими на път  (Прочетена 39482 пъти)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Мими на път
« Отговор #20 -: 06-05-2014, 19:50:37 »

Бихте ли ми препоръчали книга. Синът ми започна да присвива очички (точно като мен точно във втори клас) и не искам да му слагам очила, та тук чета, но коя книга да си взема.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Мими на път
« Отговор #21 -: 06-05-2014, 21:54:11 »

Щом синът ти присвива очички го заведи на преглед. Не е задължително да му слагаш очила но е добре да знаеш дали има далекогледство или късогледство или е от неподходящо осветление. Когато може го карай да се разхожда към някоя поляна и да гледа зеленината.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Мими на път
« Отговор #22 -: 06-05-2014, 22:15:42 »

Има късогледство и то вече не съвсем малко - около -1.5. Ходихме на преглед.
Ходим по поляните при първа възможност, но искам през ваканцията да наблегнем и на упражненията.

Мими, извинявай, че в твоята тема, ама стана въпрос и не се сдържах. МОля отговорите на въпроса ми да минат в моя дневник, за да не спамим Мимиту. :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Мими на път
« Отговор #23 -: 08-05-2014, 07:26:26 »

Еми те книгите са няколко на пазара, 2-3 руски, една на Лео Ангард и в общи линии това е. Упражненията са добре описани,които не ги разбира мога д аму ги покажа лично , не е кой знае какво. СПоред мен си е чиста загуба на време и пари тия курсове.
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #24 -: 10-05-2014, 13:00:34 »

Благодаря, Титан! Действам самостоятелно.

Моля някой да ми каже дали ще се повредя нещо, ако приемам карамфил на прах във вода, а не на капсули.  :Confus_34:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Мими на път
« Отговор #25 -: 10-05-2014, 14:03:28 »

Ха ха ха
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #26 -: 10-05-2014, 15:47:05 »

Глей го пък този кво се лендзи.
Питах в темата с паразитите, ама никой не ме отрази, затова повтарям
Идеята е карамфила да стигне в червата, където да убие яйцата. Ако не е в капсула, карамфила се разлага още в стомаха и го едно че го уврежда, второ че не достига изобщо до яйцата и те се излюпват и се появяват още метили."


Това вярно ли е или некой ме зима на мезе. Щото на мен не ми разбира главата и затова си питам.

Тихи, лаконичен си, виждам, ма можеше след ха ха ха, да сложиш и още една двебуквена ( не примерно) и да спра да се притеснявам да не се затрия млада и зелена.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Мими на път
« Отговор #27 -: 10-05-2014, 19:49:22 »

Аз не се затрих за 3 цикъла пиене, без капсули, но ми прави впечатление, че докато пия пелин и орех, няма дисбактериоза, с карамфила - вече да. Дали защото обезпаразитяването напредва или просто той убива повечето неща - не знам, но е факт. В момента още ми отшумяват последните такива усещания
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Мими на път
« Отговор #28 -: 10-05-2014, 21:04:08 »

Бихте ли ми препоръчали книга. Синът ми започна да присвива очички (точно като мен точно във втори клас) и не искам да му слагам очила, та тук чета, но коя книга да си взема.


За очите йогите препоръчват да се практикува тратака, даже в една книга четох, че така се лекуват доста очни заболявания. От собствен опит мога да споделя, че това упражнение идеално отпуска и успокоява уморени очи.
http://akademika.bg/2011/05/%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5/
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #29 -: 11-05-2014, 00:56:18 »

като иде реч за карамфили  и пелини, да питам и аз, но за тинктурката от орехчета - дали може от нея да ми става напрегнато на нервната система   :surpris_23:
вие как я пиете, по колко и дали може нон - стоп да си се пие, всеки ден, цяла година    :surpris_23:
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #30 -: 11-05-2014, 17:06:42 »

Нели, благодаря за отговора.
Може ли малко по-подробно за тази дисбактериоза. Как я усещаш има ли я или няма?

Искрена, ти що искаш да я пиеш тази горчилка цяла година, не те разбрах. Писали са, че 14 дни е времето за прочистване от паразити с тройчатката, после ударно веднъж седмично или през няколко месеца по 14 дни.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #31 -: 11-05-2014, 17:21:13 »

Нали чета тук - пробиотици това, пробиотици онова, та се метнах в една аптека - искам пробиотици, моля.
- Какви?
- (аз ъъъъ, чело, ма недочело, па и не помни) Ми хванете едни и ми ги дайте...

Та се сдобих с 14 мизерни капсули за осем кинта. Линекс форте.
Не питам какви да пия и защо да ги пия, ще се връщам да чета. Все пак, ако някой го напъне да ме осветли по темата, да не се срамува, благодаря!
« Последна редакция: 11-05-2014, 17:25:31 от Мимиту »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Мими на път
« Отговор #32 -: 11-05-2014, 21:50:27 »

Мими, още можеш да се отчаяш, от видове и цени, а вероятно и от липса на качество  на тема пробиотици.По-добре прочети, докъдето можеш. Тук имаме нужда от специалист в тая сложна тема. ;)
По  въпроса ти - когато изтрепваме микроорганизмите в себе си,  с тройчатката се изтребва и полезното население, важните за нас бактерии, без които не можем. Има подуване, газиране на червата, дискомфорти, болки, разстройство - разни и разнообразни. Затова трябва и пробиотици, домашно кисело зеле, домашно кисело мляко, джинджифил - също разни и разнообразни. Или аптечни. За да си заселим наново червата с полезни колонии.Трябват и пребиотици, можеш да прочетеш.
Та когато пия орех-пелин - нищо, карамфил -гадно. Ама няма накъде.
С този пост макар и бегло, мисля, че и Искрена ще си отговори защо не можем да сме перманентно на тройчатка, не става.Отделно с ореха ще се прекали с йода, което ще донесе дисбаланс и проблеми някъде
« Последна редакция: 11-05-2014, 21:53:12 от Nelli »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #33 -: 11-05-2014, 22:54:43 »


Искрена, ти що искаш да я пиеш тази горчилка цяла година, не те разбрах. Писали са, че 14 дни е времето за прочистване от паразити с тройчатката, после ударно веднъж седмично или през няколко месеца по 14 дни.

ми, на мен ми харесва тинктурата от орехчета   ;D
не ми е гадна и горчива, та затова и питам дали може да се пие продължително.
не би ли следвало да е полезна не само за пречистване от паразити, та нали има органичен йод.   :surpris_23:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #34 -: 11-05-2014, 22:57:02 »

не знам зашо, но аз на пробиотиците на капсули нещо не им вярвам   ;D
просто интуиция   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Мими на път
« Отговор #35 -: 11-05-2014, 23:00:15 »


С този пост макар и бегло, мисля, че и Искрена ще си отговори защо не можем да сме перманентно на тройчатка, не става.Отделно с ореха ще се прекали с йода, което ще донесе дисбаланс и проблеми някъде

аз нямах предвид тройчатка, а само орехите   ;D
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Мими на път
« Отговор #36 -: 12-05-2014, 08:25:36 »

Здравейте! Аз също изкарах една серия с тройчатката
и също имах дискомфорт с карамфила.
С ореха и пелина никакъв проблем след като ги изпия,
но след карамфила получавах киселини.
Пих и карамфила и пелина в капсули.
Иначе нямам кой знае каква промяна в състоянието след като ги изпих,
мисля в края на месеца отново да изкарам един цикъл.
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #37 -: 12-05-2014, 12:46:30 »

не би ли следвало да е полезна не само за пречистване от паразити, та нали има органичен йод.   :surpris_23:

Много не е на хубаво, да не вземеш пък да се предозираш, а?
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #38 -: 12-05-2014, 14:56:44 »

Не усещах неприятни ефекти, сега мисля втори курс да направя, щом викате, че няма  да си дам кожата от карафмила.  Не снесох и никакви крокодили, не знам да се радвам ли за това или да съм разочарована. Е, квот такова.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Мими на път
« Отговор #39 -: 12-05-2014, 20:43:06 »

Офф, сто двайсе и осем вида отвари от ленено семе. Варете го два часа, ама го пийте прясно. Е, нема как за всяка дозичка да го варя два часа. То па цяло, то па счукано, съвсем се омотах, не че съм се размотавала някога.

Как я правите и приемате тази отвара? Противопаразитно искам да я приемам.  :Confus_34:
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 24 запитвания.