Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте всички самоопознаващи се!  (Прочетена 25811 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Здравейте всички,
Още не съм прегледал целия форум, но материалите за РДТ ми харесаха.
Преди повече от 25 години изминах пътя от "здрав, годен за полети на свръхзвукова (военна) материална част..." до пълното отчаяние. В резултат на срещата ми с първата книга на проф. Николаев съм жив, много здрав (но още може) и, вече над 20 години помагам на желаещи да се освободят от най-ранообразни страдания.
Когато ми беше за първи път  (1988) :o няколко месеца си търсих ръководител - неуспешно. Наложи се да се уча сам... и т.н.
Сега вече мога доста да променям(финно настройвам) курса на лечение в зависимост от личните особености, цели и реакции на желаещия. Мога също и да разбера кои случаи не са за мен.
Много се радвам, че в България изобщо съществува форум с такава насоченост! С радост ще научавам нови неща и ще обменям опит с всеки, който се интересува!  :)  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #1 -: 05-03-2014, 18:40:06 »

"Познай себе си..." е колкото мъдро, толкова и трудно за осъществяване.

Нашата кръв има "соленост", или осмотично налягане = 1. 009+- много тесни граници. Много тесни граници означава, че при намаляване или увеличаване  съдържанието на соли организмът взема спешни мерки за възстановяване и поддържане на деветте промила. Също означава, че 1 л кръв тежи около 1009 грама, а не 1000 грама - дестилирана вода.
Моретата имат по-вики солености, реките и езерата - по-ниски от тази на кръвта.
Ние, като просветени от науката хора, е добре да улесняваме, а не да затрудняваме телата ни в поддържането на 9 промила соленост.
Ако някой се съмнява във важността на улесняването, ето следните явления:
1. При давене в река, вода прониква в белите дробове - примерно 1 л. (Това е лесно, дробовете ни имат обеми над 4 л). По закона на осмозата речна вода почва да преминава през алвеолите и да навлиза в кръвоносната система. Поради голямата повърхност на белите дробове, това става много по-бързо, отколкото са възможностите на тялото за справяне с въпроса. Резултат - осмотичното налягане на кръвта пада значително -> почват да се пукат червени кръвни телца - > количеството пренасян кислород силно намалява -> мозъкът е силно недоокислен - > смърт.
2. При давене в море, вода прониква в белия дроб - примерно 1 л. За изравняване на осмотичното налягане от двете страни на алвеолите, течност, плазма от кръвта преминава в кухината на дроба -> останалата кръв се сгъстява - > сърцето не може да изтласква достатъчно - > мозъкъ е недохранен и т.н.

Когато спрем да приемаме храна и пием (дестилирана) вода, постепенно - за няколко дни изпишкваме повечето соли, пада осмотичното налягане, след него и кръвното. Не помага намаляването на общото количество кръв (с цел запазване на осмотичното налягане)... Не помага особено и непрекъснато нарастващият дебит на изхвърляни боклуци - чрез кръвта. Както всички си спомнят, от 3-тия до 7 - 12 ден (за всеки различно) прогресивно се затрудняваме при рязко изправяне, качване на стръмнини и пр. Тези и още множество знайни и незнайни процеси водят и до намаляване pH на кръвта, наричано от проф. Николаев "ацидоз" (=окисляване, но не с кислород, а създаване на киселинна среда - всички течности). Тези тежки състояния, които за някои хора се оказват прекалено, непреодолимо страдание, са цената, която плащаме за предишните си хранителни и пр. грехове...
При хора със силна реактивност, подагра и др., силата на болките може да достигне прекомерни величини и лечението не само да се превърне в мъчение, но дори да стане опасно.
В тези първи дни, както вероятно мнозина са забелязали, дори пиенето на 3+ л вода на ден не помага изобщо. Защо? Защото допускането й до всички кътчета на тялото (нашият храм), за да измие, отнесе многото боклуци, би означавало допълнително намаляване на осмотичното налягане, с всички споменати последици. И нашият мъдър организъм бързо пуска водата по къси пътища към бъбреците и пр.

Следва продължение.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #2 -: 28-04-2014, 09:47:52 »

И така, търсейки път да намаля силата на страданията при хора, временно въздържащи се от храна и със силна реактивност или с подагра, към водата, след първите няколко дни почнах да добавям по малко сол и по малко сода за хляб...
                [Има ли различни по качество соди на българския или европейски пазар? Има ли опасност човек да попадне на нечиста, или отровна сода? Изобщо има ли различни качества сода? Ако някой знае, моля да сподели].
В зависимост от състоянието на дадения любител на здраво тяло, количествата вода, сол и сода се променят - в малки, но важни граници... При ноай-често предпочитания и използван срок на лечение - 14-16 дни въздържане от храна, преди започване на добавяне на сокове оставям няколко дни само на дестилирана вода...
През цялото време, в зависимост от самочувствието и състоянието на пациента, той/тя изпълнава разходки, дихателни и разтягащи упражнения, плуване (обикновено и в апнеа) различни медитативни техники и пр.
Наложи ми се да навляза в тези дебри на възстановяване на здравословното ми състояние преди 26-7 години, по причини, срещани при всички останали: придобиване на дразнещи, досадни, дори тежки, хронични заболявания и неуспешно лечение от официалната медицина...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

melon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #3 -: 30-04-2014, 12:00:54 »

И така, търсейки път да намаля силата на страданията при хора, временно въздържащи се от храна и със силна реактивност или с подагра, към водата, след първите няколко дни почнах да добавям по малко сол и по малко сода за хляб...
               

Здравейте, Вов! Всичко което споделяте е доста интересно! Бихте ли уточнили какво количество сол и сода добавяте  на 1 литър вода, измерено в чаена лъжичка примерно?! И какъв е ефекта при пациентите!? Какъв е механизма на действие според вас и как въобще стигнахте до този извод и кога, в смисъл дали е изпитан достатъчно?!  :love_028:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #4 -: 01-05-2014, 01:47:03 »

за содата и аз се чудя коя е добра, защото даже тази от био - магазините не е с гаранция, че няма алуминий...
е, няма глутен и разни подобни, но те не са ми проблем на мен, така или иначе.

освен това, странно ми е, че някои препоръчват да се пие содата с лимон и вода... ми, то така не става ли неутрализация    :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #5 -: 01-05-2014, 19:59:26 »

Лимонът дава алкална реакция когато влезе в организма. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #6 -: 01-05-2014, 21:47:51 »

да, но аз говоря за случаи когато лимон и сода се смесват в чашата, преди пиенето, щото и за такова приемане съм чувала.
иначе, да, в организма знам, че уж дава такава реакция... ма, дали е вярно това    :surpris_23:
вече всичко поставям под съмнение....    :)
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #7 -: 01-05-2014, 21:57:31 »

Vov ,ценна информация ппродължавай да споделш.  :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #8 -: 01-05-2014, 23:13:59 »

За содата се появи и контрааргумент, който аз нямам компетентността да коментирам, но след като е от д-р Гайдурков, нещо вярно би могло до има  :-\
http://georgigaydurkov.wordpress.com/2014/02/22/%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0/comment-page-1/
Едно е сигурно - в стомаха киселинността е по-добре да бъде по-висока за да има добро храносмилане. И мощно разграждане , особено за месоядците.  За целта даже се използват разни хитринки , напр- билката тамаринд, която се взема след хранене и "надува" киселинността.
( Болотов за целта препоръчва сол) ( Обаче  и с надутата киселинност също трябва да се внимава - опасност от язва! НЕ случайно от язва страдат най-вече хора от тип "пита" , при които киселинността е най-голяма! Аз познавам само двама язваджии и двамата са "пита" ... ! )
Радостната вест обаче вероятно и Гайдурков не я знае  :surpris_23: - има интелигентен начин да се възползваме от содата , без  да се притесняваме какви каши  би могла да забърка в стомаха.. Какъв начин? Прост! - просто да не влиза през стомаха. Тогава откъде? Правилно - освен "отзад" , от другаде няма откъде  tooth Прави се микроклизмичка и така содата елегантно  ( и бързо!)  попада от червото в черния дроб и си върши работата.
( Същото важи и за водородния прекис!   Той също може да направи поразии в стомаха. )
Аз ще го пробвам метода, пробвайте и вие и споделяйте.  
« Последна редакция: 01-05-2014, 23:17:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #9 -: 01-05-2014, 23:56:11 »

е, аз май ще престана със содата тогава   :)
а така хубаво си я почнах преди няма и седмица - сутрин, на гладно - в топла водица половин чаена лъжичка сода   :)
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #10 -: 02-05-2014, 06:16:20 »

Да, аз също не мога да я приемам повече от няколко дни - започва да ме боли стомах, но може би при мен положението е такова заради прегънат по рождение стомах. Мяра във всичко! :pensif_29:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #11 -: 02-05-2014, 13:39:36 »

Споко бе хора. Всеки има глава на  раменете, размърдайте си мозъците. Някой пише, че содата лекува рак ааайде ще пием сода,друг казва внимавайте със содата, край никаква сода повече. Дозата определя лекарството така, че споко, четете инфо тука много.
Според мен човек се самоопознава докато е жив, но винаги информация готова смляна и поднесена на тепсия никога не е излишна, а само в наша полза.
Бино  :Confus_3:
Вов  :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #12 -: 02-05-2014, 15:52:42 »

Значи предлагаш да закрием форума и да няма никакви обсъждания ?  :surpris_23:
"Четете тука" не означава ли точно  това - да пишем за да има за четене?  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #13 -: 02-05-2014, 20:49:32 »



Ей, голяма си закачалка Бино, веднаго го извъртя, казвам всичко с добро намерение и с комплимент към теб и Вов....
Както искаш така си го тълкувай ,да не спамим в темата на Вов.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #14 -: 02-05-2014, 22:40:13 »

Няма проблем с намеренията , и при  мен те са от добри по-добри  :Content_22:  Благодаря за комплимента, добре че поясни  tooth  ( ще изтрием спама, дано да не забравя)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #15 -: 12-05-2014, 21:13:45 »

Здравейте приятели,

Известно е, че дозата прави лекарството...("...и нека лекарството бъде твоята храна и храната да бъде твоето лекарство...") - по тази препоръка може вероятно дисертация да се напише.
 Известно е също, че всеки човек е различен, дори един и същ човек е различен в различни дни - по отношение на равновесието, желано и осъществявано при хилядите електрохимични взаимодействия, постоянно случващи се в нашите тела...
Затова не е добре от написано във форум някой да почне да се лекува с точно спазване на дози, комбинации и временни интервали.

За солта, предполагам, че е известно: нормалната соленост на човешката кръв е 9 промила = без малко 1%. Тоест, 1 литър кръв тежи около 1009 грама. При такава соленост всички течности пътуват по всички най-далечни кътчета и извършват необходимите донасяния и отнасяния на каквото е потребно...
Затова е добре, не само според д-р Батманджелидж, д-р Барбара Хендел, д-р Ферейра, и др. като пием главно вода, тя да бъде с тази соленост - до 1%.
Водата е добре да е от 2 до 3 и повече литра в зависимост от личното тегло (авторите посочват аритметика). Водата не се приема 20-30 минути преди и след хранене. Пресолена храна + безсолна вода - нищо не става. Подходът е леко безсолна храна и леко подсолена вода. След 10-15 месеца пиене на подсолена вода човек се научава да определя солеността на вкус много бързо и точно... [Когато обичайно замърсен човек почне да пие 2,5 л вода, изведнъж честотата и силата на поривите за пишкане се увеличават многократно. Дължи се на почистващите процеси, които водата подпомага. Оказва се, че еволюционно имаме усещания не само за количеството урина в мехура, а и за състава й.. След доста време (в зависимост от много неща) постепенно тази "неочаквана" проява намалява].

За содата въпросът е малко по-сложен. Проф. Неумывакин пряко препоръчва на всички хора всеки ден от живота си да пият разтворена във вода сода за хляб. Който иска - в Ютуб. Препоръчва да се започне с малки количества - на върха на чаена лъжичка и всеки ден да се увеличава по мъничко, като се достигне до 1 ч.л. на ден. Според мен той препоръчва содата, като има пред вид огромните количества бързи въглехидрати, които хората обичайно поглъщаме всеки ден. Ако някой реши значително да промени храните, които приема в посока на по-ниска киселинност и същевременно приема сода, може да направи средата прекалено алкална, което също е вредно, както и киселинната...  Италиански лекар, с класическо медицинско образование се самоизлекувал от рак с неблагоприятна прогноза със ...сода! Сега, преди няколко години! Търсене в мрежата с примерно baking soda and cancer или нещо подобно, може да покаже неговата история.
Содата също не се пие непосредствено преди и след хранене. Наистина на стомаха му трябва неговата си киселинност за да обработи предварително сдъвканата до течност храна...
Целта е да поддържаме колкото може по-голяма част от времето рН=7,4. Това не се случва когато приемаме въглехидрати, меса, алкохол... Тогава се подкиселяваме - много вредно.
Пийте наздраве!  :Appetit_17:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #16 -: 13-05-2014, 00:37:15 »

а колко нормално е киселинността на слюнката, че чета различни неща.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #17 -: 13-05-2014, 01:16:06 »

и още един въпрос - какво се случва, ако човек пие леко солена водица и си хапва доста солена храница?   ;D
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #18 -: 13-05-2014, 08:33:16 »

И така, търсейки път да намаля силата на страданията при хора, временно въздържащи се от храна и със силна реактивност или с подагра, към водата, след първите няколко дни почнах да добавям по малко сол и по малко сода за хляб...
               

Здравейте, Вов! Всичко което споделяте е доста интересно! Бихте ли уточнили какво количество сол и сода добавяте  на 1 литър вода, измерено в чаена лъжичка примерно?! И какъв е ефекта при пациентите!? Какъв е механизма на действие според вас и как въобще стигнахте до този извод и кога, в смисъл дали е изпитан достатъчно?!  :love_028:

Vov, първо искам до Ви благодаря, за интересните статии, които помествате тук и така като ми стана интересна темата за водата и солта, то бихте ли споделили малко повече информация за нея, моля.

.. Към въпросите на Мelon, бих искала да добавя - има ли значение каква сол се добава към водата?
Активен
Keep it Simple

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #19 -: 13-05-2014, 14:54:38 »

Юли, естествено, че има значение каква сол добавяш към водата си, също и към храната си.
значи, аз под "сол" изобщо не визирам обикновената, лишена от полезнотии, но затова пък обогатена с химически йод, сол   ;D

истинската сол може да е различни видове, примерно - сол от мъртво море, сол от атлантически океан, сива келтска сол, хималайска сол, обикновена каменна сол без йодиране и т.н., човек може да ги сменя според нуждите и кефа си  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 21 запитвания.