Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възможно ли е да излекуваш РАК с гладолечение ?  (Прочетена 36043 пъти)

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Здравейте. Ще споделя тук историята на една жена. Тя не участва във форума. Понякога споделения опит е лъч на надежда, когато в тунела тъне магла и съмнение. Историята е споделена в групата. Смятам , че проблема е важен, но се извинявам на Бате Бино, не знам в кой раздел да я поместя.

"Здравейте на всички.
Член съм на обединената пациентска организация и БАО - българската асоциация на онкоболните. Започнах с интензивни химиотерапии, напуснах работа. Дните си прекарвах в парка или общинската библиотека, в която рубриките, посветени на онкозаболяванията, съм ги минала поне по два пъти повечето. Четвърти стадий карцином на панкреаса с метастази в лимфните възли, черния дроб, далака, жлъчния мехур, дебелото черво,бъбреците е моята диагноза. Когато изпишех в търсачката 'помага при рак' , излизат много предложения. 'Сок от нар, оцет, къри, лайка,магданоз, орехи, червено цвекло, зелен чай, броколи, аспирин, ваксини, шоколад'. Ако напиша 'алтернативно лечение на рак', излизат ми 'Мария от Стара Загора излекува рак с глад и дестилирана газ', 'Дете победи рак на мозъка със сода бикарбонат' , а някъде прочетох, че някой дъвкал асфалт и пиел бензин. Аз нито една от схемите не се осмелих да започна. Във форумите ми казваха да си взема под наем барокамера, да ям джинджифил с мед , но когато кажех, че става дума за рак на панкреас, по добре да не съм ядяла мед. В един омагьосан кръг се въртях няколко седмици и се депресирах накрая. За X научих в другите групи. В един от коментарите й разбрах, че има опит по въпросите които ме интересуват. Направих си труда и изчетох всичките и коментари. Писах й две лични съобщения в които изложих проблема си, водена от отчаяние и една медицинска експертиза. Диагнозата ми е зловеща, борех се от години с нея и не можех да я приема. Пиша във минало време за диагнозата си, защото я преборих. Дори не мога да кажа, че съм в ремисия. Смятам се за абсолютно здрав човек. Официалното лечение при мен в случая не проработи. От години ходя по мъките и с всеки изминал ден се влошавах. Отговор на запитванията си не очаквах. За моя най-голяма изненада X ми обясни, че в момента е възпрепядствана да пише; "че случая ми е деликатен и сложен, общоприет принцип и успешна формула за лечение при всички няма; че изисква личен подход с адекватни мерки" (цитат). Доста уклончив отговор. Разочаровах се. На другия ден, когато влезнах в профила си, ме очакваха около три листа разяснения около диагнозата ми, с най-подробно описани конкретни стъпки и алтернативи какво да направя, за да се лекувам природосъобразно. Беше ми предложила схема с препоръки кое как точно и кога да го прилагам. Подробно ме беше запознала и с още 4 случая като моя, как са били повлияни, какво се е случило с тези хора. Направо не можах да повярвам. Думите и ми вдъхнаха толкова много сила и надежда, че изход има. В края на писмото й се просълзих. Това за мен беше огромна светлина в тунела. Най-много ме изуми факта, че си беше оставила координатите и ме беше поканила на среща. Чухме се по телефона същия ден и се видяхме в уречения час. Отидох , но уви никой не ме чакаше. Позавъртях се и изчакох 15 мин. Реших, че ме е подвела и реших да си ходя. Силно се разочаровах . Но реших че може нещо да се е случило и реших да звънна, за да ми потвърди, че няма да дойде. Ако ми беше затворила, щях да разбера, че ме е излъгала. Тъкмо набрах номера и около мен се чу звън на телефон. На около 5 метра от мен, на една пейка стоеше едно младо, лъчезарно, ужасно красиво момиче. Друг образ за човека, с който имам среща си бях изградила. Обясних и лично моя проблем, носех и абсолютно всички документи от изследванията, които имам. Толкова еродиран човек, с такива тясни познания, с такъв богат речник , готовност за взаимопомощ, не бях срещала дотогава. Много земно момиче, с много чиста и богата душевност. Голямо спокойствие и надежда струяха от думите й. От всичко най-много ме изненада , че ми беше подготвила няколко диска със филми, подари и ми и няколко книги да чета, които се беше отбила и купила преди да се срещнем. Предложих да й ги заплатя. Усмихна се и подмина думите ми. Говорихме близо два часа. Получих огромен брой съвети и указания, и всичко това абсолютно безплатно. Така започнах със 7 дневно гладуване на вода, макар че бях омършавяла. Спрях абсолютно всички лекарства. На химиотерапия спрях да ходя. До четвъртия ден се чувствах много зле. И смятах да спирам с гладуването. По съвет на Х продължих и към шестия ден се чувствах много по-добре. Чувахме се често по телефона и скайп. Много се притесняваше за мен. Захраних се по схема и преминах на хранителен режим, изготвен от X . Приложих диетата първо 20 дни , след това за още два месеца. Вече не се задържах в леглото, имах сила, нямаше ги жестоките болки в мускулите. Купих си сокоизтисквачка и пиех зеленчукови сокове всеки ден. Не ми бяха вкусни в началото, но свикнах. Имах и изготвен лист със забранени плодове и зеленчуци, които затрудняват панкреаса и дроба и не трябва да ги цедя. Правех до 9 клизми на ден с кафе, сода и лимон. Отслабнах 6 кг. Бях 65кг, станах 59. На последните ми изследвания туморните маркери показаха огромен напредък. Голяма част от нервоендокринните туморни възелчета в огнището бяха изсъхнали От девети юли до 27ми вечерта гладувах като пиех само вода. След това се захраних. Първия ден се изнесах от града. Оставих децата да ги гледа майка ми и се преместих при баба ми на село. Чувствах се добре първите три дни. Имах енергия, чистих , тупах, готвих, консерви правихме, копах в градината. Първия ден езика ми беше побелял, на втория беше жълт на кафяви петна. Винаги съм си мислила, че отлаганията са някакъв вид утайка на слюнката или зъбите. Изстъргвах го с една лъжица. Първите два дни не ми се пиеше много вода. Сипвах си по чаша през няколко часа, за да се подсещам. След 3-4 ден обаче започна много да съхне и често си сплаквах устата, не винаги я преглъщах. Бях си закупила предварително от града глюкомер. Апарат за кръвно имах и него също взех. До четвъртия ден захарта ми беше около горната граница 5,9-6. После падна до 4,5-4,2. На четвъртия ден се събудих в 5 часа обляна в студена пот. Направих опит да стана, виеше ми се свят, повръщаше ми се. Едвам излезнах навън и легнах под едно дърво. Размина ми се, не повърнах. В началото ми беше доста сдухано. Беше ми паднало настроението. Чувствах се под давлението на някакво бреме, чиято власт се разпорежда с тялото ми. Лягах си рано, ставах рано. До 10я ден прекарвах деня си в леглото. Имах сили за кратки разходки и домакинска работа, събиране на билки, сушене на плодове, правене на консерви. Вече не ми се виеше свят когато се наведях, изчезнаха и болките в ставите и коленете при клякане. На 13 ден повърнах гъста и лепкава гной, която после продължи да дращи гърлото ми. Казаха ми, че била отделен ексудат от фистулата в гнойното огнище на задстомашната жлеза в хранопровода. Три дни повръщах. Бяха ми препоръчани клизми с лимонов сок и сода. Правех сутрин и вечер два дни. Чувствах се по-добре след тях. На 19я ден си скъсах една синя слива от дървото като идеята ми беше само да я дъвча, без да я преглъщам. Реших , че ще ми отстрани налепа от езика и зъбите. За съжаление допуснах голяма грешка. Някой от частиците и слюнките реших, че ще попаднат в стомаха и вечерта изпих чаша вода с малко лимон. Надявам се като захраня да бъда в пълна форма и да започна от начало. За тези 19 дни, свалих 7 кг. Това не ме притеснява. Прибрах се в града и се захраних. След захранването направих двуседмична почивка. След което започнах със сухо гладуване. Каскадното гладуване не ми се отразяваше добре. Много ме затрудняваха захранванията. След тях не ми се гладуваше. Стигнах до три дни гладуване с последващи три дни захранване. X ме посъветва да пристъпя отново към соковете и кафеените клизми. Този път направих 52 дни на сокове. Захраних се отново по схема около 20 дни. Всички тумори бяха изсъхнали без тези в черния дроб. Направих две чернодробни причиствания, но нещо не се получаваше. Всичко правех по указания, но камъни не изхвърлих. Бях решена, че ще направя сух глад, но вече последователни дни. Издържах 9 дни. Минаха много леко, остабнах само 5 кг. През тези дни всичко ме болеше, като на седмия ден спонтанно настъпи изхождане. Изхвърлих 6 камъка с големина около 2 см и много пясък. Бъбреците и яйчниците през цялото време ме боляха. Захраних се. След това постъпих в онкологията за изследвания. В експетизата ми вписаха, че съм клинично здрава. В момента правя житния режим, но ям само покълнал лимец без ябълки и орехи. Всичко върви гладко. Януари месец пих ММС за прочистване от паразити.
Стана доста дълго мнението ми, за което се извинявам.Мога още да пиша, но спирам. Исках само да споделя какво слънце в живота ми е X. X, балагодаря! Успех на групата. Възхитена съм колко много споделяния има тук и как неспирно се дават съвети. Бъдете благословени!

P.S Анонимизирала съм едно от лицата с "Х" !

Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Ей, браво на женицата добре, че е послушала лицето "Х",да са живи и здрави и двете. Много се радвам и някак си леко ми става на душата.....
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Благодаря ти Л.М!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

И аз благодаря за споделеното, би било в помощ на много хора.
Освен това браво на дамата, и на двете всъщност.
Активен

Greta morgane morgane

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

 А какви плодове и зеленчуци трябва да се избягват при панкреатит?
 
 И още нещо, ако очистителните кризи са толкова силни, не само на физическо, но и на психическо ниво, но въпреки това може да се продължи гладуването, дали ще има щети и опасно ли е? Защото ти можеш да си зададеш крайни срокове на гладуване, можеш да изтърпиш болката, но после да се окаже опасно за живота, понеже тока ти май спира.
 
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52

Л.М., благодаря за споделеното!
Но толкова хора ще имат нужда от среща с тази жена - Х... Възможно ли е да се направи връзка с нея, за наистина нуждаещи се хора?
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

 :) Х е при нас, всъщност  :flowers2:
« Последна редакция: 24-02-2014, 19:38:51 от Nelli »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Не само при нас. Частица от нея е във всеки нас, осветявайки поне за мен, пътя напред. ❤️
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Прекрасно четиво! Прекрасни дами, поздравления, браво за умелото ръководство и постигнатите резултати!!  :Content_14:
Вижда се как, когато човек е решен докрай да направи нещо със себе си, може.
За отслабването, бих искал да споделя, съществуват поне 2 количествени, лесни за проследяване критерии, определящи кога е добре да се прекрати въздържането от храна (още наричано "гладуване"), да се захраним, но строго по схемата, с неотклонно следване правилата за дъвчене и хранене, всекидневно нарастване на физическите натоварвания и дихателни  и др. упражнения, след захранването - изследвания и чак тогава, ако има неотложна нужда, ново въздържане от храна.

Като цяло редица изследвания показват, че ракови клетки се "развъждат" най-добре в кисела среда. За това има и широко известно лечение на рак с алкализиране на средата (нашето тяло) и в някои случаи (подагра) е добре да се вземат силни мерки да се намали закисляването на течностите ни, което неизбежно се получава при пиене само на вода...

Доста съм изумен от лекотата, с която се приема лечебната сила на клизма С КАФЕ и др. вещества... Не вярвам производителите на кафе, което се продава на килограм, да не го торят с всичка сила. (Чувал съм, че утайките от кафе били много добър тор за цветя например... :surpris_22: >:( )
Моите представи за клизмата, по 1 път на денонощие, са доста различни.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вова , за нас клизмите с кафе може да са екзотика ( че и мистика :) )  , но при Герсон терапията , те се явяват основна компонента. А клиниката съществува вече повече от 70 години.. ( дано да не бъркам , но там някъде ) , та опит е набран вероятно достатъчно.. Та за нас не остава друго, освен да си припомним лозунгът от соца- "Челният опит - масов подход! "  tooth
Има и био кафе вече по магазините.
Но в крайна сметка винаги се преценява дали вредата от някоя методика е по-голяма или ползата от нея.
 И клизмите си имат минуси, но засега натуралната медицина приема , че е по-добре да се правят, отколкото да не се правят.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Да, разбира се, клизмата си е чудесно очистително средство... Но като чуя, че всичкото кафе в Бг е внос от Виетнам, защото е най-евтино, защото тамошната земя е силно замърсена с продукти от химическите оръжия, използвани от въоръжените сили на САЩ през войната, отделно торовете, та малко ми се отщява... Знам, че в търговията изобщо, а в храните специално, ако нещо може да се направи за да увеличи печалбата, то задължително се прави. Например да се купува на най-ниската възможна цена, да се подкупят бедните контролни органи и да се продава. И нямам никакъв начин да разбера дадено кафе от къде точно идва...  :(
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Така е, Вова. Отдавна съм забелязал -  Големият бизнес си има свои СПЕЦИФИЧНИ (като цяло антиморални) закони! Това идва от там, че в него преобладават СПЕЦИФИЧНИ хора  O0.
(Не си ли като тях, по-добре не налазвай в него  tooth )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Жива и здрава да си Л.М. Още едно доказателство, че доброто сърце върви редом с красотата!  :flowers2:
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Благодаря Л.М., че го сподели! Много много обнадеждаващо четиво за възможностите на телата ни.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Здравейте и от мен! Отдавна се канех да питам някои неща относно горната история. По принцип и аз вярвам, че с умело провеждано гладолечение могат да се постигат такива резултати в лечението на т. нар. нелечими заболявания, каквито конвенционалната медицина не е в състояние (или няма интерес) да постига.

Освен вярата, старая се да не пренебрегвам и фактите. В конкретния случай, мисля, фактите са от първостепенна важност. Затова имам следната молба - първо към теб, Л.М. Ще се радвам ако дадеш линк към източника, от който си копирала цитираната история, или друга референтна информация, която би потвърдила нейната достоверност!

Не крия, че имам съмнения, но нека не бъдат приемани твърде лично. Темата е сериозна, а страдалци, за които гладолечението би се оказало последна надежда, колкото щеш. И тъй като отдавна не съм виждал Л.М. във форума, ще бъда благодарен на всеки, който има повече информация по случая и я сподели тук.

Още на 24.02.2014 г., когато Л.М. постна горната история, проведох множество търсения в мрежата, за да намеря източника, от който е копирана. (И без друго, ежедневно ползвам операторите за търсене на най-големите търсачки, понеже работата ми е свързана с осигуряване на достъп и намиране на онлайн съдържание. Затова не ми представлява трудност да правя прецизирани онлайн справки и да намирам съдържание, вкл. и под формата на архивирани данни на сървърите на търсещите машини.)

Фактът, че историята беше поставена тук като цитат в кавички, идваше да ни покаже, че тя е взета от друго място (с намек за Фейсбук или друга социална мрежа), където преди това е била споделена в писмена форма. Л.М. пише: "Историята е споделена в групата". За съжаление и до ден днешен резултатите от търсенето показват, че единственото място, където изобщо е споделяна историята за "излекуваната жена", това е нашият форум. Историята никога не е била публикувана нито във Фейсбук, нито на който и да било друг сървър.

Остава вариантът да е била разказана устно в присъствието на Л.М. Но тогава логично би било тя да я преразкаже тук, вместо да се вживява в ролята на "излекуваната жена" и да ни разказва историята от нейно име - в първо лице. Не ми се вярва, че Л.М. е способна да разиграва такъв театър.

Надявам се да бъде публикувана достоверна информация, която да разсее съмненията, че историята е измислена (макар и с най-добри намерения).
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Л.М. е лекарят, помогнал на жената, тя е самият източник и едва ли иска да застава пряко под прожектора и да става месия. Разбираемо е.
Отделно, те нали си организираха затворена група, може би там са детайлите.
Щом трябва, Л.М. ще каже, но то  и това стига, поне на първо време.
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Колкото до идеята, всички тук я споделяме и вярваме, че с глад се лекува. Но детайлите наистина са важни, що се отнася до хора с тежко заболяване, които биха се хванали за тази история като за едниствен спасителен пояс, защото в техния случай и малка грешка може да е фатална.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Нели, питанката беше не кой е "лекарят", а дали историята е вярна. Това е важно преди всичко за онези онкоболни, за които гладолечението може наистина да е последната надежда.

Какво разбираш, когато казваш, че Л.М. е източникът? Тя твърди обратното, а именно, че "Историята е споделена в групата". Виж също и края на разказа. Там "излекуваната жена" пожелава успех на групата и изразява възхищението си колко много споделяния има в групата и как неспирно се дават съвети. Дори благославя групата.

Нима всичко това е фарс с цел историята да изглежда по-достоверна?! Защото факт е, че тази история никога не е била споделяна нито във Фейсбук група, нито в друга социална мрежа. В такъв случай, ти може би си права, че Л.М. е източникът. Но това означава, че тя сама е съчинила историята.

Нека уточня, че нивото на поверителност в дадена Фейсбук група може да ограничи достъпа на неканени гости само през "парадния вход", сиреч през потребителския интерфейс. За търсещите машини такива бариери не важат, защото те проникват през "задния вход" и индексират всяко онлайн съдържание.
« Последна редакция: 09-04-2014, 10:29:17 от Роми »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Истина е всичко в което вярваме. И обратното.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Аз смятам, че би било добре да се намерят отговори на въпросите , които Роми поставя. Иначе вярата се разколебава.


Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 24 запитвания.