Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 49605 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #20 -: 15-04-2014, 09:37:00 »

Лози , не бива такава важна информация да бъде спомената само с едно изречение в края на пост , при това в по-слабо четен раздел (дневници)  :-[
Имам предвид това за успешното забременяване на леля ти след "подобни диети". (браво на лелята ! :) )
Това би било извънредно ценно и полезно за дамите  с такъв проблем. ( чиято честота постоянно расте по някаква причина! )
Естествено , би било най-добре да  предразположим леля ти да се регистрира и да разкаже в първо лице , но дори и ти да го направиш от нейно име, пак ще е достатъчно мотивиращо.
Ето я темата - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7639.msg68139#msg68139 ,  поразпитай  жената какво -как е правила по-точно и споделяй като си в настроение. Благодаря.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #21 -: 15-04-2014, 21:20:23 »

Бате Бино, взе ми думите от клавиатурата. И аз бих искала да науча повече. За момента нямаме установен проблем, хормоните ми са перфектни, но е факт, че все още нямаме резултат.
В тази връзка от утре започвам сухо с преход към водно гладуване. Не съм си слагала граница за дните, но досега най-дългото ми сухо е било 36 часа.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #22 -: 15-04-2014, 23:30:35 »

O.K. бате Бино и Iggyberry, ще я разпитам утре по-подробно. Тя е на 61 години сега, живее в Германия и преди 27 години не можеше и не можеше да забременее, после имаше за съжаление спонтанен аборт и после, когато си дойде един път в България се съветваше с различни хора и билкари предимно. Отслабна рязко(утре ще питам с колко точно) и хоп братовчед ми се появи на бял свят преди 22 години. Мисля че около 4-5 години беше ходене по мъките и пак българската връзка я спаси въпреки супер техниката на немците(живях и аз там 13 години, бях много добре застрахована и след всички скъпи и всевъзможни изследвания, най-накрая си вземах самолета и идвах на лекар тук ;D ) Когато науча подробностите ще използвам линка.

Iggyberry, желая ти много успех. В момента правя такова гладуване: първите три дни сухо, следващите два дни на дестилирана вода, днес 6 ти ден на сухо, следващите два пак дестилирана вода, 9 ти ден сухо и в края на десети ден почвам захранване по Пол Брег, което съм правила 2-3 пъти и съм много много доволна от него.

Първите 3 сухо минаха превъзходно, не изпитах нито жажда, да не говорим за глад, ацидозна криза на 3ти срещу четвърти.

А, да: пак да попитам за тази дъвчаща сокоизтисквачка: откъде я поръча. Предварително благодаря :).

Стискам палци и пак успех.
« Последна редакция: 15-04-2014, 23:34:01 от Лози »
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #23 -: 16-04-2014, 06:09:51 »

Сокоизстисквачка та я поръчах от e-bay, но я има и в Бг, малко по-скъпа естествено. В Бг я има във Фрешмаркет.бг. Ето тази е:

Много е добра, всичко изцежда, изкарва пулпата почти на слама.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #24 -: 16-04-2014, 15:38:33 »

Първи ден на сухо... тегаво ми е малко в офиса, не че ми е гладно, но пак започва да ме наболява леко глава, леко гръб...

Много странно - когато започна гладуване на вода (аз клизми не правя по правило) нямам никакви позиви за тоалетната с дни, а на сухо, още на първия ден всичко се изпразва...

Имам един шип в основата на главата, напипвам го даже, да видим дали ще се стопи... много ме тормози.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #25 -: 16-04-2014, 16:19:38 »

в какво се изразява тормозът?
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #26 -: 16-04-2014, 17:11:18 »

Боли ме глава понякога и от главата врата и раменете и гърба надолу. По-лошото е, че ми изтръпват ръцете през нощта и ме болят.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #27 -: 16-04-2014, 23:37:38 »

да, лошо...
това за ръцете дали е от шипове?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #28 -: 17-04-2014, 00:38:08 »

Много благодаря Iggiberry!
Горе главата, сигурно изтръпването идва от шипа. Когато човек гладува особено на сухо е конфронтиран директно с болестите си, които иначе подтиска, когато яде. Цялото тяло е заето да храносмила и вниманието не е концентрирано върху тялото истински.
Стискам палци за по-нататък.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #29 -: 17-04-2014, 07:22:07 »

Този шип ми предизвиква болки и изтръпвания всеки ден от няколко години насам, без значение дали гладувам или не... Това, което съм забелязала, че ми се обостря по време на гладуване, са болки в кръста като от дискова херния.

Засега обаче втори ден още нямам никакви болки, този път и глава дори не ме боля, което е нормално за първи ден от гладуването. Но вчера краката ми бяха отекли, странно, имайки предвид, че водата трябва да е кът в организма. Не съм жадна, нито гладна, но ми се налага да приготвям храна за домашните и това е леко притеснитлено, но ще го преодолея предполагам.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #30 -: 17-04-2014, 19:33:36 »

Точно 48 часа сухо гладуване - чувствам се доста добре. Даже ходих на народни танци, които при предното гладуване ми дойдоха на нагорно доста. Днес просто ми се дишаше по-чист въздух и все ми се стоеше близо до прозореца, но иначе не мога да кажа, че изпитвам жажда, даже по-скоро ми се яде, отколкото да ми се пие.
И вече ми се спи, а тук четох за безсъние... При мен е точно обратното...
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #31 -: 18-04-2014, 07:17:28 »

Сутринта на трети ден сухо, чувствам се отлично, не съм гладна или жадна, спах повече от добре и доста дълго - близо 10 часа. Вече трети ден редовно си ходя до WC, много ме изненадва от къде идва този материал, като нищо не поемам.
Наболява ме леко кръстът, но нищо общо с болките отпреди 2 месеца.
Днес заминаваме на гости на мама, която се е подготвила с типичните Великденски гозби - козунаци, агнешко и яйца, та ще има лек натиск и върху мен, но съм доволна, че поне аз няма да се занимавам с готвене.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #32 -: 18-04-2014, 08:13:21 »

Е как, "материалът" си е в нас, Iggiberry :)  Минава време докато се придвижи до прохода :)  Не сме като чайката - като изяде една риба сутринта и на обяд вече да е на покрива на колата ми или във  врата ми  tooth
Затова и съветват да се правят клизми - по-бързо влизаш в гладуването, а иначе 1-2 дни живееш от това, което е още в теб. Зотова  късите гладувания не са така ефикасни - на практика достатъчно храна си има вътре.   
Обратното също е интересно, наскоро се наложи да  направя едно (лекарствено) прочистване на червото преди колоноскопия , за да може всичко да се огледа. После - здраво мамбо ( че бях изгладнял  :essen:) Но чак на 5ия ден се появи нужда да отида там, където и царят ходи сам. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #33 -: 18-04-2014, 09:40:13 »

Докато не се изпразнят напълно тънките и дебелите черва от храната истинска детоксикация на организма няма да започне. Затова е добре предният ден преди гладуването да се пие очистително (напр. билката майчин лист, може и английска сол). При водните гладувания първите дни се правят клизми и по този начин червата се изчистват за горе долу 2-3 дни от съдържимото. След това започва същинското пречистване.
Затова въпреки,че гладуването е 3-ти ден сухо е добре да се направи клизма,за да се ускори процеса.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

crocus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #34 -: 18-04-2014, 11:00:26 »

Докато не се изпразнят напълно тънките и дебелите черва от храната истинска детоксикация на организма няма да започне. Затова е добре предният ден преди гладуването да се пие очистително (напр. билката майчин лист, може и английска сол). При водните гладувания първите дни се правят клизми и по този начин червата се изчистват за горе долу 2-3 дни от съдържимото. След това започва същинското пречистване.
Затова въпреки,че гладуването е 3-ти ден сухо е добре да се направи клизма,за да се ускори процеса.
Червото е едно. Има две части-тънко и дебело със своите подразделения.  :pensif_29:

И двата типа пост включват задължителни предварителни процедури на очистване. Чревната елиминация е задължителна (особено при сухия пост). При водното гладуване основният пречистващ механизъм е водата и нейните основни свойства на разтворител. Водата просмуква токсините от клетките на междуклетъчните пространства. При сухото гладуване организма разчита на производството на висококачествена клетъчна ендогенна вода, която използва за нормалното протичане на клетъчните процеси, не като разтворител за промивка и прочистване. Много е безотговорно да се прави сух пост без да е изпразнено чревното съдържимо. Задържания материал изгаря и ендотоксините попадат директно в кръвта. За разлика - при водното гладуване има разделно изхвърляне на токсините и рециклиране и интоксикацията не е толкова тежка. Има и друга стратегия. При сухия пост не постъпва тежка екзогенна вода в организма и ако чревния тракт е изпразнен, тялото не получава вредни вещества отвън. Този механизъм позволява кръвта интензивно да прочиства тялото, многократно да бъде филтрирана и да поддържа относително постоянен състав. Този механизъм прави кръвта почти издеално чиста. В този случай няма абсорбция на ендотоксини, тялото преминава към друг тип метаболизъм, използва уникални методи за неутрализиране на токсините и възможността да се интоксикираме е малка. Токсините горят в собствената си пещ. Всяка клетка в отсъствие на вода, работи като термоядрена централа. Всяка клетка се превръща в мини пещ, мини реактор. Това е механизма. Основния чистещ орган са белите дробове. Клетките са пещ. Протича горене. А горенето е хим. процес, при който се отделя CO2 и H2O. Образувания газ се издиша посредством добровете. Процеса е екзотермичен (+Q). Това обяснява отделянето на топлина в тялото. Cherry, Как може да препоръчваш клизми на 3ти ден от сухо гладуване? Водата, вкарана през устата или ануса, тя се абсорбира. Следователно гладуването вече не е сухо. Затова клизми не се правят по време на сухото гладуване. Кратките водни гладувания могат да бъдат много ефикасни ако се наблегне на водните процедури и способи за омекотяване на тялото- няколко серии от клизми, сауна, масажи.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #35 -: 18-04-2014, 11:42:29 »


Cherry, [/b]Как може да препоръчваш клизми на 3ти ден от сухо гладуване? Водата, вкарана през устата или ануса, тя се абсорбира. Следователно гладуването вече не е сухо. Затова клизми не се правят по време на сухото гладуване. [/quote]
Да,не се правят,но при условие,че е трети ден сухо гладуване и чревното съдържание е налице- според мен има опасност от интоксикация на организма. Може би си прав за това, че трябва да се премине към водно, с изпразване на червата и тогава-сухо. А директно сухо гладуване без предварителна подготовка(суровоядство известен период преди това), изпразване на стомашно-чревния тракт или няколко дена водно и след това - сухо, си е малко рисковано.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #36 -: 18-04-2014, 12:14:17 »

А, момент да кажа и аз... tooth

Първо благодаря на всички за включванията, много съм горда, че моят дневник предизвиква коментари. И всички коментари са много полезни за мен.

Не съм правила клизма преди да започна, но и аз и не мога. Правила съм няколко жалки безуспешни опита за клизма, но нищо кой знае какво не излиза. :surpris_23:
Иначе подготовка за гладуването имам - от предишното ми гладуване на вода, което беше през февруари, се храня вегански, почти напълно сурово и всяка седмица правя по 36 часа сухо. Като резултат, след гладуването продължих да свалям излишни килограми, още 2 кг свалих.
Все пак се наблюдавам много внимателно и това гладуване протича много по-леко от предишното, нямам никакви признаци на интоксикация, поне засега - този път дори глава не ме боля в началото. Очаквам с нетърпение ацедозна криза днес или утре. :Content_4 - emotloader: Интересно ми е къде и какво ще ме боли този път.
Макар да уважавам всички опитности и мнения, дълбоко вярвам в това, че тялото си знае работата, и, ако не му пречиш и се вслусваш, то ще ти каже кое е най-добре за него, затова засега съм спокойна.

И да добавя, че днес езикът ми е много по-чисто отколкото вчера, почти не е обложен, странна работа...
« Последна редакция: 18-04-2014, 12:26:44 от Iggiberry »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #37 -: 18-04-2014, 12:18:50 »

crocus , информацията ти за сухото гладуване е полезна. :)

От уважение към автора, би било добре, да поставяш поне в кавички, копираната от друг автор информация   ( в случая от Филонов С.И.) от твоята (последните 5-6 изречения от горния ти пост от днес).
Нищо лично! :)

« Последна редакция: 18-04-2014, 12:34:11 от Ros »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #38 -: 18-04-2014, 12:19:56 »

Тъй като и аз имах 3 дни сухо, 2 водно, 1 сухо, 2 водно ми се иска да споделя тук, че всичко преминава според мен добре. Вечерта преди сухото си взех 30мг(максималната доза) английска сол. Още на четвъртия ден(първи воден) вечерта след като вече бях изпила около 1,5 литра дестилирана вода си направих клизма с иригатор и продължих с клизмите по време на дните с вода. Мисля, че и така става. Чувствам се добре, ако не броим двете ацидозни кризи(3 срещу 4 ден и сутринта на 8 ден една мини криза от няколко часа). Успех на всички.
Активен

crocus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #39 -: 18-04-2014, 12:56:22 »

crocus , информацията ти за сухото гладуване е полезна. :)

От уважение към автора, би било добре, да поставяш поне в кавички, копираната от друг автор информация   ( в случая от Филонов С.И.) от твоята (последните 5-6 изречения от горния ти пост от днес).
Нищо лично! :)
Няма проблеми, не измислям нови неща. Вмъквам цитат за достоверност на думите. Може и разбиранията ми да са погрешни.
Цитат
На сухом голодании организм для обезвреживания ядов и токсинов, включает совершенно уникальные механизмы, которые не бывают ни при одном виде голодания. Во время сухого голодания происходит сжигание токсинов, можно сказать, в собственной топке – каждая клетка в отсутствие воды, запускает внутреннюю термоядерную реакцию. Получается своеобразный экстремальный экспресс метод уничтожения внутри клетки всего лишнего, тяжелого, болезненного. Каждая клетка на время превращается в мини топку, мини реактор. Происходит, как – бы повышение внутренней температуры организма. Эту температуру можно и не зарегистрировать термометром, но она ощущается людьми во время прохождения сухого голодания, как внутренний жар,» огонь» или озноб. Самым важным моментом в этом состоянии является то, что температура сама по себе — важная часть защитных реакций. По своему опыту мы знаем, что при температуре уничтожаются все шлаки, яды, даже раковые клетки и то полностью приостанавливают свою жизнедеятельность. Такой процесс ускоряет выздоровление. Реагируя повышением температуры тела, организм вызывает замедление роста микроорганизмов. Иммунной системе становится легче выследить и убить всё чужеродное и изменённое. В период проведения сухого голодания никакие клизмы не нужны, так как всасывание токсинов из кишечника отсутствует по причине отсутствия воды. Поэтому при этом виде голодания нет такой интоксикации, какая бывает при других видах голодания. Соответственно физически сухой голод переносится намного легче.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 23 запитвания.