Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 49608 пъти)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Дневникът на Iggiberry
« -: 21-02-2014, 21:26:53 »

Здравейте всички и от мен,
Реших и аз да си направя Дневник, защото много ми се иска да споделям какво ми се случва, а в обкръжението ми не бих казал, че ме разбират.
Гладувала съм многократно на плодове и веднъж на вода преди 15 години. Все пак като цяло начинът ми на живот не е от най-здравословните, като най-вредните ми навици са преяждането и кафето.
Започнах с два дни на плодове и на третия минах на вода.  Денс ми е трети ден на вода и се чудя, възможно ли е толкова рано да имам ацедозна криза - вие ми се свят, замяно ми и непрекъснато имам сърцебиене, освен в пълен покой. Освен това днес започна ужасна болка в гръбнака, която ме мъчи във всяка поза, включително легнала. Миналата година, като плодувах пак ме болеше гърбът, но по някое време ми мина, но беше към 15-16 ден, а сега на 3-ти (без да броим двата плодови дни).
По препоръка на Лунното момиче мисля да направя 10 дни на вода, да захраня и после да направя каскадно сухо гладуване. Това е планът ми, но ще се наблюдавам как се чувствам и може да адаптирам нещо в движение.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #1 -: 22-02-2014, 15:17:29 »

Между водните дни днес реших да направя и един сух. Никога не съм гладувала сухо и нямах търпение да пробвам как тялото ми ще го приеме. До сега са минали 20 часа и освен, че мириша ужасно - от кожата ми и от устата ми се отделя миризма, устата ми е толкова пресъхнала, че едва преглъщам.
Болката в гърба ми е непоносима, явно си е криза. Иначе съм цял ден примък отмък от леглото на дивана и си поспивам през час два.
Хубавото е, че за пръв път от началото изпразних червата - нормално без усилия и с нормален цвят и консистенция.
Мисля да изкарам 40 часа и пак да мина на вода, определено на вода ми е много по-лесно.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #2 -: 23-02-2014, 09:25:12 »

След 36 часа сухо, днес взех душ и изпих чаша вода. Наистина чувството е невероятно. Планът ми е да продължа още 6 дни на вода.
Но... Болките в кръста ниско са ужасни, вия вече от болка и не мога нито да седя, нито да лежа, нито да се движа, сковават ми се краката, дърпа ми мускулите чак.
За пръв път мисля да прекратя гладуването, толкова много ме боли.
Какво ще ме посъветвате?
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #3 -: 24-02-2014, 11:48:03 »

Хе-хе, никой не ми отговаря, но аз упорито си пиша. :bleh

Издържах вчерашния ден - топли душове, възглавнички под кръста, движение, дишане, нищо не помогна, но мина. Днес пак боли, но е много по-умерено. Продължавам до петък (ако мога да вместя още един сух ден, ще е супер).

Прави ми впечатление, че сега като пия вода, ходя по малка нужда по-рядко, отколкото като бях без вода - странна работа.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #4 -: 24-02-2014, 12:36:30 »

Сигурно още попьлваш водните резерви.
Аз не сьм особено компетентна, затова не взимам отношение.

Но браво за упоритостта  :flower:

Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #5 -: 26-02-2014, 13:51:32 »

Да се отчета - днес е 8-ми ден на вода. Гърбът вече съвсем леко се обажда, почти не го усещам, но пак казвам почти. Със сигурност при следващо гладуване ще се обади отново, та се чудя как да се вкарам в още една ацедозна криза, за да изкарам възможно най-много гадост още на този тур.
В този ред на мисли се замислих дали накрая на направя 3 сухи дни. Досега никога не съм го правила, издържах само 36 часа, но мисля да пробвам, какво ще кажете?
Вчера имах кислини, и едни такива странни оригвания, все едно нещо съм яла и се оригвам на него. Освен това през нощта на няколко пъти сънувах, че ям и после ме еяд, че ъм си прекъснала гладуването - единия път беше филия с домат и авокадо  :Content_4 - emotloader:
Устните ми са все сухи, изпръхнали и напукани и ме болят, а не ги облизвам.
И да споделя, че на мен гладуването като че ли не ми краде от съня, даже напротив - снощи си легнах в 8 часа и съм спала почти непробудно 11 часа.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #6 -: 26-02-2014, 14:10:39 »

Браво за упоритостта ти:)
Може да опиташ да редуваш ден сухо ден, с вода.
Колко дни мислиш да изкараш?
Аз нямам много опит в дългото гладуването,
правя всяка седмица еднодневки сухи.
Предимно съм на сурова храна, започна ли опити
с гладуването повече от един ден направо ми спира тока:)
Никаква енергия, тонус....
От както съм на сурово само свалям бясно килограми,
може би съм пълна с токсини.
Засега се вдъхновявам от постове като твоя:)
Успех ти пожелавам!
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #7 -: 27-02-2014, 21:12:05 »

Днес 10-ти ден го правя сух... вече 24 часа, мъчи ме ужасна жажда. Не е стриктно сухо, защото се налага приготвям вечеря за домашните и не мога да не мия ръцете, но това е единственият ми допир до вода.
Най-големият ми дискомфорт е лошият дъх, защото работя с хора и единствената ми мисъл е какво ли си мислят за мен, затова мисля да направя само 36 часа сухо и по план в събота да започвам да захранвам.
Вече всяка нощ сънувам, че ям... това май е знак да се захранвам...
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #8 -: 28-02-2014, 23:22:45 »

Да споделя, тъй като утре ще захранвам, до какви изводи за себе си достигнах:
- докато гладувах, ми се обадиха такива болки и проблеми, че явно миомата ми е най-малкият проблем
- определено докато гладувам не мога да ходя на народните танци, които толкова обичам
- след първата ( и засега единствена) клизма в живота ми, така ми олекна, че веднага заспах на дивана
- макар да нямах колебания и слаби моменти, си давам сметка, че много вода има да изпия докато направя качествено сухо гладуване и определено не мога да го съвместя с работата си.
- трябва да започвам да събирам пари за хубава сокоизтисквачка.
Захранвам и ще пробвам пак сухо - може би каскадно.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #9 -: 01-03-2014, 09:45:57 »

Чай от лайка с няколко капки лимон - най-вкусното нещо на света. :Content_4 - emotloader:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #10 -: 01-03-2014, 13:45:55 »

Браво !!!

Успешно захранване ти желая  :fluretaa:

Може ли да обобщиш каква точно схема направи сега? (колко дни какьв тип и пр.)
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #11 -: 01-03-2014, 20:06:55 »

Хм, схемата ми е малко странна... Започнах с два дни на плодове, преход така да се каже, след което планирах да изкарам 10 дни на вода. Да, обаче междувременно четях за сухото гладуване и умирах да разбера как ще ми се отрази. Та измежду водните дни направих и два периода от по 36 часа сухо - тези сухи дни ми се паднаха след третия воден ден и преди последния. Но май ми дойдоха в повече, че нещо от 4 дни не мога да си поема хубаво въздух, сякаш имам някаква дихателна недостатъчност. Днес се захраних - едно чайче в 9, после фреш към 13 часа и една салатка в 17:30. Странно, че днес не ми се пие изобщо вода както предните дни.

Междувременно си поръчах дъвчеща сокоизстисквачка и съм супер щастлива. ;D ;D ;D
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #12 -: 01-03-2014, 23:28:42 »

Благодаря за отговора и супер за сокоизстисквачката. Дано да е хубава и доволно да си я ползваш.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #13 -: 03-03-2014, 18:15:07 »

Днес трети ден захранване - плод, салатка и съвсем малко кълнове.
Тази дихателна недостатъчност отпреди 5 дни обаче продължава и много ме тормози. Освен това още съм отпаднала и не ми се прави нищо. Чудя се дали не захраних твърде рано...
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #14 -: 04-03-2014, 15:09:44 »

Здравей! Аз имам скромен опит с гладуванията, но ми се струва че наистина си се захранила малко бързичко, доколкото разбирам си яла салата още на на 1-я ден от захранването, което май е прибързване, ако съм разбрала правилно де. Дано вече си се оправила, но ако не си, според мен, трябва малко да върнеш нещата назад и по-бавно да караш напред. Според мен след 10-дневно гладуване, поне няколко дена би трябвало да си само на чайчета и по някой фреш, но рядко...
Салатата и кълноветете най-рано след 6-7 я ден от захранването мисля аз, дори по-късно. Поздрави!  :Cherries
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #15 -: 04-03-2014, 20:52:36 »

Благодаря Крем, за съвета. Но това задъхване започна два дни преди изобщо да започна да се захранвам. Вече продължава 6-ти ден.  :surpris_22:
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #16 -: 17-03-2014, 20:56:33 »

Здравейте пак,

Аз да отчета как се движа. След като захраних, сега карам почти изцяло на сурово (с 2-3 малки изключения) и на веганско. Правих две 36 часови сухи по веднъж в седмицата.
Един интересен страничен ефект - епилацията ми е почти излишна този месец. То не е много за споделяне, но епилацията на места, които са доста гъсти и болезнени, този месец почти не я усетих и почти никакви косми не пуснах :)

Много се чудя как да продължа - от една страна искам да направя пълен курс сухо - 3-4-5-7-11 дни, но това ще отложи опититите за бебе, а не ми се ще. Едно ми е такова - нерешително... :surpris_23:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #17 -: 21-03-2014, 15:20:07 »

А следила ли си си килограмите по време на гладуването?
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #18 -: 23-03-2014, 11:51:27 »

Да, разбира се: Започнах (не се стряскайте) на 95.0 кг, в първия ден на захранването сутринта бях 85.5 кг. Вчера сутринта (22 дни по-късно) съм 85.2 кг.
В момента се храня вегански и почти суровоядно, като продължавам всяка седмица да правя 36-часово сухо.
По отношение на миомата не съм ходила на преглед, но искам да направя още една серия глад и тогава;Килограмите не са ми самоцел, но ако стигна 75 ще е чудесно.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #19 -: 15-04-2014, 00:35:09 »

Еха, впечатляващ дневник. Моите най-искрени поздравления. Иначе захранването по Пол Брег е било винаги БЕЗПРОБЛЕМНО. Написах го с големи букви, защото съм в луд възторг от него. Сега и аз редувам сухи дни с такива на дестилирана вода и крайна цел са ми 10 дни, като захранването започва в 18 часа на десетия ден.

Дали можеш да ми кажеш откъде си поръча дъвчащата сокоизтисквачква? Доволна ли си от нея, усещаш ли и вкусово разликите?

Желая ти успех в опитите за бебче. Леля ми забременя точно след едно отслабване и подобни диети. Така че, си на прав път  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.