Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за съвет.  (Прочетена 27320 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Молба за съвет.
« Отговор #40 -: 08-03-2010, 09:48:56 »

Даа, Деси :D Аз млади кокоси даже не съм виждал ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #41 -: 08-03-2010, 14:50:03 »

А ако намериш млад кокос, още по-добре. Голяма вкусотия е. :)
О дааа  в Кауфланд и Пикадили  в момента са на промоция 1 лев за брой.
Орто ме подведе.  :D
Даже се учудих, че е левче кефче. :)
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за съвет.
« Отговор #42 -: 15-03-2010, 10:38:04 »

Така....ако сме се изяснили за темата кокосови орехи бих искал да ви споделя как се развиват нещата при мен ако все още някои го вълнува.Комаи Норбеков е много прав като казва че здравето на всеки един от нас си е лична наша работа.Така......След промяната на диетата си наблягаики преди всичко на мляко кисело и готвена храна точно преди една седмица се исхрих и пипнах отит.За незнаещите това е отичане и гноясване на вътрешното ухо.И тук вече ножа опря до кокала нямаше мърдане.Вечерно време спях на пресекулку а съветите на димков не помагаха.Така че в момента съм на промоция две в едно.Пия си исписаните антиботици за хомобаксиса и покраи него лекувам със същите антиботици и отита си....мда направо съм генеален.... :thankyou:
За това реших и да поразшира темата.Според вас съфоромци мои,как трябва да протече прочистването ми след спирането на лекарствата и на какъв хранителен режим да наблегна???Много ще съм ви благодарен заедно с общи сили да съставим едно поседмично меню което да бъде как да кажа универсално.Организма ми ще е загубил предполагам бая от цените му вещества и минерали така че ще трябва доста бързо да ги наваксам.Като се почуствам малко по добре ще ви пиша и за една програма за хранене на Венци Евтимов която намерих в книгата му за иога.Доста съм впечетлен от нея и мисля че тя може да бъде една доста добра основа.
Лек ден от мен и ми стискаите палци скоро да почна да чувам отново щот сега съм много зле и нищо не чувам... :pensif_29:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Молба за съвет.
« Отговор #43 -: 15-03-2010, 10:43:00 »

 :kisss:Аз по въпроса с манджите съм пас...ама шъ съ изкажа по въпроса за лечението- Що сине, бабин те боли ухото, какво са ти казали, пък ти си се направил на глух???Помисли, помисли- не бързай и въпроса правилно реши!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Молба за съвет.
« Отговор #44 -: 15-03-2010, 13:33:32 »

Да споделиш как ти понася оризиво млечната диета. Венци е помогнал на много хора.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Молба за съвет.
« Отговор #45 -: 15-03-2010, 14:30:32 »

За възтановяване,ще се възтановиш бързо с глад и сурова храна,но въпроса е,че всеки пречистен организъм приема  нормалната храна(якото плюскане и пиене) за отрова и те удря здраво в даден орган с очистителна криза.Така ,че въпроса за нас е, да създадем полезни навици и стабилно хранене,за да предотвратим тези ужасни кризи.
Отита не е нищо друго от задръстване със слуз.Започвайки млечните здраво,ако си ги бил спрял,е напълно нормална реакция на организма. Ако след спиране започнеш месо рязко,подагра и бъбреци. Кафето пък ще разбие нервната система и сърдечния ритъм.
Така,че умната,човека е единственото животно което се спъва по няколко пъти в един и същ камък. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #46 -: 15-03-2010, 16:52:03 »

ама шъ съ изкажа по въпроса за лечението- Що сине, бабин те боли ухото, какво са ти казали, пък ти си се направил на глух???
Тъй, тъй, бабче. :)
Или е чул нещо, което не е искал да чува.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Молба за съвет.
« Отговор #47 -: 16-03-2010, 09:07:54 »

Аксим, за ушите има едни много хубави фунийки, които се правят от восък.
Тук във Варна има един човек, който ги прави и ги продаваме в магазина от години.
Много добре се изчистват ушите с тях и помагат при възпаления.
Да ти кажа честно и на мен преди известно време ми се наложи да пия антибиотик въпреки, че не съм пила такива лекарства от поне 15 години....Бях много нещастна, но го пих, така препоръча зъболекарката  :surpris_25:
След като свърших антибиотика започнах пресни сокове всеки ден. Почти 100% суровоядство. Прегреших с малко хляб и две парченца печени картофи. Соковете са от цвекло, морков, ябълка, лимон или зеле,морков,лимон. Като цвеклото е най-малко като количество, защото е много силно. В менюто ми не присъства нищо млечно. Крема сирене от кашу по рецепта на Мер невероятно замества сиренето и като си го намажа на краставичка, сурово хлебче направо приказка...Соковете два пъти на ден сутрин и вечер по 500мл, както препоръчва Мер в седмицата преди прочистването на черния дроб.
Не видях да си писал за прочистване на дебелото черво. Ако не можеш да си правиш клизми и не си преодолял психическата бариера, прави редовно Шанк Пракшалана, един път месечно. Намери си хрян и си направи прочистването от слуз, което Мер дава в Сайта, защото такива възпаления, гноясвания в ушите може да са от натрупана слуз в организма. Извинявай, че бях толкова многословна, но то е защото искам да помогна.  :peperudi: Весел ден!
Активен

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Молба за съвет.
« Отговор #48 -: 20-03-2010, 15:47:12 »

Здравей, Аксим  :)

Като прегледах темата, малко се е поотклонила от първоначалния поуст, но пък не е много далече все още, и смятам да споделя моето мнение по първоначалното ти писание.



Преживявал съм същите неща, болката под лъжичката, болката в черния дроб, камъните в жлъчката, гастритните симптоми... Спомням си, че когато мен ме болеше лъжичката, ребрата ми се стягаха от болка и не можех да дишам като хората и се стигна до припадък на работното ми място.

Защо се получава така.



Защото всичко идва от психиката(да, банално звучи). За да обясня какво всъщност се случва и да обясня произхода на "диагнозите", които са ти лепнали, ще започна по-отдалече, както ти започна.

Характерно за нашата цивилизация е, че тя възпитава своите човешки единици като психопати.
Психопатия се нарича отклонение в личността, характеризиращо се със свръх-липса на съпричастие, комбинирано с аморално поведение, като всичко това умело се рационализира като нормално поведение.

Друга, характерна черта за психопатите, е че са обсебени от стремежа си към удоволствие.

Тези речникови изречения са се превърнали в издържано описание на психологическия профил на средностатистическия човек, който е считан от обществото като "нормален", тоест вписващ се в общоприетото поведение.


Като имаш това наум, обърни внимание на замисъла на гладуването - лечебното гладуване произлиза от идеята човек да се откаже от всичките си стремежи към задоволяване на своите телесни удоволствия, за известен период от време, с цел неговите системи от органи да изключат и да прекратят работа, като по този начин си починат.

Като вземеш предвид двете неща, става ясно, че да гладуваш не е толкова лесно. Дори е невероятно трудоемко, защото това означава човек да преодолее своето личностно разтройство. Ще се върна на този факт по-късно.



Тоест, това, което се случва в болшинството случаи, е че човек прекратява приемането на храна за известно време, мислейки си че гладува. Но всъщност той възприема цялото това пречистване просто като етап. Казва си "сега гладувам, само че после ще съм здрав и ще се върна към всичко". Човек дори очаква връщането си към стария начин на живот с нетърпение. Някои дори гладуват, само защото старият начин на живот им се струва още по-сладък от преди и използват това за засилване на емоционалното усещане от задоволяването на телесните си удоволствия.

Не бързай да свързваш "задоволяване на телесните удоволствия" с манастирско поведение. Мисля, че няма нужда да се спирам на това.


Тоест когато гладуването се провежда по този начин, това действа разрушително на тялото.

И когато гладуването приключи, и се върнеш към стария си начин на живот с още по-голяма сила от преди... с мазни храни, с млечни храни и когато се хвърлиш на фабрикатите(вафли), си нанасяш още по-голям удар.
И чисто практически излиза, че гладуването ти всъщност ти е дало необходимата почивка, за да можеш да се натровиш още по-качествено.

Но ти възприемаш гладуването като лечебно средство и уред за привеждане на нещата в ред. Което е рационализация за онова, което в действителност се случва - затишие пред буря.


Успяваш ли да видиш къде се откроява психопатичното поведение  :) Липса на съпричастие към себе си(осъзнаването, че си вредиш), комбинирано с аморално поведение към себе си(преяждане), рационализирано като нормално поведение(лечебно гладуване), като в корена на нещата стои задоволяването на засиления стремеж към удоволствие(хранене на емоционална почва с несъдържателни продукти).


Да, наричам те психопат, но се надявам, че разбираш духа, в който говоря  :) Не е шега, ти неосъзнато подхранваш това личностно отклонение (или е осъзнато, но не желаеш да го признаеш пред себе си), но от това страда цялата ни цивилизация - ОСОБЕНО обществата в страните от третия свят като нашата България.



А как аз се справих с всичко това? Да си кажа право... не зная. Нямам си ни най-малка представа. Просто го осъзнах. Просто си дадох сметка... някакси признах пред себе си какво се случва в действителност и... Когато го признах и когато това осъзнаване премина от подсъзнанието ми в съзнателния ми ум, всичко свърши.
Проблемите изчезнаха и заедно с тях влечението към фабрикатите и към млечните продукти и всичко останало. Някакси се получава така, че признаеш ли си пред собствения си ум... може би качествата на личността играят роля тук, а може би не, не зная... тирадата свършва и затвореният кръг на болестите се разкъсва.


П.П.
И както казах, връщам се на факта по-горе, че идеята на гладуването е боравене с емоционалните влечения, а не с приема на храна(приема на храна е едно от емоционалните влечения)... Това е обяснението защо много от практикуващите лечебно гладуване в крайна сметка тръгват по пътя на бретарианството или инедията или не-храненето или както и да се нарече, а пък друга част остава недоволна от лечебното гладуване и не може да намери отговор на мистериите с тези неблагоприятни ефекти от него.
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Молба за съвет.
« Отговор #49 -: 20-03-2010, 16:12:23 »

Изпитано средство - сок от алое капеш в ухото,от живо цвете.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Молба за съвет.
« Отговор #50 -: 20-03-2010, 20:21:13 »

HoManik,аплодисменти!
Цитат
някакси признах пред себе си какво се случва в действителност и... Когато го признах и когато това осъзнаване премина от подсъзнанието ми в съзнателния ми ум, всичко свърши.
.Това работи и е крайъгълен камък в нашия живот.Тогава спираш да хабиш сили за неща,които не са ни нужни.Аксим ще разбере-К.К.
Активен

nikolai10

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Молба за съвет.
« Отговор #51 -: 18-11-2010, 19:20:58 »

Привет на всички ! Въпрос към бате Бино. Би ли ми подшушнал и на мен как да изтребя гадината(хеликобактер)без АБ -защото не ги понасям изобщо?Благодаря предварително.
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Молба за съвет.
« Отговор #52 -: 03-02-2012, 00:20:40 »

Редовната консумация на сок от червени боровинки е и идеалното средство за предпазване от язва, тъй като той убива H. Pylori – бактерията, причинител на болестта.
Съобщава се също, че червената боровинка спира прикрепването и на бактерията H.pylori към стомашната слуз и  еритроцитите в човешкото тяло.
Установено е , че при някои хора редовната консумация на сок от червени боровинки убива бактерията H. pylori, която може да причини рак на стомаха и язва.
http://borovital.com/health_02.html
http://www.complete-pharma.bg/index.php?route=product/product&product_id=82
http://www.puls.bg/health/food/news_2038.html
Активен

ФУНГО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Молба за съвет.
« Отговор #53 -: 03-02-2012, 04:18:59 »

Това за боровинката е лъжа а сок  как и от къде ще правиш не знам. В Пикадили 125 грама са 6 лева,  60 лв за 3 чаши сок  като спечеля джакпота може и да опитам сока.  Вкусен ще е но за тея бактерии е някаква легенда нелепа. Може би искат да кажат как се хваща хеликобактер от сока на боровинката.  То и уринал рекламират за цистита на жените но я питай някоя дали си е махнала с боровинки възпалението. 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Молба за съвет.
« Отговор #54 -: 03-02-2012, 14:18:53 »

Fungo , кило боровинки в сезона е между 6 и 8 лв. Умните хора купуват и замразяват, така че до следващата реколта да си имат. Не е нужно да се прави сок ако нямаш наличност. Всеки ден или през ден е хубаво по малко да се хапват боровинки :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за съвет.
« Отговор #55 -: 03-02-2012, 17:52:48 »

Тези , дето обвиняват Хеликобактера за язвата , рака и  за миришещите крака , да казват бързо  защо 80% от хората от "третия свят" , имащи Хеликобактер, не страдат от гореизброените патологии?
И как така язвата се среща най-вече при хора с конституция "пита" , при които уж случайно киселинноста на стомашните сокове е много по-голяма. Аз познавам само двама с язва . И двамата са "пита".  Интересно как "пита" прихващат повече хеликобактер.. :o
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Молба за съвет.
« Отговор #56 -: 03-02-2012, 20:38:43 »

ПИТА
Тенът е често светъл, а епидермисът нежен и понякога свръхчувствителен. Косата - руса, светлокестенява или рижа. Много буден ум, отличава се от другите със завидната си памет и амбиция. Последното води до предразположение към язви и болести на кръвта, червата, далака.
Болестите ни зависят от... кръвната група
Нулевата кръвна група предполага развитие на стомашна язва
http://www.lekar.bg/news-42/info-1424/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5.%D0%BD%D0%B8.%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%8F%D1%82.%D0%BE%D1%82....%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0.%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0/
« Последна редакция: 03-02-2012, 20:47:23 от papur72 »
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Молба за съвет.
« Отговор #57 -: 04-02-2012, 10:47:28 »

8. Гноен колит

Една сестра имаше гноен колит в правото черво. Болестта беше проникнала и в тънките черва, засили се много и тя час по час изхождаше гной и слуз. Тя отиде при Учителя през месец август 1927 г. Учителя ѝ каза да отиде на Бивака на Витоша. Около Бивака и по-нагоре имаше само боровинки. Времето беше много хубаво. Учителя ѝ каза:
Ще ядеш десет дена само боровинки без хляб и нищо друго. Ще си печеш корема на слънце и ще правиш обливни бани със слънчева вода.
Тя отиде на Витоша и почна да прилага. На осмия ден се събудила с ужасни болки в корема и с висока температура. Надвечер изхвърлила много гной и кръв, без да има изпражнения. Пратила веднага един брат при Учителя, за да му каже какво е положението. Учителя каза:
Това състояние ще мине. Това е криза. Когато мине кризата, да приема малко печени картофи и печен лук. И да не яде вече сурови боровинки, но да ги вари и да пие отварата.
Беше вече деветият ден. Това тя прилагала няколко дена, като ядяла печени картофи, печен лук и пиела отвара от боровинки. И оздравяла напълно. Върнала се през Симеоново. Нямала вече нито колит, нито болки. След това цяла седмица яла печени и варени картофи и печен лук. После започнала да яде всичко. Учителя ѝ казал:
Известно време няма да пиеш прясно мляко, а кисело може.
Активен

mitaka9425

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Молба за съвет.
« Отговор #58 -: 17-03-2014, 11:35:23 »

притенснявам се много откриха ми хеликобактера резултат 360 единици u/ml референтни стойности <20 исписаха ми антибиотици оспамокс и азитрил и еманера да пия моля кажете ми дали може да стане нещо сериозно пише навсякаде че се получава рак от тази бактерия  :'( :'( :'( :'( :'(
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Молба за съвет.
« Отговор #59 -: 17-03-2014, 20:57:34 »

Виж приятелю,
Този форум не е медицински. Тук се учим да живеем природосъобразно, което значи и здравословно. Ако не живееш така, ще те спохождат всякакви болежки непрестанно. Тъкмо се отървеш от една и друга ще те налази. Просто нивото ти на жизнена енергия е твърде ниско. Поработи по това направление. Попрочети кои са маркерите на здравословния живот и ще стигнеш сам до решението. Колкото до тази бактерия, писано е много и във форума. Пусни търсене.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.201 секунди с 23 запитвания.