Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(  (Прочетена 4266 пъти)

Karlson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Привет на всички!
Ще се опитам да бъда кратка и да не ви товаря с излишна информация;)
Първо - поздравления за чудесния сайт и за качественото му съдържание!
Аз съм на 37 год, имам детенце на 3 год. Водя изключително некачествен и нездравословен начин на живот… Ям безразборно, може да се каже всичко… пия алкохол понякога, пуша цигари… по кутия на месец… не спортувам… нямам никаква физическа активност… затова пък имам стрес в изобилие… ежедневието ми е лишено от положителни емоции и контактите ми са основно с негативни и отчаяни хора, които водят подобен начин на живот… Като бонус - пия и успокоителни… може да се каже, че съм пристрастена към тях… Това е към днешна дата.
В "доброто старо време" бях 48-50 кг. (висока съм 168 см.), имах енергия, желания и мечти… За последните няколко години загубих мотивацията си за почти всичко, нямам грам енергия, станах 66 кг. Лежа на един диван и умирам бавно… чувствам се като жив труп:(
Убедена съм, че мисълта и храната са едни от най-важните условия и причини за това как се чувстваме физически, а може би и духовно. Искам да пречистя организма си от отрови и боклуци, да отслабна и да заредя тялото и душата си с енергия! Страхувам се, че ще бъде МНОГО трудно и това ме отчайва и обезсърчава… От 2-3 дена гладувам почти, вече нямам никакви сили, с жестоко главоболие съм и незнам какво да правя… Незнам как да сменя навиците си, храната си… Лишена съм от всякакво търпение… а в същото време се надявам да има по-бавен и плавен начин за това, което искам, който да е лишен от стрес… Изчетох доста информация за храненето, бих казала - противоречива и съвсем се обърках… Попаднах на вашия сайт и реших да пиша… Не искам да дам на детето си такъв пример, какъвто съм в момента… искам да го науча как да бъде здрав и пълноценен човек!
Сигурна съм, че има хора като мен, които искат да променят начина си на живот, но се страхуват, че няма да успеят, че не знаят как, че няма кой да ги подкрепи в това начинание и затова не предприемат нищо… Е, аз съм една от тях… Ще бъда благодарна на всеки, който ми пише;)
« Последна редакция: 06-02-2014, 14:29:28 от Karlson »
Активен

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #1 -: 06-02-2014, 14:49:12 »

" И последните ще станат първи" щом си открила пътя тръгвай.Чети избирателно.Претегляй нещата .Само не се връщай назад. :Content_22:
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #2 -: 06-02-2014, 15:04:58 »

Здравей :Content_22:! Който търси намира, щом вече мислиш по темата за промяна на живота си вече си направила първата крачка към успеха. На мен също ми просветна малко късно, но по добре късно от колкото никога.
И моето ежедневие е наситено със стрес, еднообразие и мрачни хора, но когато човек прогледне извън матрицата нещата се случват.
Тук има много информация която ще ти помогне да започнеш едно ново начало, може да разгледаш дневниците на потребителите и да си измислиш твое меню за деня. Не е нужно според мен да започнеш направо с глад, може постепенно да увеличиш плодовете, зеленчуците като започнеш да изключваш вредните храни. Ти сама ще си решиш с какво темпо. Започни и някакви упражнения, сутрин или когато можеш. Скоро ще усетиш прилив на свежи сили и това ще ти мотивация да продължиш. Но като за начало май ще трябва да започнеш с махане на всичко вредно и токсично от ежедневието си. Бавно и постепенно ще се получи, щом имаш желание :)
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #3 -: 06-02-2014, 15:52:17 »

Добре дошла тук.

Форумът е страхотен, хората в него също !

Чети, информирай се, постави си краткосрочни и изпълними цели, зареди се с търпение и нещата ще ти се получат.

Опитай се да разкараш повечето негативни хора около теб - те ти изпиват енергията и ти сама го усещаш.

Успех, и  не се отказвай за нищо на света - първата крачка вече си е направила - скоро ще можеш и да тичаш :) :) :)

Всичко е в теб и зависи само от теб !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #4 -: 06-02-2014, 17:18:23 »

С теб сме по пътя. Ти вече си поела по него. Главоболието е нормално, въпросите - също. Усещането когато организмът се пречиства е прекрасно. Наистина.
Успех по пътя!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #5 -: 06-02-2014, 22:40:01 »

 Добре е пак ,че се ориентирала на къде духа вятъра. Чети ,инфо. бол.....
Добре ще бъде гладуването да е малко по омекотено .

Само едно ще ти кажа, подкрепям те, давай смело, гладуването е магия и се надявам да го усетиш.
Поздрави.... :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Dakota

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #6 -: 08-02-2014, 12:33:20 »

Здравей "Живеещата на покрива"! :fluretaa:
Какво умиране,бе?!Я, да се вземаш в  ръце-живота е прекрасен!Знаеш ли колко хора,на тази земя нямат твоя шанс,да живеят и да се радват на рожбата си!Умират бавно,в агония и болки без да могат да променят нещата!Ти можеш!Не си неизличимо болна,нито пък саката-предполагам...Ето,тогава става въпрос за истинско бавно умиране...
Така ,че ставай от дивана и отивай сред природата!Опитай да се молиш,да благодариш за всичко ,което имаш,тогава оплакванията,ще ти се сторят все по-малки и незначителни!Заобиколи се с позитивни хора и тегли сектира,на всичко,което те товари!
Заобичай се,малко повече,де!Всяко човешко същество,се нуждае от обич,за да продължи напред!Няма лесни постижения в този живот,поне аз не съм срещала такива,но това би трябвало да те мотивира,а не да те отчайва!А за страха-нормално е.Всички се страхуваме,но не всички си го признават ;)
Смелостта не е отсъствие на страх,а владеенето му...Май,така беше казал,добрия стар Марк Твен  ::) И така бъди смела и силна!Няма кой да ти подреди живота,той е в твои ръце. :peperudi: :kisss:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #7 -: 08-02-2014, 17:57:10 »

"Като бонус - пия и успокоителни… може да се каже, че съм пристрастена към тях… "
 Това за пристрастяването към успокоителните ми звучи доста, доста плашещо. Всеки, който е изживявал пристрастяване към успокоителни, знае за какво иде реч. Лекарят, който ти ги изписва знае ли че си пристрастена? Аз знам, че успокоителни се пият само под лекарски контрол. Не смяташ ли, че ако имаш пристрастяване трябва да говориш с него незабавно? Казваш бонус, а може би е основният ти проблем?
Активен

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #8 -: 10-02-2014, 15:38:06 »

Здравей! Заповядай и ела при нас! Ние също се борим за промяна! Щом говориш с толкова много любов, че искаш да дадеш добър пример на детето си това е начина! Само любовта към теб и всичко останало ще ти помогне да живееш страхотния живот за който мечтаеш !!!
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #9 -: 06-04-2014, 14:54:39 »

Здрасти,
Чакай сега, като новоразписала се и аз тук да се изкажа. И аз като теб - искам, но се опасявам, че ще е трудно. Всяко начало било трудно, казват, но може пък и да е забавно. Трудното е добро, лесното е течение. Хайде да го приемем като нещо забавно - променяш нещо, наблюдаваш се, виждаш добра промяна, после друго. Какво прави масата около теб си е тяхна работа, ако не ти харесва, не контактувай с тях.
Имаш три годишно дете, кога успяваш да лежиш на тоя диван, не разбрах... Синът ми е на 19 год, като беше тригодишен бях почти постоянно на челна стойка от магариите му. Хубаво де, бях млада тогава. Все пак, радвай се на детето си, участвай в игрите му, то зарежда с енергия, смехът му лекува, сега е момента.
И вземи се весни насам пак.

Прегръщам те.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #10 -: 07-04-2014, 19:10:01 »

Миме, не знам за храненето, но с този ник много забавни неща те очакват.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #11 -: 07-04-2014, 19:20:51 »

Тихи, представила съм се подобаващо, ела и ми рекни що така в моята си тема.  :)
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:НОВА СЪМ тук и ми е много ТРУДНО :(
« Отговор #12 -: 09-07-2014, 15:05:44 »

Здравей!
Аз съм съвсем нова във веганството /почти година/ и суровоядството /3 месеца/, дори бях пуснала тема, защото се чувствах объркана и хем исках да направя крачката, хем имах много съмнения. Всъщност мисля, че веднъж щом си се насочила към осъзнатото хранене и си решила да внесеш положителни промени в живота си всичко ще си дойде на мястото в даден момент. Аз няколко пъти пробвах да стана веган, но не се получаваше, а за суровоядство не бях мислила дори, но когато оставих нещата, те се случиха сами. Най-важното според мен е да слушаме тялото си и да бъдем толерантни и подкрепящи към себе си по пътя.
Желая ти успех!  :heart_2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.