Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: болката е голяма.. нямам думи  (Прочетена 5378 пъти)

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

http://www.bnews.bg/article-97016

Днес, Съдът отхвърли мораториума върху земята



Продадоха и Тракия (О, извинявам се, не продадоха - ДАДОХА, ако щете и ПОДАРИХА е много много удачна дума)... а сега и това...
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #1 -: 28-01-2014, 22:49:54 »

   Ще се изкушим! Хич не ми се иска да мисля така, но когато фактите говорят знаете нататък. Най-бедни сме в евро-зоната а средните заплати в западните страни са около 2 000 евро и нагоре... Могат да си позволят да си купят много декари ииИ не забравяйте, че земята ни е най-евтината отново в евро-зоната!
    От това, което имам като инфо.. не ми се иска да го казвам, ноо трудни времена идват. Хора, казвам ви следното само с добри помисли: Идва жестоко ограбване - ще ограбят депозитите, ще се смени лева с еврото ии взимайте си влоговете от банките и сменяйте валутата !!!   Дали това, което казвам е вярно, ще се види в близкото, доста близкото бъдеще
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #2 -: 28-01-2014, 23:14:00 »

Наясно ли сте, че тази земя Българска няма да стои обезлюдяла. Климата тук е умерен! Направо е прекрасен - 4 сезона !!!  Кво да ви говоря... То вече е късно... Бях написал, че докато някои слушат онзи Изворски, който незнайно как му се появил тоа псевдоним (той си го е лепнал), БЪЛГАРИЯ СИ ОТИВА. А вие, продължавайте да си слагате аватари на оня ''гуру''. За мен този е от ония тихите оръжия срещу нас българите.. Говори глупости, отвлича яко внимание, а и манипулира жестоко !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен

Lorena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #3 -: 29-01-2014, 08:27:06 »

Дпс е етническа партия и никъде не се разрешава партия от такъв произход да е в който и да е парламент! Тя просъществува във всички правителства на великия и безконечен преход. Кой е луд, който меси геврека и или който го лапа. Какво да правим, Търпим и се издигаме духовно. До кога. Милошевич не успя да угоди на Европа. При неговия мандат имаше албанци, цигани,  и на високи постове. И  какво се получи. Албано косоварската мафия за оръжие и наркотици се развива успешно в Съюза( европейския).
« Последна редакция: 29-01-2014, 08:47:11 от Lorena »
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #4 -: 29-01-2014, 08:54:16 »

Наясно ли сте, че тази земя Българска няма да стои обезлюдяла...
Да, наясно сме. Ми,Феликс - размножавай се,братче,не се оглеждай :pensif_29:
Лично аз действам по въпроса - опитвам се да се възпроизведа за трети път tooth
А колкото до земята - моето лично мнение е, че трябва да се продава на чужденци,защото има много пустеещи земи,а също - много трудно е тук да сменим културите, които отглеждаме с други.
Давам пример - за тютютнопроизводителите се направиха десетки програми за замяна на тютюна с други култури (които не са вредни :Confus_3:),но ...едно си баба знае,едно си бае...
Активен

Lorena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #5 -: 29-01-2014, 09:08:03 »

Земята е богата и пустее. Елате богати европейци на богата земя, обработваите я после си изнасяте продукцията, за вас, а ние ще премигваме на парцали...
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #6 -: 29-01-2014, 09:31:59 »

Земята е богата и пустее. Елате богати европейци на богата земя, обработваите я после си изнасяте продукцията, за вас, а ние ще премигваме на парцали...
Ааа, не с лошото де... :)
Светът вече е едно цяло. Не можем да се затворим като в кутийка.Ние сме малка държава.
Да си кажа често разделението на хората по света и държавите по специално,за мен, е изкуствено разделение.Не сме ли всички ние деца на тази земя? Нужно ли е да се делим,спорим,избиваме и пр.?
Е...рано или късно и у нас ще дойдат китайците tooth
А иначе - продукцията ни така и така се изнася навън и то за смешни цени... >:(
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #7 -: 29-01-2014, 10:55:24 »

Напротив, Kalia ( не си запозната, извинявай) , тъкмо обединението е изкуствено   :bleh Защото някои не го разбират така , както ти  и аз го разбираме ..  Съдружието между лъв и заек не може да бъде истинско съдружие..
 ЕС за пореден път го доказа. Нали и сега уж сме обединени , ама не ни искат на ТЕХНИЯ трудов пазар.. Обаче пък ние сме задължени да ги искаме на НАШИЯТ пазар - да пазаруваме от техни вериги, (които счетоводно все са на загуба  tooth ) ,бензиностанции, банки ...  които изпомпват национален доход! А преди години нашето сирене трябваше да мине първо през Гърция, и само с гръцки етикет го допускаха на Обетованата Земя ...  
Именно чрез споразуменията за "свободна търговия" и "свободен пазар" става ограбването в момента ( не само на нас) , но нали обикновеният човек като чуе тези понятия, все си мисли , че е нещо добро.. :angel:
Погледни какво тепърва ни чака в този "свят-едно цяло "
http://www.otizvora.com/2014/01/5979/

"Преди много години, когато първите мисионери стъпили на нашите земи, ние сме имали земята , а те - библията. Те ни научили да се молим със затворени очи. Когато сме ги отворили , те са имали земята , а ние - библията " -африкански пастор   tooth
« Последна редакция: 29-01-2014, 10:58:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #8 -: 29-01-2014, 11:21:02 »

"Преди много години, когато първите мисионери стъпили на нашите земи, ние сме имали земята , а те - библията. Те ни научили да се молим със затворени очи. Когато сме ги отворили , те са имали земята , а ние - библията " -африкански пастор   tooth
tooth tooth tooth tooth tooth
Сигурно си прав, бате Бино,то световната конспирация никога не е спирала...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #9 -: 29-01-2014, 16:57:55 »

Не знам за теб, но за мен най-точното ( и доказало се ) определение за "конспирация" е "неудобната истина".  ;) ;D
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #10 -: 29-01-2014, 18:27:51 »

http://zemedelskozname.com/BZNS/?p=631

Интервюто е старо, но както ще прочетете закона за гарантиране на влоговете остава непроменен.

,,Както ви обясних, в сега действащия закон пише, че при фалит на дадена банка влоговете започват да се изплащат не по-късно от 20 дни от датата на фалита. В закона никъде не е записано обаче кога изплащането ще завърши. Това позволява теоретично влоговете от фалиралите банки да бъдат изплащани в продължение на десетилетия. Друг абсурд в закона е, че валутните влогове ще бъдат изплащани в левове. Така при евентуална промяна на валутния курс вложителите ще получат обезценени левове, т.е. – хората ще бъдат ограбени.''
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #11 -: 26-03-2014, 19:08:14 »

Ами защо се палите толкова? Аз съм българска гражданка и съм собственичка на 5 декара земя в Сицилия. Никой не ми е създавал проблем при закупуването-хем е земеделска земя. Ние си живеем на нея постоянно, не е вилен лукс. Ами нали искаме да сме едно цяло с европа! Що да не си закупят земя? А ако искат и да я обработват. Не могат да я изнесат!
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #12 -: 26-03-2014, 22:59:38 »

Нали имаме за пример евреите - най-интелигентни били, най-оправни, най-хитри..(Бате Бойко ходи повече пъти в Израел ,отколкото  в която и да е друга страна)
Е нека да видим тогава как стоят нещата там с купуването на земя?   ;)
Един жокер:  Само 5 % от земята им е частна и може да се търгува!! И е почти невъзможно да си купиш, дори да си милиардер..  Може би това е начинът да стигнат дотам, докъдето са стигнали..  ;) И  може би внимават да не стигнат до там, докъдето стигнаха в Сърбия - дойдоха едни хора  отвън, хареса им, останаха. Купиха си земя, нароиха се, а после си направиха и държава в държавата..   :whistling2 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #13 -: 28-03-2014, 18:41:54 »

Ами то и при комунизма не можехме да притежаваме земя. А и не само....
Активен
вярвам в доброто

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:болката е голяма.. нямам думи
« Отговор #14 -: 15-05-2014, 21:51:03 »

       Многопластова е темата, но.. benni, виж, при тези условия кой трезво мислещ човек ще каже Да нека могат и чужденци да си купуват свободно земеделска земя след като и ние можем в чужбина, ноо немм, ни най-малко.
      При тези условия е абсурд. Всъщност не в евро-зоната ни е най-евтина земята, а в евро-съюза. Грешка ми беше бях написал по-горе. Най-евтината е, а по нищо не отстъпва по плодородност - не само Добруджа, в Пловдивско, Пазарджишко има земя 1ва категория с напоителни с-ми и прочие.. Имам предвид на запад са си богати.. А и не малко земи се продават на търг от частен съдебен изпълнител... Пак казвам - ние не оценяваме на каква земя стъпваме, стара, с история, с 4 климата и невероятна плодородност.
         А комунизма (социализма) е една.. аз дори не искам да я коментирам тая система.. Когато комунягите са дошли на власт всичко са национализирали - не само земята. Примерно семейно бизнесче - кафене, сладкарница, магазинче. Говоря по времето когато България е била конституционна монархия. Отврат. Една система, в която ти казват тези книги можеш да четеш, ама тези не в никакъв случай опасни са! ;д Този филм, можеш да гледаш ама другия..  това можеш да слушаш единствено, друго - не . банани няма, портокали 1-2 месеца, шоколади - едва ли, може би марципан но задължително 1 фирма, един вид.. Кола - 20години чакаш. Не можеш свободно да отидеш в Гърция, Испания и други демократични страни.. Можеш само в Полша, СССР и т.н... Оууу младите много Ви се нервят на апатичното мислене и бездействие.. Само да занйте..
         Знам, че може би не говоря много добре, но българите са оставили БКП (т.е. комунисти) да ги управляват десетки години. Не знам кой ги говори нещата, че сме били супер силен народ и ни очаквало бляскаво бъдеще, но 5 века не можахме САМИ да си помогнем - естествено Русия много ни помогна в освобождението.. Малко, така българите са се самозабравили.. СориИ   А сега позволихме да сме колония.. И като хората толкова са работили за д-вата през соца де са им приемливите пенсии, де ни е толкоз дълго градената армия ? Социализъм/комунизъм младите будни хора, ако само им кажете нещо за хубост в този откачен строй и скачат на бой. ;дд Всички имали работа през соца.. дуфф  :Confus_3: Държави като Австрия, Швейцария и ред други забележете успяват да имат безработица от 1-3% и доходи до небето (поне за нас, за нашите виждания, за бита ни в България..).. Дори наскоро имаше гласуване дали да се приеме в Швейцария, която има пряка демокрация най-високото минимално заплащане. И други такива страни има в Европа, не са само те... хич не.. ;)
    Т.е. до управление е работата. Но няма как, няма как.. И 2% не взимаме от златото ни в Челопеч (всъщност едно от най-големите находища в Европа). Дори ми е тъпо да го говоря тези неща
« Последна редакция: 15-05-2014, 22:01:21 от feliks »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.