Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71231 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #80 -: 05-01-2015, 23:49:50 »

Благодаря много кати_на. Абе този път забравих да се претегля в началото. Предполагам, че съм била около 54 кг, днес бях 52,5, т.е. за 2 дни около 1,5 кг по-малко.
Поздрави.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #81 -: 06-01-2015, 01:03:05 »

Хм, 6 дена сухо си е един доста проличен период. Аз не бих и могъл да мечтая за повече от 2 дни, в смисъл, че не ми се е получавало май никога. Подобно начинание при мен винаги свършва с ускорен пулс последван от чаша вода. Иронията е в това, че пулсът ми се нормализира непосредствено с поглъщането на водата, тоест всичко опира до страхове и нагласи, но това е положението. Хубавото при сухият глад е че апетита липсва изцяло. Винаги ми е било много по-трудно психически да устоявам на гладът по време на водно гладуване. В това отношение сухото е направо приказка. В момента се чувствам отпаднал малко, но твърдо мотивиран да продължа напред.
Поздрави
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #82 -: 06-01-2015, 16:56:56 »

Давай Де Ниро, въобще не е тежко. На мен ми става винаги по-зле когато от сухо минавам на водно гладуване. Процесите при сухото са по-бързи и по-безболезнени. Номерът е да се издържи сухотата и човек да има смелост да продължи. Досега въпреки всичко съм успявала само 3 дни. Сега смятам да опитам 5 на сухо и 6 на водно(евентуално, както писах може да се наложи заради мъж ми да приключим по-рано, защото хич не го виждам как ще си прави сам захранването по Пол Брег).

Днес е 3 ден сухо гладуване и се чувствам много добре. 51 кг, т.е. 1 кг по-малко. Преди около 4 години нормалното ми тегло беше 49 или 50 кг, така че не става нищо необичайно. Спах дълбоко и дълго, излезнахме с кучето на разходка и тъй като валеше сняг кожата ми започна да попива тази влага. Реших да почистя снега в един голям участък между входната врата и вратата на гаража. Невероятен прилив на енергия имах в продължение на около 1,5 часа, предполагам поради снега.

Започвам да усещам едва днес липсата на вода. Имам все още слюнка в устата, която компенсира жаждата. Днес започна едно по-интензивно слюноотделяне, слюнката е по-гъста, отделям и секрети(храчки) бели. Започна по-интензивно вагинално течение. Предполагам, че нещо се изчиства. Имах проблеми в тази област.

Въпреки прилива на енергия, огромното количество изчистен сняг, почистването на парния котел и зареждането с 5 чувала пелети, все пак усещам някаква слабост в мускулите.

Надявам се този път да гладувам на сухо повече от обичайните 3 дни.

Успех на всички.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #83 -: 06-01-2015, 17:14:19 »

Браво на теб Лози. Завиждам ти най-благородно. Аз получиих някаква криза. Нещата малко се поуспокоиха след изхождане и чаша вода, но реших да не рискувам и прекъснах дотук.
Поздрави :flowers2:
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #84 -: 06-01-2015, 17:29:43 »

Благодаря. Е, това с третия ден го успявах и преди някак си. Може би беше по-трудно преди, с гладуванията нещата стават по-лесни.

Със сигурност се чувстваш по-добре отпреди гладуването, така че 2 си играят роля. Продължаваш ли на водно? Поздрави  :peperudi: :peperudi:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #85 -: 06-01-2015, 17:51:29 »

Ами не, късно е вече. Хапнах една ябълка, орехи и сега и на един портокал съм се наканил. Иде ми да го изям с корите  :D
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #86 -: 06-01-2015, 18:53:53 »

E. все хубави неща. Когато човек е готов, тогава и прави такива гладувания. Така че като му дойде времето, успех.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #87 -: 07-01-2015, 18:11:02 »

4ти прекрасен ден сухо гладуване. Учудвам се от това, че този път го понасям изключително леко и се замислих защо. Така или иначе сухото гладуване си се понася по-лесно от водното, но този път е учудващо лесно и откъм липса на жажда. Мисля, че причините са:
1. двете предишни седмици гладувахме по един път седмично
2. не съм вземала никакви лекарстви почти една година, вкл. и аспирин, може би и по-дълъг срок от време
3. миналата година направих 4 гладувания от по 7-8 дни.
4. освен че сме веган, сме и суровояди. Понякога правим малки изключения, когато особено много ни се прияде топъл фасул или леща или любимите спагети с чесън и зехтин на мъж ми, тогава излизаме на ресторант.
5. храним се предимно с био продукти и поради убеждението ни, че е по-добре да се лишим от нещо друго, но че е важно да подкрепяме био производителите. Мисля, че това е единственото бъдеще на планетата. Замърсяването с пестициди води до огромни проблеми за здравето ни и се натрупва в почвата. Фуража за животни води пък до изсичане на горите, и до парниковия ефект на планетата. Освен всичко друго тези продукти са и много вкусни. Тук в планината не мога да отгледам много неща и затова си и поръчваме или купуваме от такива производители.

Физиологическото ми състояние на 4 ден СГ е: по-гъста слюнка, изглежда като пяна, толкова е бяла. Обложен език от през всичките 4 дни. 50 кг. Никаква слабост, може би съвсем малко при изкачване на стълби. Почти не изпитвам жажда. За първи път от началото днес имам малко болки в кръста и гърба. Почват да се лекуват местата, които имат нужда от това. Вагиналното течение е намаляло. За първи път почнах да хълцам мъничко, но това премина бързо. Движих се много: разходка с кучето, чистене в къщи, чистене на парното и пълненето му с чували пелети, йога упражнения, с колата спряхме в планината и малко се поразходихме до едно място с изворна вода и взехме за мъж ми. Пак голямо удоволствие ми достави шофирането в това състояние. Спах непробудно и дълго и тази нощ. А, да: уринирах по-често миналата вечер и през нощта. Дължи се, предполагам на ендогенната(вътрешна) вода, която тялото ми произвежда от складираните мазнини. И слабите хора имат такива. Това е по-чиста вода от внасяната отвън вода. Друга причина е и 1,5 часа, които вчера прекарах навън чистейки снега докато валеше сняг. Кожата ми е започнала да пие от влагата и снега. Интересно явление във всеки случай.

Огромно удоволствие ми доставя всяко излизане навън, защото кожата започва да смуче тази влага. Прекрасно е и усещането за чистотата на въздуха. Безкрайно съм благодарна, че живея на село и то е в планината на 1000 метра надморска височина.

Успех на всички.
« Последна редакция: 07-01-2015, 18:29:17 от Лози »
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Лози
« Отговор #88 -: 07-01-2015, 18:40:39 »

Здравей и аз съм на сухо гладуване.Разбрах, че по лесно го понасям от водното.Днес ми е 3 ден.Ще се опитам да направя пет.Миналия месец гладувах 4 дена сухо,но на 4тия през нощта ми беше доста трудно и се захраних на 5тия сутринта.Засега съм решила всеки месец да гладувам сухо като увеличавам с един ден докато успея да премахна проблемите , които имам. Наистина е вярно,че всеки следващ път гладуването се понася по леко и при мен е така.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #89 -: 07-01-2015, 20:19:03 »

Поздравления за волята, но бих искал да ти обърна внимание на нещо. Като ти гледам снимката, имаш силно изразена вата в момента. Яденето на само веганска храна, особено сурова, е престъпление за вата доша, особено през зимата. Имам позната с близки до твоите характеристики, която се разболя в преследване на това "съвършенство". Най-трудна за контрол е тази енергия. Крайното сухо гладуване според мен, е приемливо само при болестно състояние. Търсенето на хармония изключва крайните стедства. Ако искаш да научиш повече по темата, си купи някоя книга на Васант Лад.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #90 -: 08-01-2015, 00:06:05 »

Много благодаря, Тихия.
Веган съм и по убеждения и заради това, че се чувствам по-добре. Всеки път през последните 25 години, когато съм включвала сирене и яйца съм се чувствала зле, като натровена, и съм се разболявала. То тялото си казва само. А сега съвсем сериозно: и за миг не мога да си представя, че има суровоядец, който да боледува. Тези, които познавам и за които съм чела са се информирали мнооого подробно, както и ние с мъж ми от английски и немски източници преди всичко за евентуалните опасности при суровоядството и ако човек балансира добре между плодове(най-голямата част), зеленчуци(на второ място), кълнове от люцерна, сусам, камут, боб, малко соя, много леща белуга, малко нахут и др. и ядки, винаги изкиснати една нощ във вода заради ензимните инхибитори, билки, то няма как това да е опасно.

Със суровоядство излекувахме панкреатита на мъж ми само за 1 месец и захарта му от 12 падна на 5. От 2 години няма и помен от предишните му болезнени кризи. Естествено продължаваме и да гладуваме.

Поздрави.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #91 -: 08-01-2015, 00:12:07 »

evas ама страхотно! Много благодаря, че пишеш тук. Имаш ли дневник. Това е ценен опит за всички тук, а си е и вдъхновение. Беше страхотно да намеря тук темата за сухото гладуване и когато я изчетох разбрах, че няма нищо страшно и че всичко е постижимо.

При мен последните пъти все стигах до третия ден и на четвъртия рано сутринта пиех вече вода. Днес ми е четвърти ден, а, почнал е петия. И аз така като теб, нещо почват да ми идват грешни мисли вече за вода, въпреки, че обективно нямам причина да прекъсна сега сухото гладуване, тъй като се чувствам добре и чааак такава голяма жажда не изпитвам. Само малодушие ме гони и волята нещо ме напуска. Ще се видя и аз какво решение ще взема накрая.

От всичко изчетено досега стигам до извода, че 5 ден при сухите гладувания е един своеобразен предел за лечението на разни заболявания и всъщност много ми се иска да го постигна.

Желая ти успех!

Тук ще поствам един линк към пречистване да не го забравя: http://www.dar-center.com/article/?article=668

Иначе физически съм все още ок ако не броим малките болчици тук и там. Не ми се мисли какво ще се правя после на водното гладуването след 5 или не дай Боже след 4 ден сухо.

Успех на всички.
« Последна редакция: 08-01-2015, 00:20:21 от Лози »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Лози
« Отговор #92 -: 08-01-2015, 09:46:30 »

Лози, здравей :love_026:
Възхитително и вдъхновяващо е написаното в твоя дневник! :thankyou:

След всичко споделено и подкрепено с факти, вярвам, че си намерила своята формула за баланс и хармония, включващи доброто здраве.  :love_028:
(А когато фактите говорят и боговете мълчат.  :) )

Продължавай в същия дух, желая ти много успех! :)

П.С. evas, поздравления и много успех!
« Последна редакция: 08-01-2015, 09:54:30 от Ros »
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Лози
« Отговор #93 -: 08-01-2015, 12:38:43 »

Ще използвам да пиша тук и за моето гладуване как протича,а и да се подкрепяме.Снощи мога да кажа,че не можах да спя,може би малко от към 3.30 до 7.30 и то с няколко будения.До тогава не успях да заспя.И снощи за първи път изпитах и вътрешния огън,всичко в мен гореше,а предните дни ми беше студено даже.Предното гладуване това горене беше 4тия ден през нощта,сега третия.Продължавам надявам се успешно 5 дни.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #94 -: 08-01-2015, 20:16:44 »

Много благодаря, Рос! Твоите постове ми бяха много интересни и вдъхновяващи и тогава повярвах, че няма невъзможни неща. Така че думите ти значат много за мен.

Евас, супер идея. Много ми е интерсно, защото при мен е по-различно. Дръж се! Някак си мисля, че ще успееш.

В нощта на 4 с/у 5 ден, т.е. снощи имах криза: мускулни болки в гърба и кръста. И пих дестилирана и изворна вода и то много :-(. Знаех си прекрасно, че болките при водното гладуване ще се засилят и пак направих. Това с волята нещо не проработи. Е, поне този път минах границата на 3-те дни, която преди не успявах да прескоча. След водата болките се засилиха, носът ми пресъхна до такава степен, че потече кръв при опитите ми да го издухам. Много неприятно чувство. Започнах да усещам болки и в лявата тазобедрена става. Там имам проблем от години, който се надявам да елиминирам при някое от гладуванията ми. Мъж ми понася цялото гладуване както винаги по-добре и се чудехме защо. Един възможен отговор е, че като дете ме тъпчеха с антибиотици за щяло и нещяло и аз не познавах до 18-19 годишната си възраст въобще друг метод на лечение. Той почти не е вземал лекарства. Пол Брег пише, че години след като е почнал да гладува изхвърля живака, който се е съдържал в едно лекарство, което са му давали като дете. Така че може би това е случая с мен. А и аз повече злоупотребявам с мислите и емоциите: гневя се по-често от мъж ми, по-лесно реагирам на всякакви външни дразнители:-(

И така тази нощ освен близо 1 литър вода си взех и гореща вана, за да мога да облекча болките и да заспя. Не помогна. След това си направих клизма с иригатора и взех топъл термофор в леглото, та някъде около 5-6 часа успях да заспя. Тъй като не бях спала добре днешния ден беше непълноценен, малка разходка с кучето и следобедна дрямка. Е, все пак си направих обичайните йога упражнения и няколко коремни преси. Когато човек се движи и токсините се понасят по лесно. Носът ми още ми създава проблеми и се моля тази нощ да мине по-леко.

Успех на всички!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #95 -: 08-01-2015, 22:36:17 »

Ама вие как пък точно в най-големия студ избрахте да гладувате  tooth Това си е жив героизъм.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #96 -: 09-01-2015, 00:06:24 »

:-) еми принципа е всеки сезон да се гладува. Мъж ми, обаче, днес заяви, че повече няма да го прави през зимата, защото мръзнел. На мен ми е добре. Чувствам се добре и при разходките. Днес беше -10 градуса през деня в Бистрица, понасям го безпроблемно.

А термофора го слагах на кръста си, там, където болките са най-силни. Не че ми беше студено :-)
« Последна редакция: 09-01-2015, 00:10:07 от Лози »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #97 -: 09-01-2015, 00:54:43 »

В нощта на 4 с/у 5 ден, т.е. снощи имах криза: мускулни болки в гърба и кръста. И пих дестилирана и изворна вода и то много....
...И така тази нощ освен близо 1 литър вода си взех и гореща вана, за да мога да облекча болките и да заспя. Не помогна. След това си направих клизма с иригатора...
Хм, добре, Лози, така и така не ви е грижа за отрицателните действия на СГ, поне като почнете да пиете вода, не може ли по-постепенно? Знам точно какво означава да "нямам удържане", но силно пожелавам на теб и другите, прилагащи този "подход": а пожалете ги малко тия органи и системи...
Не ми се струва естествено от пълно въздържане от вода, да изпия "много"...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #98 -: 09-01-2015, 07:51:19 »

Мъжът ти понася по-лесно гладуванията, защото явно не е вата. За зимата ти писах, че е неприемливо. Колкото до целта на гладуванията. Преди три дни, сега четири, после пет и ... Ако го правиш ей така, за да постигнеш някакъв рубеж, значи го правиш заради егото си. Иначе го правиш за да победиш някакво сериозно болестно състояние. Третият път е, да преминеш към бретарианство. Ти прецени къде се намираш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Лози
« Отговор #99 -: 09-01-2015, 13:16:20 »

На мен днес ми е 5 ден сухо и утре приключвам.Снощи спах малко повече от предната нощ,но пак се будих.Физически ако сравня водното и сухото гладуваме-при сухото имам повече енергия.Чувствам се добре,единствения проблем е жаждата...на мен от днес са ми много напукани и сухи устните направо се цепят и тече кръв -предполагам от студа навън, защото ми се налага да излизам по малко.Като цяло ръцете и краката са студени и ми е студено през цялото време с изключение на третия ден през нощта.
  Аз правя гладуванията заради здравословен проблем, не просто така.Мечтая си за едно дълго 20 дневно водно, за да реша проблема си,но нямам възможност,защото след 10тия ден трябва да се лежи.Затова правя по кратки и сухи,защото са по ефективни,а и са ми по лесни.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.