Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71230 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #20 -: 03-08-2014, 00:06:14 »

Имах криза на третия срещу четвъртия ден след сухото гладуване, мускулни болкии по цялото тяло. Петия ден премина горе-долу добре, но вечерта на същия ден започнаха много силни болки в кръста. Наложи се грейка с топла вода. Спах около 4 часа. Интересното е, че след като мъж ми ме разтри ми мина временно вскичко. Тоест токсините, които отделя тялото ми явно се изхвърлят в кръвта и това причинява всички тези проблеми.

Забелязвам, че на мъж ми, с когото заедно гладуваме му няма НИЩО. И всеки път е така. Може би малко главоболие. Тоест явно съм боледувала и тровила тялото си много повече от него.

6-ти ден: пак силни мускулни болки и много силни в кръста. Дърпане в задната част на бедрата, когато правя рало(една асана). Отидох на масаж, временно отпусна и вечерта пак силни болки. Сухота в носа. Силно вагинално течение. Задъхване, не мога добре да дишам през носа. Предадох се и си купих пластир поне за кръста и успях поне да заспа. Стъпалата са ми много студени.

7-ми ден. Няма мускулни болки, сухотата в носа остава, много е дразнещо. Вагиналното течение продължава. Направих си разходка с кучето. Движението подобрява състоянието ми. В момента, в който легна започват болките в кръста.

Постигнахме консенсус да гладуваме до 4 август. Вечерта на 4-ти ще се захраним по Пол Брег(почва се с 4 био домата обелени, кипнати, чесън във водата, малко ябълков оцет и зехтин). Това са 9 дни гладуване за мен(3 сухо и 6 на вода) и 8 дни водно гладуване за мъжа ми, който явно няма никакви кризи. Прекрасно! Успех на всички.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #21 -: 03-08-2014, 08:12:10 »

Прекрасно е, че практикуваш йога, въпреки, че тази практика не одобрява крайностите, като гладуването например. Тя проповядва умереност във всичко.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #22 -: 03-08-2014, 22:39:00 »

Амии напротив. Точно благодарение на йога започнах да гладувам от 21 годишна възраст, но не толкова дълго. Йога практиката препоръчва гладуване 4 дни от месеца или наведнъж или по един ден седмично :-). Поздрави.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #23 -: 03-08-2014, 22:47:07 »

Забравих да напиша в 6ти ден, че вечерта ми стана толкова студено, че видимо треперех. Трябваше да си направя грейка с топла вода.

8ми ден. Ясно защо са били болките в кръста: идвал е периодът ми, с който вечно имам някакви проблеми напоследък, обикновенно аменорея. Хомеопатията не винаги ми е помагала в това отношение. Надявам се след това гладуване да се орегулират нещата. При предишния път имаше подобрение. Интересно кога ли ще е трайно :-). Иначе кръста още си ме наболява.

Иначе умерено усещане за малко слабост и по-малко задъхване от обикновенно. Работих в градината доста време и направих сурови кракери от ленено семе, бадеми, орехи, слънчоглед, кориандър, босилек, кимион, лук, соев сос. Ядките и лененото семе бяха накиснати около 6-7 часа, и измити след това заради ензимните инхибитори. Всички съставки са био и сега кракерите са в дехидратора. Това и подготовката за 3 ден от захранването по Пол Брег. Те ще ни заместят препечения до изсушаване хляб:-) Успех на всички тук.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #24 -: 04-08-2014, 16:18:14 »

9-ти ден. Чувствам се прекрасно. Много лека и с енергия. След малко прекъсваме гладуването с кипнати био домати. Днес сутринта дойде и поръчката от Моравско село. Успех на всички гладуващи и кандидат-гладуващи. До скоро.  :peperudi:
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #25 -: 07-10-2014, 21:12:30 »

И така започнах четвъртото за годината гладуване. Ех, че хубаво. И всяко гладуване протича различно.
Днес е втори ден сухо гладуване.
Вчера, първия ден, се чувствах доста слаба и то заради заболяването ми, което си го имам от години и се бе развихрило, защото в Гърция зарязахме с мъжо суровоядството и прекалихме с хляб и други вкусотии, е, без месо.
Днес, 2 ден сухо, малко ми светна пред очите. След една разходка с кучето пак се уморих и заспах за малко. Имах изхождане сутринта, което показа, как съм се била задръстила последните дни. Когато мина на водно гладуване ще почна с клизмите. Последния път ги правих с иригатор и се бях изчистила страхотно.
Имам и болки ниско долу в корема.
Интересно как ще мине утрешния ден. Още не съм решила точно колко дни ще бъде съхото и колко водното гладуване и дали ще ги редувам както друг път.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #26 -: 08-10-2014, 16:22:29 »

3 ти ден сухо гладуване. Изпитвам слабост и никакви болки освен рано сутринта съвсем леко ниско долу в корема ме заболя нещо.

Имахме майстори и се наложи двете килерчета изцяло да изнесем и пак преподредим. Направих си и кратка разходка с Пипи. Навън ръмеше леко и имах чувството, че кожата ми поема влагата. Страхотно усещане. Не ми е студено този път, а напротив имам нужда от приятния хлад, който идва отвън. Въздуха в Бистрица на 1000 метра надморска височина е така или иначе чист, но сега с дъжда и гладуването го усещам още по-осезателно. Наистина сме благословени да живеем на това място.

Мъж ми днес пита кога идват обикновено кризите, защото му ставам вече странна. Обикновенно се оплаквам от някакви болки от втория-третия ден нататък. Засега изпитвам само слабост и не мога да медитирам добре. Мислите в главата ми се вихрят по странен начин и не успях нито вчера, нито днес да ги успокоя. При йога асаните всичко си е наред.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #27 -: 09-10-2014, 10:42:09 »

4 ден. Днес рано сутринта пих дестилирана вода, защото се надявах, че ще ми помогме. Пак на 3 с/у 4 ден се появи оздравителна криза и то около 5 сутринта. Имах мускулни болки и някакво неспокойствие. Започнах да правя физически упражнения през ноща, които малко облекчиха състоянието ми. Опитах се да медитирам и си мислех за вода през цялото време, така че пак пих вода на 4 ден. Някак си не успявам да прехвърля границата на 3 дни сух глад.

След това си взех вана, направих си клизма и естествено излезе много, защото преди да почна гладуването не бях взела английска сол. Е, сега се чувствам слаба. Успях да приготвя храна(сурови неща, плодове, салата) за съпруг ми, който реши този път да не ми прави компания(жалко, има повече нужда и от мен), а ще се включи само на финала.
 
Иска ми се по-безоблачно да минат следващите 5 дни. Успех на всички.

Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Лози
« Отговор #28 -: 09-10-2014, 13:14:22 »

Лози, привет! :love_026:

Някак си не успявам да прехвърля границата на 3 дни сух глад.

Е, и три дни сух глад/равностойни на 7-9 дни глад на вода/ не са малко. :)
И аз не правя клизми преди и след сух глад, но и аз гладувам за 1-3 дни.Четох, че за такъв срок не са необходими клизми, но може би не са и излишни . :surpris_23:
Аз, по принцип не обичам да ги правя.

Успех и на теб, Лози! :Content_22:  :peperudi:

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #29 -: 11-10-2014, 18:31:05 »

Благодаря, Рос. Да бе, все не успявам да я прекрача тая граница от 3 дни сух глад. И аз не ги обичам клизмите, но забелязах, че в момента, в който почвам да пия вода, болките ми се засилват и когато направя клизма настъпва облекчение. Ако бях останала на сух глад, нямаше да правя нищо.

Е, сега продължавам с хронологията на събитията, за да не ги забравя. Тия дневници са много полезно нещо :)

На 4 ден пих сутринта в 7 часа дестилирана вода, около литър и нещо и после цял ден никаква вода. Тялото ми не го искаше.

На 5 ден реших пак да опитам сух глад, но не стана. Реших по-скоро да се вслушам в тялото си и пих към обед около литър вода и след това нищо. Направих си пак клизма. През нощта имах много силни болки в левия крак, обусловени от старото ми заболяване. Според мен за да го излекувам трабва да гладувам минимум 10-11 дни комбинирано сухо и водно гладуване. Някак си го усещах. Мъж ми ме масира дълго време и токсините се поразкараха и успях да заспа. И както винаги ми се случва при гладувания ми дойде отново. Това е добре имайки предвид аменореята ми от една страна, от друга, обаче, се чувствам още по-слаба. Бях малко на слънце и позаспах.

Днес е 6 ден от 3 дни сухо и 3 дни на вода гладуване. Пак чувствам болки в левия крак и леко главоболие. Слабостта се е увеличила. И интересно и на 6 ден имам много ама много обложен език. Как съм се тровила в Гърция с тия нашите изключения от правилото на суровоядството си личи сега. Оффф. При други гладувания към 5-6 ден езика ми почва да се прочиства, сега не. И днес си направих клизма. Чувствам се пак доста слаба, но излезах на разходка с кучето. Предполагам, че слабостта се дължи основно на факта, че снощи заспах към 3 и се събудих от болки в 5 часа.

И пак успех на всички тук.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #30 -: 11-10-2014, 20:06:32 »

Благодаря, Рос. Да бе, все не успявам да я прекрача тая граница от 3 дни сух глад. И аз не ги обичам клизмите, но забелязах, че в момента, в който почвам да пия вода, болките ми се засилват и когато направя клизма настъпва облекчение. Ако бях останала на сух глад, нямаше да правя нищо.

Е, сега продължавам с хронологията на събитията, за да не ги забравя. Тия дневници са много полезно нещо :)

На 4 ден пих сутринта в 7 часа дестилирана вода, около литър и нещо и после цял ден никаква вода. Тялото ми не го искаше.

На 5 ден реших пак да опитам сух глад, но не стана. Реших по-скоро да се вслушам в тялото си и пих към обед около литър вода и след това нищо. Направих си пак клизма. През нощта имах много силни болки в левия крак, обусловени от старото ми заболяване. Според мен за да го излекувам трабва да гладувам минимум 10-11 дни комбинирано сухо и водно гладуване. Някак си го усещах. Мъж ми ме масира дълго време и токсините се поразкараха и успях да заспа. И както винаги ми се случва при гладувания ми дойде отново. Това е добре имайки предвид аменореята ми от една страна, от друга, обаче, се чувствам още по-слаба. Бях малко на слънце и позаспах.

Днес е 6 ден от 3 дни сухо и 3 дни на вода гладуване. Пак чувствам болки в левия крак и леко главоболие. Локализирах болката, точно в лявата тазобедрена става. Както ми каза един български остеопат, живеещ в Линц, Австрия ще си имам проблеми с лявата тазобедрена става. Болката отива надолу по крака оттам. Слабостта се е увеличила. И интересно и на 6 ден имам много ама много обложен език. Как съм се тровила в Гърция с тия нашите изключения от правилото на суровоядството си личи сега. Оффф. При други гладувания към 5-6 ден езика ми почва да се прочиства, сега не. И днес си направих клизма. Чувствам се пак доста слаба, но излезах на разходка с кучето. Предполагам, че слабостта се дължи основно на факта, че снощи заспах към 3 и се събудих от болки в 5 часа.

И пак успех на всички тук.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #31 -: 12-10-2014, 21:13:17 »

7 ден: носът ми е пресъхнал много от 2-3 дни и е доста мъчително преживяване. Предполагам, че тялото лекува хроничния ми сух ринит, който имам от 19 годишна.

Без ежедневни клизми не става, опитах се да пропусна днес, но започнаха болки в крайниците.

Слабостта се дължи и на факта, че заспах късно.
Мисля, че все пак като цяло понасям това гладуване по-добре от предишните.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневник на Лози
« Отговор #32 -: 13-10-2014, 19:28:42 »

Здравей, Лози, на една възраст сме и ми е важно да те питам знаеш ли каква конституция си/по Аюрведа/, за да си обясня някои моменти в гладуванията ти.
 И още нещо - това захранване по Брег сте си го избрали или е следствие от проби? Струва ми се, че при захранване с такива неща тялото се затруднява с процеса на чистене, който си върви и при захранването, затова се изисква постепенност и прочие. Дори  може да стане връщане назад в болестта. Може би, при твоята упоритост и постоянство, това  да е от причините да нямаш оздравяване на проблемните си места. Предположения мои, може би ти си знаеш най-добре. Поздрави и успех, радвам се на целеустремеността ти!
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #33 -: 13-10-2014, 22:03:49 »

Много благодаря, Нели. Ами аз усещам тялото си доста добре и знам, че години наред съм злоупотребявала с тялото и с психиката си. На 21 години си причиних много сериозно заболяване и около 1 година бях на обезболяващи и в инвалидна количка. Тялото помни всичко. Малко хора от тези, които познавам са злоупотребявали така с тялото си. Отне ми още около година-две, за да проходя нормално. Лекарите смятаха, че шанса да остана в инвалидна количка бе 60%. Преди и след това вземах много антибиотици заради 5-6 годишно гнойни ангини, следваха и други стресови ситуации, съпроводени с много пушене. Е, сега не пуша от няколко години, спортувам и се храня преди всичко със сурови неща. Но всички тези неща не минават просто с няколко гладувания. Освен това аз ги прави по 7-8 и сега 9 дни. Навсякъде пише, че на 10 ден и след него има втора очистителна криза. Надявам се януари да стигна до тази граница 10-11 дни. Всеки лекува различна неща, при мен са много отдавна и трябва време и търпение. Иначе се чувствам превъзходно винаги без изключени със захранването на Пол Брег. Освен това той самия е бил много здрав човек, лекар и има милиони последователи по целия свят. Няма нужда да откривам топлата вода отново. Още повече, че както писах усещам тялото си много добре, може би, защото правя йога от 25 години(започнах точно по време на това заболяване) и това помага да усещаш как се чувстваш. Поздрави и успех във всички начинания ;)
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #34 -: 13-10-2014, 22:14:35 »

8 ден от смесеното ми гладуване. Интересното е, че и този път съм посъбрала доста токсини. Езикът ми е обложен от втория ден до сега. Едва днес започнах да се чувствам по-енергична и приготвих сместа за суровите крекери, които можем да ядем от 2 ден на захранването, намазани с чесън. Пол Брег препоръчва пълнозърнест хляб, но крекерите от бадеми, слънчоглед, златно ленено семе, лук, чушка, сушени домати, босилек, кориандър, малко соев сос, малко кимион и малко смлян кориандър са къде къде по-добър вариант от препечения пълнозърнест хляб. Току що ги сложих в дехидратора при 45 градуса(до тези градуси не се убиват ензимите). Преди това всички ядки бяха киснати около 6-7 часа и щателно промити. Отсега им се радваме.

Доставката на био плодове и зеленчуци от Моравско село пристигна благополучно, така че утре в 17,30 ще изядем първата доматена супичка. Е супичка е пресилено, защото обелените домати само се кипват в дестилирана вода и се дръпват от котлона, прибавя се мъничко ябълков оцет, мъничко зехтин и чесън. Падат се по3-4 домата на човек. Това е винаги най-вкусното нещо на света след дни гладуване. И винаги го понасяме с мъж ми прекрасно, който между другото на времето имаше панкреатит, аз се заинатих и го убедих да не слуша никой лекар, а мина първо на глад и след това на пълно суровоядство, придружено от мнооого сокове и смутита. И ето 2 година ни помен от болки. Да не говорим, че захарта му от 9 еденици падна на 5,5 тогава. Сега трябва да е по-малко всъщност. Трябва да си прави пак изследвания ей така от любопитство. Та извода е: суровоядство+глад е наистина панацея.
Успех на всички тук :peperudi: :peperudi:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #35 -: 14-10-2014, 12:15:09 »

Лози, гордост за форума е да споделяш именно в него :)
Така както те чета, научният ти подход , съчетан с регулярна практика след време може да те изведе дори и по-далеч от Пол Брег, не се подценявай. Той не е бил лекар ( не че това е голям проблем, защото дори и 5 професури да имаш, не си ли запознат с конкретна методика, няма и как да се възползваш от нея :) ) , но смущаващото с него е това, че след като са фалшифицирали възрастта му , може и други неща от битието му да не са истина..  ;)  
 Но главното  ти ( и наше ) предимство е , че живеем в по-ново време , когато тази методика е вече достатъчно добре проучена , при това и НАУЧНО и ПРАКТИЧНО, и от множество съвестни медици ( и практици! ) най-вече в Русия,( като проф Николаев, проф Кокосов и мн. други,) , както и от пламенни ентусиасти ( от golodanie.su ) и има къде да си сверяваме часовниците.  
« Последна редакция: 14-10-2014, 12:17:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #36 -: 14-10-2014, 19:54:45 »

Аууу, сериозно ли не е бил лекар? Пише го в книгата му, която имам. Тц тц тц. Мерси много за инфото. Така безпрекословно му вярвах. Сега ще си намеря изброените от теб автори, дори и на руски не ще да е проблем. Много благодаря за препоръката :flowers2:

Иначе си чета редовно Филонов и Малахов.

Хубава вечер и аз продължавам по-долу с доклада си, за да не забравя нещо.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #37 -: 14-10-2014, 20:08:17 »

9 ден. По-доброто състояние започна от 8 ден вечерта и продължи и на 9тия. Когато си направих, обаче, поредната клизма пак излезе нещо много черно и парченца фекалии. Тоест този път съм била значително по-замърсена от предишния път, когато на 9 ден си излезе просто малко по-мътна вода от тази, която бях вкарала в тялото си. И най-хубавото е, че се досетих защо сега е така. За първи път с мъж ми не правихме обичайните 36 часови гладувания всяка седмица. От последното гладуване приключило на 4.08(ако ме не лъже паметта) до сега така се бяхме разхайтили, макар и повечето време на сурови храни, че престанахме да си правим тези гладувания веднъж седмично. И ето резултата.

Констатирах интересен феномен този път, за разлика от всички други гладувания: от 4-5 дни кантара закова на 50 кг и не мръдна и не мръдна надолу. Години наред бях 49 кг, после през последните 3 години качих до 55 кг(гадост >:() и при гладуванията свалях до 48 горе-долу. Сега не. Може би се дължи на факта, че четах една интересна статия за слънцеядството тук и реших да опитам всеки ден по няколко секунди. Може би тялото ми се е хранило така. Не знам. Във всеки случай е странно да не мръдне човек 4-5 дни от тази цифра.

Днес се захранихме с органични обелени домати, кипнати в дестилирана вода с малко чесън и след това добавих малко зехтин и ябълков оцет. Тялото ми понесе добре както винаги тази своеобразна супичка.

Утре предстоят две зелево-морковни салати, една сутрин и една вечер преди 18 часа) с малко крекери, които са готови(ура), намазани с чесън.

Вдругиден сутринта включваме плодове, на обед салата, вечер по-богат салата, в която има бяло зеле, червено зеле, стрък целина, чушка, краставица, морков, цвекло и кълнове от люцерна. До петък трябва да са позеленели. Правя ги в машината на един българин, който живее близо до Търново и от 2 години системата работи безупречно. Покълват и пускат зелени поници, които подстригвам и слагам в салатата.

Успех на всички тук.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #38 -: 14-10-2014, 22:46:08 »

Лози, няма причина да си смъкваш доверието от Брег, нищо , че не е лекар. То и още по-великият от него Норман Уокър  също не е лекар, обаче е истински гуру в натуропатията , доказвайки със себе си а и с многобройните си постижения с пациенти ,  че и на 99 можеш да си в добро здраве и добра форма. ( Тоя наистина е живял поне 99, проучвал съм го  tooth Даже според някои източници е живял 113 , според други -103, но не по-малко от 99! и до последно е в супер форма )
  Просто можеш да дообогатиш с натрупаното от тяхно време до наши дни.
Тази тема нали я знаеш:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7394.msg65208#msg65208
Руснаците много напреднаха , защото не им се пречи в това отношение , както се пречи в Сащ и Европа. (умни глави има навсякъде, въпросът е да не им се пречи )
Кокосов води следдипломната квалификация на лекарите , а Николаев е ясен, той е "новият" пионер в гладолечението , защитил първата дисертация още през 1976. Но неговите книги са по-скоро надъхващи , отколкото изобилстващи с "тънкости"..
Щом четеш руски, най-добре преглеждай форума golodanie.su . Там пише редовно ( 12300 поста ), и е огромен авторитет внукът на проф. Николаев , който е там с ник anyk99   Много е в час това момче, само неговите постове да четеш - стига ти! Страшен е.  
 
« Последна редакция: 14-10-2014, 23:39:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #39 -: 15-10-2014, 21:13:16 »

Много ценна информация!!! Безкрайно благодаря!  :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.