Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71273 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #160 -: 17-01-2015, 18:41:52 »

Лози, всеки си подбира източниците на информация на база собственото "наработено" до момента  ;)
Някои цитират в-к Уикенд, други -форуми за мобилни апарати, трети - пасторът от Евангелистката църква..
А масата като цяло не могат да надмогнат "официалните версии" и всичко извън тях е "конспирация"   tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #161 -: 17-01-2015, 20:22:46 »

Лози, супер си,  ;),
Сегааа, понеже въпросът с ябълковия оцет се обсъжда след моето отрицателно питане, нека да не забравяме следното:

- в държавата САЩ има цял щат (Вермонт), къдено хората и техните домашни крави, кучета и др. боледуват изразено по-малко от средното за страната, живеят по-дълго и пр.
- те всяка година си правят в огромни бъчви и изпиват (хора и животни) по стотин литра ябълков оцет.
- ползата от ябълковия оцет е добре и широко известна, особено в нашите среди.

Но нито в посочените от теб статии, нито другаде съм срещал препоръки да се потребява яб. оцет на втория ден от специално захранване след въздържане от храна.
Нито утвърждаването, че той започвал като киселина (по-точно 2 киселини), но после алкализирал нещо си, звучи доказателствено , точно никак.

Тоест, разграничаваме отлично използването на посочените (яб. оцет, домат, чесън...) във всекидневното, обичайно хранене, от захранване, а ако захранваме стомах, който преди това е подавал сигнали... извинявай, струва ми се дори малко неудобно да обсъждаме въпроса.  :surpris_23:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #162 -: 19-01-2015, 00:59:01 »

Виж Пол Брег, Вов, той го препоръчва. Посочените статии не засягат гладуването въобще, така че няма как да пише за захранване вътре, както и ти сам прекрасно знаеш. Така, че това не може да бъде аргумент за абсолютно нищо.

А на всичко отгоре и въпросът, който трябваше да бъде изяснен в случая засягаше PH на организма след прием на ябълков оцет.

Бате Бино, ама като котката и падането на гръб, нали? Която и статия да погледне човек в интернет и даде PH и ябълков оцет ще получи в над 95 % от случаите резулатата, че този оцет не причинява киселинност в тялото освен ако средата не е твърде алкална. Тогава я регулира. И това да принизяваш 95% от всички източници в интернет до в-к Уикенд е най-малкото манипулативно за широката публика. Не на това ниво дискусия и не в този дневник, моля.

Хубава вечер.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #163 -: 19-01-2015, 01:03:44 »

Титан: я виж по-нагоре в писанията ми какви крекери ям: изсушени до 45 градуса в сушилня и направени от био златисто ленено семе, изкиснати бадеми цяла нощ във вода и измити заради инхибиторите, сушени домати, 30 мин във вода и др. подобни съставки. Пол Брег препоръчва препечен до изсушаване пълнозърнест хляб, който лично аз си го замени с тези кракери.

Ама, моля ви, четете по-внимателно преди да правите изказвания от сорта:" ако ядете разни кракери ще се натровите"!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #164 -: 19-01-2015, 12:47:32 »

Лози, ами тогава да ти заключим темата , да си пишеш само ти в нея?  :surpris_23: След като поставяш  "ограничителни условия "  за останалите съфорумци.. ?  :surpris_23:  tooth

Ти знаеш ли за "сагата" със спанака? Дето имал десет пъти повече желязо ..Десетки години във всички справочници!,  вкл. научни !  дават, че съдържа десет пъти повече желязо , в сравнение от другите зеленолистни ?  ;) В един момент някой си ( вероятно зевзек като мен  tooth ) решил да направи анализ . И какво да види?  :surpris_23: Няма такова нещо!  Желязото било колкото при всички останали зарзавати! ( е  плюс-минус.. )   tooth
Върнали се назад и установили, че ставало въпрос за преместена по невнимание с един знак запетая  tooth

Не знам колко си се ровила в интернет, но мога да се обзаложа , че аз - много повече  tooth ( щото иначе щеше да го забележиш и ти .. :) )  И винаги откривам, че една и също тема се копира от 50 сайта и още от 40 блога..  tooth   Та и затова "източниците" са 95 %  tooth
(Да ти кажа, сериозно, така е дори в научната литература! Едни  и същи данни могат да се озоват в 99 дисертации..Майка ми нали е била и преподавател по физиотерапия, разказвала ми е такива куриози  tooth )
 Но може и пък и ти да си права...  :surpris_23:  , аз само да кажа , че за мен Болотов струва повече от разни 95 % копи-пейстовци   tooth . А също и Гарбузов, а и Надежда Семенова ( при нея в центровете й оцетът се използва като подкиселяващ агент в клизмите. )  Това са хора освен натуропати - също и практици с дългогодишна практика.
Разбирам, че те възалявам , но се надявам поне да ти помагам да не спираш с търсенето  на истината  :love_028:
Самият оцет е дреболия, мани го , другото е важното  , че си герой като цяло  :kisss: ( ама ще ме накараш да го тествам лично тоя оцет - ще се нагълтам с него и после с PH - метъра веднага ще ти кажа дали алкализира или подкиселява  :whistling2 - emotloader: )
 
 
« Последна редакция: 19-01-2015, 13:12:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #165 -: 19-01-2015, 14:21:14 »

Я веднага всеки да си извади източниците на светло за една бърза справка tooth
Аз пък изобщо не консумирам оцет,само натурален лимон или сока му.И също-храните ми са български,според сезона.Но...да си дойдем на думата-4-ти ден захранване-салатки,плодове,включих картофи.Довечера ще правя кл. с мляко и масло.Страх ме е пак да не се получи запек,защото снощи направих последната кл. за това гладуване.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Лози
« Отговор #166 -: 19-01-2015, 16:06:08 »

Това с дехидратирането, за мен лично, е абсолютна глупост, но вие си знаете най-добре. В нормална , а не екстремна среда е добре водата да си е в храната. Може би твоите крекери са по-читави , не зная, но за мен това не е храна :)
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #167 -: 19-01-2015, 16:39:58 »

Пфуй, много дълги постове бате Бино. Голям смях пада в последния. Направи си тест на РН след употребата на ябълков оцет, че и аз имам противоречиви четива по въпроса. И не знам вече на какво да вярвам.
Чери, кл=клизма ли? С мляко и масло?  :surpris_22: Що е това?
Постоянно ме изумявате:) Много сте сладки  :Content_14:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #168 -: 19-01-2015, 16:49:47 »

Клизма е,да,по Малахов.Против запек... :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #169 -: 19-01-2015, 17:21:47 »

: изсушени до 45 градуса в сушилня и направени от био златисто ленено семе, изкиснати бадеми цяла нощ във вода и измити заради инхибиторите, сушени домати, 30 мин във вода и др. подобни съставки.
:Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #170 -: 19-01-2015, 20:56:56 »

Клизма с масло например се препоръчва за хора с изострена вата. Дебелото черво е слабото им място. То трябва да се омазнява вътрешно и тази клизма върши прекрасна работа. Не става обаче с какво да е масло. Но това е друга тема.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #171 -: 19-01-2015, 20:58:12 »

Днес, 19.01.15 ми е пак ден за сух пост. Вчера имаше отклонение от суровоядното ни хранене, т.нар. изключение: спагети с чесън и зехтин. Вероятно на 25.01 е следващия ни ежеседмичен ден глад.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Лози
« Отговор #172 -: 20-01-2015, 00:59:35 »

хаха, Лози, много бързо се вкиселяваш, бе човек, явно повечко оцетец за алкализиране на средата ти трябва!   tooth
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #173 -: 20-01-2015, 10:04:46 »

Лози, ако правилно съм разбрала:
- Гладувате (с мъжа ти) един ден всяка седмица
- Суровоядци сте, не знам на колко %, но доста, съдейки по споделеното меню
- Гладувате всеки сезон, т.е 4 пъти годишно.
А как си избираш дните за глад?

Тихия, мерси, че поясни за мен. Ти с какво си правиш клизма?
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневник на Лози
« Отговор #174 -: 20-01-2015, 11:30:54 »

Няма значение какъв е , какво полезно нещо може да има в продукт минал 300 градусова термична обработка ? Има ли биологично активни в-ва, ензими, витамини ???

това ме провокира да постна тук едно изказване , което се надявам да обсъдим (коипрано е от друг форум) :

Много силен аргумент в очите на хората, които през времето са ме убеждавали разпалено в ползите подобен тип хранене - суровоядство, веганство и т.н, е че суровата храна е полезна, обработената топлинно не е. Защото й се били губели витамините и всички полезности при топлинната обработка. Един вид човек яде само пълнеж без хранителна стойност.

Храната се яде не само заради витамините в нея, нали?
На пьрво място сред полезностите са т.нар. макронутриенти - белтьчини, мазнини, вьглехидрати. Топлинната обработка в много случаи дори благоприятства тяхното усвояване. Наистина, някои по-неустойчиви мазнини, главно от растителен произход тьрпят неблагоприятни промени при загряване, но пьк повечето от животински произход са стабилни и не променят структурата си и при високи температури.
Заблуда е, че всички витамини са термолабилни и се унищожават при високи температури.Всьщност такива са няколко от тях и те спокойно могат да се набавят от сурови зеленчуци и плодове, защото все пак никой не яде изцяло топлинно обработена храна. Аз например авокадо сготвено никога не сьм яла. Ето една табличка за устойчивостта на витамините :
http://www.beyondveg.com/tu-j-l/raw-cooked/raw-cooked-2e.shtml

Растителните храни всьщност губят много по-голяма част от витамините и другите , сьдьржащи се в тях биологично активни вещества, когато престояват с дни, било по време на транспорт, по щандовете, или в хладилника.
Ценните вещества от някои храни се усвояват дори в пьти по-добре, когато са термично обработени, отколкото в сурово сьстояние ( пример - каротена в морковите, ликопена в доматите и т.н.).
Друга сьставка са микроелементите -  те сьщо не се променят под вьздействие на високи температури.

Та в този смисьл, според мен е много пресилено да се каже, че сготвената храна била вредна и отровна.

И едно мнение на Крис Кресьр по този вьпрос ( цитирам го от книгата му ""Your Personal Paleo Code"").....



 
А всъщност темата я пуснах аз самата ето тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=817549.0;topicrefid=20 - на който му се чете
 , за да чуя и други гледни точки (не ме плюйте моля за това ) 

извинявам се на Лози , че го пиша в нейният дневник, но ми се стори най-подходящо да е тук , именно защото Лози за мен е пример за всичко положително , което носи суровоядството и исках от нейната гледна точка , през нейният поглед да разнищим всички какво се случва всъщност....
Ако прецениш Лози , ще махна поста си  :love_026:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #175 -: 20-01-2015, 12:39:27 »

Слабоват автор си ни представила , Зинаидка  :-\  
НЕ ние него да коментираме , а той  да идва при нас и да чете - за да знае!  :Content_22:

1. Важното в една храна на първо място са ФЕРМЕНТИТЕ ;) , които да й осигурят "самосмилане",  в следствие на което храната бързо  да премине, без да ангажира голям ресурс от страна на организма ( да товари бъбреци и дроб )  , да образува по-малко отпадни вещества.
2. От варена храна организмът не може да си произведе недостигащото!  ( напр. "незаменимите" аминокиселини, вит. В12 , вит. С дори! ) Докато от сурова - МОЖЕ.  ;)
3. Животинските мазнини  не се променят, но какво става с белтъка  ?  ;)  Става в пъти по-трудноусвояем! (денатуриран) И товари! ( бъбреците най-вече )
4. Готвенето  подкиселява храната! ( и организма ) Суровото краве мляко е алкално. Свариш ли го - става киселинно . ;)


Е, има все някакви проблясъци авторът - някои зеленчуци наистина може и да се задушат - заради целулозата .
 Затова , ако трябва да го оценяваме, според мен една тройка минус ( 3- ) е съвсем справедлива оценка.  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 20-01-2015, 13:38:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #176 -: 20-01-2015, 13:06:24 »

Мале , душко, прегледах темата  и в "мамата " ...
Това в бгмама да четеш  сериозни теми.. наистина си е супер полезно, дори и  ... здравословно!  Това е гаранция за смях със сълзи,  за тотална релаксация , жива терапия, направо се подмладявам там , честно
Не знам защо още никой не се е сетил  да включи в справочниците още една методика в раздела "алтернативна Медицина" - четене на бгмама !
Да им предадеш хиляди благодарности от мен ( от нас )  :thankyou:
« Последна редакция: 20-01-2015, 13:37:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #177 -: 20-01-2015, 14:22:38 »

Аз съм на мнение,че суровоядството не за доша вата по Аюрведа.Особено през зимата при нашите географски ширини.Без топлите храни вата няма откъде да получи огъня на питта.
И по същество-прясното мляко и маслото си останаха непокътнати, защото системата се раздвижи сама.Чувствам се прекрасно.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #178 -: 20-01-2015, 14:28:54 »

Нищо лошо не искам да кажа за бгмама-та. Аз също съм фен и чета и пиша във форума. Но при толкова обсъждане, когато се избистрят уж нещата се започва с едни вече детайли, доуточняване, доизкусуряване, че и чак видоизменяне накрая. Но при толкова голяма аудитория, няма как да е по друг начин.
Бате Бино, благодаря за горния стегнат пост, беше ми много информативен  :-*
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #179 -: 20-01-2015, 15:12:26 »

Моля,  Newly :flowers2:  За тези няколко изречения са отишли десетки хиляди часове четене и умуване. Искаме ли , вложим ли - все ще има плодче..  :)

Не съм казал, че "мамата" е лош, просто той е  своеобразен начин на живот tooth
Веднъж издирвах координати на пинсионираната педиатърка д-р Пенева ( май че така й беше името )
Търся - намирам в мамата , че някой търси същото, пуснал тема. Някой друг му отговаря , че лекарката май не била добре и не приемала.. После следващият
- " Ау, горкичката, дано се оправи , много е мила, толкова да ни е помогнала.. "  ,  
-  "Ама наистина ли ? "    и така .. , прочетох всичките към 60 отговора по темата , но координатите на лекарката така и не видях  tooth
  
Чери ,говорим  за суровата храна, а не за суровото хранене  ;)  Там вече  си има някои особености  ;)
Основното от които е, че всички , които не са били доволни от него, просто ПАК не са били запознати  ;) tooth  Че за да преминеш изцяло на суровоядство  ти трябва плавен преход от поне 8 години. ( На Вадим Зеланд са трябвали 10 )
 НА ниво клетъчна памет организмът помни и се съобразява с това , което е поемал последните 8 години.
 Та така, повечето сме наясно , че за всяко нещо си има тънкости,  въпросът е как по-бързо да стигнем до тях  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 20-01-2015, 15:15:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.691 секунди с 22 запитвания.