Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ: странични ефекти при гладуване. Съвет?  (Прочетена 14354 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Здравейте, правя гладолечение само на вода за втори път(първият беше преди около 11 месеца). При първият път почти нямах странични ефекти за разлика от сега. Днес е 4 ми ден и от снощи имам много силни болки по цялото тяло и вече два пъти повръщах вода. Правя клизми от 2 дни. Знае ли някой как да си помогна без да прекъсвам гладолечението. Преди него бях доста болна(настинка или грип и вземах в големи количества Колдрекс, т.е. парацетамол). Възможно е тези отрови да излизат сега, но докога? Някой имал ли е подобен опит и как сте се справили? Благодаря предварително.
Активен

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Да, напълно е възможно от лекарствата да имаш такива неразположения - те принципно не са страшни, стига да можеш да ги изтърпиш, и не ти пречат на работата, ако ходиш на работа. Но колко ще продължат, едва ли някой може да ти каже - от това, което пише по книгите би трябвало 2-3 дни, но пак си зависи от човека. Аз лично 1 път съм имала повръщане на втория ден сутринта, и после си бях ок. Не се отказвай от гладуването точно сега - после ще ликуваш, като преминат тия неща! Вкарай малко абстрахиране от неразположенията и съм сигурна, че ще ги преживееш лесно :-) Успех!
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Да,не се отказвай.И аз през декември правих гладуване,на втория ден се събудих със страшно главоболие.След това последва повръщане.Това беше на 2-рия ден от гладуването.След това обаче доста ми олекна.След като приключих с гладуването се оказа обаче,че съм лепнала гадния зимен вирус и откарах няколко дни след това с главоболие и болки по цялото тяло.По принцип не пия никакви лекарства и гадината скоро се видя в чудо и си би камшика. tooth
Та не мисля,че е толкова от лекарствата при теб,колкото от вируса.Но нали като се разболеем трябва да спрем да се храним,за да не храним болестта. :surpris_23:
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Много благодаря!
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Иска ми се да споделя изхода от гладуването. На 6 тия ден отровите спряха да излизат. Много благодаря за подкрепата. На 7 мия ден, днес бях малко нещо без енергия, но това е обяснимо, като се има предвид, че от 1 вия до 7 мия ден имах менструация. Сега правя захранване по Пол Брег, т.е. днес в 18 часа 4 биодомата кипнати само за кратко във вода заедно с малко чесън, след това се изсипват в купа и се добавя зехтин и био ябълков оцет. Утре 2 салати по негови рецепти(зеле, моркови, целина), трети ден плодове през деня и вечерта една доста богата салата. Всичко това без предложението му за препечен пълнозърнест хляб, тъй като смятам да се върна към суровоядството, което за съжаление прекъснах преди 6 месеца. Последното доведе, естествено, до заболявания. Та така момичета, желая ви успех и здраве :D
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Лози, виж тази тема: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7345.0. Горещо ти препоръчвам да прочетеш книгата. Димитър Станев е в перфектно здраве, чете без очила в полутъмна стая, а е на 85 години. Той подробно описва твоите чуденки. В другите му книги дава обяснение на тези въпроси и мног точни съвети за захранването от личния си 40 годишен опит както със себе си, така и с много други хора още.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Много много благодаря! Точно от тази информация имах нужда. Страхувах се от болките, които изпитвах и реакциите на тялото ми. В повечето книги, които съм чела по темата авторите не се разпростират върху болките при някои хора, съпътстващи лечебния процес. Явно колкото повече човек е злоупотребявал с тялото си(храна, никотин, алкохол) толкова повече съпътстващи изчистването симптоми има. При съпруга ми са по-малко, той живее и по-умерено. Много полезно четиво и още веднъж благодаря, че го споделяте тук. Сигурна съм, че помага на много от нас. Успех на всички и хубава вечер.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Когато правите едноседмичен глад,гледайте да е втора и четвърта лунна седмица,тогава отровите излизат лесно. По време на цикъл не е препоръчително.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Много благодаря! Мислех си, че съм чела много, нооо човек научава още повече благодарение на вас тук във форума  :flowers2: Едва на 3-4 ден от гладуването прочетох поста от лунното момиче, че не трябва да се почва гладуване по време на менструация. Не исках да спра обаче. Следващия път ще го направя съобразявайки си се с тези фактори. Хубава вечер.
Активен

fidercho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Еднa познaтa пaк предпочитa точно тогaвa дa глaдувa. Тя мaхнa кистa от мaткaтa .
Активен

rosi73

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

А защо не е препоръчително да се гладува по време на цикъл?
Много често го правя точно тогава,защото не усещам никакви неразположения и болки.
А и преди години получих възпаление(предполагам от изстиване) и цикълът ми вместо редовните 6 дни продължителност,се увеличи на 10 дни.Лекуваха ме с антибиотик,от който освен ,че сутрин дъхат ми бе много свеж,друго подобрение не видях.След това в продължение на месец пих смес от билки(изписана от лекар билкар) по 700мл на ден.Ефекта-чисто лице без пъпки.Тогава бях прочела за Лидия Ковачева и реших точно по време на започване на цикъла да направя 3дни плодолечение и 3дни захранване. Свърши ми точно на 6 ден и вече нямах проблем. Та затова не мога да си обясня защо винаги се набляга на това ,че не е добре да се гладува по време на цикъл.
Активен
Благодаря на всички активни участници в този вдъхновяващ форум.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Ако не греша Лунното момиче беше писала не, че не е хубаво да се гладува по време на цикъл, а че, ако началото на гладуването съвпадне с началото на цикъла, овулация не настъпва.
Освен това, ако гладуваме по-дълго от седмица, например 14-21-28 дни, шансът гладуването да съвпадне с цикъла е почти 100%.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Т.е ако не правиш опит да забременееш, не е проблем да гладуваш по време на цикъл? Няма никакви други странични ефекти, така ли?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Може да ти намалее кръвното налягане още малко, повече от обичайното. Първите 3-5-7 дни преди изправяне, ставане и пр. се поема дълбоко въздух, стягат се бедрата и корема и така се изправяме... И т.н. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Здравейте, имам въпрос относно проблем с гладолечението.
 
Днес е седми ден от гладолечението ми на вода. От вчера изпитвам болки в долната част на гърба, към опашката. Каква може да е причината? Възможно ли е да е бъбречна криза в резултат на натоварване на бъбреците?
До сега нямах неразположения, които да ме притесняват и да ме карат да мисля за прекъсване на гладуването. Единственото неудобство са киселините, които имам от три дни. Затова пия често вода като се опитвам да ги неутрализирам, а днес повърнах и се надявам, че тези киселини ще престанат.
Благодаря предварително на всички отзовали се.   :Confus_34:
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Допълвам към горния пост.
Възможно ли е раздразнение на дебелото черво при прилагане на клизма?
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Никой не отговаря, явно не е имал такъв проблем.
В интернет намерих, че едно от усложненията при клизма е пробиване на дебелото черво. Възможно е да е това.
Задавам си въпроса, защо в различната литература се указват различни количества вода за клизмата. Аз правя клизмата с два литра вода. Какво количество вода е вашата клизма?
Към какъв специалист трябва да се отнеса при такава диагноза и можете ли да препоръчате такъв специалист?


Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Ирис,
аз правя клизмите също с вода около 2 литра, понякога с 1.5 литра, но в повечето случаи водата е повече.Направила си грешка, аз правя гладувания задължително когато започнат постите.А те днес започват.През останалия период на годината съм получавала и повръщала киселини и разни горчилки.Днес е началото на Православния пост и това не е случайна случайност.Макар,че тук според някои значение има Аюрведа.За мен Православието е по - силно от каквато и да е Аюрведа.Затова прави гладувания винаги в периода на православния пост - Велик пост, Богородични пости, Коледен, Петров пост.По - скоро за мен причината за тези неразположения е проблем някъде по органите отколкото проблем с червата.Аз затова винаги започвам гладуванията с молитва, даже вземам и благословение от свещеник.За да не се оказвам в подобно положение.Винаги човек каквото и да прави първата му работа е молитвата, а след това ако има грешки да се поправя.Веднъж само ми се случи подобно нещо, но беше страшно.От силни киселини започнах и водата да повръщам.Затова спрях за 24 часа да приемам вода и се оправих Слава на Бога.Та ако прецениш спри за 12 - 24 часа приема на вода.Нали не правиш клизма за първи път и знаеш какви са правилата т.е. как се прави.Ако е така няма вероятност за проблем от този род.По - скоро вътрешно възпаление или раздразнение по органите има някъде.
Поздрави !
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Здравей, Елиа. Благодарна съм за всичките ти съвети в горния пост. Ще са ми полезни.
Грешката, предполагам е моя. Във водата за клизмите този път сложих морска сол, а досега съм слагала хималайска. Морската е доста по-солена. Това трябва да е причината.
Диагнозата, която ми постави днес доктор, е колит. Предписа ми два вида хапчета, единият вид - за колита, а другият - за киселините. Започнах захранване днес, защото се чувствам доста зле. Ще видя дали ще мога да се оправя без лекарства. Надявам се да се оправя по време на захранването, ще бъда на растителна диета. Но как растителната диета влияе на обострен колит - не знам. Досега не съм имала колит. Ако след захранването няма подобрение, може да се наложи да ги пия.
Още веднъж благодаря за споделеното.
Елиа, имаш ли специална молитва, която отправяш преди гладуване или молитвата е свободен текст?

Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Здравей Ирис,

1. Няма нужда да се стремим към непременно вливане на дадено количество вода. Предварително НЕ знаем точното общо и моментно състояние на червото и не прилагаме никакво насилие. Колкото поеме без болки, спазми и пр., толкова.
2. Ако първият път е поело малко/недостатъчно вода, почиваме и повтаряме упражнението.
3. Ръчно управляваме скоростта на вливане. При всяко неприятно усещане спираме водата, изчакваме да отмине и тогава я пускаме отново.
4. Температурата на водата е мааалко над телесната - да е приятна на допир. Определя се лично с кожата около ануса. Вътре червото няма усет за температура и внимаваме да не го изгорим.
5. При почувстване неудобство, напъни, прекратяваме вливането и правим леки движения с таза, с коремните мускули, леки усуквания... изчаквайки водата да се придвижи.
6. Вливането на вода става в легнало положение, което променяме в процеса - на лява страна и на гръб.
7. Солта е 9 - 10 грама на литър. В никакъв случай повече. Чиста вода също не е добре.
8. През цялото време дишаме колкото можем по-дълбоко, главно с диафрагмата и коремните мускули.
9. През цялото време си представяме картинно как и къде минава водата, как измива, отмива... как предизвиква радост, дори възторг в клетките на дебелото ни черво.
10. Клизма правим в едно и също време на деня.
11.  :Content_22:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 24 запитвания.