Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Телевизия: Що е то?  (Прочетена 9666 пъти)

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #20 -: 10-12-2012, 13:42:46 »

Аз като човек работил "в кухнята" на нещата да ви кажа, че съм се отказала много отдавна от телевизията (по професия съм журналист, с профил радио, но съм работила и в телевизия, и в печатни медии). Без телевизор като уред сме от повече от три години, а реално спряхме да гледаме доста преди това.

Новините никога не съм ги взимала за чиста монета. Боже опази, такива глупости се пишат и говорят, че нямам думи просто! >:( Евентуално, ако нещо ме интересува си правя "кръстосан разпит" допитвайки се до няколко различни медии и няколко чуждестранни медии (ако въобще са го отразили) и пак мога да получа доста незначителна част от информацията. Бих казала, че в тая държава има огромна масова дезинформация и при това съвсем умишлено... Не ми се работи в такава помия. Харесвам си професията, но това дето се бълва непрекъснато по медиите за мен НЕ Е журналистика. Всичко е PR, маркетинг и реклама... Малко са предаванията и изданията, които нямат тази цел и обичайно бързо "залязват", защото бързо стават неудобни.

Сериозно обмислям да спра детето си от градина, като една от причините да го направя е, че телевизора в градината работи почти непрекъснато. И поне да им пускаха детски филмчета (макар и със съмнителна стойност). А те пускат БТВ или Нова теревизия и си бучи там по цял ден. После детето ми ме осведомява за времето, преразказва ми новините и сериалите.  :o ??? Меко казано съм разочарована... Повдигала съм темата пред директорката и учителките, всички ме гледат като извънземно, което им говори на суахили.  >:(

От време на време гледаме по някой филм или сериал на компютъра и това се случва все по-рядко и все по-рядко имам желание за такива забавления.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #21 -: 10-12-2012, 14:08:50 »

Въобще не уважавам телевизията. Първо защото според мен основната цел е дезимформация и заблуждение, второ защото, ако позволиш краде миговете на един смислен и пълноценен живот. Мъжът ми за разлика от мен уважава особено много това синьо екранче и освен в кухнята е поставил телевизор и в спалнята. Когато бяхме разделени с него за четири години, телевизора почти не ме спря пред екрана си. Времето с дъщеря ми прекарвахме навън  сред природата, в парка или на път из България!
Мислех си как иначе биха вързали човека в тази малка панелна кутийка - ами просто му създават забавлението и развлечението / но аз бих казала отвличането му от основното - собственото духовно развитие/.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #22 -: 11-12-2012, 10:44:29 »

Аз не съм съгласен с пасажа " без най-новата стерео система " всеки умен човек знае,че музиката повишава вибрациите ни. Следователно трябва да мислим как да възпроизвеждаме качествено музиката. Затова обръщайте внимание на стерео системите си :)
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #23 -: 11-12-2012, 11:03:00 »

Гледай на нещата малко от по-виско ниво и не се захващай за дребни неща. В случая е явно, че се има в предвид прекомерната лакомия за материални блага, които уж правели човека по щастлив, а всъщност му дават само временна наслада и след това умът почва да иска нещо друго. Та в големия бизнес са много наясно как работи психиката на хората. Най-елитните психолози са допринесли за това и сега супер лесно могат да манипулират хората да скачат от цвят на цвят, за да задоволят изкуствено създадените им потребности и желания. Та така, иначе музиката определено е силен инструмент и както може да вдига вибрациите, така може и да ги смъква или също да промива мозъци в стила на съвременната поп и попфолк музика.
Peace!
Активен
Total Liberation

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #24 -: 11-12-2012, 11:32:20 »

xITSOx , има много истини в текста, който си превел   :)

"....Решението е просто, ..... Спри да се интересуваш какво правят ....... и започни да се интересуваш какво правят твоите близки и роднини, приятели и врагове. Излез от ...... наслади се на слънчевата светлина, научи се да живееш без всички тези скъпи и лъскави дрехи,...........така ще бъдеш свободен да живееш един предизвикателен и вълнуващ живот, живот изпълнен с нови преживявания- живот, в който ти си господар на собствената си съдба, а не поредната жертва ............" 


Напълно съм съгласна с теб, че трябва да се гледа от високо на нещата  :pensif_29:

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #25 -: 13-02-2013, 11:17:54 »

Моето семейство от три години не гледа телевизия.Може да ви прозвучи расистки,но на един 3-ти март, по двете най-гледани телевизии даваха турски сериали ,това беше капакът.А телевизорчето си го бяхме купили за коледен подарък ...... ,един такъв голям ....и плосък  .От тогава сме го пускали броени пъти -за "Ледена епоха "или някоя стара комедия -всичко дръпнато от Замундата :whistling2 - emotloader:
Странното е,че хората,които идват в къщи ,не могат да разберат как оцеляваме без телевизия,чудят се какво правим вечер и почивните дни.А на нас грам не ни липсва,само още ме е яд за парите ,дето дадохме за този кюпник,дето сега само му бърша праха.
Цитат
много се радвам че не гледам телевизия  tooth като се нанасях, казах на хазяина да го разкара, а той естествено ме гледаше като изтърван... Сега на мястото където беше зреят банани  :Content_4 - emotloader:
-аз на мястото на нашия телевизор,глася да сложа аквариум с плъхче,ама мъжът ми се дърпа още  tooth.
Вече не се дърпа -http://m1ma.snimka.bg/animals/pl-homezonet.730165.
Какво ли не търпи заради мен,горкият..... tooth.
Плъхчетата са две и вече не бърша прах от уред,който не ползваме  ;).
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #26 -: 05-07-2013, 20:28:59 »

Много хубава тема  :) Нямам какво да добавя, определено много ми хареса статията която е копирал xITSOx и аз до скоро бях така, сериали много  :-[ сега нашите като пуснат новините и се изнасям  ;D
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #27 -: 21-11-2013, 10:55:20 »

И аз от години съм спрял телевизията и е много по-добре, но прекарвам доста време в мрежата, за да чета и това усещам че не ми действа добре, обаче иначе незнам как да се информирам по темите, които ме вълнуват...
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #28 -: 21-11-2013, 21:07:54 »

Повече от 10 години не гледам телевизия. Тогава бях още в България, когато се роди синът ми махнах всички кабелни програми. После разкарах и самия телевизор.
Никога не съм изпитвала необходимост да се натоварвам с негативната информация бълваща от телевизията, най - вече новините. Сега в къщи пак никой не гледа нищо, телевизора ни е миниатюрен и го държим само заради вграденото ДВД, на което понякога си пускаме диск и гледаме всички заедно. Или уйкендите играем настолни игри, особено Монополи.
Живея си преспокойно и в хармония, напълно дезинформирана от ставащото по широкия свят.
А напоследък усещам, че и музиката ми действа като дразнител...
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #29 -: 21-11-2013, 23:23:42 »

Това все едно аз сьм го писала. Споделям го на 100% и е напьлно валидно и за мен, дословно, с изключение на Монополите. Просто нямаме телевизор, а в случай на голям катаклизьм или луд в метрото, който стреля напосоки в нашия квартал (както онзи ден), го разбирам от уста на ухо.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Телевизия: Що е то?
« Отговор #30 -: 21-11-2013, 23:42:00 »

и аз не гледам изобщо тв, но без да искам чувам новините покрай майка ми и мъжа ми.  :)
преди обичах да гледам криминални филми, но цялата тази нереалност си е чиста загуба на време.
музика също не слушам, никаква...  и нямам нужда от нея, чудя се на хората, дето се зомбират с музика.....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.