Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Основни Обичайни Странични Ефекти и Промени, които съпътстват гладуването  (Прочетена 28997 пъти)

Га

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте!
Някой има ли информация доколко е нормално да се повишат стойностите на билирубина и какви последствия може да имат свръх високите му стойности за организма?

« Последна редакция: 13-12-2013, 22:39:29 от Га »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Благодаря Л.М. Много полезна информация!
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Привет на всички съфорумци! На осми ден от гладуването съм - първите 3 дена бяха пълно сухо, оттогава съм на водно/уриново (пия, колкото ми се пие, не се наливам с по 2-3 литра) и честно казано досега не съм усетила друго, освен обичайната немощност,
Здравей ! Би ли споделила как приключи с това гладуване, колко дни изкара, как беше сънят ти, студено ли ти беше  и как се чувстваш сега, ако може малко по-подробно?! :love_028:
Активен

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Привет на всички съфорумци! На осми ден от гладуването съм - първите 3 дена бяха пълно сухо, оттогава съм на водно/уриново (пия, колкото ми се пие, не се наливам с по 2-3 литра) и честно казано досега не съм усетила друго, освен обичайната немощност,
Здравей ! Би ли споделила как приключи с това гладуване, колко дни изкара, как беше сънят ти, студено ли ти беше  и как се чувстваш сега, ако може малко по-подробно?! :love_028:

Онова гладуване приключи по моя преценка успешно като за първи път толкова дни - цели 10, представи си,  :), прекъснах, защото взех да изнемощявам (Вата доша съм отвсякъде - 7-8 кила свалих за това време, при изходно тегло 52 и ръст 170 и тежка костна система), но си бях решила да не се напъвам, а да изкарам колкото мога, и така ден по ден, все пак си изкарах 10 дни. Ацидозна криза не мога да кажа, че усетих, освен, че ме заболя стара травма (преди 4-5 години, даже изначално не се сетих, че е от тази травма и се чудих какво ми е) от пукнато ребро, която болка няколко дни след гладуването изчезна - подозирам, че при следващо гладуване с такава или по-дълга продължителност тази болка пак ще се появи, тъй като книгите думат, че появила се болка по време на гладуване, за да изчезне напълно, трябва да изчезне по време на самото гладуване, а при мен не беше така, щото го прекъснах. Защо казвам успешно - защото година и половина по-рано през лятото пак бях опитала с по-дълго, тогава едвам изкарах 6 дни, и прекъснах по същата причина, изнемощяване, но тогава през цялото гладуване се чувствах много зле, докато сега не беше така. Само през втория ден почивах и лежах, но не знам и дали е било само от гладуването, защото първият ден го прекарах в 24-часов работен ден на компютъра, така че си бях и от това доста изморена. От третия ден нататък гледах да ходя, да кажем по 5 км, нещо такова. Имай предвид, че казват, че гладуването лятото се понасяло по-леко, отколкото зимата. Е, при мен, това този път не важеше. Даже като се замисля, лятото с толкова много вкусни плодове и зеленчуци, ми се струва, че даже си е по-трудно, ама въпрос на преценка, воля, инат, ако щеш. Та след онова неуспешно 6-дневно, се надъхах пак, до голяма степен благодарение на постовете на Л.М., за които съм много благодарна.

След 10-дневното, проведох още едно „частично“ сухо както му викат - 3 денонощия и половина. В момента съм на четвъртото денонощие пак частично „сухо“ и смятам утре да го прекратявам. Гледам при тия кратките поне единият ден да се падне Екадаши, нали се води благоприятен. От това последното първите два дни въобще не ги усетих като гладуване, едва на 3-то денонощие, т.е. вчера, ми беше по-изнемощяло, но при гладуването моят най-голям проблем е сънят, будя се много и не спя добре, боря се с това да не му обръщам внимание, но и вчера си походих към 5 км, и днес пак. И смятам по-късно вечерта пак да си походя  към 5 км. Иначе работният режим не го нарушавам, но той е в седнало положение. Главата ми си работи нормално ;D, само дето се отвличам много на чета във форума за опита на другите хора и да видя какво е или не е приложимо при мен.

Та ако някой ми сподели как да се преборя с безсънието по време на гладуване, ще съм му много благодарна...
Активен

Rainy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Поредните изчерпателни насоки... Впечатлена съм.

Имам един въпрос. Аз в момента не гладувам, но съм преминала изцяло на суровоядство след плодовото разтоварване. Ако сметнете, че не е по темата, преместете го,  но тук ми се стори най-удачно да го задам.

В ранната фаза на гладуването могат да се появят болки в крайниците и мускулите (познати като "грипоподобен дискомфорт"). Масажът и изпълняването на леки упражнения за разтягане, йога, би трябвало да облекчат тези симптоми, които изчезват от само себе си с прогресирането на детоксикацията.

От сутринта гледам умно на болките в гърба и обаждане на бъбреци. Не съм настинала... Последните не са ме тормозили много. Последните две-три години направиха две-три кризи, които ги „лекувах“ с топло, много вода и спазмолитици/болкоуспокояващи. Нямах време да се разкарвам по изследвания... Гърба (и раменете) са ми традиционно слаба зона, обаче. Сега и двете се обадиха, като категорично не съм се излагала – уж – на настинки.

Според вас дали суровоядството има нещо общо? Знам, че на въпроса не може да има еднозначен отговор, но ми е чудно... Сега изпих два но-шпа, после едно обезболяващо, ще си сложа един термофор в кръста както сутринта и вода. За утре вечер ще си букна един дълбок масаж на гърба и раменете. Там се търпи, макар че не е приятно.

Иначе се чувствам великолепно, гледам в посока да го продължа още известно време, за да свикне съвсем организма ми и да се насоча със страшна сила към постепенното гладуване :) Лека идея за безсъние, но не е болка за умиране изобщо.

Вторият въпрос е именно за периода на гладуване.

Хората с бъбречната недостатъчност трябва да бъдат особено предпазливи. Тъй като това е патология, която поставя твърде големи изисквания спрямо редуцираните функции на бъбреците. Да, заболяването реагира положително на гладуването и е полезно като част от общата стратегия да се подпомогне нормализирането на функциите им (имам приятелка, която го прави) , но дебело подчертавам КРАТКОСРОЧНИ гладувания (до 7 дневни !!!).

Определено не се считам за човек с бъбречна недостатъчност, но е факт че съм имала три кризи за три години. Не драстични, щом съм ги изкарала на крака, но бяха неприятни. Аз така или иначе засега не планирам повече от 7. Целта ми е 5 дни на този етап. Обаче...

Силно противопоказно е да се взимат каквито и да е медикаменти по време на гладуване, тъй като могат да настъпят непредвидими реакции. Токсични агенти (лекарства) комбинирани с гладолечение могат да причинят токсично увреждане на бъбреците преди всичко. Всякакви антидепресанти, нестероидни противовъзпалителни лекарства, аспирин, орални хипогликемични лекарствени препарати, антикоагуланти, химиотерапевтични, бета блокери, против високо кръвно налягане, трябва да се спрат по време на гладуването. Такива хора следва да редуцират поетапно зависимостта си към тях, да намалят лекарствата и да предвидят максималко отдалечен във времето период , през който да се подготвят за безопасно прекъсване на медикаментозното лечение. Веднага след като медикаментите бъдат спрени без опасност за здравето, едва тогава може да пристъпите към гладуване и гладуването да започне.

Ако и тогава ме свият бъбреци – ще ми е трудно да ги държа – какво правим с обезболяващите? Бъбреците наистина неприятно болят.

Благодаря наистина!

P.S. М.Л., уникална си :)
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

От бъбречна криза до бъбречна криза има разлика голяма, но  Марулка май беше -тя има опит с  топла минерална газирана вода.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=598.msg38884#msg38884
Това лято и аз пробвах като нея с големи количества сода, без обезболяващи  и хапове, кризата отмина за няма и два дни, а ми беше схванат гърбът изцяло. Понякога кризата идва от недостатъчна хидратация на организма, от негативни преживявания...
« Последна редакция: 29-01-2014, 08:01:56 от Nelli »
Активен

Rainy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Нели, сърдечна благодарност! Прочетох с интерес... О, от криза до криза разлика бол, категорично. Но болката си е болка. Аз съм ужасно упорит човек, но ще ми е трудно като Марулка без грам обезболяващо. Ако гладувам, обаче, това би било проблем. Беше ми интересно дали само суровяството биха могли да се предизвикат такива реакции в гърба и бъбреците. Но и като Марулка не обичам и не искам да ходя по лекари. Само когато съм наистина принудена... Затова всеки съвет е добре дошъл! :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Та ако някой ми сподели как да се преборя с безсънието по време на гладуване, ще съм му много благодарна...
Няма как. По време на гладуване по принцип се спи по-малко.
Например днес ми е втори воден ден,а през нощта спах малко и сега ми е :Confus_3: Но...просто трябва да се изтърпи. :peperudi:
А ти можеш ли да споделиш как протича гладуването ти! По-точно - как се справяш в работата?Моята работа също е на бюро. Аз планувам едно по-дълго гладуване и се чудя дали да не си взема болнични??? ::)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

На сух глад се спи малко. Нещо сериозно ли лекуваш?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Та ако някой ми сподели как да се преборя с безсънието по време на гладуване, ще съм му много благодарна...
А ти можеш ли да споделиш как протича гладуването ти! По-точно - как се справяш в работата?Моята работа също е на бюро. Аз планувам едно по-дълго гладуване и се чудя дали да не си взема болнични??? ::)

Привет, Калия

Как се справям - гладуването не ми пречи. След като направих първото си 10-дневно през декември след първите 3 дни си работих както обикновено, имай предвид обаче, че работя вкъщи, така че ако ми се полегне, си полягвам :-) Иначе това последното 3-4 дневно сухо почнах да се разхождам всеки ден сутрин и вечер по 5-6 км или както дойде - тая сутрин беше голям кеф на снега :) Имай предвид обаче също, че аз в ходене съм що-годе тренирана, ходим ако не редовно, то често по планините, мисля, че при гладуване мога да мина и едно поне 20 км, ама не го правя от липса на време. Освен това студеният въздух ме освежава. Изпитвам трудност да тичам или ако правя някакви елементарни йога също, защото леко се задъхвам. Малко ми се забавят движенията, но това принципно е плюс за мен, щото като типична вата, съм като една стрела напред-назад. При мен безсънието е примерно спя 3-4 часа добре и после се будя, после може пак да заспя, пак да се събудя и така. Едната нощ си сложих електрическа възглавница на кръста и сякаш помогна при заспиването...Опитвам се да се абстрахирам от умората и така. А и след като Л.М. ми писа, че е напълно нормално безсънието при гладуване, поради това, че организмът се разбалансира, а не е нормално да се спи нормално, ептен се успокоих. Ами просто трябва да се изтрае. Но нямам опит в по-дълги гладувания, ще пиша по-нататък, ако успея да проведа такива, на което се надявам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.