Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Основни Обичайни Странични Ефекти и Промени, които съпътстват гладуването  (Прочетена 28999 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Титане, приятелю,
Цялата работа е в мярата. Съобразяване на добрите практики с индивидуалността и обратното. Ето защо абсолютизирането на нещо и правейки го норма, не смятам, че помага генерално. Ти говориш за корелацията между намаляване на храната и продължителността на живота. Съгласен съм, че тя съществува. Но аз мисля, че тя е толкова възможна, колкото повече ти се изолираш от тази каша, наречена общество. Защитавай горещо дългите гладувания, но позволи в мислите си поне, някои да се чувстват добре и щастлив  без тях. Колкото до това какво гладуване практикувам, едва ли влизаме тук да си мерим дължината на гладуванията и спрямо тях да преценяваме чии съвети са по полезни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Тихия, използваш  чуждици, които неразбирам, обичам родния си език и се старая да ползвам само него.
Разбирам, че  не гладуваш и това си е твоя работа. Уважавам това твое желание, което не променя обаче лечебната МОЩ на глада :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

„Да се откажеш от приемането на храна и напитки е повече от удоволствие, това е радост за душата”.  :)

 :flowers2:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Точно тогава сърцето пирува и царува.....
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

http://duhovno-razvitie.com/knigi/2013/12/08/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5/

Ето друже какво мислят и други хора :)

Явно молитвите на Искрена имат ефект, щом даваш линкове където цитират 'светото писание'.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122



Явно молитвите на Искрена имат ефект, щом даваш линкове където цитират 'светото писание'.  ;D

той и друг път е давал линк към книга, чийто автор е вярващ.  :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

За гладуването на вата пише и в другите книги за гладолечението.
Колежката ми не се храни неправилно-даже напротив,но е изключително СЛАБА като конструкция и лесно уморяема.
А и когато си на работа, а не си почиваш постоянно ситуацията се усложнява. :Confus_3:
За друга особеност по време на гладуването бих искал да пиша. Миналата седмица направих 2 дни гладуване.Първия ден мина добре (сухо гладуване), но на втория сутринта се събудих с адски огън в гърдите. Навън беше -10 градуса,а в мен +50  tooth. Изпих набързо 500 грама СТУДЕНА вода и след това цял ден не пих, но вечерта резултатът не закъсня -болки в гърлото,хрема и повръщане. Храних се на другия ден на обяд.
Основната ми мисъл беше, че когато се гладува трябва да се пие само ТОПЛА вода и да се пази организма от студ и хора, които са вирусоносители (то не е и добре да се събираме с много хора).
Дано съм била полезна. :fluretaa:
Имам въпросче ;D към Искрена - дали гладува? Защото Исус е гладувал 40 дни. :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 09-12-2013, 08:32:25 от Kalia »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Iskrena само раздува, но не гладува :)) хахахах ти пък  tooth  tooth tooth  tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

не дрънкай без да си видял и без да знаеш  :(
няма да тръгна да се хваля колко гладувам и какво правя, но не ти прави чест да говориш без знание за дадено нещо.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Титан, радвам се, че в тоя нерадостен свят съм зарадвала някого!  :)
ето, виж колко много радост грейна тъдява  ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

" Имам въпросче  към Искрена - дали гладува? Защото Исус е гладувал 40 дни. "


Кали, последователите на Исус трябва да ходят в Неговия път, да и постенето е нещо, което трябва да правят, като истинският пост е неядене и непиене, това е така, права си.
НО, има една съществена разлика между вашето сухо гладуване и поста, ако и да са еднакви откъм неприемане на нищо, а именно - мотивът!

при вас мотивът е личното здраве, докато при поста мотивът надхвърля това и се простира отвъд себецентризма - цели се смиряване на душата с всички добри последици от това, с което се търси прослава за Бога, а не за човека.

и така, аз не мога да афиширам гладуването си просто защото в повечето случаи то не е само гладуване, а пост.
даже на близките си не казвам.

16 А когато постите, не бивайте унили, като лицемерите; защото те помрачават лицата си, за да ги виждат човеците, че постят; истина ви казвам: Те са получили вече своята награда.    
17 А ти, когато постиш, помажи главата си и умий лицето си,    
18 за да те не виждат човеците, че постиш, но Отец ти, Който е в тайно; и Отец ти, Който вижда в тайно, ще ти въздаде [на яве].
« Последна редакция: 10-12-2013, 01:40:08 от iskrena »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Iskrena, нали разбираш какво безумие е да прославяш Бога :) Пред кого да го прославяш след като той е създателя на всичко,има ли нужда най-висшето  да бъде прославяно ?  Много смешно ми звучи :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Титан, ако ти би знаел поне малко колко велик е Бог, тогава би разбрал, че да Го прославяш не е нищо друго, освен невъзможност да не го правиш!

Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Искрена, това са големи глупости. Няма душа и тяло, защото всичко е едно цяло. Мислите, чувствата и емоциите са биохимични процеси на тялото. Естествено, че мотивът за гладуване е личното ми здраве. Няма нищо по-важно за мен от собственото ми тяло. И това е така, защото моето тяло съм самият аз. Крайно време е светът да захвърли това глуповато разделение душа-тяло.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

както искаш, щом си решил, че си просто едно тяло...  то няма какво да тормозиш душата си с друго    :surpris_23:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

както искаш, щом си решил, че си просто едно тяло...  то няма какво да тормозиш душата си с друго    :surpris_23:
Можеш ли да посочиш поне едно реално доказателство, че това което наричаш душа може да съществува самостоятелно извън тялото? Замисляла ли се защо когато тялото страда от физическа болка сме разстроени и умили, тоест и "душата" страда. Души и богове не съществуват в смисъла в който тези две понятия са тълкувани от религиите. Извинявам се за отклонението от заглавието на темата. Просто ми омръзна да чета религиозни писания.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

не се прахосвайпоискрена, тя НЕ РАЗБИРА какво иказваш, иначе не е лошо момиче  tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Искрена има правото да си вярва в каквото си желае, но лично аз предпочитам да престане да ме облъчва с вярванията си при положение, че същите не са свързани по никакъв начин със същността на темите коментирани в този форум.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 23 запитвания.