Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "пшеницата - маскираният убиец"  (Прочетена 23328 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Пуснаха нова книга , някой ако иска да я прочете и да поразкаже.
http://hermesbooks.com/pshenicata-maskiranijat-ubiec.html
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #1 -: 20-11-2013, 13:55:45 »

Д-р Мария Генкова-Папазова за „Пшеницата – маскираният убиец” от д-р Уилям Дейвис

http://fmplus.net/uploads/archive/306_-r_mariia_papazova_20.11.2013.mp3
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #2 -: 20-11-2013, 20:24:38 »

Уникална информация. Същият Ротшилд установява контрол върху фармацефтичната индустрия в началото на миналия век. Коментарът е излишен.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #3 -: 21-11-2013, 10:22:55 »

Всъщност тази информация не е съвсем нова. Може във въпросната книга да са направени по обстойни
проучвания и да се дават доказателства, но много истински природни земеделци(Фукуока, Холцер, Рьоделбергер) пишат по темата.
В общи линии това за което говорят е, че новите сортове плодове, зеленчуци и зърнени, както и новите породи животни
се селектират(а сега и генно модифицират) с цел по-голямо натрупване на въглехидрати, белтъчини, витамини,
минерали, млякодобив, месодобив. Всяка една от тези модификации води до дисбаланс. Имунитета на растенията пада,
привличат се повече насекоми-"вредители"(от по-сладките плодове например). Такива растения и животни могат да се
отглиждат само със системното прилагане на препарати за подхранване, защита и лечение.
Възниква въпросът - "Как продуктите от такова дисбалансирано растение или животно със слаб имунитет, което
е неспособно да защити себе си ще се отразят на мен?"
Няма нужда от отговор, той е ясен!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

todor.mitkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Медец.бг
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #4 -: 22-11-2013, 23:16:28 »

http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1385154539
Ето я книгата на английски. Има интересни идеи и става за четене.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #5 -: 23-11-2013, 12:07:38 »

 :flowers2: благодаря
въпрос малко офтопик, към тези които като мен не смятат напълно да изключват житните...знаейки че всички вече са на риск генно модифицирани, как се ориентирате вие? аз като взимам зърно от биофермер пак няма гаранция че е ок, а напоследък разбирам че и оризът е подобряван и са плъзнали нови сортове.
мога да си смилам аз семената или да правя кълнове и само домашно хляб, но с какво?то не остана друго, ако и жито, просо, ръж та и ориза елиминираме, в зимния сезон какво ще остане?
 само лимеца, дето се писа че устоява на опитите за генно модифициране?
« Последна редакция: 23-11-2013, 12:11:43 от ribkata »
Активен

alexbg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #6 -: 31-12-2013, 11:22:14 »

  До момента не съм толкова убеден във вредността на пшеницата, колкото въпросният лекар обяснява в книгата. Със сигурност пшеничните изделия са една от главните причини за наднорменото тегло, но към тази група спадат захарта, както и всички храни с висок гликемичен индекс.
  Подозирам е истина това, че пшеницата има "наркотичен" ефект, подобно на млякото и млечните продукти, но дори да приемем това за факт, то по никакъв начин не отхвърля хранителните качества на растението.
  Д-р Дейвис не отхвърля само храните, съдържащи рафинирано пшенично брашно. Той отхвърля пшеничните кълнове, брашната от пълнозърнеста пшеница, както и всички хранителни продукти, които съдържат дори минимални количества пшеница. Книгата преспокойно може да бъде озаглавена "пшеничен геноцид" и то най-вече на вида Triticum aestivum (обикновената пшеница).
  Допускам, че пшеничните изделия имат негативен ефект върху определена група индивиди, отключвайки автоимунни механизми, подобни на тези при цьолиакията. Приемам, че пшеницата е един от главните фактори за наднорменото тегло (но не заради друго, а поради това, че е главният източник на въглехидрати за съвременния човек), особено при генетично предразположени индивиди. Но не бих бил толкова краен и категоричен като д-р Дейвис, дотолкова, че да издам книга, чрез която публично и безапелационно да отхвърля пшеницата като хранителен източник.
  И още нещо, с което приключвам коментара - малко се спекулира с терминологичия израз "генно-модифицирани храни/организми". Под ГМО в публичното пространство се разбира промяна в генома чрез използването на биотехнологични методи - "насилствено" отстраняване или прибавяне на гени с цел отстраняването/придобиването на определени качества и белези. Пшеницата не е ГМО в този смисъл на думата. Съвременната пшеница е получена чрез естествено опрашване на различни видове пшеница (род Triticum). В биологията това се нарича рекомбинация.
  Надявам се за в бъдеще честната и безпристрастна наука да ни даде повече информация за това по какъв начин съвременната пшеница въздейства върху човешкия организъм.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #7 -: 31-12-2013, 12:28:09 »

Алекс, дай първо да прочетем книжката и после да коментираме ;) Знаеш, когато човек се позапознае , най-често му се пренареждат аргументите :)
И за кравето мляко доскоро се считаше , че е здравословно ( или поне  - не толкова проблемно..) но вече се установи съвсем друго..   ;D
А с "честната и безпристрастна" наука  ще имаме все по-големи проблеми във времената на глобализъм и монополизъм. Честният човек, независимо дали е учен или обикновен "пролетарий" :)  по презумция е беден и няма как сам да си финансира изследванията и затова допира до други..
Но дори и да има средствата ( като Хари Хокси,който е бил милионер още през 1920 ) ,пак не успява да си извърши изследванията , ако се случи те да застрашат нечий интерес ( в случая - онкоиндустрията)  :-\
« Последна редакция: 31-12-2013, 12:40:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

alexbg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #8 -: 31-12-2013, 12:31:52 »

Бате Бино, коментирам я, защото я прочетох.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #9 -: 31-12-2013, 12:44:45 »

Браво! Нахвърли накракто ( докато ти е още прясно :) ) и ако не ти тежи разбира се :) , основните му доводи на доктора.  За всички ще е полезно. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

alexbg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #10 -: 31-12-2013, 12:49:35 »

Възможно най-накратко - пшеницата е виновна за повечето от социално значимите заболявания - диабет, наднормено тегло, артрит, сърдечно-съдови заболявания. Причината за това е "ГМО" пшеницата, която са създали преди няколко десетилетия с цел по-голям добив и резистентност срещу болести.
П.С. Чел съм книгата преди няколко месеца, когато излезе на пазара, така че не знам дали за теб това е "прясно". :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #11 -: 31-12-2013, 14:10:00 »

Тоест ти не си съгласен с автора , така ли ? Как мислиш , защо на децата болни от аутизъм като им спрат глутена и има видимо подобрение ?
Активен

alexbg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #12 -: 31-12-2013, 14:28:47 »

Тоест ти не си съгласен с автора , така ли ? Как мислиш , защо на децата болни от аутизъм като им спрат глутена и има видимо подобрение ?

Не, просто не бих бил толкова краен на негово място. Но това съм аз. Колкото до диетата без глутен и казеин при деца с аутизъм - има доста противоречиви резултати. При някои има драстично подобрение, при други - пълна ремисия, при трети - нулев резултат. Което отново показва, че пшеницата се явява вреден фактор, но при определена група индивиди. Още много изследвания и наблюдения са нужни преди да отхвърлим с лека ръка пшеницата. Поне така мисля аз, не ангажирам никого с мнението си.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #13 -: 31-12-2013, 15:28:32 »

Аз да ти кажа освен негативни резултати от глутена други не съм срещал, посочи ми линкове, където са отразени позитивните резултати , за да ги проверя,че се заинтересовах сериозно, моля!
Активен

alexbg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #14 -: 31-12-2013, 15:40:31 »

Аз да ти кажа освен негативни резултати от глутена други не съм срещал, посочи ми линкове, където са отразени позитивните резултати , за да ги проверя,че се заинтересовах сериозно, моля!

  Не говорим просто за глутена. Говорим за пшеницата като цяло. Явно е, че глутенът, когато е в определени граници или притежава определена структура, не се явява като опасност за организма, както например е при лимеца. Ами пшеничните кълнове или wheat-grass-а? Защо толкова хора, занимаващи се с природна медицина, ги препоръчват?
  Предполагам, че доста хора имат висока поносимост към глутен и за тях консумацията на пшеница не е проблем. Ако не беше така, то нямаше да има здрави хора по земята.
  Държа да отбележа, аз не съм защитник на пшеницата. Не твърдя, че и тя мащабно погледната не е вредна. Но все си мисля, че са нужни още изследвания в тази сфера, за да твърдиш категорично, че никой човек по земята не бива да яде пшеница, ако не иска да се разболее от автоимунна болест, сърдечно-съдова болест, диабет и т.н. Така че, моля, не ме изкарвайте краен. Просто съм възпитан и научен да мисля малко по-критично, в такава среда съм израсъл, което може би ме е ощетило, но това е животът.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #15 -: 25-10-2014, 20:32:16 »

Книгата я има преведена на български в библиотека "Спиралата".
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=20&LangID=0&Letter=%C4
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #16 -: 27-10-2014, 21:20:24 »

Благодаря за линка -книгата за мен беше изключително полезна, (макар в нея да има неща, с които не съм съвсем съгласна)  и носи ценна информация , която заслужава да бъде прочетена .  :pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #17 -: 27-10-2014, 22:56:52 »

Сподели с какво не си съгласна , Зинаида, не се притеснявай :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #18 -: 28-10-2014, 17:31:21 »

Ами съвсем банално е - на места пише, че например  трябва да се консумира сирене .... Може би защото аз съм се психясала на тема вредни храни и таквиз наглед дребни неща ми вадят очите  :Confus_3:
Иначе аз и друг път съм писла , че нямам чак такива мащабни знания, свързани със световната коснпирация (не само срещу здравето ),  за да анализирам надълго и нашироко книгата със задълбоченият  погед (какъвто имат част от регистрираните във форума ). Моят прочит е като на редови читател , така че моля те Бате Бино (ти знаеш че си ми Гуру в живота ) не ме засрамвай  :bleh
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"пшеницата - маскираният убиец"
« Отговор #19 -: 28-10-2014, 19:30:04 »

Ее, Зинаида, ти си тоя , който засрамва,  с тези комплименти..  :-[ :-[
Моята благородна идея беше да мина метър с четенето поне на тази книга, като някой ,който я е чел, да я  резюмира накратко   :angel:
Но  ти напипа изкусно оправдание , с което да се измъкнеш   "Редови " читател не чете такива книжки..  
  
« Последна редакция: 28-10-2014, 19:32:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.