Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Диета при разстройство  (Прочетена 2898 пъти)

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Диета при разстройство
« -: 06-10-2013, 18:42:55 »

Възникна ми един въпрос. Навремето при разстройство ни хранеха с препечени филии и варени картофи.
С какво според вас е правилно да храня детето си при проблеми с червата?

Мерси  :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Диета при разстройство
« Отговор #1 -: 06-10-2013, 19:50:12 »

Тук вьв Франция стандартно при разстройство на детето е спиране на всички млечни (ако приема такива), варени картофи, бял ориз, банани и ябьлки. Това е диетата, докато се оправи.

ПП. Не знам защо дават и чаша кока-кола  :surpris_23:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Диета при разстройство
« Отговор #2 -: 06-10-2013, 19:56:46 »

Благодаря ти много.  :Content_22:
Това за колата е наистина странно, тя е страшно вредна. Но съм чувала и за лекуване на гърло със студена кола.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Диета при разстройство
« Отговор #3 -: 07-10-2013, 07:02:20 »

Точно щото е вредна, навремето и ние това ползвахме, даже при децата. Явно колата убиваше вирусите или там, каквото имаше, и  същевременно със захарта в нея поддържаше силите. Странно, но действаше за оправяне без  други химии и лекарства.
Сега - Тодикамп и пробиотици :whistling2 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Диета при разстройство
« Отговор #4 -: 07-10-2013, 12:34:10 »

Това за колата и аз отдавна съм го забелязал. Явно заради  силната си киселинност променя някак биохимията или провокира организмът да се напъне да отдели нещо , което временно отстранява симптоматиката. Има ефект, колкото и да е странно :) Олеква ти ако си объркал храните и нещо ти затежи в стомаха по някакъв повод.(случва се - в чужбина хапнем някоя странна храна да кажем и вместо в аптеката , минаваме тънко с половин кола :) Аз в Англия навремето как съм ги обгазявал масирано .. tooth това ми беше обичайното състояние на стомаха при тяхната храна  )
А се оказва ,че даже и медици я използват колата  за разтваряне на разни неприятни образувания в стомаха  и така не се налагало операция. (  не бях чувал тази дума - "безоари"   http://www.medikforum.ru/news/wellness/health_food/page,1,23194-dokazano-koka-kola-polezna-dlya-zheludka.html

http://zdrave-bg.org/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8-%E2%80%93-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8-%D0%B8-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/584

« Последна редакция: 07-10-2013, 12:47:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Диета при разстройство
« Отговор #5 -: 07-10-2013, 12:56:56 »

Истината е, че страшно обичам кола, но не бих дала на детето си. Преди време бях чела статия за състава и, която толкова ме стресира, че въпреки пристрастеността си, спрях колата за няколко месеца. Не, че една чаша кола веднъж на няколко месеца ще убие някой, но все пак бих се въздържала колкото се може повече, тъй като колата е сладка и вкусна и децата бързо свикват с подобни вкусове. Виж вкусът на пресните зеленчуци е друга работа - там трябва да се подканваме, убеждаваме, настояваме и тн  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 24 запитвания.