Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Аюрведа май греши за млякото .Така поне твърди науката..  (Прочетена 62826 пъти)

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Имах предвид за българската бактерия :),не съм се изразила правилно,прощавай.
Да съгласна съм за прясното мляко,лактозата не се обработва от организма след 3-4 годишна възраст,дотогава   младият организъм е пригоден да се храни с майчино мляко (кърма) и може да обработва лактозата.След това обаче способността за обработка се губи.Но до колкото знам,самите бактерии от киселото мляко се хранят с лактозата и поради тази причина то не се превръща в проблем за организма.
                                 ................................................................................
Бих искала да споделя за дядо Марин който ми е съсед,живее на планината далеч от града.Той е много възрастен човек над 80 години. Изключително жизнен и работоспособен,има нива,животни и за всичко се грижи сам.От малък живее на планината и главната му храна е млякото под различни форми,било то прясно кисело или сирене... което ме навежда на мисълта,че тялото има невероятната способност да се видоизменя според обстоятелствата..
« Последна редакция: 17-04-2014, 22:45:02 от klav »
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


КИСЕЛОТО МЛЯКО МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ САМО И ЕДИНСТВЕНО В БЪЛГАРИЯ.МЛЕЧНАТА БАКТЕРИЯ ВИРЕЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО В ТОЗИ РАЙОН

да, ве!   ;D
тази мъдрост на Дао Дзън Дрън ли е?    tooth
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35


КИСЕЛОТО МЛЯКО МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ САМО И ЕДИНСТВЕНО В БЪЛГАРИЯ.МЛЕЧНАТА БАКТЕРИЯ ВИРЕЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО В ТОЗИ РАЙОН

да, ве!   ;D
тази мъдрост на Дао Дзън Дрън ли е?    tooth

Прощавай но Не е етично да използваш името на мъдреци с цел да се надсмееш на някой  :) Да не говорим,че е липса на уважение към покойния...
Явно целта на поста ти е друг защото в предишния си пост се коригирах и уточних какво точно имам предвид....
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Признавам, че аз лично нямам това достойнство - да напиша коментар към текст , който не съм чел.  :Confus_3: а само по заглавието.  klav ,разбирам, че така и няма да прочетеш самата тема за млякото,(това си е твое право), но надзърни поне тук за да си обясниш защо няма да го направиш  :)
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7455.msg66112#msg66112
Надявам се  не се обиждаш , просто от малък имам вредният навик да се опитвам да си  обяснявам психологията на нещата :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

 „мисловен запек”........
 tooth tooth tooth tooth tooth tooth tooth

Шегата на страна  ;).Темата за млякото съм я чела даже сега я прочетох за втори път :) А доклада за млякото още преди няколко години когато беше пусната тук :) !

"Забележете ,  темата е почти изключително на база   изследвания от сериозни научни журнали, разяснения от сериозни изследователи, медици , както и честни лекари-практици, необвързани с млечния бизнес!"

На предишния си пост бях дала пример с един стар човек,той определено не е обвързан с подобен бизнес  ;D и въпреки това е в отлично здраве.В случая ми изглежда,че не аз не чета.
« Последна редакция: 18-04-2014, 07:26:03 от klav »
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Разбирам. Достатъчно е да намерим по един стар човек ( оцелял напук на закономерностите ) за да маргинализираме всяка теория.  :pensif_29:  Ами тъй я .. Аз пък знам за човек, който си живее нормално с куршум в главата.. (в гугъл излизат даже няколко такива )  Пък разни незапознати учени и експерти тръгнали да изобретяват каски и бронежилетки  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ех, бате Бино , каква невероятна способност имаш да контрираш хората :)) понякой път, както в случая, искрено се забавлявам  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Контрирам" е дума с доста размито значение, нещо което не е присъщо за теб като предпочитание..  ;)
Вероятно си искал да кажеш - "че успявам да извадя точният аргумент в подкрепа на теорията си" ;)  .. ?
В противен случай "контра" си е просто да си напротив, ама ей така - само на инат, както малкото дете почти винаги казва "НЕ"...  tooth
Ама като го питаш - защо "не"? , не може да ти отговори.. :surpris_23: или най-много - "защото така!"  tooth
ПРедполагам че не ме сравняваш с малко дете , колко и да ми се иска пак да стана такова  :'(
« Последна редакция: 20-04-2014, 14:05:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

хахахаха , не винаги контра е ей така , напук :) но извади правилният аргумент.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Титан, ма "аргумент" не е българска дума, ве!   tooth
какви ги говориш и ти вече, такъв радетел на чистия български език.... разочароваш ме!    tooth

то, като се замисля, и никът ти не е... еххх   tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Iskrena, ако познаваше добре българската история,щеше да си наясно,че така наречената древногръцка история и митология е измислица и е базирана на древнотракийската или древно българската. Не случайно Омир нарича Зевс - пеласгийски в своите произведения. Така че не е много ясно дали не е древно тракийска дума :) Пак ще дам този линк за тези, които искат да повишат нивото на познанията си : http://www.ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2825:2013-08-16-14-39-57&catid=141:2013-08-13-07-02-31&Itemid=213

Добре нека заменим аргумент с довод :))но то беше в контекста от бате ни Бино. Сега надявам се си доволна и все пак нали вътрешно си наясно,че не на мен тия хахахахахаха  tooth  tooth  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Пак почвате ей  :pensif_29: Искрена , заяждаш се в случая. Важното е да се разбира какво сме искали да кажем. ( вие двамата с това се справяте) Че да не трябва после да се уточняваме, да успокояваме докачени, обидени  и т.н.  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

хаха, хора, аз просто се шегувах!   ;D
нищичко повече, не знам защо го взехте толкова насериозно!   :flowers2:
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

а да наричаш някакъв бацил български или какъвто и да е, си е меко казано странно. Това с киселото мляко ми издиша като теория...ако беше толкова вярно, то всички български стари хора щяха да правят джогинг и да са в перфектно здраве, ама не са. На село всички си правеха навремето сами киселото мляко, дояха кравите, козите и овцете(колко ми беше гнусно само това мляко, не е истина, спомням си и до сега гадния вкус), та си спомням, че не бяха в цветущо здраве хората и си мряха от гадни болести...това, че един старец в планината не се гаврътнал от ядене на млечни продукти ежедневно си е негов субективен, личен късмет и особеност, която няма как да бъде обяснено, нито е нужно останалите хора да се подлагат на този риск само за да видят дали ще са живи и здрави като него...подобни сравнения и примери са нелепи! И опасни!
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

А тази Аюрведа си е чисто и просто издънка от йога...решили некви хора да се отцепят и да си направят ново движение, нарекли го аюрведа, окрали разни йогийски практики и теории, поукрасили ги, попроменили ги и хоп, ето ти няква аюрведа! И това, че боготворят млякото може само да подкопае истинноста на цялото им учение...което не е и кой знае какво учение, олекотена форма на йога с акцент на масажчета, благовонни масла и други простотийки. Аюрведа направи си ГРЕШИ за млякото, както и кришнарите, които са поредните фанатици, решили да си направят собствена религия и да и турнат ново име. Ошо ги обяснява най-добре нещата. Ама кой да чете;)))
Активен

scalloper

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

 Много полезно четиво. Благодаря бате Бино.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.