Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ОКР или обсесивно-компулсивно разтройство  (Прочетена 16937 пъти)

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Някой болен справил се с проблема или близък ваш справил се с проблема приемам идеи всякакви за избавяне от тази гад :)имам чувството че ще полудея вече

П.П.или ако има някой колега да се обади да се мъчим заедно




Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Коко, най-добре разкажи как се чувстваш, какво смяташ, че не ти е наред и т. н. Нали знаеш, ако подадеш повече и по-съдържателна входяща информация, увеличаваш шансовете си да получиш по-съдържателни и полезни отговори.
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Моето ОКР е свързано главно със спасяването на хора.Примерно за да не се случи нещо на някой мой близък,тъпия ми мозък ми казва ако не преброиш до 3 или друго число избрано от мен на еди кой си ще му се случи нещо (даже в момента ме е страх да напиша точно какво).Обаче като преброя до 3 и не съм доволна мога да продължа 3 пъти по 3 ,тогава пък ме обзема страх че 3 по 3 е 9 и някои може да живее само 9 години още.Други обсесии са на коя страна в стаята или където и да съм ще е поставен определен предмет защото пак мога да навредя на някой като с този проблем го насоча към болница,гробища или други там глупости.Имам го отдавна този проблем.Толкова бях отчаяна че си мислех да се самоубия.Когато потърсих лекарска помощ в началото попадах на някакви доктори които много много не ги вълнуваше как се чувствам.Стигнах до там да получавам силно сърцебиене и нервни кризи.Помислих си че ми има нещо на сърцето и тръгнах по лекари.Ходих на лекар за щитовидната жлеза (каза всичко ти е ок),след това на кардиолог и той каза че всичко ми е наред,обаче ми каза че съм за психиатър.Препоръча ми лекар от същата болница.След прегледа си при кардиоложката отидох при психиатъра.Няколко пъти ми сменя лекарствата и накрая ми нацели едни от които съм се кротнала,не ми се самоубива,обаче и тъпото ОКР не изчезва напълно.

Ако някой от близките ми ми каже че нещо не му е добре аз пак почвам,или пък съм забелязала вчера влязох в един магазин и две баби се караха при повишаване на тона аз пак започнах да имам обсесии(мислите гадни).

Пробвала съм с гладувания,пречиствания с плодове и чай,сокуване,житен обаче когато се стресирам така става по зле.Мисля си че се повредих от тази глупавата диета на Дюкан,тази с месото 6 месеца на месо,горкият ми мозък.От 1,5 година не ям месо.Старая се да се храня предимно сурово и пия хапчета за което много ме е яд.

Знам че само с хапчета не става трябва и когнитивно поведенческа терапия,обаче в града в който живея нещата са много зле(когато кажа че имам обсесивно компулсивно разтройство ме питат какво съм яла  tooth ).На психиатър ходя във Варна,когато се чувствам зле се чуваме по телефона.

Купих си наскоро една книга "Обсебен мозък" и тя ми помага до някъде.В нея пише как да се научим сами да блокираме обсесите,както и какво точно е болестта,че не е психическо заболяване като шизофренията,има и когнитивно самонасочваща терапия в 4 стъпки които да ти помогнат да се отървеш от това състояние.
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63

kokolqja

веднага ти казвам
Моя позната с почти идентични на твоите симптоми се спасила с  таекуондо !!
Психиатър (това се развива в Канада) и препоръчал да се занимава активно с бойни спортове, сега жената твърди ,че я напълно ОК след само няколкоседмични тренировки !
и да - пристрастена е сега към спорта :)
като машина е станала :)

успех ти желая
 
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

да, ве, че да почне да си брои определени движения или да реши, че ако не иде десет пъти на тренировка, ще стане еди си какво си   :)
забрави тази глупост и тъпите психиатърски съвети!
психиатрите първо да помогнат на себе си...

нейният проблем е духовен, не е физически, тук хранене и тем подобни не помогат изобщо или ако помогнат, то би било за кратко и нещата продължават или се влошават...
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

iskrena е права,когато тренирах(простички упражнения)с  гирички бях така 3,9,50,не мога да обясня кое какво значи защото ме е страх,но накрая стигаш до изтощение
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Това много вероятно е в следствие от паразити , правила ли си противо паразитно пречистване ? Глад само на дестилирана вода , тодикамп ??
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

паразити, ама духовни преди всичко, защото физическите не могат да причинят описаното от нея!
което съвсем не значи, че не е добре да си направи и физическо прочистване - все пак, укрепването на тялото винаги помага.

вредата, в случая, може да се получи, ако момичето възложи надеждите си на тия методи и те не проработят, което аз го гарантирам на 300 %.
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

мисля да направя прочистването с карамфила
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

"Oбсесивно-компулсивно разтройство"  tooth брей какво име са му измислили, едно време се наричаше натрапчива психоза или за кратко натрапчивост(и), ама друго си е така, звучи сложно, като нещо дето ще си го влачиш цял живот ... "обсесивно-компулсивно" ... ше падна  tooth
Като деца, всички мои приятелчета (и аз разбира се) се бяхме побъркали с такива щуротии, като видиш поп трябва да се "заключиш", ако минеш под лампа - да се завъртиш ако разсипеш сол не знам си кво ... да не ти давам повече идеи ... някои такива простотийки дори ми останаха и до ден днешен, приемам ги с усмивка, като спомен от детството ... както и да е.
Лекуват се лесно, два-три пъти просто отказваш да изпълниш ритуала, казваш си добрее, този път няма да броя, ей така ще рискувам, поемам пълна отговорност, айде пък да видим!! Първия, втория път наистина е кофти, седиш на тръни и чакаш нещо да се случи, нищо обаче не се случва, третия път ти е по-скоро интересно, след това ... натрапчивостта вече я няма ... Тъпото е, че почти веднага си измисляш нещо друго ... ама и там действаш така, важното е да не допуснеш "закачване". ... и спри тъпите лекарства!
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Да и на мен в началото като ходех на лекар ми казаха че е натрапчива невроза.Сега му модернизираха името.Обаче наистина не е толкова лесно колкото го обясняваш,да си кажа този път няма да го изпълня ритуала.Получавам жестоко сърцебиене и паника,и го правя за да спре всичко.Много хора са ми давали този съвет:ПРОСТО НЕ ГО ПРАВИ.Повярвай това не е от мързел да се справя с проблема а защото кризите са болезнени.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

значи, проблемът ти до известна степен, освен че главно е причинен от действащ в теб демон, се дължи на факта, че сигурно поставяш себе си в центъра на вселената.

ако ти осъзнаеш, дори в минимална степен, че не си ти, дето управлява съдбата на близките ти, никога тоя дух няма да може да те дърпа.

разбери, че с и без твоето броене или действие , Друг отговаря за съдбата на хората, дори и на близките ти!
Друг отговаря и за твоята съдба, довери Му се и ще бъдеш освободена от демонично присъствие и съответно - изцелена!
друга надежда за теб няма, ако искаш приеми, ако искаш - недей.
тук вече наистина ти решаваш!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

kokolqja, виждам, че за теб нещата се състоят от причина и следствие. Т ако тази последователност от причина и следствие се изпълни защо някой би трябвало да смята, че ти си причината това да се случи точно по този начин - просто виждаш причинно следствените връзки и предвиждаш вероятния изход от ситуацията.

Сега ми е попаднал един много интересен вариант на и-цзин в който се описва следният случай:
Гадателят вижда един старец и си казва "нещо лошо има да става". Пита той стареца: "абе човек какво не ти е наред?" , а той отвърнал "а-а-а, добре съм си!?".
Гадателят се прибрал и разписал хексаграмите. Едната от хексаграмите се превеждала "не пускай жената в къщата" , а в другата хексахрама петте първоелемента били в разрушителна комбинация. Останало само да изчисли времето (там е описам и методът) и се получило, че след пет дни старецът може да умре, ако попадне в неблагоприятна ситуация. Той отишъл при него и му казал : "през следващите 5 дни не излизай от къщи, за да не стане най-лошото". Но старецът бил поканен на сватба и на петият ден се задавил с рибена кост и издъхнал. Както се досещаме самата сватба също не е била много удачна, защото се е паднала хаксаграмата "не пускай жената в къщата".
Та ако старецът си беше стоял у дома е щял да си поживее още. Гадателят няма вина за случилото се.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Аз не си мисля че съм в центъра на вселената.Просто като се случи нещо с някой човек или животно и сърцето ми се раздира и си мисля че и на нашето семейство може да се случи.При ОКР проблема е че не се предават импулсите в мозъка правилно и зацепвам на това да не се случи нещо и започвам да се тревожа и да правя тези глупави ритуали.Далеч съм от мисълта че аз решавам съдбите на хората.Вярвам в Бог,моля се,реших да прочета библията и се надявам да си помогна сама с помощта на Бог.Не отричам нещо което не го разбирам и за това реших да си направя пречистването,защото никога не съм си правила такова.Виж когато човек е зле не знае от къде ще му изкочи решението на проблема.Естествено аз избирам кой съвет да послушам инъче щях да съм кукла на конци и който ми напише нещо в форума щях да бягам да го изпълнявам.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

лошо няма да направиш пречистването, все ще е от полза за тялото ти и оттам - косвено за духа и за душата, НО аз ти казвам, че за теб има директен лек, но явно не си дозряла за него.

естествено, че ти решаваш, никой не ти е казал обратното!
ти решаваш дали да ходиш по заобиколни пътища и да се тормозиш години и десетилетия без голяма полза и ти решаваш дали да опиташ с начин право в целта!   :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Злояд, ако гадателят не беше се занимавал с окултизъм и не беше дал път за силите на злото да действат и ако старецът не беше дал ухо на гнусните предвещания,  със сигурност съдбата и на двамата щеше да е друга.

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Искрена , тия работи с паразитите в комикса не ги пише :) и явно е че няма откъде да ги знаеш, но има над 3000 паразита в човешките тела, които причиняват различни разстройства. Някои от тях причиняват и психични такива. Това да го научиш от мен :) И не се изказвай неподготвена. Това не е отваряш и почваш да четеш псалми :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

хахах, както винаги ме разсмиваш, Титаник!

да, паразити, ама духовни, другите не могат да причинят нейното в такава степен!
ако изобщо могат...
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Аз като видя котка улична домашна няма значение залепвам за нея.Абе не само за котките ами и за кучетата.Примерно пред блока ги бях събрала 5 котака.Едната се беше разболяла тежко,купих и антибиотици и я излекувах.Аз уж с ръкавици я пипах нея,но другите като изляза навън и тая мяу оная мяу,е как да не ги помилваш.Една даже идва на работа всяка сутрин отпред ме чака да си играя с нея :) Та си мисля че може да съм лепнала някоя токсоплазмоза и затова реших да се обезпаразитя :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

iskrena, некомпетентността ти е пословична вече  tooth, не може само на комикси да се осланяме , трябва и книги да се четат. Особено от хора, които са изследвали материята целия си живот и са понаучили това-онова. Теб те зная как се лекуваш - пред домашния олтар :) Удряш го на молби някой ангел да вземе да те излекува, докато спиш , да не занимавате Бог с глупости.  tooth  tooth  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.182 секунди с 23 запитвания.