Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпроси и отговори  (Прочетена 25350 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #40 -: 24-12-2013, 08:56:22 »

Ние и се смеем на Искрена , но като се замисля тя просто може да е жертва на нечий експеримент. Аз такова промиване и препрограмиране съм срещал само веднъж и се оказа,че е правено тук в БГ в институт. Човекът идея и спомен си нямаше какво му се е случило и до ден днешен не се е променил, дори не знае откъде му постъпва пенсията и се чуди защо я има. Но за сметка на това е като латерна, едно и също - някой добре си е свършил работата. Та и при Искрена е силно възможно да е така, тя търси своето спасение в някаква гнусна доктрина, която за нея е самата светлина. До толкова е объркана, че дори не знае истинското име на юдейският бог , който би трябвало да е баща на Иисус , според писанията. позовава се на един комикс за всичко, а съм сигурен,че това и пречи в живота. Но всеки има право на личен избор, лошото е само когато занимав аи другите с неговите проблеми,защото фанатичното юдео-християнство наистина е проблем от висока степен.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #41 -: 24-12-2013, 10:30:56 »

Филмът се повтаря - само че по същия канал и със същите актьори.

Актьорите обаче са се взели толкова на сериозно, че съзнанието им се е вцепенило в шизофренен ступор:
Всеки е инфантилно убеден, че неговата представа за "слона" е единствено вярната, вярвайки същевременно, че притчата за слона изобщо не се отнася за него.

Уж противоположни позиции, а в действителност едно и също интелектуално тесногръдие и духовно късогледство - и от двете страни на барикадата.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #42 -: 24-12-2013, 12:39:14 »

тази тема е интересна, дано не се преобърне в диспута за коя религия е най. (вредна, полезна, вярна или не, все излишни подробности)
а по въпроса за планетата, че е жива и функционира по начини и на нива, които ни убягват, и аз съм съгласна. Думата "разум" може би в този контекст подвежда, както всичките ни думи, просто нашите думиетикети не отразяват понятия и ситуации извън нашия разум и сетива. Това не пречи да ги има  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #43 -: 24-12-2013, 15:41:14 »

Филмът се повтаря. По друг канал.

да... Тихий, добре че и ти се вмъкна, та иначе нямаше да е точно повторението    tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #44 -: 24-12-2013, 15:57:31 »

Искрена на теб защо ти е нужен толкова много бог? Не можеш ли да приемеш, че си достатъчно силна за да държиш юздите на живота си в собствените си ръце? Замисли се че ако няма бог, би следвало да няма и дявол.

Де Ниро, ако не е Бог, ти даже няма да можеш да дишаш...
така че, Бог е в основата на всичко, независимо дали това се разбира или не, дали се приема или не...

независимо дали аз или ти сме силни или слаби и независимо дали смятаме, че Бог ни е нужен или не го вярваме, Бог съществува и е дал премного доказателства за това.
едно от тия доказателства си самият ти, с цялата сложнотия на прекрасно устроения ти организъм  ;D

ето, както твоята кола не се е пръкнала от небитието или частите й не са се подредили ей така, от само - себе си  - раз - праз и ... готово, а си има производител, така и ти си имаш Създател, независимо че нехаеш за Него...

та, Де НИро, аз съм фанатичка, викате вие - ти, Титанския и повечето на тоя форум , но вие къде сте???
да не би да сте по - малко фанатични, борейки се против моя "фанатизъм"  ... хаххаа, даже не виждате това...   tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #45 -: 24-12-2013, 16:15:32 »

Филмът се повтаря - само че по същия канал и със същите актьори.

Актьорите обаче са се взели толкова на сериозно, че съзнанието им се е вцепенило в шизофренен ступор:
Всеки е инфантилно убеден, че неговата представа за "слона" е единствено вярната, вярвайки същевременно, че притчата за слона изобщо не се отнася за него.

Уж противоположни позиции, а в действителност едно и също интелектуално тесногръдие и духовно късогледство - и от двете страни на барикадата.


ааа, Роми, добре че дойде и ти , приятелю, че иначе немаше да бъде същият филм   tooth
и ти се включи в шизофренния ступор, викаш, накъде без теб...

по отношение на слона, ти в какво си неинфантилно убеден - че именно твоето виждане е правилното, нали   tooth  tooth  tooth
което автоматично те включва в общия инфантилен кюп   tooth

ако пък си съгласен с виждането на някой от инфантилния кюп, ми, пак си в кюпа   tooth





Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #46 -: 24-12-2013, 16:35:26 »

Ние и се смеем на Искрена , но като се замисля тя просто може да е жертва на нечий експеримент. Аз такова промиване и препрограмиране съм срещал само веднъж и се оказа,че е правено тук в БГ в институт. Човекът идея и спомен си нямаше какво му се е случило и до ден днешен не се е променил, дори не знае откъде му постъпва пенсията и се чуди защо я има. Но за сметка на това е като латерна, едно и също - някой добре си е свършил работата. Та и при Искрена е силно възможно да е така, тя търси своето спасение в някаква гнусна доктрина, която за нея е самата светлина. До толкова е объркана, че дори не знае истинското име на юдейският бог , който би трябвало да е баща на Иисус , според писанията. позовава се на един комикс за всичко, а съм сигурен,че това и пречи в живота. Но всеки има право на личен избор, лошото е само когато занимав аи другите с неговите проблеми,защото фанатичното юдео-християнство наистина е проблем от висока степен.

Титански, понеже си ми любимец, отговарям ти най - накрая!   ;D

не знам кой и в какво е бил програмиран, но аз не съм губила съзнание и с решение на собствената си воля съм това, което съм.

освен това, аз не съм латерна, вслушвам се в това, дето другите ми казват и ако истината е на тяхна страна, преосмислям вижданията си.
няколко пъти съм се отказвала от убеждения, за които съм виждала, че не корелират с истината!

какво да направя като твоите убеждения се цепят по шевовете, нямаш отговор на много въпроси, които ти зададох...

а библията на  мен не ми пречи ни най - малко в живота, напротив!
но виждам, че на теб ти пречи и то много!   tooth

и в тази връзка,  може да се окаже, че именно ти си програмиран - да се бориш с библията и с вярата, която  Божието слово поражда в хората!!!

е, какво се случва, как да разберем кой е прав?
да извикаме приятеля Роми ли, да погледне над двете страни на барикадата или???    tooth

 "Но всеки има право на личен избор, лошото е само когато занимав аи другите с неговите проблеми,защото фанатичното юдео-християнство наистина е проблем от висока степен."



дааа, всеки има право на избор и ти го упражняваш много успешно, борейки се с тоя "проблем" по възможно най - нефанатичния начин....     tooth
как не виждаш собствената си омраза и фанатизъм, не знам...

по отношение на Името на Бога, не се съмнявай, че го знам!
просто не искам да го произнасям по тоя начин и по такъв празен повод!!!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #47 -: 24-12-2013, 18:16:50 »

Искрена, аз не те смятам за фанатичка, по-скоро за заблудена във вярванията си. Със сигурност нямам нищо лично против теб. Собствената ми съпруга е силно вярваща в същата тази религия. Просто не ми е приятно да чета библейските ти цитати във всяка една тема, а като гледам и на други хора от форума това не им допада. Помисли върху това. Иначе весело посрещане на празниците ти пожелавам. И аз самият ще празнувам само че не нечие рождество, а радостта и тръпката в семейството около коледната трапеза и най-вече тези на дъщеря ми около очакванията и от пристигането на Дядо Коледа
Поздрави
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #48 -: 24-12-2013, 18:48:39 »

поздрави и на теб!
аз не празнувам тия езически празници, обаче!   ;D
Коледи, Нови години - всичко това е езиччество!
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #49 -: 26-12-2013, 08:33:26 »

Весела Коледа! :flowers2: :heart_2: :Content_22:

Честно да си кажа и мен ме дразни това, че трябва да превъртам цели постове, за да прочета това,което ме интересува. Лично аз съм в този форум защото се интересувам най-вече от гладолечение и здравословно хранене, а не от религиозни доктрини. Има си и религиозни форуми,които си имат съответните тематики.
Много хора са религиозни, но не ни "ръгат" в очите постоянно религията си.
Не ми се нрави това, че тук се превърна в говорилня и заяждане със съфорумците... >:(
(това е до Бате Бино,без да искам да го обидя ни най-малко ;) )
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #50 -: 26-12-2013, 12:02:03 »

 Kalia , споделям напълно. Разбирам, че това е деликатна критика към мен. И няма как да се сърдя, след като  споделям мнението ти   :)
 Знаете,  беше говорено многократно с Искрена , вкл. и  "на лични", тя обещаваше, че "няма вече" .:)  и аз вярвах, че сме се разбрали като интелигентни хора, нали все пак тук  се имаме за по-цивилизовани, по-толерантни..
Аз предлагам следното: Понеже тук имаме вече "добре разработени" две теми за християнството,( одобрени са от Мер)  да взема да премествам там "съответните" постове на Искрена? Или да я помоля направо като има да казва нещо, да го казва в темата за християнството  и да дава линк към нея.. И ако последва дискусия, да си се води  на подходящото място, например тук: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=819.0, защото макар и малко на брой, все пак има хора, които се интересуват от това, което казва Искрена.
Нека да пробваме така, какво ще кажете вие?
« Последна редакция: 26-12-2013, 12:03:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #51 -: 26-12-2013, 13:05:55 »


Аз предлагам следното: Понеже тук имаме вече "добре разработени" две теми за християнството,( одобрени са от Мер)  да взема да премествам там "съответните" постове на Искрена? Или да я помоля направо като има да казва нещо, да го казва в темата за християнството  и да дава линк към нея.. И ако последва дискусия, да си се води  на подходящото място, например тук: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=819.0, защото макар и малко на брой, все пак има хора, които се интересуват от това, което казва Искрена.
Нека да пробваме така, какво ще кажете вие?
Супер! :Content_14: :flowers2: :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #52 -: 26-12-2013, 14:39:19 »

Отговорът на Искрена е тук:

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=819.160

Искрена , ти си права в това, че често те провокират без основание. Обаждай се , ще преместваме или изтриваме всички провокации. (И ще се надяваме с времето да  самозатихват. )
« Последна редакция: 26-12-2013, 14:41:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #53 -: 26-12-2013, 14:44:52 »

благодаря!   :love_006 - emotloader:
то, за провокациите няма проблем, не се сърдя за тях, проблемът е, че аз като отговоря, ставам крива!   :)

« Последна редакция: 26-12-2013, 14:47:00 от iskrena »
Активен

Badema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #54 -: 21-02-2014, 22:57:13 »

Имам въпрос за какаовото масло.Наскоро четох че какаовото и кокосовото масло били наситени мазнини пък доколкото знам ненаситените мазнини са полезните (обикновено растителни) ,а наситените са вредни -животинските.Та малко се обЪрках  ,това че в какаовото масло мазнините са наситени прави ли го вредно?  :)
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #55 -: 10-03-2014, 19:13:38 »

Дааааааааааааа........... Темата е заглъхнала :'(
И сега аз като си задам питанката, дано някой погледне тук и ми помогне да намеря пъте4ката. Моята питанка е за соята. 4етох доста, рових се из нета, ама има толкова противоре4иви мнения, 4е си рекох я да попитам аз някой с пове4ко опит. Имам предвид мнения от ли4ен опит.БлагодаряМ
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #56 -: 10-03-2014, 19:21:20 »

Бени, каквото и да ти отговорим, достатъчно е това , че има "противоречиви мнения"  tooth Нали знаеш, няма дим без огън  :D 
Ето- как няма "противоречиви" например за лимеца, за елдата, за пълнозърнестия ориз, за сусама, за бадемите , за орехите , за киноата.. а точно за соята - има!  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #57 -: 13-03-2014, 19:14:04 »

Бени, каквото и да ти отговорим, достатъчно е това , че има "противоречиви мнения"  tooth Нали знаеш, няма дим без огън  :D 
Ето- как няма "противоречиви" например за лимеца, за елдата, за пълнозърнестия ориз, за сусама, за бадемите , за орехите , за киноата.. а точно за соята - има!  tooth
За орехите има противоре4иви мнения в книгата"Зоната и ние"/ако си спомням добре, един от продуктите дето не бива да се използва. Но да, вероятно трябва да се замисля и да се разтърся по настоятелно. Благодаря за отговора :kisss:
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #58 -: 13-03-2014, 21:47:53 »

И какво пък не им е хубаво на орехите , Бени?   :surpris_23: Някой да не би да си прави майтап нещо  :sorcerer - emotloader: Чист натурален биопродукт ( корените са надълбоко и до тях не достигат химиите от почвата, дори да е ръсено наблизо) , който ако се яде по малко, си е направо суперхрана , стига да не са гранясали. Аз за пръв път чувам да има отрицатели на орехите, но чудаци всякакви има , вече сме свикнали  tooth
А тези "зонаджии" е добре да се информират по-задълбочено освен за хранителните , така и за ЛЕЧЕБНИТЕ свойства на ореха. Ако ме черпят по един фреш от сладък картоф , ще им нашепна даже как да убиват вируси и бацили с помощта на орехови листа  ;)  - природно и без грам странични ефекти!  Ама на вас естествено и без почерпка ще го споделя- както се знае, вирусите и бацилите загиват при висока температура ( тялото не случайно само си я вдига при инфекция, ама нали има мъдри фармацевтчета , все бързат да я смъкнат с някоя химийка  tooth )  Та ако се направи топла вана с орехови листа , изкуствено се завишава телесната температура  и после веднага се започва с пиене на потогонни билки. Вирусите мрат и тялото ги отлъчва чрез потта. Чиста работа.  ;) 
« Последна редакция: 13-03-2014, 22:00:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #59 -: 14-03-2014, 17:00:12 »

Един бърз въпрос - някой знае ли дали в България се намира Колибактерин (Colibacterin siccum - пробиотик, съдържащ Е.Коли). В аптеките или някой вносител?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.