Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нужна по-подробна информация за веганство за деца и бременни  (Прочетена 9745 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аз ползвам черупки от домашни яйца (пъдпъдъчи) ,иначе за индустриалните сигурно е друго:)
Няма точна схема- сок от два лимона върху една лъжичка стрити черупки - стои една нощ и на сутринта е готово. Прецежда се и се пие. Някъде казват да се ядели и черупките , но вие нали не искате..:) значи няма да ги ядете, пък и не са вкусни, честно казано.
А за дозировката - говорили сме.. Това е понятие по-тъмно и от "тъмна Индия"  O0 - Само организмът си знае потребностите и дозировките на каквото и да било .Мога да изредя поне двайсетина фактора от които би могло да зависи, но никой не може да  отчете  и взаимодействието по между им, че да даде обективна индивидуална препоръка. 
« Последна редакция: 23-09-2013, 19:26:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188

Е, аз нямам тази привилегия и благодат да разполагам с домашни пъдпъдъчи яйца  :) Продават тук, ама дали са свят никой не знае (за домашни не са сьс сигурност ако и така да ги водят).

Благодаря за просветлението с което за пореден пьт ни огря. Де да можех да влезна в главата ти и да черпя, черпя информация... като от замунда.бг  ;D

Чувствам ти се благодарна, че отдаваш толкова от времето си тук и се радвам, че поне косвено имам досег с теб и познанията ти  :love_026:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Благодаря, catalina, много си мила. Моето не е чак толкова за гордост, просто се случи така , че ми е интересна тази материя и затова отделям време да попивам :) (Всеки може,стига да иска  ;D)   А това, че охотно споделям, е моят вариант за борба срещу системата. Смятам че така е по-правилно, отколкото да псувам някъде с другари по чашка
« Последна редакция: 24-09-2013, 07:14:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Каталина, предлагам да му спретнем един скромен паметник на Бате Бино. Мястото ще е във Варна, разбира се. Колкото до композицията - струва си да се съберат предложения от четящите тук. Какви ли неща си за представях сега. Дори конкурс с духовна награда може да създадем. Първа награда - едно денонощие с Бате Бино. Втора - вечеря с Бате Бино. Аз съм бил само на обяд с него, каквото и да значи това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Стига сте спамили по темата, ще извадя голямата гума. :pensif_29:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188

Тук в произволен френски сайт намерих да се вьзхваляват огромните предимства на пьдпьдьчите яйца и направо се ентусиазирах. Те дават и някакви дози примерно за еди си какво - курс на лечение от 100 яйца, по две на ден, сурови, сутрин между 5 и 7ч, на гладно; За друго си - курс от 240 яйца. Това ми изглежда малко странно, но няма голямо значение.

Бате Бино, като редовен консуматор, можеш ли да ми кажеш как ги приемаш? Предполагам сьщо има значение колко са пресни. Разбрах, че твоите са домашни, значи топли-парят, ама за който ги купува от магазина, какьв сьвет ще дадеш?

ПП. За паметника сьм напьлно сьгласна, но трябва да е нерукотворен, нали сме по духовната част  ;)

ППП. Бате Бино, може ли ако някой ден стигна до Варна и аз да обядвам с теб?  :fluretaa: Пьк ако ми кажеш, че ще ми направиш акупунктурна диагностика, специално ще зарежа мьж и дете и ще припна нарочно за теб до морската столица (ама не искам да сьм нахална)  ;D
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Благодаря, catalina, много си мила. Моето не е чак толкова за гордост, просто се случи така , че ми е интересна тази материя и затова отделям време да попивам :) (Всеки може,стига да иска  ;D)   А това, че охотно споделям, е моят вариант за борба срещу системата. Смятам че така е по-правилно, отколкото да псувам някъде с другари по чашка

и аз се присъединявам към хората, дето се радват на твоето желание да помагаш!   :sorcerer - emotloader:
щото определено има с какво! 
Активен

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

От къде ги намирате тези пъдпъдъчи яйца?
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188

За да не сьм неучтива отговарям, но информацията ми няма да ти свьрши работа, защото живея в чужбина. Тук се продават в супермаркета. Бях убедена, че в био-магазина трябва да има, но се оказа, че вьв Франция не сьществуват био-пьдпьдьчи яйца и купих каквито имаше. В опаковка са по 20бр. струват 3е.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188

Тази сутрин пих калциевата лимонада. Не спазих пропорцията както трябва, за да ми е по-удобно. Понеже сутринта бях изпила две яйца, вечерта им залях черупките сьс сока от един лимон. На другата сутрин (т.е днес) те почти напьлно се бяха разтворили и (почти) бяха останали само белите ципи. Така че нямаше нищо за ядене  :surpris_23:

Много ми хареса този "цяр", записах си го в дебелата книга.

Бате Бино, ако на яйцата им се прибави нещо, намялва ли се ефекта? Сутрин в 7ч ми идват малко множко жабурене с олио последвано от гьлтане на сурови яйца...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83

И аз я пия от два дни.Ама освен сока изпивам и черупките/от селски дворни кокошки са/.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188

Те "моите" черупки се бяха разтворили вьтре, та дефакто и аз ги изпих.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Dafni

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Естествените култивирани перли също са добър източник на калций и минерали. Редовно си пийвам стопени в лимонов сок перлички :)
http://kvantov-prehod.org/page.php?article=275
Активен
Музиката, любовта и смеха са единствените стимуланти които употребявам!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Чушче, като цяло - трудно ги намираме тези яйца :)
Ето тук в тази тема има подробности
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3381.0
Домашни производители почти не са останали, защото не е рентабилен самият процес- няма търсене, а ако има - то е на периоди , а разходите за птичките са  постоянни :)
 "Домашният производител" няма право да продава никъде, освен на тротоара , не е  сертифициран. Такива са само 2-3 крупни производители, но моят Петьо се познава с "крупните"  и са му споделяли под сурдинка с какви ужасяващи неща тъпчат пилетата. Аз навремето пусках обява , че търся такъв производител. Чак третият човек( тоя Петьо) се оказа сериозен.
Рисков бизнес ( ако въобще може да се нарече така)  - ето, миналия месец например , паткан се промъкнал отнякъде и махнал главичките на стотина пилета .  

Ина, ако са с  лечебна цел, трябва да не им се прибавя нищо. Като почти при всеки цяр - взема се на гладно. :)  
« Последна редакция: 27-09-2013, 07:19:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

С повечето животински храни е така. Те и рибата тъпчат с несвойствени храни и това дори е най-малкият проблем. За мен поне е много трудно да намеря чиста храна. Има хора, които си имат родители на село или сами си гледат нещо - те са една идея по-привилигировани.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.