Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за помощ - силен метеоризъм!  (Прочетена 68131 пъти)

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #80 -: 01-02-2012, 23:16:26 »

Нин, радвам се, че си намерила решението на твоя проблем.
Това е често срещано явление - алергията към глутен, тя наистина често се отключва на късен етап.
Но явно не си ме прочела добре - аз минах през тези "предположения", изкарах доста време без глутен...всъщност...като се замисля...аз така или иначе почти не ям глутен, откакто съм суровояд, в началото правех житни и ръжени кълнове, сега не. Така че не е това моят проблем, а иначе за тебе много се радвам!!! :flowers2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #81 -: 01-03-2012, 05:14:06 »

Fabricia, радвам се, че всичко е зад гърба ти!  :Content_22:

Вери ако чете, ще каже дали е добре за кърмачки, че съм останала с подобно впечатление, може и да греша.
Чета, но чак сега...исках да се запозная по-така със случая. По принцип знам какво е развитието.

Може, разбира се, писала съм много за това (и Фабриция е наясно с моята позиция  ;) ), но моята глава не отбира много, не съм от компетентните, така че накратко к'во ли знам.  :Content_4 - emotloader:

Учудих се много как в темата се препоръчват хомеопатични лекарства ей така с лека ръка. Забелязах, че никой не обърна на това внимание. Добре че на Фабриция леля и е хомеопат.

Относно ензимите и макар че съм пила известно време - резервирана съм. Това е като с приема на хормони. Вкарваш отвън и не даваш възможност на тялото само да ги изработи.

Папая добре, но ако я търсим заради ензимите, в семената е хубаво да се целим.

"Тези, които са на високо фибрена диета, която включва, плодове и зеленчуци, са силно податливи на метеоризъм."
Дам, това потвърждава теорията на една девойка; върла противничка на суровоядството.  ;)

Поздрави от неколежката.  :D
Гледам пипа здрава мъжка ръка. Дано сега всичко е тип топ и няма оплаквания. :)
Активен

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #82 -: 01-03-2012, 10:19:53 »


Относно ензимите и макар че съм пила известно време - резервирана съм. Това е като с приема на хормони. Вкарваш отвън и не даваш възможност на тялото само да ги изработи.


А АКО ТЯЛОТО Е НАМАЛИЛО НИВОТО НА ЕНЗИМИ НА ПОЛОВИНА ПОРАДИ ДЪЛГО НЕПРАВИЛНО ХРАНЕНЕ /ДОРИ ЗАПОЧНАЛО СЛЕД РАЖДАНЕТО/ КАК ДА ГИ ВЪЗСТАНОВИ ТОГАВА ИЛИ ДА ОСТАВИ НЕСМИЛАЕМАТА ХРАНА ДА ФЕРМЕНТИРА  И ЗАГНИВА!!?? ВЕРИ СПОРЕД ТЕБ ИМА ЛИ ДРУГ ПРАВИЛЕН НАЧИН ЗА ТЯХНОТО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ АКО НЕ Е ОТ ВЪН?  :Confus_34:

П.С.ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ НЕ СЪМ ПО ТЕМАТА
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #83 -: 01-03-2012, 14:43:17 »

Не вярвам, че чак до такава степен тялото е решило да върви срещу нас, че да не изработва никакви ензими.
След дълго неправилно хранене е по-подходящо да се правят промените плавно и да не се увеличава рязко суровата храна.
Едно раждане не виждам как може да повлияе на ензимите. Пък и се надяваме, че бременната жена се е хранила що годе здравословно.
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #84 -: 03-03-2012, 17:56:35 »

Вери -  :Content_22:

Наистина получих много съвети, за които безкрайно благодаря! Сигурна съм, че всеки е писал с добро чувство. Разбира се, хомеопатично лекарство никога няма да взема просто ей така. Всъщност, мисля че не е добре, че голяма част от хората си мислят, че понеже нали не е традиционната "опасна" медицина и нейните лекарства, нейните антибиотици, значи, видиш ли, не е нещо страшно. Но това пак си е лекарство!

"Тези, които са на високо фибрена диета, която включва, плодове и зеленчуци, са силно податливи на метеоризъм."

това го чувах най-често, заедно с топ 1 изказване на гастроентеролозите - "никакво кафе, газирано и сладки, повече плодове и зеленчуци:Content_4 - emotloader:

Както виждате, медицината сама не се разбира, милата. Толкова си противоречи. tooth

Тъй де, имах случаи, когато се случва следния диалог:

Лекарят: Няма да пиеш кафе, алкохол, газирано и да ядеш сладко, ще ядеш плодове и зеленчуци и ще се оправиш.
Аз: Ами аз точно плодове и зеленчуци ям.
Лекарят: А, значи от това е проблемът.

Ето ти го - проблемът се появява и се решава едновременно от плодовете и зеленчуците.

Реално, наистина съм чела, че при рязко преминаване към суровоядство има този проблем, заради твърдата целулоза, с която стомахът не е свикнал, но, хм, това е състояние, което и да се появи, все отминава, нали? Няма как - тялото бързо свиква с хубавото и се настройва към него. :)

За ензимите съм съгласна напълно с Вери.

Ензимната недостатъчност е кофти нещо, но тя няма да се оправи с магическа пръчка, когато започнеш да взимаш ензими отвън. Дори напротив. Трябва да се мисли в посока как тялото само да започне пак да си ги изработва и да си компенсира тази недостатъчност. Това е пътят, поне според мене.

Честит празник на всички! :flowers2:
Благодаря ви, че ви има!
Активен

westham

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #85 -: 24-03-2013, 18:13:22 »

И аз имам същите проблеми , като това момиче , ще споделиш ли нещо ако си се оправила , че съм го закъсал ?
Активен

landy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #86 -: 13-10-2013, 19:12:33 »

И аз имам същите проблеми , като това момиче , ще споделиш ли нещо ако си се оправила , че съм го закъсал ?


Здравейте :)
Аз искам да се похваля, че моят проблем  отшумя. Причините са били комплексни. Ходих преди няколко месеца и си направих  изследвания. Оказа се, че съм развила хроничен гастрит и колит, бях си и докарала дисбактериоза + хеликобактер. Газовете напълно се оправиха с Биогая  за устната кухина. Вероятно съм успяла да нормализирам чревната флора. Вече всички плодове и зеленчуци ги ям без целулозата, защото иначе започват болки.  :love_028:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #87 -: 13-10-2013, 22:52:14 »

Вече всички плодове и зеленчуци ги ям без целулозата, защото иначе започват болки.  :love_028:

Значи проблемът все още не е решен. Диетичното хранене е необходимо и задължително условие, но само с него вероятно никога няма да се оправиш. Най-лесно е да пробваш с малко билки.
Виж тук:http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7212.msg63299#msg63299

Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.