Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Негадно зелено смути  (Прочетена 8910 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Негадно зелено смути
« -: 19-10-2012, 10:44:42 »

Всички знаем, че зелените нектарчета (или както са им викали древните македонци - смутита) са страшно здравословни и турбополезни. По-долу прилагам няколко цитата, за да се убедите в това.

Аз обаче имам проблем със смутитата - всички видове, които съм опитал досега са били ужасни на вкус и направо негодни за консумация. Днес, обаче, открих истината. Замислих се, че всички рецепти, които съм пробвал са били сладки: с банан, ябълка, круша, друг плод, някои даже с мед или друг подсладител. Аз явно не съм такъв почитател на сладкото и търся нещо друго. Ето го и него:

  • 1 връзка магданоз
  • 1 среден по размер корнишон
  • 1/2 глава лук
  • нарязана целина - на вкус
  • сокът на 1 лимон
  • вода - на око

Бръмваме го това в блендера и получаваме нещо много вкусно. Спирам да му викам смути, защото му сложих малко сол и зехтин и стана като сурова супа -- на вкус нещо средно между таратор и гаспачо. Изядох си я с лъжица - голям кеф!

Планирам да повторя експеримента много пъти и да опитам с морков, цвекло, копър, босилек.


Ето ги и цитатите от някои от героите на нашето време:

Цитат
Откакто консумирам зелени смутита, вдигам лесно самолета и младежите се заглеждат повече в мен.

-- Евгени Минчев за лайфстайл списанието "Хай лайф, молове и бахур"

Цитат
Премиерът Борисов изобрети зеленото смути. Поколения холивудски суровоядци го имат за свой кумир.

-- Министър Вежди Рашидов в интервю за вестник "Втора младост"

Цитат
Станишев да каже защо по времето на управлението на тройната коалиция нямаше зелени смутита!

-- Бойко Борисов, сърдит в централната новинарска емисия на ьТВ
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #1 -: 19-10-2012, 13:19:28 »

Вода слагаш ли?  ???
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #2 -: 19-10-2012, 13:20:56 »

Слагам вода, да. Но не знам колко - на око, докато ми хареса консистенцията.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #3 -: 19-10-2012, 13:30:55 »

Ще пробвам, само че с праз, пасирания кромит лук нещо не ме кефи, колкото пъти съм го слагал в разните му там песто-место бърканици, все е прецаквал работата.

... между другото, пробвайте листа от чия (на салатка или в смути), доста по-приятни са (поне за мен) от лапад например.
« Последна редакция: 19-10-2012, 13:45:40 от Diego de la Vege »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #4 -: 21-10-2012, 19:58:03 »

Мда, аз също предпочитам зелените смутита с лимон  :Appetit_17:..със сладките плодове са някак блудкави ...
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #5 -: 21-10-2012, 21:31:31 »

Всичко зелено се усвоява по-добре с лимон :) Аз вече не пия без поне половинка  :essen:
Активен
Psychonaut

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #6 -: 12-05-2014, 08:24:25 »

Моето любимо смути е подобно, но без лук ....

Понякога добавям лъжичка хлорела или пък замествам магданозът с копър.  :peperudi:
Последният път добавих и малко орехи .. стана вълшебно :)
Активен
Keep it Simple

mravkataZ

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #7 -: 19-03-2017, 03:32:12 »

Здравейте, форумът е чудесен, аз съм нова тук прочетох доста неща преди да се реша да пиша. Опитвам се да се изчистя от токсините и реших, че трябва да увелича зеленчуците и мисля, че зелените смутита са добро решение, проблемът е че са ми доста безвкусни. Попаднах на един сайт в който си намерих много интересни рецепти и искам да го споделя. Рецептите са в картинки и е лесно да намериш това което имаш в хладилника. Работи добре на лаптопа, но на таблета ми нещо има проблем. Сайта е http://smootiti.com/
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Негадно зелено смути
« Отговор #8 -: 25-05-2017, 06:25:58 »

Здравейте, форумът е чудесен, аз съм нова тук прочетох доста неща преди да се реша да пиша. Опитвам се да се изчистя от токсините и реших, че трябва да увелича зеленчуците и мисля, че зелените смутита са добро решение, проблемът е че са ми доста безвкусни. Попаднах на един сайт в който си намерих много интересни рецепти и искам да го споделя. Рецептите са в картинки и е лесно да намериш това което имаш в хладилника. Работи добре на лаптопа, но на таблета ми нещо има проблем. Сайта е http://smootiti.com/

Добавете някакъв плод, за да не ви са безвкусни зелените смутита.  :sorcerer - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.