Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Малко помощ :)  (Прочетена 10248 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Малко помощ :)
« Отговор #20 -: 07-07-2013, 21:47:17 »

А свинята и тя ли е стресирана?  tooth tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Малко помощ :)
« Отговор #21 -: 07-07-2013, 22:16:49 »

А свинята и тя ли е стресирана?  tooth tooth tooth

да - от мръсотиите, дето поглъща!   tooth
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Малко помощ :)
« Отговор #22 -: 08-07-2013, 00:38:19 »

Прасето е в стрес от храната си.
Заека е стреснат, когато се храни с морков, марула, спи или се/го опложда/т.

« Последна редакция: 08-07-2013, 00:40:31 от dess »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Малко помощ :)
« Отговор #23 -: 08-07-2013, 08:17:35 »

"напълно подкрепям това, аз също мислех да й напиша нещо в тази връзка.
освен това, ако човек има възможност за консумация на месо от животни, гледани с добра храна, без ГМО, хормони и антибиотици, то няма проблем да се яде понякога и по малко месо!
риба - също!" 
Искрена ,ти не беше ли религиозна фанатичка, не знаеш ли бащата на Иисус какво е казал на хората, с какво да се хранят ? Той изрично е забранил всякакви животински продукти. Хем проповядваш религиозен фанатизъм , хем не спазваш религиозната доктрина. Защо ? Кое те кара да имаш двойни стандарти ?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Малко помощ :)
« Отговор #24 -: 09-07-2013, 23:33:04 »


Искрена ,ти не беше ли религиозна фанатичка, не знаеш ли бащата на Иисус какво е казал на хората, с какво да се хранят ? Той изрично е забранил всякакви животински продукти. Хем проповядваш религиозен фанатизъм , хем не спазваш религиозната доктрина. Защо ? Кое те кара да имаш двойни стандарти ?

нито съм фанатичка, нито проповядвам нещо и не бих даже отговорила на този пост, но не искам хората, които четат,  да останат с погрешното впечатление, че това, което казваш за Бащата на Йешуа / Исус е вярно - няма такава забрана на всякакви животински продукти.
има забрана само на месо от нечисти животни и на консумирането на месо с кръвта му.

но тъй като времената, в които живеем са много зли, то за съжаление месо с подходящи показатели трудно може да се намери, така че човек е принуден да е почти вегетарианец, макар и да няма такава препоръка в библията.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Малко помощ :)
« Отговор #25 -: 11-07-2013, 08:12:43 »

Забрана има , само че ти май не си чела изцяло смешния комикс , първа част. Останалото са го сътворили хора обичащи месо. Я ми кажи само , ти последователка на свидетелите на йехова ли си ?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Малко помощ :)
« Отговор #26 -: 11-07-2013, 12:47:43 »

Забрана има , само че ти май не си чела изцяло смешния комикс , първа част. Останалото са го сътворили хора обичащи месо. Я ми кажи само , ти последователка на свидетелите на йехова ли си ?

един ден "смешният комикс" ще е  основата, определяща твоята присъда, когато застанеш пред Големия Бял Престол...  не бих желала да съм на твое място тогава, нито на мястото на присмиватели като теб....

надявам се своевременно да се покаеш, за да не се изпълнят за теб думите:

24 Понеже аз виках, а вие отказахте да слушате, Понеже простирах ръката си, а никой не внимаваше,    
25 Но отхвърлихте съвета ми, И не приехте изобличението ми, -    
26 То и аз ще се смея на вашето бедствие, Ще се присмея, когато ви нападне страхът,    
    
30 Не приеха съвета ми, И презряха всичкото ми изобличение,    27 Когато ви нападне страхът, като опустошителна буря, И бедствието ви се устреми като вихрушка, Когато скръб и мъка ви нападнат,    
28 Тогава те ще призоват, но аз няма да отговоря, Ревностно ще ме търсят, но няма да ме намерят.    
29 Понеже намразиха знанието, И не разбраха страха от Господа,


31 Затова, ще ядат от плодовете на своя си път, И ще се наситят от своите си измислици.    
32 Защото глупавите ще бъдат умъртвени от своето си отстъпване, И безумните ще бъдат погубени от своето си безгрижие,    
33 Но всеки, който ме слуша, ще живее в безопасност, И ще бъде спокоен без да се бои от зло.

относно въпроса ти дали съм от свидетелите, ще ти отговоря не за друго, а за да не остане някой с погрешна представа за мен - не, категорично не съм от тях и абсолютно не съм съгласна с много от техните учения.
освен това, аз вече писах - не принадлежа към никаква религиозна организация, деноминация и т.н. фирми и партии.


Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Малко помощ :)
« Отговор #27 -: 11-07-2013, 22:11:44 »

Искрена, господ е разрешил консумацията на месо, защото в онези далечни времена е било далеч по-лесно да си водиш стадото на паша и да го увардваш от зверовете отколкото да човъркаш земята с някакво чаталесто дърво - предшественик на мотиката за да посееш нещо,  и да чакаш с месеци да даде реколта.
Освен това навремето животните са давали не само месо, а също така кожа, рога, кости, сухожилия... докато днес ако някой убие животно го прави или само заради месото или заради "спорта".

Той е казвал на не един и двама, че ще допусне техните потомци да властват над другите народи - робството също ли е хуманно от днешна гледна точка?

Аз гледам да си спазвам 10-те забрани да ми е чиста работата (само тази за съботния ден не винаги я спазвам ама ще гледам да вляза в пътя)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Малко помощ :)
« Отговор #28 -: 12-07-2013, 01:09:55 »

Искрена, господ е разрешил консумацията на месо, защото в онези далечни времена е било далеч по-лесно да си водиш стадото на паша и да го увардваш от зверовете отколкото да човъркаш земята с някакво чаталесто дърво - предшественик на мотиката за да посееш нещо,  и да чакаш с месеци да даде реколта.
Освен това навремето животните са давали не само месо, а също така кожа, рога, кости, сухожилия... докато днес ако някой убие животно го прави или само заради месото или заради "спорта".

Той е казвал на не един и двама, че ще допусне техните потомци да властват над другите народи - робството също ли е хуманно от днешна гледна точка?

Аз гледам да си спазвам 10-те забрани да ми е чиста работата (само тази за съботния ден не винаги я спазвам ама ще гледам да вляза в пътя)

е, малко обясненията ти не ми се връзват, ма карай!
ти ги изкара тия хора някакви първобитни примати, човъркали с чаталесто дърво... хххаха
ако днес някой убие животно го прави със същата цел като преди, и днес също се използват, даже повече отпреди косми, рога, кожи, копита, та нали това е съставът на салами, колбаси и тем подобни гадости, освен соята.

относно робството, не знам доколко е хуманно, но определено не е нещо, което е забранено в библията.
освен това, ти ако си мислиш, че си много свободен днес, нещо много си се объркал - я, виж повечето хора - ми, те, освен че са роби на греха, са роби в разни корпорации и други подобни.
за каква свобода говориш изобщо?!

относно десетте слова, не е лошо като начало, но ако останеш само с това едва ли би било особено добре.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Малко помощ :)
« Отговор #29 -: 12-07-2013, 10:00:46 »

ААААААхахахахахахахахахаха Искрена , смея се с цялото си сърце и душа, ама чак сълзи ми текат от очите.
Един ден въобще няма да се сещам за смешния комикс , просто доброволно ще напусна физическото си тяло и ще еволюирам. А вашите души ще бъдат всмукани отново и отново и ще изживявате религиозното робство пак  и пак и така до края на света :) Само че не можеш да осъзнаеш какво ти пиша. Въпрос на капацитет.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Малко помощ :)
« Отговор #30 -: 12-07-2013, 10:11:35 »

ААААААхахахахахахахахахаха Искрена , смея се с цялото си сърце и душа, ама чак сълзи ми текат от очите.
Един ден въобще няма да се сещам за смешния комикс , просто доброволно ще напусна физическото си тяло и ще еволюирам. А вашите души ще бъдат всмукани отново и отново и ще изживявате религиозното робство пак  и пак и така до края на света :) Само че не можеш да осъзнаеш какво ти пиша. Въпрос на капацитет.

ти си мислиш, че не мога!
все пак и аз  съм  слушала Дейвид Айк и подобни ню - ейджърщини, но въпреки многото истини по разни въпроси, това не го прави тотално заблуден по отношение на спасението!
« Последна редакция: 12-07-2013, 10:12:50 от hdeshev »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.223 секунди с 23 запитвания.