Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Качествени, натурални витамини, минерали - източниците?  (Прочетена 29577 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Опитвам се да избера витамини и омега комплекс, както и водорасли... но колкото повече се интересувам толкова по-зле става :D  :Content_4 - emotloader:
Имам някакви спомени от книгите, че си има определени форми, които са лесно усвояеми от организма... но не се сещам за всичките.
 Знам, че ако пише хелатна форма - е добре, но елементите например ги пишат като съединения (в повечето случаи) и точно това ме интересува.

Тази книга не съм я разглеждал, но ми се струва, че може да има инфо по въпроса.
Библия на витамините за 21 век

Мисля да си взема витамини+минерали и нещо за ставите (глюкозамин+хондроитин+МСМ или само омега комплекс).

Ето два примера:
http://www.iherb.com/Controlled-Labs-Orange-Triad-Multi-Vitamin-Joint-Digestion-Immune-Formula-270-Tablets/24674

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Alive-Whole-Food-Energizer-Multi-Vitamin-Max-Potency-No-Iron-Added-180-Tablets/4120


Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Защо се опитваш , ти вече си си избрал  tooth  tooth  tooth
Активен

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Колега,да не си объркал форума с тез витамини ;).Органична форма витамини май търсиш.Без да си запознат,само като погледнеш "Други съставки" и си отговаряш,без да е нужно да се объркваш.
Виж този линк,ако ти свърши работа :love_028:


http://www.xtend-life.com/Product.aspx

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да, линкнатите от  taurus не са натурални :(  Виждам  че масово фирмите въвеждат в заблуждение - използват думата "натурални" , а като се задълбочиш в текста, разбираш, че само НЯКОИ от съставките са такива - боите, ароматите , както и някакви остатъци от плодове.. :)  Но основното - самите минерали и витамини  са си изкуствени , от лабораторията!
Най-силно се впечатлих, като прочетох че са подходящи само за хора м-у 18 и 50 годишни!  :o :o tooth tooth
( С какво един натурален продукт не би бил подходящ за 52 годишен или за 16 годишен човек?  tooth )

taurus, личното ми убеждение е , че няма на света, (че даже и в галактиката :) ) никаква добавка на капсулки или таблетки , която може да конкурира дори на 3 % ползата, която бихме имали от само  едни три суперхрани:
1. кълнове от лимец ( покълнали в структурирана вода още по-добре)
2. сурови пъдпъдъчи яйца + черупките им ( пресни , от "домашен" производител)
3. водорасли  ( макар към тях да продължавам да имам натрапчиви резерви..  :) )

Не само че гъмжат от полезност, но са и ЖИВИ, а не само "натурални". ( поне първите две - със сигурност)

Съгласен съм , не за всички това е лесно, удобно и приятно  за изпълнение , но съм сигурен , че всички са достатъчно пораснали за да са разбрали , че по "лесния начин" нещата рядко се нареждат перфектно  :)
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122



taurus, личното ми убеждение е , че няма на света, (че даже и в галактиката :) ) никаква добавка на капсулки или таблетки , която може да конкурира дори на 3 % ползата, която бихме имали от само  едни три суперхрани:
1. кълнове от лимец ( покълнали в структурирана вода още по-добре)
2. сурови пъдпъдъчи яйца + черупките им ( пресни , от "домашен" производител)
3. водорасли  ( макар към тях да продължавам да имам натрапчиви резерви..  :) )


много добре си казал нещата!
с малка забележка само - не съм съгласна за 3 - те%!  :)
мисля, че и толкова няма.

имам и два въпроса:
- откъде си намирате домашни, натурални пъдпъдъчи яйца

- защо имаш резерви към водораслите / питам, щото имам три пакета големи със спирулина и хлорела и не знам как ще се пият - това е най - гадното нещо, дето съм опитвала досега май :), та инстинктивно и аз имам резерви, още повече, че не съм убедена, че е възможно някъде да има нещо чисто, произхождащо от морето, предвид замърсеността на водните басейни /.

а, и още един въпрос, ако може - защо точно от лимец кълнове, не са ли всички кълнове достатъчно добри, за да се вместят в точка 1) от дадените от теб?
« Последна редакция: 02-07-2013, 14:29:56 от iskrena »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Мерси , искрена  :)
За яйцата - трябва регионално да се спасяваме. Аз лично съм намерил моят човек в с.Кичево, Варненско.
(http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3381.0 )  Той ги изпраща и по куриер, но е ясно , че лятото е добре да не остават на топло дълго време ( да нощуват при куриера и после в жегата да пътуват) .
за водораслите - твоите съображения + това , че трябва доста позитивно мислене  :)  - кой как  откъде  ги е събрал, как ги е обработил, съхранявал, какво ти е пъхнал в капсулката , как трайността е толкова голяма при условие , че говорим за натурален продукт.. Но като цяло и аз ги попийвам от време на време, какво да правя, нали трябвало да вярваме  понякога.. :)
 Кълновете - да и другите са супер, просто лимецът е "царят" :)       
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


за водораслите - твоите съображения + това , че трябва доста позитивно мислене  :)  - кой как  откъде  ги е събрал, как ги е обработил, съхранявал, какво ти е пъхнал в капсулката , как трайността е толкова голяма при условие , че говорим за натурален продукт.. Но като цяло и аз ги попийвам от време на време, какво да правя, нали трябвало да вярваме  понякога.. :)

моите не са на капсули, за съжаление, а насипен прах, ужким органик - от био - склад, но са такива невероятни смърдели, че не знам каква вяра трябва да употребя, за да ги глътна!  :)))
явно ми е малка вярата, щото успявам да изпия една супена лъжица единствено с помощта на био- бозица!    :Content_4 - emotloader:

Кълновете - да и другите са супер, просто лимецът е "царят" :)       
:)))))))))))))
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614


....................... но са такива невероятни смърдели, че не знам каква вяра трябва да употребя, за да ги глътна!  :)))
явно ми е малка вярата, щото успявам да изпия една супена лъжица единствено с помощта на био- бозица!    :Content_4 - emotloader:

А дали е нужно да се самоизмъчваш?  :)
« Последна редакция: 02-07-2013, 18:51:57 от Ros »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


А дали е нужно да се самоизмъчваш?  :)

ми, не!
ама, нали парици са изръсени....  хаха   tooth
не знам - нормално ли е да мирише толкова силно - на позастояла риба...
« Последна редакция: 02-07-2013, 20:25:54 от iskrena »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

И аз се мъчих с водораслите и се отказах. Мнооого гадни.  :surpris_22:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

И аз се мъчих с водораслите и се отказах. Мнооого гадни.  :surpris_22:

е, значи, моята спирулина не е развалена тогава!
« Последна редакция: 02-07-2013, 20:32:30 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

И аз се мъчих с водораслите и се отказах. Мнооого гадни.  :surpris_22:

Малко заприличах на млад алхимик с тези опити. Само ми липсва някоя колба или мензура в кухнята.  Shocked

хаха, и аз се чувствах малко като вещица над отварите си   tooth

то не беше бъркане, не беше борба с топчетата, дето стават веднага след добавяне на каквато и да е течност...
аз разбърквам в малка кафяна чашка с вода първо малко, добавям малко био - бозица и установих, че само това потушава отвратителната смрад!
лошото е не толкова миризмата, колкото гадната консистенция и тия неразтварящи се топчета...
 а в началото, като не знаех и като сложих огромна лъжица спирулина и със съвсем малко вода само - е, такова нещо нЕма.... бляк, щях да повърна буквално, при все че аз почти никога не съм повръщала.

сега се надявам само, че поне хлорелата не е баш такъв смърдел!   ;D
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

още повече, че не съм убедена, че е възможно някъде да има нещо чисто, произхождащо от морето, предвид замърсеността на водните басейни /.

Въобще не се безпокой за това.  ;D Водараслите който се продават на прах, най-вероятно нямат нищо общо с морето, а са гледани в изкуствено направени басейни...мен пък точно това ме безпокои  :Content_4 - emotloader:

А световния океан като цяло (не говоря за черно море или около Фукушима) със сигурност е по-малко замърсен от сушата. Не че не опитваме да го мърсим, но това са 70% от повърхността на земята. Така че ако има нещо останало чисто, то е там.  ;D

Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Интересно , и аз съм попийвал спирулина, но беше даже приятна на вкус.  :surpris_23:  ( Полагаше се като част от препаратите в противопаразитната програма в Крим като ходих, тоест - "платил съм я, защо да не си я изпия", както казал бай Ганю  tooth )
АФАта , която я продава д-р Диана Стоянова  е  също добра на вкус!  Идва  в капсули , но аз я изсипвам от тях и я приемам разтворена във вода , защото така зъбите ми стават зелени и  пасват добре на зеления ми часовник  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


А световния океан като цяло (не говоря за черно море или около Фукушима) със сигурност е по-малко замърсен от сушата. Не че не опитваме да го мърсим, но това са 70% от повърхността на земята. Така че ако има нещо останало чисто, то е там.  ;D


мдаа, има логика в това, но нали пък цялата земна бълвоч се излива именно там!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


АФАта , която я продава д-р Диана Стоянова  е  също добра на вкус!  Идва  в капсули , но аз я изсипвам от тях и я приемам разтворена във вода , защото така зъбите ми стават зелени и  пасват добре на зеления ми часовник  tooth

  :Content_4 - emotloader:

мисля, че не е достатъчно, обаче - треба ти и една зелена вратовръзка на лилави ивици, за да ти е съвсем фешън часовникът!  tooth
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Водораслите АФА, спирулина и хлорела са сладководни микроводорасли. Само АФА е диворастящо и то само в езерото Горен Кламат, щата Орегон. Спирулина и Хлорела са питомно отглеждани в биоферми за водорасли - поне тези, които се продават у нас. Може да има и не био, не знам - имам предвид официално написаното на етикета на опаковката. В България също имаше ферма за хлорела край Рупите (основана от проф. Христо Дилов), но беше умишлено унищожена. Използвали са топлата минерална вода на тамошните извори - без топла вода хлорела не може да вирее. Тази ферма е била лично посетена от Тодор Живков - да види що е то микроводорасли и има ли то почва у нас. Имало е, цялата продукция се е продавала в Япония за космическите по онова време 13/14 долара за килограм насипно (така са мислели за цената партийните другари). А японската фирма я таблетира и продава за 550 долара за килограм.  ;) Да, стига токова лирични отклонения...
Моят опит показва, че прахообразната форма на хлорела е най-приятна в кисело мляко. От д-р Стоянова знам, че когато се разтварят водорасли на прах, подходящ е ябълковият сок. Аз съм пробвал в сок от малини и от боровинки - също става откъм вкус. Но може би ябълковият е подходящ като комбинация откъм състав, нямам представа. Хлорела и спирулина на мен лично ми е най-добре да ги вземам на таблетки - по-лесно ми е така да ги пия. Вземам по 6 таблетки от 500 мг, хрускам ги леко (да се разделят на по няколко парченца) и ги гълтам с вода. И после зъбите ми стават зелени - нали така препоръчва бате Бино :). Според опаковката не трябва да очакваме в таблетката да има каквото и да било друго освен водорасли, но дали е така, само производителят си знае (визирам Rainforest foods). Хлорела има вкус, който е близък със сурови тиквени семки. Иначе миризмата й е по-неприятна. Спирулина също не е лоша като вкус, ако е читава. За мен АФА е най-неприятната от трите като вкус, особено разтворена във вода - говоря само са качествена АФА от доказан производител (E3Live), т.е. не подлагам на съмнение качеството и дали е развалена или не. В прахообразна форма при съхранение на сухо място с температура до 30 градуса, на практика може да се съхранява няколко години. И това не трябва да буди съмнение за чистотата й - нали така можем да използваме и стрити на прах сушени подправки. Е, може би ефектът от тези водорасли няма да е толкова силен, но все пак.
Сушените водорасли няма как да са жива храна, която да сравним с кълнове или сурови пъдпъдичи яйца - все пак са сушени. Съвсем друго нещо са замразените водорасли. Имах възможността да опитам една опаковка замразени АФА - има разлика в действието, но и цената им е съществено по-висока (не е евтино да се съхраняват замразени и да пътуват така). Мисля, че като съотношение цена/ефект сушените са по-добрият вариант за България. Ако някой живее в САЩ или Канада, тогава нека пробва замразените - там са много по-достъпни като цена. Това за цената важи и за сушените.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Водораслите АФА, спирулина и хлорела са сладководни микроводорасли. Само АФА е диворастящо и то само в езерото Горен Кламат, щата Орегон. Спирулина и Хлорела са питомно отглеждани в биоферми за водорасли - поне тези, които се продават у нас. Може да има и не био, не знам - имам предвид официално написаното на етикета на опаковката. В България също имаше ферма за хлорела край Рупите (основана от проф. Христо Дилов), но беше умишлено унищожена. Използвали са топлата минерална вода на тамошните извори - без топла вода хлорела не може да вирее. Тази ферма е била лично посетена от Тодор Живков - да види що е то микроводорасли и има ли то почва у нас. Имало е, цялата продукция се е продавала в Япония за космическите по онова време 13/14 долара за килограм насипно (така са мислели за цената партийните другари). А японската фирма я таблетира и продава за 550 долара за килограм.  ;) Да, стига токова лирични отклонения...
Моят опит показва, че прахообразната форма на хлорела е най-приятна в кисело мляко. От д-р Стоянова знам, че когато се разтварят водорасли на прах, подходящ е ябълковият сок. Аз съм пробвал в сок от малини и от боровинки - също става откъм вкус. Но може би ябълковият е подходящ като комбинация откъм състав, нямам представа. Хлорела и спирулина на мен лично ми е най-добре да ги вземам на таблетки - по-лесно ми е така да ги пия. Вземам по 6 таблетки от 500 мг, хрускам ги леко (да се разделят на по няколко парченца) и ги гълтам с вода. И после зъбите ми стават зелени - нали така препоръчва бате Бино :). Според опаковката не трябва да очакваме в таблетката да има каквото и да било друго освен водорасли, но дали е така, само производителят си знае (визирам Rainforest foods). Хлорела има вкус, който е близък със сурови тиквени семки. Иначе миризмата й е по-неприятна. Спирулина също не е лоша като вкус, ако е читава. За мен АФА е най-неприятната от трите като вкус, особено разтворена във вода - говоря само са качествена АФА от доказан производител (E3Live), т.е. не подлагам на съмнение качеството и дали е развалена или не. В прахообразна форма при съхранение на сухо място с температура до 30 градуса, на практика може да се съхранява няколко години. И това не трябва да буди съмнение за чистотата й - нали така можем да използваме и стрити на прах сушени подправки. Е, може би ефектът от тези водорасли няма да е толкова силен, но все пак.
Сушените водорасли няма как да са жива храна, която да сравним с кълнове или сурови пъдпъдичи яйца - все пак са сушени. Съвсем друго нещо са замразените водорасли. Имах възможността да опитам една опаковка замразени АФА - има разлика в действието, но и цената им е съществено по-висока (не е евтино да се съхраняват замразени и да пътуват така). Мисля, че като съотношение цена/ефект сушените са по-добрият вариант за България. Ако някой живее в САЩ или Канада, тогава нека пробва замразените - там са много по-достъпни като цена. Това за цената важи и за сушените.

мерси за подробната информация!
Активен

морскияm

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Направо съм изумен!!!!!!!?????? Нима тук може да се говори за водораслите на АкваСорс????? :surpris_25:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Горният ми пост е по принцип за водораслите. Конкретният ми опит различните продукти е следният:
В началото ползвах АФА от "Аквасорс" (опаковката от 120 капсули по 400 мг), докато не намерих съществено по-евтиния вариант с водораслите на E3Live, които се предлагат от "Дива енерджи" (д-р Диана Стоянова). Био хлорела на прах - от "Зоя", био хлорела на таблетки по 500 мг. и био спирулина таблетки по 500 мг на Rainforest foods.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.